Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξιζει να κανουμε downclocking για να αποφυγουμε θερμοκρασιες χωρις λογο?

 

Το downclocking δε χρειαζεται να το χρησιμοποιησεις για θερμοκρασιες αν εχεις Dori απο το Thermal Controls κανεις οτι θες. Εκει που αξιζει ειναι στην μπαταρια με ρισκο ομως του τυπου επανακκινηση στα καλα καθουμενα , ασταθεια συστηματος κτλ. Ο κανονας ειναι ξεκινας απο λιγα mV και βλεπεις εαν το συστημα συμπεριφερεται κανονικα (αστο καμια μερα ή εαν βιαζεσαι μερικες ωρες) τοτε προχωρας σε λιγοτερα mV και παει λεγοντας

Ειχα φτασει στα -37500 χωρις προβλημα

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη για την ...εύκολη ερώτηση.Αν κατεβάσεις κάποια θέματα σε μορφή apk πως μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις ( που πρέπει να τα μεταφέρεις κλπ) .

Να σημειωθεί ότι δεν είναι root

Ευχαριστώ..

 

Κάποια απάντηση?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τα μεταφέρεις κάπου. Τα κανείς εγκατάσταση, και λογικά πρέπει να υπάρχουν όταν πας να επιλέξεις κάποιο θεμα. Αν δεν υπάρχουν, ενδεχομένως να μην είναι συμβατά θέματα με τη συσκευή σου!
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να τα μεταφέρεις κάπου. Τα κανείς εγκατάσταση, και λογικά πρέπει να υπάρχουν όταν πας να επιλέξεις κάποιο θεμα. Αν δεν υπάρχουν, ενδεχομένως να μην είναι συμβατά θέματα με τη συσκευή σου!

Ναι , το πρόβλημά μου είναι πως τα εγκαθιστώ, ότι είναι συμβατά είναι ...

Ευχαριστώ.

Τα κατέβασα με μορφή ραρ και μετά τα ξεζιπάρισα στον υπολογιστή...

Link to comment
Share on other sites

To δικο μου θεμα ειναι apk (null black για λογους οικονομιας) μετα την εγκατασταση του apk πατησα παρατεταμενα σε κενο της αρχικης οθονης ,μετα επελεξα Ταπετσαριες --> Ζωντανες ταπετσαριες και εμφανιστηκε το null black οπου και εκανα την τελικη επιλογη.

Δεν ξερω αν αυτο ρωτουσες

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι , το πρόβλημά μου είναι πως τα εγκαθιστώ, ότι είναι συμβατά είναι ...

Ευχαριστώ.

Τα κατέβασα με μορφή ραρ και μετά τα ξεζιπάρισα στον υπολογιστή...

Περνα τα .apk στο κινητο και πατα πανω τους ενα ενα για να τα κανεις εγκατασταση. Μετα θα μπορεις να τα επιλεξεις μεσα απο το μενου των θεματων της συσκευης.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα δεν ήξερα σε ποιο θεμα να το γράψω εκανα αλλαγη μπαταράις στο g2 μου και δεν δουλευει το touch screen μου τα φωτα σας ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα δεν ήξερα σε ποιο θεμα να το γράψω εκανα αλλαγη μπαταράις στο g2 μου και δεν δουλευει το touch screen μου τα φωτα σας ...

 

Στην καλύτερη περίπτωση έχει ξεκουμπώσει η καλωδιοταινία του digitizer, στη χειρότερη κόπηκε (το οποίο μακάρι να μην ισχύει) :X

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Περνα τα .apk στο κινητο και πατα πανω τους ενα ενα για να τα κανεις εγκατασταση. Μετα θα μπορεις να τα επιλεξεις μεσα απο το μενου των θεματων της συσκευης.

Ευχαριστώ , τελικά ήταν εύκολο , αλλά καμιά φορά ..σταματά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα δεν ήξερα σε ποιο θεμα να το γράψω εκανα αλλαγη μπαταράις στο g2 μου και δεν δουλευει το touch screen μου τα φωτα σας ...

Μονος σου εκανες την αλλαγη ή σε επισημο?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα miui rom και δεν έχω πληκτρα αφής, τι δεν έκανα?

edit: ενταξει το βρήκα

 

Ποια ειναι φιλε η λυση; Πες μου γιατι μου ειχε συμβει 2 φορες. Επισης ειχα συναντησει και αλλα προβληματακια. Για παραδειγμα... δεν συνδεοταν με pc μεσω usb και κατι περιεργα γινονταν με recovery και root.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι φιλε η λυση; Πες μου γιατι μου ειχε συμβει 2 φορες. Επισης ειχα συναντησει και αλλα προβληματακια. Για παραδειγμα... δεν συνδεοταν με pc μεσω usb και κατι περιεργα γινονταν με recovery και root.

Ρυμθισεις, ρυθμισεις LG, κουμπια πλοηγησης.

 

Τι περιεργα με με recovery και root;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τρέχει κάποιος την τελευταία snapshot της CM? Είναι σταθερή; λογικά θα πρόκειται για ένα τουμπανισμενο nexus :-P

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρυμθισεις, ρυθμισεις LG, κουμπια πλοηγησης.

 

Τι περιεργα με με recovery και root;

 

Θυμαμαι οτι πηγα να εγκαταστησω μια φορα το autorec για να αλλαξω recovery και να επαναφερω ενα nandroid backup της cloudy g3 που ειχα και δεν με το εγκαταστουσε. Ελεγε κατι για loki.

Ειχα κανει τα εξης βηματα για να φλασαρω τη miui: wipe data,wipe cache,dalvik cache,format system και μετα install τη miui.Εννοειται πως ειχα φλασαρει και το philz touch recovery πρωτου κανω ολα αυτα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Τρέχει κάποιος την τελευταία snapshot της CM? Είναι σταθερή; λογικά θα πρόκειται για ένα τουμπανισμενο nexus :-P

Την είχα βάλει αλλά τώρα είμαι με liquid smooth 3.2 milestone ... Πολύ καλές και οι 2..απλά κατέληξα στην liquid γιατί έχει customization panel και δεν χρειάζονται άλλες εφαρμογές για να αλλάξεις πράγματα όπως το ( gravity box, g2 xposed, wanam).

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβγαλα και γύρισα κανονικά στην cloudy από το backup.

 

 

Γινεται να επαναφερεις ενα nandroid backup το οποιο το εχεις κανει με το twrp μεσω ενος αλλου recovery οπως το philz touch recovery;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου τυχει αλλα πιθανον να γινεται με το flashify

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να επαναφερεις ενα nandroid backup το οποιο το εχεις κανει με το twrp μεσω ενος αλλου recovery οπως το philz touch recovery;

γινεται με flashify....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς άμα γίνεται να χρησιμοποιώ το tinted status bar μαζί με το g2 tweaksbox?

Δουλεύει κανονικά

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...