Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πιο απλο πραγμα φιλε μου ειναι κανε ενα reboot αστο να κρυωσει καλα καλα και μην τρεξεις καμια εφαρμογη η μνημη ram σου να ειναι καθαρη !!και θα βγαλεις το καλύτερο σκορ που μπορει η συσκευει σου!!;)

 

μαλιστα, σωστο και αυτο, εγω με το που κατεβασα το προγραμμα το ετρεξα αμεσως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κανα review δε παιζει να δουμε μερικα χαρακτηριστηκα κλπ κλπ?

 

ναι αμε, για αρχη παραθετω αυτο. Με τις ρυθμισεις στο "συντηριτικα" :lol:

 

εβγαζε καπνους απο το ακουστικο οσο ετρεχε :p

 

θα μπω σε λεπτομερειες οταν την κρατησω πανω απο μια μερα, και αν το κανω. Παντως πρωτες εντυπωσεις, αριστες, σκοτωνει λεμε. Κατι που δεν μου αρεσε, η ενταση του ηχειου στα πολυμεσα ειναι χαμηλη, ενω τηλεφωνο και ειδοποιησεις χαλανε κοσμο

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ναι αμε, για αρχη παραθετω αυτο. Με τις ρυθμισεις στο "συντηριτικα" :lol:

 

εβγαζε καπνους απο το ακουστικο οσο ετρεχε :p

 

θα μπω σε λεπτομερειες οταν την κρατησω πανω απο μια μερα, και αν το κανω. Παντως πρωτες εντυπωσεις, αριστες, σκοτωνει λεμε. Κατι που δεν μου αρεσε, η ενταση του ηχειου στα πολυμεσα ειναι χαμηλη, ενω τηλεφωνο και ειδοποιησεις χαλανε κοσμο

 

τωρα μαλιστα φιλε, μας εβαλες τα γυαλια :wacko: , βγαλε κανε screenshot απο το μενου , home screen και οτι αλλο αγαπας :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλε, καλη φαινετε ,ευχαριστω ,αυτην που αναφερεις μηπως εχει σχεση με αυτην εδω http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cyanogenmod-12-0-lg-g2-t2944269 ? αν βγαλεις καποια ακρη με την καμερα πες μας
Link to comment
Share on other sites

Παταω το λινκ αυτο και με ανοιγει το δικο μου dropbox. Τι κανω λαθος;

Δεν ξερω φιλε μου γιατι ανοιγει με το δικο σου...Πρωτη φορα το ακουω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων. Δεν πειραζει. Τελικα δοκιμασα χθες το απογεμα απο το λινκ που ειχε δωσει το αλλο το παιδι και κατεβαινε κανονικα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Με την v30 εχω 15 ωρες μπαταρια περιπου..με wifi μονιμα ανοιχτο,εφαρμογες κλπ κλπ και 4 ωρες περιπου χρηση οθονης..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβαλα την CM12, νταξει μιλαμε για ομορφια αλλα και παει μαμιωντας λεμε πεταει...αλλα η καμερα αδερφε μου...πωπωωωωωωω τι χαλι ειναι αυτο? παιζει κατι να την κανω καλυτερη?

A better camera απο google play...αυτη ειχα μονιμως στο cm12..

Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη η lollipop... Αν κ δε έχω ασχοληθεί καθόλου με φλασαρισματα το χω το κινητό 6 μήνες περίπου με ψήνεται πολύ άσχημα!!! Ούτε root δεν έχω κάνει! Κ απ ότι είδα δ δεν είναι κ πολύ δύσκολο να φλασαρεις... Αλλά λέω να περιμένω την LG....αν αργήσει πολύ φλασαρω κ εγώ!
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία, που η Lollypop rom την εμφανίζει ως 1900 mah, υπάρχει θέμα; Θέλω να πω το σύστημα την αναγνωρίζει πραγματικά ως μικρότερη, με συνέπεια να κρατάει λιγότερο, ή απλώς πρόκειται για μια λάθος ένδειξη και τίποτε παραπάνω; Να περάσω το propper_power_profile_fix ή δεν υπάρχει λόγος;
Motorola C118 → Samsung M3510 Beat b → Samsung Galaxy mini 2 → LG G2 → Samsung Galaxy S7 → Google Pixel XL
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες.....και αναφέρομε σε αυτούς που έχουν το LG G2 στα χέρια τους ''απείραχτο'' NO ROOT, NO KOSTOUM...!!! είναι σαν να έχεις στα χέρια σου το μοντέλο, Monika Ordowska με διαστάσεις 90-60-90, και να το κοιτάς και να μην το χουφτώνεις ;)........η να έχεις μια Ferrari και να πηγαίνεις με 60 ...!!!:wacko:

 

Γιαυτό να του τα κάνετε όλα .....!!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες.....και αναφέρομε σε αυτούς που έχουν το LG G2 στα χέρια τους ''απείραχτο'' NO ROOT, NO KOSTOUM...!!! είναι σαν να έχεις στα χέρια σου το μοντέλο, Monika Ordowska με διαστάσεις 90-60-90, και να το κοιτάς και να μην το χουφτώνεις ;)........η να έχεις μια Ferrari και να πηγαίνεις με 60 ...!!!:wacko:

 

Γιαυτό να του τα κάνετε όλα .....!!!!:lol:

Σωστος.Να σε ρωτησω κατι αλλο εαν ξερεις:σε αυτην την lolipop εχει επιλογη για 3g-4g;δεν την βλεπω στα δικτυα.Βεβαια εχω Q.:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους .Αν και δεν εχω ασχοληθει με το θεμα Lolipop (θελω να εχω τον πληρη ελεγχο του κινητου μου και το xposed οπως επισης και ενας custom kernel με βοηθανε πολυ σε αυτο) απο κατι screenshots που ειδα στο φορουμ μου εκανε εντυπωση η ομοιοτητα μεταξυ της ρομ του Cloudyfa και της νεας Lolipop, εαν καποιος εχει δοκιμασει και τις δυο ας μας πει αν οντως ισχυει και εντυπωσεις

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή..μάλλον θες νέα 4g sim

Oταν αλλαξα νουμερο τι μου δωσανε τοτε.Ουτε 3g δεν βλεπω να λεει στις ρυθμισεις δικτυου.GSM-WCDMA-Aytomato GSM/WCDMA μονο αυτες τις επιλογες εχει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Wcdma είναι το 3g..Στην cm12 μου το βγάζει ετσι..

 

Δοκίμασε αυτό απο xda..

 

Type in dialer:

 

3845#*802#,then the secret menu will come up...Then:

 

1. Go to LTE-Only

2. Modem Settings

3. RAT Selection

4. Select GSM / WCDMA / LTE auto or what ever selection you want

Edited by giorgosth8
Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πετυχεις με αυτο του @giorgosth8 τσεκαρισε το αρχειο build.prop και στη γραμμη ro.build.target.country να λεει GR αν οχι καντο αλλα προσεχε κεφαλαια γραμματα και επισης τα permissions διοτι θα εχει bootloop μετα την υποχρεωτικη επανεκκίνηση

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες.....και αναφέρομε σε αυτούς που έχουν το LG G2 στα χέρια τους ''απείραχτο'' NO ROOT, NO KOSTOUM...!!! είναι σαν να έχεις στα χέρια σου το μοντέλο, Monika Ordowska με διαστάσεις 90-60-90, και να το κοιτάς και να μην το χουφτώνεις ;)........η να έχεις μια Ferrari και να πηγαίνεις με 60 ...!!!:wacko:

 

Γιαυτό να του τα κάνετε όλα .....!!!!:lol:

 

Για μενα προσωπικά το κινητό θα γίνει πυραυλος οταν θα κανουν αναλογα port της lollipop απο flex 2, g3 μακαρι και g4 και εννοειται αναλογη υποστηριξη απο kernels βλεπε dori... Ετσι οπως ειναι τωρα πραγματικα δε μπορω να καταλαβω τι σας εχει ξετρελανει...Το λεω μηπως ειναι κατι που δεν εχω αντιληφθει γιατι την εβαλα μια μερα και δε μπορεσα να μη κανω μεταβαση παλι σε cloudyg2...Παντως το σημαντικο ειναι οτι θα παρει lollipop οποτε ας ειναι καλα οι devs με τα ports τους... Περιμενω πως και πως flex2 port με το glance view, φοβερη λειτουργια πραγματικα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες η CM εχει ακομακαλυτερη μπαταρια απο την cloudy 2.2 και ισαξια της μανισιας κιτκατ!
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδες η CM εχει ακομακαλυτερη μπαταρια απο την cloudy 2.2 και ισαξια της μανισιας κιτκατ!

Από κάμερα έβγαλες άκρη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...