Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μπορω να μπω σε download mode :(:(:(

 

βρηκα αυτο http://forums.androidcentral.com/general-help-how/373947-bricked-lg-g2-stuck-twrp-no-download-mode.html αλλα to philz touch δεν εχει terminal

 

edit.

ναιιιιιιιιιιιιιιιιιι μπουταρε!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

ειχε το philz touch τον aroma file manager οποιος ειχε terminal και πατησα αυτα

 

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota

 

then hit enter

 

type

 

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/misc

 

then hit enter and reboot.

 

thnx παιδες που ασχοληθήκατε ! , μάθαμε και κατι σημερα ΠΟΤΕ update με ΟΤΑ οταν εχουμε custom recovery!!!

Edited by nop77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Έχω την Cloudy 3 ROM και θα ήθελα να μάθω αν περάσω την καινούργια V20G LGD802 θα συνεχίσω να έχω την CLOUDY 3 ROM ????

 

 

Αυτή η αναβάθμιση τί αφορά???;););)

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω την Cloudy 3 ROM και θα ήθελα να μάθω αν περάσω την καινούργια V20G LGD802 θα συνεχίσω να έχω την CLOUDY 3 ROM ????

 

 

Αυτή η αναβάθμιση τί αφορά???;););)

 

η V20G ειναι για στοκ κιτ κατ ... εσυ εχεις cloudy ...

ή το ενα θα εχεις ή το αλλο .... μην περασεις κατι αν θες να συνεχισεις να

εχεις cloudy και να μην το brickαρεις !

 

demon , μιας και ασχολεισαι αρκετα με την φωτογραφια , στην cloudy οπως θα προσεξες δεν εχει επεξεργασια φωτογραφιας αφου την τραβηξεις την φωτο οπως

στην επισημη κιτ κατ !! τι κανουμε ; υπαρχει καποια καλη εφαρμογη στο store ??

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

η V20G ειναι για στοκ κιτ κατ ... εσυ εχεις cloudy ...

ή το ενα θα εχεις ή το αλλο .... μην περασεις κατι αν θες να συνεχισεις να

εχεις cloudy και να μην το brickαρεις !

 

ΟΚ Σε ευχαριστώ:)

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Άλλη ρομ η μία (custom ported από τη stock του G3) και άλλη ρομ η άλλη (stock του G2). Ή τη μία ή την άλλη. Δύο καρπουζια στην 'ιδια μασχάλη δε χωράνε. Πάντως κατά εμέ η custom του G3 έχει περισσότερες δυνατότητες και υπερτερεί στα σημεία αν συνδυαστεί μάλιστα και με το νεο Kernel του Dori

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω την Cloudy 3 ROM και θα ήθελα να μάθω αν περάσω την καινούργια V20GLGD802 θα συνεχίσω να έχω την CLOUDY 3 ROM ????

 

 

Αυτή η αναβάθμιση τί αφορά???;););)

1ον φιλε μου μη διανοηθεις να κανεις το update μεσω OTA, αν σου εβγαλε ενημερωση, αγνοησε την. Διαβασε τι επαθε ο φιλος λιγο πιο πισω!!

Ο μονος τροπος για να περασεις την 20g (αφου εχεις custom rom και recovery) ειναι μεσω flash tool 2014.

Αρα περνας official rom, αυτο σημαινει, εννοειται τελος cloudyG3 και επισης τελος root και custom recovery. Θα εισαι πλεον τελείως "μαμα"!

Τωρα οσο αφορα τι αλλαζει στην 20g, περιμενουμε να μας πουν τα παιδια που την περασανε!

Link to comment
Share on other sites

σημερα καποια στιγμη δεν μου ανοιγε με τιποτα η οθονη του κινητου, δεχομουν κλησεις κανονικα χωρις ομως ν απαντησω διοτι υπηρχε απολυτο σκοταδι, ειμαι με cloudy2 , μετα απο hard reset δουλευει κανονικα, που οφειλετε αυτο? επισης πως μπορω να προσθεσω ακομη μια καρτελα-οθονη προς τα δεξια της αρχικης? μεταφερω app και δε το δεχετε
Link to comment
Share on other sites

Για όσους τη ψάχνουν με τη μπαταρία κυκλοφορει αυτη η εφαρμογη Unbounce Xposed (απαιτεί Xposed Framework εγκατασταση και να εισαι root). Μειωνει τα ξυπνηματα που κανει η μαμα Google στο κινητο μας χωρις να μας ρωτα!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σημερα καποια στιγμη δεν μου ανοιγε με τιποτα η οθονη του κινητου, δεχομουν κλησεις κανονικα χωρις ομως ν απαντησω διοτι υπηρχε απολυτο σκοταδι, ειμαι με cloudy2 , μετα απο hard reset δουλευει κανονικα, που οφειλετε αυτο? επισης πως μπορω να προσθεσω ακομη μια καρτελα-οθονη προς τα δεξια της αρχικης? μεταφερω app και δε το δεχετε

 

Με δυο δάχτυλα απο έξω προς τα μέσα την οθόνη, και ...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με δυο δάχτυλα απο έξω προς τα μέσα την οθόνη, και ...;)

Δε κανει τιποτα φιλε

Edit. Οκ πετυχε ,αυτό με το κόλλημα που έφαγε λες να ετυχε η εχουμε κανα θεμα ;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Δε κανει τιποτα φιλε

Edit. Οκ πετυχε ,αυτό με το κόλλημα που έφαγε λες να ετυχε η εχουμε κανα θεμα ;

 

Αν έχει καιρό να ανοίξει .....ψιλό κολλάει...!!! με τα όμως...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει καιρό να ανοίξει .....ψιλό κολλάει...!!! με τα όμως...;)

 

αρα ειναι θεμα cloudy? συμβαινει συχνα δηλαδη, εσεις πως το ξεκολλατε?

Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι θεμα cloudy? συμβαινει συχνα δηλαδη, εσεις πως το ξεκολλατε?

 

δεν μου εχει συμβει ποτε ... cloudy g3 v2 me bruce και τωρα dori 8.4 :)

και το εχω αφησει ακι 8 και 10 ωρες πολλες φορες χωρις να το χρησιμοποιησω

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι θεμα cloudy? συμβαινει συχνα δηλαδη, εσεις πως το ξεκολλατε?

Βασικα ο Μαριος λεει οτι μετα απο πολυ ωρα "υπνου" καθυστερει λιγο να αναψει η οθονη π.χ. στo double tab, αλλα ελαχιστα, 1-2 δευτερολεπτα. Τοσο εντονο προβλημα σαν το δικο σου εγω προσωπικα δεν ειχα. Μηπως "σκαλωσε" κατι! Τι kernel εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά φοράω cloudyg3 και προσπαθω να γυρίσω σε στοκ με flash tool αλλά η διαδικασία κολλάει στη μέση και μου λέιε να βγάλω την μπαταρία να την ξαναβάλω και να ξαναδοκιμάσω. Τουλάχιστον ανοίγει κανονικά. Καμία ιδέα??

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

τι να πω παιδια δε ξερω, kernel εχω και εγω dori v8.4, μακαρι να ετυχε και να μην ξανασυμβει

 

Όταν τον φλασαρες, έκανες τα σχετικά wipe...?;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν τον φλασαρες, έκανες τα σχετικά wipe...?;)

 

ναι φυσικα :) , αν το κανει παλι θα δουμε τι θα κανουμε, προς το παρων το απολαμβανουμε :D

Link to comment
Share on other sites

τι να πω παιδια δε ξερω, kernel εχω και εγω dori v8.4, μακαρι να ετυχε και να μην ξανασυμβει

Τι ρυθμίσεις έχεις στον dori 8.4;

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα καμια ρυθμιση, εχεις να προτεινεις κατι?

Ψάξε πιο πίσω κανα δυο σελίδες έχω δώσει ρυθμίσεις;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να δει αν τα block wakelocks ειναι σε καλα επιπεδα γιατι βλεπω το κινητο κ ρουφαει τη μπαταρια στο φουλ.Σημερα απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 5 το απογευμα ειχε τελειωσει με 4 ωρες οθονη και μετα το ξαναφορτησα και τωρα εχω 52% με 2 ωρες οθονη.βεβαια ιλα ειναι ανοιχτα.gps google now google search σεωολες τις οθονες.sync fb instagram mail twitter και αλλα.Γενικα το δουλευω στο φουλ.Εχω και gneenifly για καποια app.
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε πιο πίσω κανα δυο σελίδες έχω δώσει ρυθμίσεις;)

Βαγγελη με το "touch boost" που ανεφερες οτι το πειραξες, διαπιστωσες καθολου lagαρισματακια; Βασικα ειναι το μονο που δεν εχω αλλαξει απ' τις ρυθμισεις που προτεινες γιατι φοβαμαι μηπως εχουμε μικροlag!! Για χαριν της μπαταριας να μην χανουμε και την εμπειρια χρησης!

Εξαλλου, σημερα 1ος κυκλος φορτισης με dori 8.4, η μπαταρια μου τα πηγε περιφημα!!

Θα ποσταρω screenshot στο θεμα της μπαταριας!

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη με το "touch boost" που ανεφερες οτι το πειραξες, διαπιστωσες καθολου lagαρισματακια; Βασικα ειναι το μονο που δεν εχω αλλαξει απ' τις ρυθμισεις που προτεινες γιατι φοβαμαι μηπως εχουμε μικροlag!! Για χαριν της μπαταριας να μην χανουμε και την εμπειρια χρησης!

Εξαλλου, σημερα 1ος κυκλος φορτισης με dori 8.4, η μπαταρια μου τα πηγε περιφημα!!

Θα ποσταρω screenshot στο θεμα της μπαταριας!

Όχι καλά πάει,δοκίμασε το και αν δεν σου κάτσει καλά ξαναγύρισε default.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...