Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το long exposure δουλευει κανονικα στις stock based απλα περαστε τα αρχεια χειροκινητα. http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/lg-g2-night-camera-mod-t3509620/page3 Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Με το mode του long exposure

 

Πριν

20161211_141820.jpg

 

και μετα

20161211_142325.jpg

 

Υ.Γ. Επειδη δεν ημουν σιγουρος, το ανεβασα και στην ενοτητα φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Με το mode του long exposure

 

Πριν

20161211_141820.jpg

 

και μετα

20161211_142325.jpg

 

Υ.Γ. Επειδη δεν ημουν σιγουρος, το ανεβασα και στην ενοτητα φωτογραφια.

Για να μην κάνω καμιά πατάτα. Εγώ με cm13 το βάζω;

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κανεις καμια πατατα... οταν φοβασαι κανεις πρωτα back up τη rom σου ;) (προσωπικα το χω μπρικαρει 2-3 φορες και με σωσε το back up)

 

Εχει αναλυτικες οδηγιες στο thread... αν δεν σου δουλεψει ακολουθησε το τροπο που ακολουθησα εγω (θα το βρεις μεσα στο διαλογο). Δεν εχει διαφορα απο Rom σε Rom και δουλευει απο stock lollipop μεχρι και την τελευταια Nougat.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την Google edition 1.5. Δε μπορώ να πάρω nandroid back up σε usb γιατί δε το βλέπει... Τι κάνω; θέλει καμία ρύθμιση πουθενά;

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την Google edition 1.5. Δε μπορώ να πάρω nandroid back up σε usb γιατί δε το βλέπει... Τι κάνω; θέλει καμία ρύθμιση πουθενά;

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

Μέσα από recovery πρέπει να επιλέξεις ποια μνήμη θέλεις να χρησιμοποιησεις.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την Google edition 1.5. Δε μπορώ να πάρω nandroid back up σε usb γιατί δε το βλέπει... Τι κάνω; θέλει καμία ρύθμιση πουθενά;

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

 

Εκανες πρωτα mount το flashaki ? Αν οχι στο αρχικο μενου θα δεις μια επιλογη για mount. Πας εκει και μετα του βαζεις τικ ωστε να ειναι mounted.

 

Επειτα στο back up, πριν το ολοκληρωσεις σου εχει επιλογη για το που θες να αποθηκευτει.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες πρωτα mount το flashaki ? Αν οχι στο αρχικο μενου θα δεις μια επιλογη για mount. Πας εκει και μετα του βαζεις τικ ωστε να ειναι mounted.

 

Επειτα στο back up, πριν το ολοκληρωσεις σου εχει επιλογη για το που θες να αποθηκευτει.

Δεν με αφήνει να το κάνω mount... Δεν τικαρεται...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις backup κανονικά στην εσωτερική μνήμη και όσο είσαι στην recovery, συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή και μεταφέρεις τον φάκελο εκεί. Μετά όποτε το χρειαστείς τον ξαναπερνάς στο κινητό και κάνεις επαναφορά.

Κατά 99% θα λειτουργήσει (έχω κρατήσει στο pc backup αλλά δεν χρειάστηκε να κάνω επαναφορά γι αυτό αφήνω ένα 1% :P )

 

ΥΓ: με την ευκαιρία, πολλές φορές όταν κάποιος θέλει να φλασάρει νέα ROM συνήθως λέμε "κάνε wipe τα πάντα εκτός από την internal γιατί εκεί είναι η ROM κλπ". Ήθελα από καιρό να το πω, κι εδώ μπορείς να μεταφέρεις αρχεία μεταξύ pc - κινητού όσο είσαι στη recovery (TWRP έχω δοκιμάσει επιτυχώς).

Οπότε αν θες πεντακάθαρο το κινητό, κάνεις όλα τα wipe, μετά συνδέεις το κινητό στο pc και μεταφέρεις τη ROM για φλασάρισμα κλπ

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να το κάνω mount... Δεν τικαρεται...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

 

Σου δουλευει γενικα το OTG με το καλωδιο και φλασασκι που εχεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να πάρεις backup κανονικά στην εσωτερική μνήμη και όσο είσαι στην recovery, συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή και μεταφέρεις τον φάκελο εκεί. Μετά όποτε το χρειαστείς τον ξαναπερνάς στο κινητό και κάνεις επαναφορά.

Κατά 99% θα λειτουργήσει (έχω κρατήσει στο pc backup αλλά δεν χρειάστηκε να κάνω επαναφορά γι αυτό αφήνω ένα 1% :P )

 

ΥΓ: με την ευκαιρία, πολλές φορές όταν κάποιος θέλει να φλασάρει νέα ROM συνήθως λέμε "κάνε wipe τα πάντα εκτός από την internal γιατί εκεί είναι η ROM κλπ". Ήθελα από καιρό να το πω, κι εδώ μπορείς να μεταφέρεις αρχεία μεταξύ pc - κινητού όσο είσαι στη recovery (TWRP έχω δοκιμάσει επιτυχώς).

Οπότε αν θες πεντακάθαρο το κινητό, κάνεις όλα τα wipe, μετά συνδέεις το κινητό στο pc και μεταφέρεις τη ROM για φλασάρισμα κλπ

 

Εχεις δικιο αλλα ειναι ευκολοτερο οταν δινεις οδηγιες να το προτιμοτερο να το κανεις οσο το δυνατον πιο απλη τη διαδικασια. Αμα του πεις του αλλου πρεπει να κανεις back up τα αρχεια σου και να κανεις mount το στικακι δεν ξερω ποσο ψυχραιμα θα το διαβασει :lol: Αλλωστε αυτοι που δεν θα "τρομαζαν" μια χαρα καταλαβαινουν αυτο που λες. :)

 

Παντως οσον αφορα το back up, ακομα και σε φλασακι να το χεις, αν αυτο δεν περιεχει τα αρχεια απο την internal (ή ειναι παλιο και δεν εχει τα τελευταια σου αρχεια) και δεν τα εχεις αλλου back up τοτε παλι δεν πρεπει να κανεις wipe την internal (εκτος εαν δεν σε πειραζει να τα χασεις)

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλευει γενικα το OTG με το καλωδιο και φλασασκι που εχεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχεις δικιο αλλα ειναι ευκολοτερο οταν δινεις οδηγιες να το προτιμοτερο να το κανεις οσο το δυνατον πιο απλη τη διαδικασια. Αμα του πεις του αλλου πρεπει να κανεις back up τα αρχεια σου και να κανεις mount το στικακι δεν ξερω ποσο ψυχραιμα θα το διαβασει :lol: Αλλωστε αυτοι που δεν θα "τρομαζαν" μια χαρα καταλαβαινουν αυτο που λες. :)

 

Παντως οσον αφορα το back up, ακομα και σε φλασακι να το χεις, αν αυτο δεν περιεχει τα αρχεια απο την internal (ή ειναι παλιο και δεν εχει τα τελευταια σου αρχεια) και δεν τα εχεις αλλου back up τοτε παλι δεν πρεπει να κανεις wipe την internal (εκτος εαν δεν σε πειραζει να τα χασεις)

Δουλεύει μια χαρά... Αφού το βάζω κ βλέπω με file Explorer τα αρχεία μου...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αυτούς που έχουν Cyanogenmod. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να αλλάξω τον ήχο του ακουστικού όταν καλώ κάποιον; Στο στοκ είναι πιο μπάσο, πιο οικίο. Στην CM είναι σα να έχει πολλά πρίμα. Ξέρει κανένας να το φτιάξουμε και αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αυτούς που έχουν Cyanogenmod. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να αλλάξω τον ήχο του ακουστικού όταν καλώ κάποιον; Στο στοκ είναι πιο μπάσο, πιο οικίο. Στην CM είναι σα να έχει πολλά πρίμα. Ξέρει κανένας να το φτιάξουμε και αυτό;

Ελλοχεύει ο κίνδυνος να του κάνεις έρωτα την μητέρα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ελλοχεύει ο κίνδυνος να του κάνεις έρωτα την μητέρα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

παρακαλώ; Για να σοβαρευτούμε λίγο!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αλλαζω τακτικα roms, υπαρχει καποιος τροπος να περναω το viber χωρις να πρηζει ολους τους γνωστους μου οτι εβαλα viber? :p

 

Μηπως μπορουμε πχ να τραβηξουμε καπως το data του app και να το περναω στις καινουργιες rom χειροκινητα ωστε να μη βγαζει το ενοχλητικο μηνυμα στους αλλους; Θα ειναι εφικτο κατι τετοιο ή θα θελει παλι authentication και μετα θα σπαμαρει τους αλλους;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να ρωτήσω αυτούς που έχουν Cyanogenmod. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να αλλάξω τον ήχο του ακουστικού όταν καλώ κάποιον; Στο στοκ είναι πιο μπάσο, πιο οικίο. Στην CM είναι σα να έχει πολλά πρίμα. Ξέρει κανένας να το φτιάξουμε και αυτό;

 

Θυμαμαι οτι στη cm13 ειχε ενα app που ρυθμιζες το equalizer του ηχου (κατι σαν το viber4android). Δεν ξερω αν εχει επιλογη και για το ηχειο των κλησεων ή μονο για το εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αλλαζω τακτικα roms, υπαρχει καποιος τροπος να περναω το viber χωρις να πρηζει ολους τους γνωστους μου οτι εβαλα viber? :p

 

Μηπως μπορουμε πχ να τραβηξουμε καπως το data του app και να το περναω στις καινουργιες rom χειροκινητα ωστε να μη βγαζει το ενοχλητικο μηνυμα στους αλλους; Θα ειναι εφικτο κατι τετοιο ή θα θελει παλι authentication και μετα θα σπαμαρει τους αλλους;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θυμαμαι οτι στη cm13 ειχε ενα app που ρυθμιζες το equalizer του ηχου (κατι σαν το viber4android). Δεν ξερω αν εχει επιλογη και για το ηχειο των κλησεων ή μονο για το εξωτερικο.

Zip me νομίζω λέγεται, και περνάς την εφαρμογή μετά από κάθε flash

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Zip me νομίζω λέγεται, και περνάς την εφαρμογή μετά από κάθε flash

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο εδω λες; https://play.google.com/store/apps/details?id=zip.me Αν καταλαβα καλα μετα τα φλασαρω μεσω recovery?

 

Θα δουλευει οταν αλλαζω εκδοση android (πχ εκανα back up απο lollipop... θα δουλευει σε marshmallow ? ) ή θα δουλευει μονο σε roms ιδιας εκδοσης android?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω λες; https://play.google.com/store/apps/details?id=zip.me Αν καταλαβα καλα μετα τα φλασαρω μεσω recovery?

 

Θα δουλευει οταν αλλαζω εκδοση android (πχ εκανα back up απο lollipop... θα δουλευει σε marshmallow ? ) ή θα δουλευει μονο σε roms ιδιας εκδοσης android?

Εάν υποστηρίζει η εφαρμογή την έκδοση Ναι, μετά την ρομ και τις εφαρμογές της γουγλι.υπάρχουν πολλές τέτοιες εφαρμογές δες ποια σε δουλεύει/ταιριάζει καλύτερα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εάν υποστηρίζει η εφαρμογή την έκδοση Ναι, μετά την ρομ και τις εφαρμογές της γουγλι.υπάρχουν πολλές τέτοιες εφαρμογές δες ποια σε δουλεύει/ταιριάζει καλύτερα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκιμασα λιγο μεταξυ της τωρινης μου (lollipop) και της cm13 που χα back up και δεν δουλεψε. Συγκεκριμενα εκανα zip οσο ημουν lp, μετα restore το back up και επειτα φλασαρα το zip. Ισως να δοκιμαζα με titanium (δεν την εχω την εφαρμογη απλα απο ψαξιμο ειδα να την αναφερουν) ? Το χει καταφερει γενικα κανεις;

 

Υ.Γ. Για οσους ενδιαφερονται βγηκε καινουργια nightly cm13. Το αφησα να την περασει με ota και μου φανηκε ακομα πιο γρηγορη. (δεν την τεσταρα βεβαια διεξοδικα, μπορει να ταν και η ιδεα μου)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αλλαζω τακτικα roms, υπαρχει καποιος τροπος να περναω το viber χωρις να πρηζει ολους τους γνωστους μου οτι εβαλα viber? :p

 

Μηπως μπορουμε πχ να τραβηξουμε καπως το data του app και να το περναω στις καινουργιες rom χειροκινητα ωστε να μη βγαζει το ενοχλητικο μηνυμα στους αλλους; Θα ειναι εφικτο κατι τετοιο ή θα θελει παλι authentication και μετα θα σπαμαρει τους αλλους;

 

Εγώ πάντως σε καθε αλλαγή rom, μεταφέρω το viber με το titanium backup. Τα μεταφέρει μια χαρά! Αρκεί βέβαια να μην κάνεις wipe και την internal, γιατί μετά σβήνει και ο φάκελος με τα αποθηκευμένα δεδομένα του.

Εκτός και αν πάρεις το φάκελο του στον υπολογιστή και μετά το wipe ή factory reset τον ξαναπεράσεις και κάνεις πάλι την επαναφορά με το titanium. Το έκανα και αυτό μια φορά! Αλλιώς, σε όλες τις άλλες αλλαγές rom δε διέγραφα την internal και έκανα απλά επαναφορά με titanium.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε καθε αλλαγή rom, μεταφέρω το viber με το titanium backup. Τα μεταφέρει μια χαρά! Αρκεί βέβαια να μην κάνεις wipe και την internal, γιατί μετά σβήνει και ο φάκελος με τα αποθηκευμένα δεδομένα του.

Εκτός και αν πάρεις το φάκελο του στον υπολογιστή και μετά το wipe ή factory reset τον ξαναπεράσεις και κάνεις πάλι την επαναφορά με το titanium. Το έκανα και αυτό μια φορά! Αλλιώς, σε όλες τις άλλες αλλαγές rom δε διέγραφα την internal και έκανα απλά επαναφορά με titanium.

 

Το δοκιμασα παιρνοντας πισω ενα back up αλλης ρομ, εκανα εκαναφορα εφαρμογη+δεδομενα, οταν το ανοιξα εβγαλε την κλασσικη οθονη καλωσορισματος (εκει αγχωθηκα). Αλλα οταν το ξανανοιξα φαινεται να με εχει κανονικα συνδεδεμενο με τα μηνυματα του. Μου κανε βεβαια ενα κρασαρισμα αλλα ενδεχομενως να ετυχε. Εκανα και ενα wipe τη cache του και βλεπουμε.

 

Σας ευχαριστω και τους δυο. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα θεματακι με το xposed framework.

Παω να κανω το install/update και μου πεταει το μηνυμα του screenshot:

849ea4b904.png

Δεν εχω σχεδον καθολου εμπειρια απο αυτα (οτι εχω διαβασει εδω μεσα κ σε καποια ξενα site) οποτε μπορει να ειναι κ κατι προφανες ή να εχει ξαναναφερθει.

 

Πριν λιγες μερες εκανα root τα εχω ολα stock kikat 4.4.2 .Δοκιμασα με το Root explorer την επιλογη που εχει για να το γυρισω σε mount r/w αλλα τπτ καθε φορα που το κλεινω κ το ξανανοιγω γυρναει σε mount r/o .

 

ΥΓ:Δεν εχω πειραξει κατι αλλο.

ΥΓ2:Το root το εκανα με το kingroot χωρις pc.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιω xposed αλλα εχεις δωσει αδεια root σε αυτο; Κοιτα στο app του kingroot αν εχει παρει σχετικη αδεια.

 

Υ.Γ. Ασχετο με το προβλημα σου, καλο θα ειναι μετα να αντικαταστασεις το kingroot με το supersu. Το βρισκεις και στο playstore.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είσαι root ή τουλάχιστον δεν έχει γίνει σωστά...φαίνεται οτι δεν έχεις δικαιώματα τροποποίησης στο system partition της συσκευής

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...