Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To πιο προσφατο baseband για 802 (ειναι της 20Η) αν και μετα απο ψαξιμο απο την D και μετα ολα ιδια ειναι

http://dorimanx.shine.sk/LG/default-kernels/KK_20H_D802_Baseband.zip

 

Το My Device ειναι ενα καλο προγραμμα αλλα ουδεν τελειο μια και στο πεδιο Device αναφερει G3!!!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και πως το τροποποιείς με αυτό το πρόγραμμα???

Το αρχειο mixer_paths το πειραζω εγω για να ανεβασω την ενταση ηχειου και ακουστικών. Το αντιγράφω καπου εξω, το αλλαζω, και το ξαναβαζω παλι στο system/ etc με τον "Root browser"! Οι τροποποιησεις του είναι καλά να γίνονται με το " 920 text editor", καποτε εκανα επιχείρηση να το αλλαξω με αλλο και επεσα σε bootloop. Τα άλλα προγράμματα επεξεργασίας κειμενου μπορεί να αλλάξουν και πράγματα που δεν φαίνονται με το μάτι με αποτέλεσμα το bootloop!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πριν 2 μερες περασα cloudyg3 2.2 στο g2 μου. Η rom απλα δν παίζεται. Μπορει καποιος να μου προτινει καποιο καλο kernel. Θελω να εχει καλυτερη διαρκεια απο οτι τωρα και να μην κολλαει η συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πριν 2 μερες περασα cloudyg3 2.2 στο g2 μου. Η rom απλα δν παίζεται. Μπορει καποιος να μου προτινει καποιο καλο kernel. Θελω να εχει καλυτερη διαρκεια απο οτι τωρα και να μην κολλαει η συσκευή.

 

Αν και έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με τα του G2, dorimanx σε συνδυασμό με bumbed bootloader και ρυθμίσεις που έχουμε χιλιοποστάρει εδώ. Είχα φοβερά αποτελέσματα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απο διαρκεια πως τα πηγαίνει ?

 

Είχα μακράν την μεγαλύτερη από όλους. Bruce, cloudy

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου θα το δοκιμασω και εγω. Να σε ρωτησω δν πιστευω να εχει τπτ κολληματα? Σορρυ αν σε ζαλιζω
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου θα το δοκιμασω και εγω. Να σε ρωτησω δν πιστευω να εχει τπτ κολληματα? Σορρυ αν σε ζαλιζω

Όλα δουλεύουν ρολόι :) απλα πρόσεχε στα αρχεία που θα κατεβασεις να είναι για το δικο μας (D802) Γιατί πολλά παιδιά την έχουν "πατήσει" από την βιασύνη τους ;) ότι θέλεις είμαστε στην διάθεσή σου :):):)

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πριν 2 μερες περασα cloudyg3 2.2 στο g2 μου. Η rom απλα δν παίζεται. Μπορει καποιος να μου προτινει καποιο καλο kernel. Θελω να εχει καλυτερη διαρκεια απο οτι τωρα και να μην κολλαει η συσκευή.

Εγω περασα τη lamhoang G3 2.2.

Ειναι ακριβως σαν την Cloudy G3 2.2 αλλα με λιγο λιγοτερα lags και πολυ καλη μπαταρια που ειχα χρονια να δω τετοιες επιδοσεις. Θα ανεβασω screenshots στο τοπικ της μπαταριας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link για να καταιβασω το kernel. Α και κάτι τελευταίο τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα τη lamhoang G3 2.2.

Ειναι ακριβως σαν την Cloudy G3 2.2 αλλα με λιγο λιγοτερα lags και πολυ καλη μπαταρια που ειχα χρονια να δω τετοιες επιδοσεις. Θα ανεβασω screenshots στο τοπικ της μπαταριας.

topic της μπαταρίας?:confused::blink:

 

Έχουμε και τέτοιο?:worry::lol::lol::lol:

 

Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link για να καταιβασω το kernel. Α και κάτι τελευταίο τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει.

Εγώ θα σου προτείνω να μην κατεβάσεις τίποτα.

 

Υπάρχει κίνδυνος μέχρι και καταστροφής αν δεν ξέρεις απολύτως τι να κάνεις :cool:

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link για να καταιβασω το kernel. Α και κάτι τελευταίο τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει.

 

Εγώ θα σου προτείνω να μην κατεβάσεις τίποτα.

 

Υπάρχει κίνδυνος μέχρι και καταστροφής αν δεν ξέρεις απολύτως τι να κάνεις :cool:

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω. Αν θες να ασχοληθείς τότε αφιέρωσε κάποιες ώρες να καταλάβεις τις έννοιες και σε τι αντιστοιχούν, τι κάνεις, γιατί το κάνεις, τι αλλάζεις κλπ. Και μετά το πως, γιατί και όλα τα ερωτήματα, παύουν να υπάρχουν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλάβει γιατί τα κάνουμε όλα αυτά άπλα θέλω να μου πει κάποιος τι ρυθμίσεις που κάνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μας κάνεις πλάκα?

 

Εσύ δεν έγραψες αυτό:

 

Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link για να καταιβασω το kernel. Α και κάτι τελευταίο τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει.

 

Οκ δικό σου το κινητό κάνε ότι θέλεις εγώ ότι είχα να πω το είπα :up:

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλάβει γιατί τα κάνουμε όλα αυτά άπλα θέλω να μου πει κάποιος τι ρυθμίσεις που κάνουμε.

 

Αν εννοείς μόνο ρυθμίσεις ψάξε στο θέμα εδώ. Τις έχω ανεβάσει εγώ αλλά και άλλα παιδιά πάρα πολλές φορές.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστευω οτι η 2.2 ειναι μια πολυ ωριμη πλεον ρομ, αυτη τη στιγμη ειμαι 21% στη μπαταρια με 103 ωρες λειτουργιας, δεν εχω παιξει παιχνιδι, εχω μιλησει λογω εκλογων αρκετα στο τηλεφωνο και πολυ ιντερνετ.

Χρησιμοποιω το κερνελ του Cloudy και οσο για το lag εχω κανει δυο ρυθμισεις που σε μενα τουλαχιστον επιασαν. Χρησιμοποιώντας ειτε το Trickster MOD ειτε το Kernel Tuner φροντισα το Read Ahead Buffer Size να ειναι 2048 και το GPU Max Frequency 450

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Υπάρχει τρόπος οταν το κινητο είναι κλειδωμένο να μην απενεργοποιείται οταν πατάς παρατεταμένα το power button? Είμαι root και είχα βάλει το g2 tweaksbox αλλά το μόνο που έκανε ήταν να μην εμφανίζει το power menu αλλά αμα πατάς για πολύ ώρα το power button έκλεινε κανονικά...Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο module στο xposed?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link για να καταιβασω το kernel. Α και κάτι τελευταίο τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει.

Έχει και εφαρμογή στο play store, dorimax λεγετε και το φλασαρεις κατευθείαν!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...