Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη rom που θα περάσω για αυτό είμαι τόσο επιφιλακτικος... Αν βάλω την rom σε φλασακι κ κάνω wipe κ στην internal storage θα κάτσει καλύτερα; ξέρω ότι θα σβηστούν τα πάντα από μέσα...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτη rom που θα περάσω για αυτό είμαι τόσο επιφιλακτικος... Αν βάλω την rom σε φλασακι κ κάνω wipe κ στην internal storage θα κάτσει καλύτερα; ξέρω ότι θα σβηστούν τα πάντα από μέσα...

Μια χαρά κάθεται και χωρίς να κάνεις wipe την internal! Το wipe που γίνεται στο system αρκεί!

Εντάξει βέβαια και ένα factory reset δεν κάνει κακό, αλλά δεν είναι απαραίτητο!

Όσο αφορά το φλασάκι, είναι η καλύτερη λύση! Εγώ δεν έχω βάλει ποτέ rom στην internal, πάντα με στικάκι κάνω τα φλασαρίσματα!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κάθεται και χωρίς να κάνεις wipe την internal! Το wipe που γίνεται στο system αρκεί!

Εντάξει βέβαια και ένα factory reset δεν κάνει κακό, αλλά δεν είναι απαραίτητο!

Όσο αφορά το φλασάκι, είναι η καλύτερη λύση! Εγώ δεν έχω βάλει ποτέ rom στην internal, πάντα με στικάκι κάνω τα φλασαρίσματα!

 

Εγώ πολλές φορές την έχω στην ιντερναλ. Μια χαρά γίνεται και από τα δυο.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολλές φορές την έχω στην ιντερναλ. Μια χαρά γίνεται και από τα δυο.....

Ούτως ή άλλως φώτο βίντεο κ και τραγούδια θα τα μετακίνησω στο pc... Για τα δεδομένα των εφαρμογών θα κάνω back up με το titanium σωστά; δεν είναι πολλές εφαρμογές 5-6...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολλές φορές την έχω στην ιντερναλ. Μια χαρά γίνεται και από τα δυο.....

Ναι εννοείται!! Το ίδιο είναι! Απο θεμα πρακτικότητας το είπα, για να μην έχεις βάλε rom, σβήσε rom ;)

Ούτως ή άλλως φώτο βίντεο κ και τραγούδια θα τα μετακίνησω στο pc... Για τα δεδομένα των εφαρμογών θα κάνω back up με το titanium σωστά; δεν είναι πολλές εφαρμογές 5-6...

Back up θα έχεις πάντα στο pc. Πότε δεν ξέρεις τι γίνεται! Μια στραβή να τύχει και να χρειαστείς flash tool, θα χάσεις τα πάντα.

Στις εφαρμογές που θέλεις και τα δεδομένα τους, ναι titanium!

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160214/8ffc3190b5750ca29b12b6333f41f837.jpg

Με dori και google edition 1.4 :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι βάλετε limitless σαν δίνει την εντύπωση ότι η κάμερα υστερεί λίγο σε απόδοση?? Έχω την εντύπωση ότι στο αυτόματο οι φωτογραφίες υστερούν ειδικά σε contrast.

Την εβαλα και εγω χθες, πολυ καλες εντυπωσεις, ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που την εφεραν στα μετρα μας.

Την εχω με Dori και ειναι γρηγορη, με χαμηλες θερμοκρασιες και καλη μπαταρια.

οσο για την καμερα, ναι, εχει ενα θεμα η μαμα καμερα, με την Xcam υπαρχει βελτιωση αλλα οχι τοσο μεγαλη οσο στην Google edition .....

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω χθες, πολυ καλες εντυπωσεις, ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που την εφεραν στα μετρα μας.

Την εχω με Dori και ειναι γρηγορη, με χαμηλες θερμοκρασιες και καλη μπαταρια.

οσο για την καμερα, ναι, εχει ενα θεμα η μαμα καμερα, με την Xcam υπαρχει βελτιωση αλλα οχι τοσο μεγαλη οσο στην Google edition .....

 

Παιδιά όσοι βάλετε limitless σαν δίνει την εντύπωση ότι η κάμερα υστερεί λίγο σε απόδοση?? Έχω την εντύπωση ότι στο αυτόματο οι φωτογραφίες υστερούν ειδικά σε contrast.

 

 

Καλησπέρα σε ολους. Μόλις έβαλα και εγω την νεα limitless ειναο ωραια δεν λεω αλλα το μόνο νεο η καμερα του g4 και το μενου κλήσεων είναι διαφορετικο. Υπάρχει κάποια αλλη διαφορά ειδικα για μενα που δεν με νοιαζει και πολύ η κάμερα? Με βλεπω να βαριεμαι να ξαναστηνω λεω μηπως ξαναβαλω την f f 1.1 τι λέτε??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

UPDATEEEEEEE!!!!!!!

Καλησπερα παιδια μια μικρη αναβαθμιση της F&F πλεον V1.1

Προσθηκη και διορθωσεις..οπως

1.Τ-Action

2.Διπλο Παραθυρο

3.Θηκη Quick Window(θελω να μου πειτε αν δουλευει γιατι δεν εχω θηκη να το ελενξω)

4.Διαφορα build.prop για καλυτερο σημα free ram battery drain και αλλα.....θελω να μου πειτε αν δειτε καποια διαφορα..

5.Λιγο debloat ακομα (xaxaxa μερικα φαινονται μερικα οχι) (οποιος θελει quick memo μου λεει να του το δωσω)

Αυτα προς το παρον δεν θυμαμαι κατι αλλο....

Ειναι η τελευταια εκδοση(μαλλον)

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qUk1LRjVpQkJpcGM/view

QMEMO

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qdGRTbUtXSVhRNk0/view?usp=sharing

το qmemo zip το φλασαρουμε απο recovery?

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έβαλα και εγώ την καινούρια rom Fast&Furious_V1.1 και έχω ένα θέμα με τα βίντεο. Ενώ τραβάει κανονικά βίντεο δεν μου τα παίζει. Ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έβαλα και εγώ την καινούρια rom Fast&Furious_V1.1 και έχω ένα θέμα με τα βίντεο. Ενώ τραβάει κανονικά βίντεο δεν μου τα παίζει. Ξέρει κανείς κάτι?

Κανε μια επαννεκινηση.....εμενα παιζουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει βαλει καποιο 3ο player γι αυτό δεν παίζουν... :D Ας βάλει bs free mx player κλπ ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια επαννεκινηση.....εμενα παιζουν κανονικα

 

το εκανα και δεν δουλευει κατεβασα εναν player απο το play store και δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

Τα back up των εφαρμογών αποθηκεύονται σαν zip. Μετά πως τα επαναφέρουμε;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Τα back up των εφαρμογών αποθηκεύονται σαν zip. Μετά πως τα επαναφέρουμε;

Αν εννοείς το back up με το titanium, η κάθε εφαρμογή αποθηκεύεται σε 3 "κομμάτια". Το ένα έχει επέκταμα .properties, το δεύτερο .tar.gz και το τρίτο .apk.gz. Είναι όλα μαζεμένα στον φάκελο με όνομα "TitaniumBackup". Αυτά τα τρία αρχεία είναι το backup της εφαρμογής σου μαζί με τα δεδομένα της. Η επαναφορά της γίνεται πάλι με το titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160214/8ffc3190b5750ca29b12b6333f41f837.jpg

Με dori και google edition 1.4 :p

 

Kωστη καλη η ταχυτητα αλλα απο οτι διαβαζω στους xda εχει αρκετα bugs ειδικα στην καμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όσοι βάλετε limitless σαν δίνει την εντύπωση ότι η κάμερα υστερεί λίγο σε απόδοση?? Έχω την εντύπωση ότι στο αυτόματο οι φωτογραφίες υστερούν ειδικά σε contrast.

 

Δοκιμασες με hdr η χωρις?

Απο οτι βλεπω στη βραζιλιανικη κοινοτητα δεν παραπονιούνται για τη ποιοτητα της φωτογραφιας

Αν θες παρε μπακαπ και δοκιμασε με τους drivers της xcam να δεις αν υπαρχει διαφορα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kωστη καλη η ταχυτητα αλλα απο οτι διαβαζω στους xda εχει αρκετα bugs ειδικα στην καμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκιμασες με hdr η χωρις?

Απο οτι βλεπω στη βραζιλιανικη κοινοτητα δεν παραπονιούνται για τη ποιοτητα της φωτογραφιας

Αν θες παρε μπακαπ και δοκιμασε με τους drivers της xcam να δεις αν υπαρχει διαφορα

Με hdr δοκίμασα...γύρισα σε ένα backup srk που είχα και όντως έχει μεγάλη διαφορά. Να σου πω την αλήθεια δεν πέρασα xcam και binaries

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Με αλλα λογια η limitless δεν εχει τους οδηγους της xcam;

 

Oχι εχει drivers που ειναι 4 μηνες πιο προσφατοι απο τους τελευταιους του Cloudyfa και 6 μηνες απο τους τελευταιους του xdabbed (xcam)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποια Ρομ εκτός της cloudy 3.3 που να δουλεύουν ολα χωρίς προβληματα;

 

Γιατι η Cloudy δεν ειχε? Επισκεψου το G2 Q&A, Help & Troubleshooting στους xda να δεις

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Oχι εχει drivers που ειναι 4 μηνες πιο προσφατοι απο τους τελευταιους του Cloudyfa και 6 μηνες απο τους τελευταιους του xdabbed (xcam)

 

Εγώ επειδή δεν τα κατέχω όλα αυτά με τους drivers κλπ μπορείς να μου πεις αν γίνεται με 2 λόγια αν η κάμερα της limitless είναι καλύτερη σε σχέση με της f&f 1.1 ?? Όχι σαν app λόγο χειροκίνητων ρυθμίσεων iso , focus κλπ αλλά σαν αποτέλεσμα φώτο σε σχέση με της μαμα ρυθμίσεις με hdr που έχει η f&f.. Η παίζει ρόλο το κάθε τοπίο και οι συνθήκες φωτισμού κλπ??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας, επειδή το τόπικ είναι χαοτικό και έχω ασχοληθει μόνο με Mediatek συσκευες, θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικα με Root, Recovery, Custom Rom, ότι ισχυει για την ευρωπαϊκη έκδοση ισχυει και για την Κορεάτικη την F320?

 

Υπαρχει κανενας οδηγος για αυτην την εκδοση?

Θα το έχω συντομα στα χερια μου και τα βλεπω καπως μπερδεμενα τα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Oχι εχει drivers που ειναι 4 μηνες πιο προσφατοι απο τους τελευταιους του Cloudyfa και 6 μηνες απο τους τελευταιους του xdabbed (xcam)

 

Εγώ επειδή δεν τα κατέχω όλα αυτά με τους drivers κλπ μπορείς να μου πεις αν γίνεται με 2 λόγια αν η κάμερα της limitless είναι καλύτερη σε σχέση με της f&f 1.1 ?? Όχι σαν app λόγο χειροκίνητων ρυθμίσεων iso , focus κλπ αλλά σαν αποτέλεσμα φώτο σε σχέση με της μαμα ρυθμίσεις με hdr που έχει η f&f.. Η παίζει ρόλο το κάθε τοπίο και οι συνθήκες φωτισμού κλπ??

 

Γιωργο αυτο μονο με συγκριση μπορει να γινει την ιδια ωρα στον ιδιο τοπο δυο G2 να τραβηξουν ταυτοχρονα και επιτοπου να δουμε το αποτελεσμα, ασε που στις φωτο δεν ειμαι και ο καλυτερος, βρες ενα παιδι απο το αντιστοιχο θρεντ του myphone να τον ρωτησεις

Παντως εκατσα και τσεκαρισα 1-1 ολες τις ρομ του τελευταιου διμηνου και η limitless φοραει τους πιο προσφατους drivers απο ολες

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η Cloudy δεν ειχε? Επισκεψου το G2 Q&A, Help & Troubleshooting στους xda να δεις

 

Δεν ξέρω τι προβλήματα είχε ή cloudy απλά σε μένα δούλευαν όλα όπως και ή θηκη quickwindow, στη βραζιλιάνικη δουλεύει κανονικα; Αυτό με ενδιαφέρει εμένα και όχι τόσο ή ταχύτητά, γιατί από ταχύτητα έτσι και αλλιώς πεταει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...