Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι προσπαθησε το ετσι.Αφου με την blitz ειχες θεμα

 

Παιδιά ευχαριστώ πολύ. Το κάνω τώρα και θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασα την Rom liquid, και την έβγαλα με την μια όταν τράβηξα φωτογραφία.......επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ....!!!:cry: ξανά πέρασα την Blitz Rom V3.3 G3.;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι προσπαθησε το ετσι.Αφου με την blitz ειχες θεμα

 

Δε μπορω να καταλαβω τι γινεται. Προχθές χρησιμοποιησα το flash tool για να γυρισω σε stock. Πέρασα τη blitz και μετά δε μπορούσα να επιστρέψω. Έβαλα και την cm11 snapshot αλλά πάλι τίποτα. Ξαναπέρασα και τους drivers άλλαξα και θύρα USB αλλά τίποτα. Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω τι γινεται. Προχθές χρησιμοποιησα το flash tool για να γυρισω σε stock. Πέρασα τη blitz και μετά δε μπορούσα να επιστρέψω. Έβαλα και την cm11 snapshot αλλά πάλι τίποτα. Ξαναπέρασα και τους drivers άλλαξα και θύρα USB αλλά τίποτα. Τι μπορεί να φταίει?

 

Αν πας σε άλλο pc και περάσεις τους drivers, θα την δει την συσκευή ;) το ίδιο είχα πάθει και εγώ (με άλλη rom), δεν έβλεπε την συσκευή το lap top και την είδε το PC όπου γύρισα με την μια σε Stock....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εαν και παλι δεν κανεις τιποτα με τη λυση του mariodj ,δοκιμασε να φλασαρεις αυτη τη ρομ

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/d80220h-original-prerooted-stock-t3019155

και μετα παλι με το LG Flash Tool 2014

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε άλλο pc και περάσεις τους drivers, θα την δει την συσκευή ;) το ίδιο είχα πάθει και εγώ (με άλλη rom), δεν έβλεπε την συσκευή το lap top και την είδε το PC όπου γύρισα με την μια σε Stock....;)

 

Μα τη βλέπει το pc τη συσκευή. Δοκιμάζω απεγκατάσταση τους drivers και το flash tool και εγκατάσταση εκ νέου. Θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Είμαι κάτοχος ενός LG G2 D800 με εκδοση android 4.4.2 το οποίο αγοράστηκε πρόσφατα από Κίνα και έχει το android της LG για ΑΤ&Τ.

Ακολουθώντας τις πολύ καλές οδηγίες που παραθέτει ο χρήστης elthis [HOW TO ROOT LG G2 (έκδοση 4.4.2 Kit Kat!)] για να το κάνω root και να απαλλαγώ από διάφορα ενοχλητικά που έχει αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Μετά την εκτέλεση της εντολής:

adb sideload kk_root.zip

εμφανίζονται στη οθόνη τα μηνύματα:

"E:failed to verify whole-file signature"

και

"E:signature verification failed".

Μετά από αυτά τα μηνύματα η αναβάθμιση σταματάει και το κινητό επανέρχεται στην αρχική του κατάσταση.

Πως μπορώ να ξεπεράσω τα παραπάνω λάθη και να κάνω root το τηλέφωνο;

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Προτεινω να κοιταξεις εδω καλυτερα

http://forum.xda-developers.com/att-g2/development

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να επανέλθω σε stock με τίποτα από τότε που έβαλα blitz. Το lg flash tool δε δουλεύει. Ενώ ξεκινάει στη συνέχεια σταματάει και το τηλέφωνο δεν δείχνει να κάνει καμιά ενέργεια για να γυρίσει σε stock. Δοκίμασα να βάλω cm11 που δεν είχα πρόβλημα αλλά και πάλι δε μπορώ να γυρίσω. Εκείνο που μου έκανε εντύπωση είναι πως όταν σύνδεσα το κινητό με το lg support tool μου έδειξε ότι έχω blitz ενώ είχα περάσει την cm11. Δοκίμασα και σε άλλο pc αλλά κάνει ακριβώς τα ίδια. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πρόβλημα να συνδέσω το τηλέφωνο με τον υπολογιστή. Μου έκανε συνδέσεις και αποσυνδεσεις σσυνεχώς. Τελικά το έβαλα σε άλλη θύρα usb και όλα καλά.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ώρα επανήλθα. Μου εμφάνιζε error το flash tool. Με error στην οθόνη του pc αποσύνδεσα το τηλ, το έκανα επανεκκίνηση, σύνδεσα ξανά και πάτησα συνέχεια στον υπολογιστή. Μετά από λίγο επανήλθα. Περίεργο. Έχω δοκιμάσει πολλές rom, μόνο με τη blitz μου έκανε αυτά τα κουλά. Ευχαριστώ όσους βοηθήσατε
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κρατησει τον launcher που εχει αφηνεις πατημενο στη κεντρικη οθομη και μετα settings.εκει μεσα θα μπορεις να τα αλλαξεις ολα και τις σειρες και το μεγεθος. Μεσα απ το μενου της homescreen

φευγει και to google widget. Επισης αν θες εγω εχω αλλαξει το dpi απο το μενου της liquidsmooth σε μικροτερο και ολα φαινονται πολυ πιο ομορφα.

 

τι ειπες τωρα φιλε??????? :D , ωραιος , τα παντα ολα γινονται τελικα ,σ ευχαριστω.........

παιδια θα σας αναφερω λιγες εντυπωσεις που εχω μεχρι στιγμης για την liquid ,να παρακαλαμε και η lolli που θα παρουμε να ειναι ετσι , με θυμησε εποχες που ειχα χρονια στην κατοχη μου iphone , εχω παθει πλακα οσο αφορα την λειτουργια του, ιχνος lag δεν υπαρχει, κυλανε ολα γρηγορα και ομορφα, το gps που αναφερει ο δημιουργος της οτι σε αλλους δουλευει και σε αλλους οχι σε μενα δουλευει, κλειδωνει αμεσως δορυφορους, οσο για την καμερα δεν ειδα καποια διαφορα σε σχεση με την stock rom, κατεβασα τοσες εφαρμογες και το κινητο ειναι κρυο , ενω με αλλες rom ζεσταινονταν αρκετα , αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ειναι το 3g , παει σφαιρα, φορτωνει σχεδον λες και εχω wifi ,( συγκριση παντα με stock rom) , για 4g δεν εχω αποψη, εδω που ειμαι δεν εχει καλυψη η voda, για την μπαταρια επισης δεν εχω βγαλη ασφαλη συμπερασμα αλλα τα παει μια χαρα μεχρι στιγμης, τ αρνητικα του μεχρι στιγμης ειναι οτι 1-2 εφαρμογες δε μου τρεχουν, την μια δεν την κανει εγκατασταση και την αλλη δεν την ανοιγει , τελος να πω οτι δεν υπαρχει μετρο συγκρισης αυτης της rom με rom τυπου cloudy ,optimus,stock, αλλη κατασταση, μερα με νυχτα διαφορα , τωρα οτι αρνητικο η θετικο θα βλεπω θα το αναφερω για να εχουμε πληρη εικονα :)

Pan_10 γνωριζεις γιατι την εφαρμογη msecure δεν την κανει εγκατασταση ? αντιμετοπισες προβληματα με αλλες εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Ασκετο οταν εγκαθιστας την blitz 3.3 μετα τι προτεινει ο δημιουργος; ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ δεν πρεπει να κανεις;
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

τι ειπες τωρα φιλε??????? :D , ωραιος , τα παντα ολα γινονται τελικα ,σ ευχαριστω.........

παιδια θα σας αναφερω λιγες εντυπωσεις που εχω μεχρι στιγμης για την liquid ,να παρακαλαμε και η lolli που θα παρουμε να ειναι ετσι , με θυμησε εποχες που ειχα χρονια στην κατοχη μου iphone , εχω παθει πλακα οσο αφορα την λειτουργια του, ιχνος lag δεν υπαρχει, κυλανε ολα γρηγορα και ομορφα, το gps που αναφερει ο δημιουργος της οτι σε αλλους δουλευει και σε αλλους οχι σε μενα δουλευει, κλειδωνει αμεσως δορυφορους, οσο για την καμερα δεν ειδα καποια διαφορα σε σχεση με την stock rom, κατεβασα τοσες εφαρμογες και το κινητο ειναι κρυο , ενω με αλλες rom ζεσταινονταν αρκετα , αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ειναι το 3g , παει σφαιρα, φορτωνει σχεδον λες και εχω wifi ,( συγκριση παντα με stock rom) , για 4g δεν εχω αποψη, εδω που ειμαι δεν εχει καλυψη η voda, για την μπαταρια επισης δεν εχω βγαλη ασφαλη συμπερασμα αλλα τα παει μια χαρα μεχρι στιγμης, τ αρνητικα του μεχρι στιγμης ειναι οτι 1-2 εφαρμογες δε μου τρεχουν, την μια δεν την κανει εγκατασταση και την αλλη δεν την ανοιγει , τελος να πω οτι δεν υπαρχει μετρο συγκρισης αυτης της rom με rom τυπου cloudy ,optimus,stock, αλλη κατασταση, μερα με νυχτα διαφορα , τωρα οτι αρνητικο η θετικο θα βλεπω θα το αναφερω για να εχουμε πληρη εικονα :)

Pan_10 γνωριζεις γιατι την εφαρμογη msecure δεν την κανει εγκατασταση ? αντιμετοπισες προβληματα με αλλες εφαρμογες?

 

χαιρομαι που εχεις μεινει ευχαριστημενος. προβλημα ειχα μονο με μια εφαρμογη που δεν την ειχα αγορασμενη εβγαινε εξω συνεχως ενω με cloudy δουλευε κ την εχω αγορασει κ δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενη την εχω και εγω φιλε μου, τεσπα δε πειραζει, κανα καλο widget για καιρο τι εχεις? η αυτο που εχει η rom?
Link to comment
Share on other sites

Με εχετε ξεσηκωσει απο χθες το βραδυ ρε παιδια.κατεβασα ηδη την blitz 3.3 και το σκεφτομαι να την φλασαρω.εχω ξαναγυρισει σε στοκ 20h με dori kernel αλλα μιας και δεν βλεπω lollipop στο βαθος ακομα λεω ν πειραματιστω με καμμια σκομη ρομ.σ αυτο με οδηγησε και ο τελευταιος dori 9.9 οπου απο χθες το βραδυ που τον εβαλα το κινητο ανεβαζει τρελες θερμοκρασιες και με ελαχιστη χρηση.λοιπον ακουω τι προτεινετε blitz η liquid????

Η λliquid στηνετε ευκολα?να πω οτι εχω ηδη φυσικα root και recovery..

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Με εχετε ξεσηκωσει απο χθες το βραδυ ρε παιδια.κατεβασα ηδη την blitz 3.3 και το σκεφτομαι να την φλασαρω.εχω ξαναγυρισει σε στοκ 20h με dori kernel αλλα μιας και δεν βλεπω lollipop στο βαθος ακομα λεω ν πειραματιστω με καμμια σκομη ρομ.σ αυτο με οδηγησε και ο τελευταιος dori 9.9 οπου απο χθες το βραδυ που τον εβαλα το κινητο ανεβαζει τρελες θερμοκρασιες και με ελαχιστη χρηση.λοιπον ακουω τι προτεινετε blitz η liquid????

Η λliquid στηνετε ευκολα?να πω οτι εχω ηδη φυσικα root και recovery..

 

φιλε ας θελεις κατι διαφορετικο περνα liquid, δεν εχει καμια σχεση με οτι γνωριζες μεχρι σημερα , εγω προσωπικα εχω ενθουσιαστει , ουτε ζεστενεται και παει σφαιρα, τωρα αν αργοτερα προκυψει θεμα στην λειτουργια του αυτο δε το ξερω, η rom δουλευει σαν να εχω iphone (κατοχος 4 χρονια) , δεν εχεις να χασεις κατι ,ισα ισα , απλα δωστου κανα δυο ωρες χρονο μεχρι να κανεις την rom οπως θελεις, επισης αν δε σου αρεσει δε φερνω καμια ευθυνη :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε ας θελεις κατι διαφορετικο περνα liquid, δεν εχει καμια σχεση με οτι γνωριζες μεχρι σημερα , εγω προσωπικα εχω ενθουσιαστει , ουτε ζεστενεται και παει σφαιρα, τωρα αν αργοτερα προκυψει θεμα στην λειτουργια του αυτο δε το ξερω, η rom δουλευει σαν να εχω iphone (κατοχος 4 χρονια) , δεν εχεις να χασεις κατι ,ισα ισα , απλα δωστου κανα δυο ωρες χρονο μεχρι να κανεις την rom οπως θελεις, επισης αν δε σου αρεσει δε φερνω καμια ευθυνη :)

 

Ναι απο οσο ειδα βιντεακια στο youtube ειναι οντως εντυπωσιακη.μαλλον θα δοκιμασω πρωτα liquid και αν δεν μου αρεσει blitz...

Εχεις link για liquid?φλασαρω οπως για καθε ρομ,ετσι??δεν εχει τπτ ιδιεταιρο?

Σ ευχαριστώ

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο οσο ειδα βιντεακια στο youtube ειναι οντως εντυπωσιακη.μαλλον θα δοκιμασω πρωτα liquid και αν δεν μου αρεσει blitz...

Εχεις link για liquid?φλασαρω οπως για καθε ρομ,ετσι??δεν εχει τπτ ιδιεταιρο?

Σ ευχαριστώ

 

εδω εισαι http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/5-0-1-liquidsmooth-t2963260 , κανεις ολα τα wipe που εκανες και στις αλλες rom, αφου φλασαρεις την rom μη κανεις reboot φλασαρε απευθειας και gapps , μετα reboot και εισαι ετοιμος :)

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενη την εχω και εγω φιλε μου, τεσπα δε πειραζει, κανα καλο widget για καιρο τι εχεις? η αυτο που εχει η rom?

 

αυτο που εχει αφησα. και γω γυρευω κατι ομορφο για τον καιρο αν βρεις κατι λες

Link to comment
Share on other sites

εδω εισαι http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/5-0-1-liquidsmooth-t2963260 , κανεις ολα τα wipe που εκανες και στις αλλες rom, αφου φλασαρεις την rom μη κανεις reboot φλασαρε απευθειας και gapps , μετα reboot και εισαι ετοιμος :)

Ευχαριστω πολυ μολις κατεβασα κ τα δυο..θα φλασαρω αργότερα. Μια τελευταια ερωτηση εχει dalvik kai art mode?αν ναι ποια προτεινεις?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ μολις κατεβασα κ τα δυο..θα φλασαρω αργότερα. Μια τελευταια ερωτηση εχει dalvik kai art mode?αν ναι ποια προτεινεις?

 

δεν ξερω αν εχει φιλε, κατα το φλασαρισμα δεν ειχε να επιλεξω, τωρα αν μπορεις να το αλλαξεις αυτο μεσα απο το μενου δε το γνωριζω, ισως να ξερει ο pan_10

Link to comment
Share on other sites

Αφού έκατσα σχεδόν δυο μέρες με την blitz, ξανά γύρισα στην αγκαλιά της Cloudy G3 2.0, λόγο που με την blitz είχα θέμα με την φόρτωση της μπαταρίας, μιλάμε για τα ζώα μου αργά.......αλλά πολύ αργά λέμε :lol:...!!!!

 

Ας μου πει κάποιος πως ενεργοποιώ την εγγραφή στης κλίσεις...????:wacko:

 

http://s2.postimg.org/5gz0g0189/Quick_Memo_2015_02_11_18_27_34.png

image url

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ μολις κατεβασα κ τα δυο..θα φλασαρω αργότερα. Μια τελευταια ερωτηση εχει dalvik kai art mode?αν ναι ποια προτεινεις?

 

μονο art αφου ειναι lollipop :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Αφού έκατσα σχεδόν δυο μέρες με την blitz, ξανά γύρισα στην αγκαλιά της Cloudy G3 2.0, λόγο που με την blitz είχα θέμα με την φόρτωση της μπαταρίας, μιλάμε για τα ζώα μου αργά.......αλλά πολύ αργά λέμε :lol:...!!!!

 

Ας μου πει κάποιος πως ενεργοποιώ την εγγραφή στης κλίσεις...????:wacko:

 

http://s2.postimg.org/5gz0g0189/Quick_Memo_2015_02_11_18_27_34.png

image url

Αν και εχω την Blitz τωρα και 'γω, λογικά πρέπει να έχεις την παρακάτω επιλογή και 'συ στο μενού Ρυθμίσεις κλησεων (αλλιώς και με το G3Tweaksbox γίνεται)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Αφού έκατσα σχεδόν δυο μέρες με την blitz, ξανά γύρισα στην αγκαλιά της Cloudy G3 2.0, λόγο που με την blitz είχα θέμα με την φόρτωση της μπαταρίας, μιλάμε για τα ζώα μου αργά.......αλλά πολύ αργά λέμε :lol:...!!!!

 

Ας μου πει κάποιος πως ενεργοποιώ την εγγραφή στης κλίσεις...????:wacko:

 

http://s2.postimg.org/5gz0g0189/Quick_Memo_2015_02_11_18_27_34.png

image url

Γιατι βρε φιλε να σου αργει;Μηπως δεν εκατσε καλα;Σε εμενα κανονικα φορτιζει οπως και σε προηγουμενες rom που ειχα βαλει.Περιεργο.:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...