Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ειχα για καιρό το ηχείο στο 71!! Είναι πολυ, παραμορφωνεται ο ηχος, αλλά αλλιώς στη δουλειά δεν το άκουγα οταν χτυπούσε :p Τωρα το εχω στο 69.

Τα ακουστικα τα εχω 66.

 

Τα ξανάλλαξα σε 70 ηχείο και 65 ακουστικά από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2769799. Νομίζω πλέον είναι ιδανικά αν και στη φουλ ένταση παραμορφώνεται λίγο ο ήχος του ηχείου. Οπότε θα το πηγαίνω ένα κλικ πριν το φουλ. Τα ακουστικά δεν τα δοκίμασα αλλά νομίζω ότι θα ναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτήν Έχω, μια χαρά

 

Μπαταρια πως παει φιλε?δεν δουλευει το quickwindow ετσι αν εχεις δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια πως παει φιλε?δεν δουλευει το quickwindow ετσι αν εχεις δοκιμασει.

Μια χαρά, Άνω των 5.30 σοτ.βέβαια περιμένω να βγάλουν την 5.0.2 με το theme chooser μέσα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, γούστα είναι αυτά, οτι σου αρεσει! Εγω παράδειγμα δουλεύω το philz γιατι μου αρέσει πιο πολυ! Το μόνο που θα δεις ειναι να υποστηρίζει ΟΤG, αν και οι καινούργιες εκδόσεις υποστηρίζουν!

να σου πω την αληθεια το twrp μου φενεται πολυ πιο noob friendly σαν προγραμμα ειμαι μονο 4 μερες στο κοσμο τον android και το βρισκω λιγο πιο ευκολο στη χρηση απο το philz.Οσο για το otg εχει και το χρησιμοποιησα απο τη πρωτη μερα οταν εκανα τη πρωτη μου μπουρδα (εσβησα και internal μαζι με ολα τα αλλα :P) και νομιζα οτι κατεστρεψα το κινητο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mπαινω σε download mode και κατω αριστερα μου γράφει rooted ενω έχω περάσει την official με flash tool.

Θα επρεπε να γράφει rooted?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Mπαινω σε download mode και κατω αριστερα μου γράφει rooted ενω έχω περάσει την official με flash tool.

Θα επρεπε να γράφει rooted?

Μην αγχώνεσαι, και πριν έτσι έγραφε

Link to comment
Share on other sites

Mπαινω σε download mode και κατω αριστερα μου γράφει rooted ενω έχω περάσει την official με flash tool.

Θα επρεπε να γράφει rooted?

Είναι ένα ας το πούμε... bug που το κληρονομησαμε οταν πήραμε την kit kat!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Δε μπορώ να μπω να μπω σε stock recovery mode. Μηπως δε με αφήνει επειδή η μπαταρια κάτω απο 30%?

1.Με κλειστο το τηλέφωνο πατάω συνεχόμενα vol down + power

2.Μολις εμφανιστεί το lg logo αφήνω το power και το ξαναπαταω ενω συνεχιζω να εχω πατημένο το vol down

κανω κατι λαθος?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Δε μπορώ να μπω να μπω σε stock recovery mode. Μηπως δε με αφήνει επειδή η μπαταρια κάτω απο 30%?

1.Με κλειστο το τηλέφωνο πατάω συνεχόμενα vol down + power

2.Μολις εμφανιστεί το lg logo αφήνω το power και το ξαναπαταω ενω συνεχιζω να εχω πατημένο το vol down

κανω κατι λαθος?

Μ' αυτη τη διαδικασία θα κάνεις factory reset...... για να σε βάλει σε recovery πρεπει να έχεις custom recovery!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανιστεί το logo τα αφήνεις και τα 2 και αμέσως τα ξαναπατας. Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτο αλλά τιποτα.

Αύριο που θα το φορτίσω θα το ξαναδώ μήπως φταίει η μπαταρία που ειναι χαμηλά

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ανεβασα το speaker gain στο dorimanx STweaks στο vol 8 λετε να δημιουργήσει κανα προβλημα? Μεχρι ποσο ειναι το οριο?

Εγώ τα έχω Όλα στο full

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτο αλλά τιποτα.

Αύριο που θα το φορτίσω θα το ξαναδώ μήπως φταίει η μπαταρία που ειναι χαμηλά

 

Φίλε μου αν πέρασες stock firmware αρα φοράς κκ bootloader η διαδικασία αλλάζει..power+ volume down και όταν εμφανιστεί το lg volume up και volume down και έτσι μπαίνεις σε stock recovery για να κάνεις μόνο wipe data.Η διαδικασία που κάνεις εσύ είναι για jb bootloader.Αν τώρα Μετά βάλεις με cloudy recovery,κάνει downgrade τον bootloader σε jb αρα κάνεις τον τρόπο που έκανες πριν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν πέρασες stock firmware αρα φοράς κκ bootloader η διαδικασία αλλάζει..power+ volume down και όταν εμφανιστεί το lg volume up και volume down και έτσι μπαίνεις σε stock recovery για να κάνεις μόνο wipe data.Η διαδικασία που κάνεις εσύ είναι για jb bootloader.Αν τώρα Μετά βάλεις με cloudy recovery,κάνει downgrade τον bootloader σε jb αρα κάνεις τον τρόπο που έκανες πριν.

Αυτο ήταν. Να'σαι καλα!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ψάξει τόσες σελίδες και δεν βρίσκω κάποια settings. Μπορείτε να μου πείτε κάποια settings για να έχω καλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Έχω cloudy g3 2.2 και dorimanx 9.8 Edited by teogalaxys2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ψάξει τόσες σελίδες και δεν βρίσκω κάποια settings. Μπορείτε να μου πείτε κάποια settings για να έχω καλύτερη διάρκεια μπαταρίας. Έχω cloudy g3 2.2 και dorimanx 9.8

Δεν υπάρχουν, θα δοκιμάσεις και ότι σε κάτσει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δν μπορει καποιος να μου πει τι ρυθμισεις εχει κανει και αν κραταει περισσοτερο η μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Δν μπορει καποιος να μου πει τι ρυθμισεις εχει κανει και αν κραταει περισσοτερο η μπαταρια?

Καταρχήν βαλε την v2.0 της rom έχει καλύτερη μπαταρία από μόνη της. Στον kernel του dorimanx τώρα δοκιμάζω cpu governors intellimm σε όλα τα cores, touchboost και core speed στο 1,96.Πολυ καλή μπαταρία ειδικά σε standby και πολυ σβέλτη συμπεριφορά το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δν μπορει καποιος να μου πει τι ρυθμισεις εχει κανει και αν κραταει περισσοτερο η μπαταρια?

Εγω φιλε εχω αυτες και ειμαι πολυ καλα:

 

Cpu0,1,2,3 govs = intellim, alucard, conservative, conservative

sample rate = 60000

Cpu max freq 0,1,2,3 = 1.7, 1.7, 1.5 και 1.5.

Max off screen: 1.5

Hotplug = alucard

GPU max = 320

GPU gov = conservative

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε εχω αυτες και ειμαι πολυ καλα:

 

Cpu0,1,2,3 govs = intellim, alucard, conservative, conservative

sample rate = 60000

Cpu max freq 0,1,2,3 = 1.7, 1.7, 1.5 και 1.5.

Max off screen: 1.5

Hotplug = alucard

GPU max = 320

GPU gov = conservative

 

Σωστος, να προσθεσω μονο, αν θες κατεβασε και αλλο το max screen off (ειναι για διεργασιες οταν η οθονη ειναι σβηστη). Το hot plug καντο suspend (σου σωνει μπαταρια οταν η οθονη ειναι σβηστη, αν παρουσιαστει SOD ενεργοποιησε το παλι). Το Cron θεστο OFF (πιο πολυ μπαταρια σου καταναλωνει παρα σου κανει δουλεια) οπως επισης απενεργοποιεις LOGCAT LOGGER και SWEEP2SLEEP (για τον ιδιο λογο με του Cron).

Τελος ριχνε και καμια ματια στο νημα του Dori για τις εντυπωσεις περι του νεου governor YankActive (προερχεται απο τα Samsung τηλεφωνα και λενε οτι κανει καλυτερη οικονομια στη μπαταρια σε σχεση με τον Alucard χωρις να χανει σε επιδοσεις, ιδωμεν)

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και οσο περισσοτεροι απαντησουν τοσο καλυτερα,ποια πιστευετε ειναι καλυτερη ρομ σε γενικη χρηση optimus g3 η cloudy g3 και αν θελετε πειτε και για ποιο λογο πιστευετε οτι ειναι καλυτερη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...