Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έφτιαξα αυτό σε ευχαριστώ. Κάτι άλλο τώρα... Επανέφερα το G2 xposed με titanium και όταν το άνοιξα μου χάλασε τη nav bar και δεν έχει τα 3 αρχικά κουμπιά πλέον. Πως το επαναφέρω ξανά; έβγαλα το G2 xposed δεν άλλαξε τίποτα. Όταν πάω ρυθμίσεις εμφάνιση και μετά nav bar να το αλλάξω μου κλείνει τα settings. Has stopped working
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έφτιαξα αυτό σε ευχαριστώ. Κάτι άλλο τώρα... Επανέφερα το G2 xposed με titanium και όταν το άνοιξα μου χάλασε τη nav bar και δεν έχει τα 3 αρχικά κουμπιά πλέον. Πως το επαναφέρω ξανά; έβγαλα το G2 xposed δεν άλλαξε τίποτα. Όταν πάω ρυθμίσεις εμφάνιση και μετά nav bar να το αλλάξω μου κλείνει τα settings. Has stopped working

Θέλεις G3Tweaksbox......

Αν δε στρώνει, κάνε dirty flash ξανά τη rom.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις G3Tweaksbox......

Αν δε στρώνει, κάνε dirty flash ξανά τη rom.

 

Έκανα factory reset και επανήλθε. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

κι εγω επιτελους περασα στην Lollipop εποχη μιας και θα το παω για service λογω κιτρινιλας και αφου θα χρησιμοποιουσα που θα χρησιμοποιουσα το LG flash tool ειπα να περασω τη stock Lollipop. Προηγουμενως με ΚitKat και Blitz 3.3 με τον Optimus kernel ημουν υπερευχαριστημενος (ο Titarasaudi με νοιωθει).

Επειδη ομως εχει ελλειψη απο οθονες και μπορει να περιμενω πολυ κι επειδη προσωπικα δεν μπορω χωρις root αποφασισα να βαλω την SKRG2 3.0 με Xceed οπως βλεπετε και στην υπογραφη μου.

Εντυπωσεις αψογες. Μπαταρια πολυ καλη και ελαχιστα ψιλολαγκς. Καλη διαχειρηση μνημης, κραταει αρκετες εφαρμογες ανοικτες και η free RAM ειναι σε υψηλα επιπεδα.

Δεν εχω δοκιμαει τη ROM του Cloudyfa για να κανω αμεση συγκριση αλλα σας την προτεινω ανεπιφυλακτα. Εχω περασει την πιο light εκδοση και στο Aroma στην εγκατασταση της ROM επελεξα να εχω τα tweaks στο build.prop και επελεξα να εχω υποστηριξη init.d αν και δεν ειδα να μου περασε κανα script στον φακελο. Μονο ενα 01aio του Xceed εχει μεσα.

 

 

Δειτε στατιστικα με 50% μη αυτοματη φωτεινοτητα:

http://s21.postimg.org/rsk45h17b/Screenshot_2015_10_16_05_06_17.png

 

http://s10.postimg.org/3v872fmyx/Screenshot_2015_10_16_05_07_40.png

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

κι εγω επιτελους περασα στην Lollipop εποχη μιας και θα το παω για service λογω κιτρινιλας και αφου θα χρησιμοποιουσα που θα χρησιμοποιουσα το LG flash tool ειπα να περασω τη stock Lollipop. Προηγουμενως με ΚitKat και Blitz 3.3 με τον Optimus kernel ημουν υπερευχαριστημενος (ο Titarasaudi με νοιωθει).

Επειδη ομως εχει ελλειψη απο οθονες και μπορει να περιμενω πολυ κι επειδη προσωπικα δεν μπορω χωρις root αποφασισα να βαλω την SKRG2 3.0 με Xceed οπως βλεπετε και στην υπογραφη μου.

Εντυπωσεις αψογες. Μπαταρια πολυ καλη και ελαχιστα ψιλολαγκς. Δεν εχω δοκιμσει τη ROM του Cloudyfa για να κανω αμεση συγκριση αλλα σας την προτεινω ανεπιφυλακτα. Εχω περασει την πιο light εκδοση.

 

Δειτε στατιστικα:

http://s21.postimg.org/rsk45h17b/Screenshot_2015_10_16_05_06_17.png

 

http://s10.postimg.org/3v872fmyx/Screenshot_2015_10_16_05_07_40.png

Μπράβο φίλε μου!

Εδώ και μια εβδομάδα θέλω να τη βάλω και 'γω, αλλά έχω πρόβλημα με το internet στο σπιτι (βασικά δεν έχω καθόλου internet) και δεν μπορώ να την κατεβάσω!!

Μόλις αποκατασταθεί το πρόβλημα θα τη βαλω και 'γω οπωσδήποτε!!

Μέχρι να έχω ιδίαν γνώμη..... περιμένω τις εντυπώσεις σου!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

κι εγω επιτελους περασα στην Lollipop εποχη μιας και θα το παω για service λογω κιτρινιλας και αφου θα χρησιμοποιουσα που θα χρησιμοποιουσα το LG flash tool ειπα να περασω τη stock Lollipop. Προηγουμενως με ΚitKat και Blitz 3.3 με τον Optimus kernel ημουν υπερευχαριστημενος (ο Titarasaudi με νοιωθει).

Επειδη ομως εχει ελλειψη απο οθονες και μπορει να περιμενω πολυ κι επειδη προσωπικα δεν μπορω χωρις root αποφασισα να βαλω την SKRG2 3.0 με Xceed οπως βλεπετε και στην υπογραφη μου.

Εντυπωσεις αψογες. Μπαταρια πολυ καλη και ελαχιστα ψιλολαγκς. Δεν εχω δοκιμσει τη ROM του Cloudyfa για να κανω αμεση συγκριση αλλα σας την προτεινω ανεπιφυλακτα. Εχω περασει την πιο light εκδοση.

 

Δειτε στατιστικα:

http://s21.postimg.org/rsk45h17b/Screenshot_2015_10_16_05_06_17.png

 

http://s10.postimg.org/3v872fmyx/Screenshot_2015_10_16_05_07_40.png

 

Στο Service με το root θα το πας ?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε μου. Εδώ και μια εβδομάδα θέλω να τη βάλω και 'γω, αλλά έχω πρόβλημα με το internet στο σπιτι (βασικά δεν έχω καθόλου internet) και δεν μπορώ να την κατεβάσω!!

Μόλις αποκατασταθεί το πρόβλημα θα τη βαλω και 'γω οπωσδήποτε!!

Μέχρι να έχω ιδίαν γνώμη..... περιμένω τις εντυπώσεις σου!! ;)

Ωραια. Ευχομαι να λυσεις το προβλημα γρηγορα. Η ROM ρολλαρει πολυ καλα μεχρι τωρα την τριτη μερα που την εχω.

Επισης μια χαρα μου αρεσε και η stock Open Europe (NEU) 30b που την κρατησα μια μερα. Μη σου πω οτι εχω την εντυπωση οτι ηταν και λιγο πιο smooth απο την SKRG2 3.0. Απο μπαταρια ομως δεν ξερω.

 

 

Στο Service με το root θα το πας ?

Οχι βεβαια. Θα παρω back up τη ROM με recovery και αφου περασω τη stock ROM με το LG flash tool και γινει η δουλεια θα κανω ενα restore και τελος. Υποθεση λιγοτερο της μισης ωρας.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

κι εγω επιτελους........... πολυ καλη και ελαχιστα ψιλολαγκς. Δεν εχω δοκιμσει τη ROM του Cloudyfa για να κανω αμεση συγκριση αλλα σας την προτεινω ανεπιφυλακτα. Εχω περασει την πιο light εκδοση.

 

Δειτε στατιστικα:

http://s21.postimg.org/rsk45h17b/Screenshot_2015_10_16_05_06_17.png

 

http://s10.postimg.org/3v872fmyx/Screenshot_2015_10_16_05_07_40.png

 

Αυτή έχω και εγώ αλλά τόσες ώρες δεν τις έχω καταφέρει..... Έχεις το greenify?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια. ... Τα φωτα σας κ τς γνωμες σας....ποια θεωρειτε καλυτερη?cloudy g2 3.3 η inazuma?ποια ειναι πιο σταθερη κ μ καλη μπαταρια?dori η xceed μ αρεσει ο ντορι γτ δινει περισσοτερες επιλογες τροποποιησης..εσεις τ εχετε?το ξερω οτι ειναι γουστα του καθενος αλλα ψαχνω κατι σταθερο πλεον μην φλασαρω καθε 3ς κ λιγο αλλα κ φτου τ στησιμο απο την αρχη
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια. ... Τα φωτα σας κ τς γνωμες σας....ποια θεωρειτε καλυτερη?cloudy g2 3.3 η inazuma?ποια ειναι πιο σταθερη κ μ καλη μπαταρια?dori η xceed μ αρεσει ο ντορι γτ δινει περισσοτερες επιλογες τροποποιησης..εσεις τ εχετε?το ξερω οτι ειναι γουστα του καθενος αλλα ψαχνω κατι σταθερο πλεον μην φλασαρω καθε 3ς κ λιγο αλλα κ φτου τ στησιμο απο την αρχη

Τις εχω δοκιμασει και τις τρεις (δλδ και την SKRG 3.0)

ειμαι παλι σε Cloudy αλλα μαλλον θα παω σε SKRG παλι, την Inazuma την αππεριψα μεχρι να εχει επιλογη για κερνελ στον αρομα και μεχρι να μπορεις να μην εγκαθιστας καποια Bloat, απο την στιγμη που δοκιμασα τον Xceed δεν παω παλι σε dori εκτος και αν κανει σοβαρες βελτιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω και εγώ αλλά τόσες ώρες δεν τις έχω καταφέρει..... Έχεις το greenify?

Καταρχας ειμαι με 50% μη αυτοματη φωτεινοτητα.

Δεν εχω greenify. Το μονο που εχω ειναι το Disable Services και μ' αυτο εχω απενεργοποιησει το ConfigFetchService απο τo Google Play services που παντα σε ολες μου τις ROM δειχνει πολλα kernel wakes. Επισης απεγκατεστησα το Google Search.

Στο Aroma στην εγκατασταση της ROM επελεξα να εχω τα tweaks στο build.prop και επελεξα να εχω υποστηριξη init.d αν και δεν ειδα να μου περασε κανα script στον φακελο. Μονο ενα 01aio του Xceed εχει μεσα.

 

 

Αλλαγη θεματος:

 

Το xposed δουλευει πολυ καλα και το G3TweaksBox 1.4.1 RC3 αψογα.

Το μονο που μου λειπει (παρα πολυ) ειναι το Volume rocker wake (να ενεργοποιεις την οθονη με το πατημα των κουμπιων του ηχου). Δοκιμασα τρια modules απο το xposed αλλα δε δουλευει κανενα ρε γαμ....ο!

Γνωριζει κανεις κατι; Ξερει καποιο module που μπορει να δουλευει; Θα με σωσει.

 

 

Επισης θα παρακαλουσα καποιον με Lollipop (ειτε stock ειτε custom) να μου δωσει το LGTaskManager.apk και το LGFavoritesContacts.apk (Καπως ετσι λεγεται. Ειναι το widget που βαζεις τις αγαπημενες επαφες σου). Βρισκονται στο /system/priv-app ή στο /system/app.

 

Ευχαριστω.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με SKRG σας παρακαλώ να παρακολουθήσει λίγο το εικονίδιο του σήματος μαζί με αριστερά που λέει 3G... Αναβοσβήνει; κάνει ένα τσικ σαν να χάνεται και να επανέρχεται αμέσως... Το βλέπετε και εσείς;

 

ΜΟΝΟ με ανοιχτά δεδομένα το κάνει. Με WiFi όχι

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ειμαι με 50% μη αυτοματη φωτεινοτητα.

Δεν εχω greenify. Το μονο που εχω ειναι το Disable Services και μ' αυτο εχω απενεργοποιησει το ConfigFetchService απο τo Google Play services που παντα σε ολες μου τις ROM δειχνει πολλα kernel wakes. Επισης απεγκατεστησα το Google Search.

Στο Aroma στην εγκατασταση της ROM επελεξα να εχω τα tweaks στο build.prop και επελεξα να εχω υποστηριξη init.d αν και δεν ειδα να μου περασε κανα script στον φακελο. Μονο ενα 01aio του Xceed εχει μεσα.

 

 

Αλλαγη θεματος:

 

Το xposed δουλευει πολυ καλα και το G3TweaksBox 1.4.1 RC3 αψογα.

Το μονο που μου λειπει (παρα πολυ) ειναι το Volume rocker wake (να ενεργοποιεις την οθονη με το πατημα των κουμπιων του ηχου). Δοκιμασα τρια modules απο το xposed αλλα δε δουλευει κανενα ρε γαμ....ο!

Γνωριζει κανεις κατι; Ξερει καποιο module που μπορει να δουλευει; Θα με σωσει.

 

 

Επισης θα παρακαλουσα καποιον με Lollipop (ειτε stock ειτε custom) να μου δωσει το LGTaskManager.apk και το LGFavoritesContacts.apk (Καπως ετσι λεγεται. Ειναι το widget που βαζεις τις αγαπημενες επαφες σου). Βρισκονται στο /system/priv-app ή στο /system/app.

 

Ευχαριστω.

 

Το να ξυπνάει η συσκευή με τα πλήκτρα volume το έκανα με το gravity box, το module δηλαδή του xposed.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεώτερο για αναβαθμιση πέρα από 5.0.2 που έχουμε?
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις/αποθήκευση βλέπω ότι το system data μου πιάνει 6gb

Είναι λογικό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις/αποθήκευση βλέπω ότι το system data μου πιάνει 6gb

Είναι λογικό;

 

5,71 εμένα οπότε λογικό είναι

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις/αποθήκευση βλέπω ότι το system data μου πιάνει 6gb

Είναι λογικό;

5.98 εμένα... Εντάξει είσαι νομίζω...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με cloudy 2.2 και τον kernel του dori 10.8.Eνω το εχω κανενα 2μηνο ετσι και δεν εχω κανενα θεμα,την τελευταια εβδομαδα κατι μου καιει μπαταρια.Βγαζω με το ζορι 3μιση ωρες οθονης και στο battery το android os μου καιει 50% της μπαταριας και γραφει 10 ωρες στο keep awake στο τελος της μερας.Τα προγραμματα που ειχα εγκαταστησει προσφατα (device manager,facebook lite)τα εχω απεγκαταστησει και παλι το ιδιο.

Τι προτεινετε;

Edited by marnick
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με cloudy 2.2 και τον kernel του dori 10.8.Eνω το εχω κανενα 2μηνο ετσι και δεν εχω κανενα θεμα,την τελευταια εβδομαδα κατι μου καιει μπαταρια.Βγαζω με το ζορι 3μιση ωρες οθονης και στο battery το android os μου καιει 50% της μπαταριας και γραφει 10 ωρες στο keep awake στο τελος της μερας.Τα προγραμματα που ειχα εγκαταστησει προσφατα (device manager,facebook lite)τα εχω απεγκαταστησει και παλι το ιδιο.

Τι προτεινετε;

 

Κάποια εφαρμογή ίσως μετά από αναβάθμιση.

Βάλε το wake lock detector και θα δεις τι έχει περισσότερα wake locks

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το να ξυπνάει η συσκευή με τα πλήκτρα volume το έκανα με το gravity box, το module δηλαδή του xposed.

 

Ισχύει. Είναι μέσα στο navigation Keys action ==>> volume rocker wake το κάνεις enabled

Μπραβο παιδια! Οντως με το GravityBox δουλευει. Το ειχα αποκλεισει γιατι η εκδοση [ΚΚ] και η [JB] παλιοτερα δεν την ειχαν την επιλογη. Ευχαριστω.

 

 

Τονυ, αυτο που λες με το εικονιδιο του σηματος δεν το παρατηρω.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε tupac έχεις κινητό που έχει από τη ''μάνα'' του double tap wake - awake.

 

Tι σε βολεύει να το ξεκλειδώνεις με τα κουμπιά του ήχου?:blink:

 

Και εκεί που τα έχει μάλιστα?:wacko:

 

Σόρυ για την ερώτηση , καταλαβαίνω ότι ο καθένας έχει προσωπικό στυλ στο πως δουλεύει ένα αντικείμενο αλλά αυτό το έχω απορία...

Link to comment
Share on other sites

Βρε tupac έχεις κινητό που έχει από τη ''μάνα'' του double tap wake - awake.

 

Tι σε βολεύει να το ξεκλειδώνεις με τα κουμπιά του ήχου?:blink:

 

Και εκεί που τα έχει μάλιστα?:wacko:

 

Σόρυ για την ερώτηση , καταλαβαίνω ότι ο καθένας έχει προσωπικό στυλ στο πως δουλεύει ένα αντικείμενο αλλά αυτό το έχω απορία...

 

Μα τι λες;! Καλα κανεις και ρωτας. Σιγα μην παρεξηγηθω...

Με βολευει γιατι το εχω σε θηκη τυπου pouch και για να δω την ωρα δεν το βγαζω ολο εξω οποτε δεν μπορω να κανω double tap κι ετσι παταω τα κουμπια εξω απο τη θηκη. Επισης οταν ειμαι σπιτι αφηνω το κινητο με την οθονη προς τα κατω, πανω στην αδεια θηκη. Οποτε σηκώνοντάς το το δαχτυλο παει μονο του πανω στα κουμπια και το παταω και το ανοιγω. Αρα μεχρι να το φερω μπροστα μου ειναι ανοιχτο ηδη. Κερδιζω δηλαδη 1 δευτερολεπτο. Τελος με το volume rocker wake η οθονη ανοιγει αμεσως και οχι μετα απο μισο δευτερολεπτο που κανει το double tap.

Στην τελικη συνηθειες ειναι αυτα. Οπως βολευεται ο καθενας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...

 

Αυτό με το ανάποδο φαντάστηκα και εγώ

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Μια γρηγορη ερωτηση...

εκτός απο το GSam battery monitor pro έχετε υπ οψιν σας καποιο αλλο apk για να βλεπω τα mA κατα την φορτιση;

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...