Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η καλύτερη ρομ σε αυτονομία ποιά θα μπορούσε κάποιος να πει ότι είναι;

Δεν υπάρχει απάντηση..είναι σαν να ρωτάς ποια είναι η καλύτερη ρομ. Ο καθένας έχει διαφορετικά στημένο το τηλέφωνο του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μήπως είναι εύκολο να μου στείλει κάποιος ένα link να κατεβάσω τη rom την 4.4.2 Kit Kat την original?

Δοκίμασε αν θες από δω:

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Η αλήθεια είναι ότι έχω πολύ καιρό να κατεβάσω official και δεν ξέρω τι γίνεται!

Οι V20 είναι οι Kit Kat......

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει απάντηση..είναι σαν να ρωτάς ποια είναι η καλύτερη ρομ. Ο καθένας έχει διαφορετικά στημένο το τηλέφωνο του.

 

Καλύτερη αυτονομία σε έναν χρήστη. Πχ εγω εχω δοκιμάσει 4-5 rom. Κάνω την ίδια χρήση οποία ρομ και να εχω ετσι δεν ειναι; Όποτε εχω και άποψη ποια έχει καλύτερη αυτονομία.

Αυτό εννοώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

οκ εκανα... υπερχει καποιος τροπος να βαλω αλλη καμερα?

 

Οκ να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα με τις καμερες:

Υπαρχει V10 ported καμερα απο τους Cheloz με καποια προβληματα

Υπαρχει η G4 ported καμερα απο τους Βραζιλιανους με λιγοτερα προβληματα

Υπαρχει η G3 ported καμερα που φοραν το 95% των στοκ based ρομ

Λινκ εδω

http://1drv.ms/1QQQjLG

Αρα οποιος εχει προβληματα τη φλασαρει και ησυχαζει και για τους drivers μην ανυσηχει αν φοραει ρομ του τελευταιου διμηνου

(δεν την εχω δοκιμασει με Cheloz)

Kαι τελος Xcam που κολλαει με ολες (παλι δεν την εχω δοκιμασει με Cheloz)

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θες από δω:

http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html

Η αλήθεια είναι ότι έχω πολύ καιρό να κατεβάσω official και δεν ξέρω τι γίνεται!

Οι V20 είναι οι Kit Kat......

 

 

δυστυχώς δεν μπορώ να βρω άκρη από εδώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλύτερη αυτονομία σε έναν χρήστη. Πχ εγω εχω δοκιμάσει 4-5 rom. Κάνω την ίδια χρήση οποία ρομ και να εχω ετσι δεν ειναι; Όποτε εχω και άποψη ποια έχει καλύτερη αυτονομία.

Αυτό εννοώ

 

Έτσι είναι όπως τα λες. Αλλά εγώ έχω και ένα πρόβλημα και με το restore. Δεν μου ανοίγει τα αρχεία να στήσω backup. Μόνο με install με αφήνει να στήσω rom και νομίζω αν στήσω την original θα επανέλθει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω ένα πρόβλημα με το restore. Δεν μου ανοίγει τα αρχεία να στήσω backup. Μόνο με install με αφήνει να στήσω rom και νομίζω αν στήσω την original θα επανέλθει.

Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα link να κατεβάσω την Kit Kat 4.4.2?

Link to comment
Share on other sites

γινεται να περασουμε αλμπουμ και αριθμομηχανη απο f&f στην google edition ;

μου φαινεται λιγο πιο γρηγορη η google edition αλλα η ff εχει ωραια πραγματακια

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

γινεται να περασουμε αλμπουμ και αριθμομηχανη απο f&f στην google edition ;

μου φαινεται λιγο πιο γρηγορη η google edition αλλα η ff εχει ωραια πραγματακια

Για το λόγο που και μένα μου φάνηκε πιο γρήγορη η Google Edition, έχω βάλει πραγματάκια από άλλες rom!

Έχω βάλει για παράδειγμα την αριθομηχανη της LG, ημερολόγιο της LG, dialer από thunder rom, Quick memo και άλλα.

Για το άλμπουμ δε δοκίμασα γιατί δουλεύω Quickpic

Link to comment
Share on other sites

Για το λόγο που και μένα μου φάνηκε πιο γρήγορη η Google Edition, έχω βάλει πραγματάκια από άλλες rom!

Έχω βάλει για παράδειγμα την αριθομηχανη της LG, ημερολόγιο της LG, dialer από thunder rom, Quick memo και άλλα.

Για το άλμπουμ δε δοκίμασα γιατί δουλεύω Quickpic

 

παμε στο system μεσω root browser και μετα ας πουμε βρισκουμε τον φακελο

LGCalculator ή LGCalendar, σωστα ; μετα κανω αντιγραφη τον φακελο που εχει μεσα ενα αρχειο .apk και ενα φακελο iib ...

 

μετα παω στη νεα ρομ και κανω επικολληση στον ιδιο φακελο ;

επικολληση και αντικατασταση ή μονο επικολληση ; και δινω τα σωστα δικαιωματα ; σε ολο το φακελο γινεται ή ξεχωριστα στο .apk μονο ;

 

ευχαριστω

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

παμε στο system μεσω root browser και μετα ας πουμε βρισκουμε τον φακελο

LGCalculator ή LGCalendar, σωστα ; μετα κανω αντιγραφη τον φακελο που εχει μεσα ενα αρχειο .apk και ενα φακελο iib ...

 

μετα παω στη νεα ρομ και κανω επικολληση στον ιδιο φακελο ;

επικολληση και αντικατασταση ή μονο επικολληση ; και δινω τα σωστα δικαιωματα ; σε ολο το φακελο γινεται ή ξεχωριστα στο .apk μονο ;

 

ευχαριστω

Πριν την Google Edition είχα την Thunder. Εγώ πριν την αλλάξω έκανα copy-paste τους φακέλους (ολόκληρους) του LGCalculator, LGCalendar, LGContacts κτλ απ' το system/priv-app στην internal και όταν έβαλα την Google τους πέρασα πάλι στο priv-app έδωσα τα permission που έπρεπε και τα έκανα εγκατάσταση.

Μετά βέβαια ξανάλλαξα το LGContacts και Provider μ' αυτά της SKRG2 που μου έστειλε ο φίλος TUPAC_RIP.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα!! Το μεσημερακι θα ανεβει νεα f.f 1.2 με περισσοτερο debloat απο 865mb πηγε στα 780mb και συνεχιζουμε.....debloat πολλων libs απο εφαρμογες που δεν υπαρχουν και δεν χρειαζονται.(τωρα αν καποια εφαρμογη λειπει και την θελετε μου λετε να την ανεβασω) δεν εβγαλα και καμια βασικα....επισης εχω και μια black edition rom που μπορει να την ανεβασω σε λιγες μερες....θελει δουλιτσα.....καλη συνεχεια και λιγη αναμονη μεχρι να ανεβει :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα!! Το μεσημερακι θα ανεβει νεα f.f 1.2 με περισσοτερο debloat απο 865mb πηγε στα 780mb και συνεχιζουμε.....debloat πολλων libs απο εφαρμογες που δεν υπαρχουν και δεν χρειαζονται.(τωρα αν καποια εφαρμογη λειπει και την θελετε μου λετε να την ανεβασω) δεν εβγαλα και καμια βασικα....επισης εχω και μια black edition rom που μπορει να την ανεβασω σε λιγες μερες....θελει δουλιτσα.....καλη συνεχεια και λιγη αναμονη μεχρι να ανεβει :)

 

Κώστα τη quick window κάνε να δουλεύει με το ρολόι και θα είναι τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα!! Το μεσημερακι θα ανεβει νεα f.f 1.2 με περισσοτερο debloat απο 865mb πηγε στα 780mb και συνεχιζουμε.....debloat πολλων libs απο εφαρμογες που δεν υπαρχουν και δεν χρειαζονται.(τωρα αν καποια εφαρμογη λειπει και την θελετε μου λετε να την ανεβασω) δεν εβγαλα και καμια βασικα....επισης εχω και μια black edition rom που μπορει να την ανεβασω σε λιγες μερες....θελει δουλιτσα.....καλη συνεχεια και λιγη αναμονη μεχρι να ανεβει :)

Είμαι με την f. f v1. 1. Τι κάνω για να περάσω την καινούργια;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Κώστα τη quick window κάνε να δουλεύει με το ρολόι και θα είναι τελεια.

Δεν το εφτιαξα ακομα νομιζω....δοκιμασε το βασικα...

Είμαι με την f. f v1. 1. Τι κάνω για να περάσω την καινούργια;

Κανε backup τα data σου περνα την ρομ και κανε επαναφορα....αν και καλο ειναι να κανεις καθαρη εγκατασταση η αν μπορεις να κανεις backup τις εφαρμογες σου με τιτανιου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εφτιαξα ακομα νομιζω....δοκιμασε το βασικα...

 

Κανε backup τα data σου περνα την ρομ και κανε επαναφορα....αν και καλο ειναι να κανεις καθαρη εγκατασταση η αν μπορεις να κανεις backup τις εφαρμογες σου με τιτανιου.

Back up τα data στον υπολογιστή... Τις εφαρμογές επαναφορά με titanium... Τι wipes θέλει; όλα εκτός από internal storage;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Back up τα data στον υπολογιστή... Τις εφαρμογές επαναφορά με titanium... Τι wipes θέλει; όλα εκτός από internal storage;

Όταν πέρασα την rom σου έχασα κάποιες επαφές παρόλο που είχα κάνει αντίγραφο με titanium... Κ με συγχρονισμό Gmail πως επανέρχονται όπως τις έχω τώρα στην μνήμη του τηλεφώνου; για τις εφαρμογές με το titanium δεν έχασα τους απολύτως...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Back up τα data στον υπολογιστή... Τις εφαρμογές επαναφορά με titanium... Τι wipes θέλει; όλα εκτός από internal storage;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν πέρασα την rom σου έχασα κάποιες επαφές παρόλο που είχα κάνει αντίγραφο με titanium... Κ με συγχρονισμό Gmail πως επανέρχονται όπως τις έχω τώρα στην μνήμη του τηλεφώνου; για τις εφαρμογές με το titanium δεν έχασα τους απολύτως...

Back up επαφων δεν παιρνουμε με titanium. Κανουμε εξαγωγη επαφων στην εσωτερικη μνημη και κραταμε το αρχειο vfc που δημιουργειται και το βαζουμε σε οποιο κινητο θελουμε.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Back up επαφων δεν παιρνουμε με titanium. Κανουμε εξαγωγη επαφων στην εσωτερικη μνημη και κραταμε το αρχειο vfc που δημιουργειται και το βαζουμε σε οποιο κινητο θελουμε.

 

ευχαριστω! τωρα κατεβαζω κ θα πω εντυπωσεις...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Back up επαφων δεν παιρνουμε με titanium. Κανουμε εξαγωγη επαφων στην εσωτερικη μνημη και κραταμε το αρχειο vfc που δημιουργειται και το βαζουμε σε οποιο κινητο θελουμε.

 

Σωστός ο TUPAC και εγώ έτσι το κάνω χρόνια τώρα.

 

Μιά διόρθωση όμως...

 

.vcf είναι το αρχείο και όχι .vfc ;)

Link to comment
Share on other sites

Update.....πειτε μου για προβληματα εχω αλλαξει πολλα....

f.f v1.2

https://drive.google.com/file/d/0B-t2HdM_977qWWZqRGRsZFMzWmc/view?usp=docslist_api

 

την εβαλα απλα να παρω μπακαπ καμερα και αριθμομηχανη για google edition και η ρομ πεταει !!! πολυ καλη δουλεια, πεταει ενω κανω εγκατασταση εφαρμογες !!

αντε να δω ποια θα κρατησω τωρα χαχα

 

το T-action φαινεται να μη δουλευει και το Διπλο Παραθυρο ..

το T-action βγαζει σφαλμα οι ρυμισεις εχουν σταματησει οταν προσπαθω να το ενεργοποιησω !

 

οταν τραβαω βιντεακι μετα δεν αποθηκευεται και δεν μπορω να πατησω το στοπ.. μονο αν βγω εξω αλλα οπως ειπα δεν εχει αποθηκευτει ...

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα απλα να παρω μπακαπ καμερα και αριθμομηχανη για google edition και η ρομ πεταει !!! πολυ καλη δουλεια, πεταει ενω κανω εγκατασταση εφαρμογες !!

αντε να δω ποια θα κρατησω τωρα χαχα

 

το T-action φαινεται να μη δουλευει και το Διπλο Παραθυρο ..

το T-action βγαζει σφαλμα οι ρυμισεις εχουν σταματησει οταν προσπαθω να το ενεργοποιησω !

 

οταν τραβαω βιντεακι μετα δεν αποθηκευεται και δεν μπορω να πατησω το στοπ.. μονο αν βγω εξω αλλα οπως ειπα δεν εχει αποθηκευτει ...

 

Ή θηκη δουλεύει; Να δείχνει το ρολόι

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα δεν εχω θηκη να το δοκιμασω... απιστευτα γρηγορη αλλα εχει θεματακια..περιμενω να την δοκιμασουν κι αλλοι, ισως δεν εκατσε καλα σε μενα
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...