Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, βαλε την google camera. Τραβαει ικανοποιητικες φωτο.

 

Επισης, θελω να μου πειτε αν ειναι bug ή feature. Οταν τελειωνω μια κληση, ακουγεται ενας ηχος απο το ακουστικο της συσκευης, σαν "buzz" . Το κανει και σε εσας, ειναι προβλημα ή ετσι δειχνει οτι εκλεισε η κληση?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι, βαλε την google camera. Τραβαει ικανοποιητικες φωτο.

 

Επισης, θελω να μου πειτε αν ειναι bug ή feature. Οταν τελειωνω μια κληση, ακουγεται ενας ηχος απο το ακουστικο της συσκευης, σαν "buzz" . Το κανει και σε εσας, ειναι προβλημα ή ετσι δειχνει οτι εκλεισε η κληση?

Ναι το κάνει και σε μένα καμία φορά μη σκας

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα G2 στα χέρια μου, το οποίο δεν έμπαινε με τίποτα σε download mode, για να κάνω clean install λόγω κολλημάτων που είχε. Η συσκευή είναι εντελώς στοκ.

 

Δοκιμάζοντας αυτό, η συσκευή μπήκε αυτόματα σε download mode και άρχισε να κατεβάζει το τελευταίο firmware. Η διαδικασία έβγαλε failed όμως, και δεν τελείωσε ποτέ.

Στη συνέχεια δοκίμασα και αυτό, με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.

 

Πλέον, έχω μια συσκευή η οποία ανοίγοντάς τη δείχνει το LG logo και στη συνέχεια μαύρη οθόνη. Αν το συνδέσω σε υπολογιστή, αναγνωρίζει πολλούς μη διαμορφωμένους χώρους αποθήκευσης.

 

Κάποια βοήθεια;

Κλείνοντας το θέμα, η συσκευή πήγε για service χθες και σήμερα παρέλαβα.

Έγινε αλλαγή πλακέτας (αλλαγή S/N, IMEI) , και τώρα φορτίζει.

Για την ιστορία, η συσκευή είναι παρτίδας 402, και το αυτοκόλλητο που έχει στο πίσω μέρος μετά την αλλαγή πλακέτας γράφει 502.;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πετυχεις με αυτο του @giorgosth8 τσεκαρισε το αρχειο build.prop και στη γραμμη ro.build.target.country να λεει GR αν οχι καντο αλλα προσεχε κεφαλαια γραμματα και επισης τα permissions διοτι θα εχει bootloop μετα την υποχρεωτικη επανεκκίνηση

Αυτο το αρχειο που βρισκεται;

 

edit: το βρηκα μεσω του Build Prop Editor αλλαζω σε κεφαλαια το COM και βαζω το GR κανω save reboot, αλλα και παλι αυτο γινετει COM...

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορειτε να μου πειτε τις σωστες ρυθμισεις για το viper4fx?Θελω να πετύχω ενα σχετικα καθαρό ηχο στην συσκευη. Οταν βαζω μουσικη τερμα, μπουκωνουν πολύ τα ηχεία, ενω οταν οταν το βαζω σε νορμαλ ενταση,δε μπουκωνουν αλλα ο ηχος ειναι πολυ μετριος λες και ακους πανκ μουσική
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αρχειο που βρισκεται;

 

edit: το βρηκα μεσω του Build Prop Editor αλλαζω σε κεφαλαια το COM και βαζω το GR κανω save reboot, αλλα και παλι αυτο γινετει COM...

 

Περιεργο, κατεβασε καλυτερα το kernel tuner που εχει ενσωματομενο editor για αυτη τη δουλεια, επισης μπορεις να πειραζεις και τις ρυθμισεις του κερνελ, ΑΝ θες βεβαια

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μπορουμε στην cloudy να αλλαξουμε την μπαρα πανω οταν την κατεβαζουμε σαν την λολλιποπ μεσω χposed;;; ξερει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το αρχειο που βρισκεται;

 

edit: το βρηκα μεσω του Build Prop Editor αλλαζω σε κεφαλαια το COM και βαζω το GR κανω save reboot, αλλα και παλι αυτο γινετει COM...

Δες αν μετα την αποθηκευση δημιουργει κανενα αρχειο build.prop.bak.

Αν ναι σβηστο πριν την επανεκκινηση

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μπορουμε στην cloudy να αλλαξουμε την μπαρα πανω οταν την κατεβαζουμε σαν την λολλιποπ μεσω χposed;;; ξερει κανεις;

Καλησπέρα Κωστή .Προσπαθώ να καταλάβω τι ενοείς ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κωστή .Προσπαθώ να καταλάβω τι ενοείς ?

Πανω στν μπαρα ειδοποιησεων που βλεπουμε μπαταρια ρολοι σημα κλπ....οταν την κατεβαζουμε να δουμε τις ειδοποιησεις η οτιδηποτε αλλο μπορουμε να την αλλαξουμε και να την κανουμε σαν το ui της λολλιποπ..ας πουμε με το xposed μπορουμε την nav bar να της αλλαξουμε εικονιδια και αλλα.....την πανω μπορουμε;

Link to comment
Share on other sites

Σωστος.Να σε ρωτησω κατι αλλο εαν ξερεις:σε αυτην την lolipop εχει επιλογη για 3g-4g;δεν την βλεπω στα δικτυα.Βεβαια εχω Q.:confused:

 

Μια χαρά με Voda...

 

http://s16.postimg.org/wsj4l9rqt/Screenshot_2015_03_24_21_13_22.png

free image host

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πανω στν μπαρα ειδοποιησεων που βλεπουμε μπαταρια ρολοι σημα κλπ....οταν την κατεβαζουμε να δουμε τις ειδοποιησεις η οτιδηποτε αλλο μπορουμε να την αλλαξουμε και να την κανουμε σαν το ui της λολλιποπ..ας πουμε με το xposed μπορουμε την nav bar να της αλλαξουμε εικονιδια και αλλα.....την πανω μπορουμε;

 

Είχα την cloudy αρκετό καιρό σε λίγο θα σού στείλω link γι αυτό πού ζητάς .Γίνεται

 

λοιπόν μπαίνεις στο λινκ που σου δίνω ,είναι για το G3 αλλά επειδή είμαστε σε ρομ ported G3 (να υποθέσω cloudy 2.2 ? ) δουλεύει τέλεια .Λοιπόν αφού το διαβάσεις πας στο download και αποφασίζεις τι θα κατεβάσεις .Το πιο νέο είναι full theme 5 και λίγο διαφορετικό από το 4.1 .Επειδή όμως έχει ωραία και διαφορετικά όπως θα δείς μπορείς να κατεβασεις πολλα και διαφορετικά .Αφού τα κατεβάσεις τα ανοίγεις σαν εφαρμογές .Υπ' όψιν στο xposed είχα κατεβάσει σαν module το tweaks G3(όχι το g2) του Toti δωρεάν από το play store. Aφού λοιπόν φορτώσεις και τις εφαρμογές πας στο xposed /tweak G3/themes κλικάρεις και τα βρίσκεις μέσα .Όποιο λοιπόν επιλέξεις ,μετά το reboot αυτό θα φορτώσει .Αν δεν σου αρέσουν (εγώ τα είχα βρεί τέλεια) έχει επιλογή να γυρίσεις στοκ .Να τσεκάρεις και dialer,μηνύματα κ.λ.π.θα τα δείς

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/mod-gwbt-theme-g3-tweaksbox-themes-t2852754

Edited by anestis1
Y.Γ.
Link to comment
Share on other sites

Είχα την cloudy αρκετό καιρό σε λίγο θα σού στείλω link γι αυτό πού ζητάς .Γίνεται

Ωραια ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρετε, και φορά Lollipop 5.0.2 μια χαρά τρέχει η XCamLG_612_g2adv μαζί με τα settings της XCam φυσικά....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για nav. bar υπάρχουν πολλά .Μού άρεσαν αυτά επειδή συνεργάζονται με xposed

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2717736

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπόν μπαίνεις στο λινκ που σου δίνω ,είναι για το G3 αλλά επειδή είμαστε σε ρομ ported G3 (να υποθέσω cloudy 2.2 ? ) δουλεύει τέλεια .Λοιπόν αφού το διαβάσεις πας στο download και αποφασίζεις τι θα κατεβάσεις .Το πιο νέο είναι full theme 5 και λίγο διαφορετικό από το 4.1 .Επειδή όμως έχει ωραία και διαφορετικά όπως θα δείς μπορείς να κατεβασεις πολλα και διαφορετικά .Αφού τα κατεβάσεις τα ανοίγεις σαν εφαρμογές .Υπ' όψιν στο xposed είχα κατεβάσει σαν module το tweaks G3(όχι το g2) του Toti δωρεάν από το play store. Aφού λοιπόν φορτώσεις και τις εφαρμογές πας στο xposed /tweak G3/themes κλικάρεις και τα βρίσκεις μέσα .Όποιο λοιπόν επιλέξεις ,μετά το reboot αυτό θα φορτώσει .Αν δεν σου αρέσουν (εγώ τα είχα βρεί τέλεια) έχει επιλογή να γυρίσεις στοκ .Να τσεκάρεις και dialer,μηνύματα κ.λ.π.θα τα δείς

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/mod-gwbt-theme-g3-tweaksbox-themes-t2852754

Link to comment
Share on other sites

Δες αν μετα την αποθηκευση δημιουργει κανενα αρχειο build.prop.bak.

Αν ναι σβηστο πριν την επανεκκινηση

Οχι τετοιο αρχειο δεν υπαρχει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για nav. bar υπάρχουν πολλά .Μού άρεσαν αυτά επειδή συνεργάζονται με xposed

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2717736

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπόν μπαίνεις στο λινκ που σου δίνω ,είναι για το G3 αλλά επειδή είμαστε σε ρομ ported G3 (να υποθέσω cloudy 2.2 ? ) δουλεύει τέλεια .Λοιπόν αφού το διαβάσεις πας στο download και αποφασίζεις τι θα κατεβάσεις .Το πιο νέο είναι full theme 5 και λίγο διαφορετικό από το 4.1 .Επειδή όμως έχει ωραία και διαφορετικά όπως θα δείς μπορείς να κατεβασεις πολλα και διαφορετικά .Αφού τα κατεβάσεις τα ανοίγεις σαν εφαρμογές .Υπ' όψιν στο xposed είχα κατεβάσει σαν module το tweaks G3(όχι το g2) του Toti δωρεάν από το play store. Aφού λοιπόν φορτώσεις και τις εφαρμογές πας στο xposed /tweak G3/themes κλικάρεις και τα βρίσκεις μέσα .Όποιο λοιπόν επιλέξεις ,μετά το reboot αυτό θα φορτώσει .Αν δεν σου αρέσουν (εγώ τα είχα βρεί τέλεια) έχει επιλογή να γυρίσεις στοκ .Να τσεκάρεις και dialer,μηνύματα κ.λ.π.θα τα δείς

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/mod-gwbt-theme-g3-tweaksbox-themes-t2852754

Ευχαριστω......τα ηξερα και εγω αυτα...απλα ελεγα αν υπαρχει κατι αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω......τα ηξερα και εγω αυτα...απλα ελεγα αν υπαρχει κατι αλλο..

Δεν ξέρω κάτι άλλο και τώρα δεν το ψάχνω γιατί έχω φύγει από την cloudy

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρετε, και φορά Lollipop 5.0.2 μια χαρά τρέχει η XCamLG_612_g2adv μαζί με τα settings της XCam φυσικά....;)

 

Πάντως φίλε μου νομίζω ότι και η μαμά που έχει έχει βελτιωθεί αισθητά.Παρόλο Που έχω αγορασμένα τα settings Την έχω αφήσει χωρίς xcam.Τώρα κάποια παιδιά που ξέρουν περισσότερα από φωτός μπορούν να μας πουν την γνώμη τους.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλε μου νομίζω ότι και η μαμά που έχει έχει βελτιωθεί αισθητά.Παρόλο Που έχω αγορασμένα τα settings Την έχω αφήσει χωρίς xcam.Τώρα κάποια παιδιά που ξέρουν περισσότερα από φωτός μπορούν να μας πουν την γνώμη τους.

 

Πέρνα την XCamLG_612 με τα Settings δοκίμασε μόνο σου.....εγώ την έκανα την δοκιμή....

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φίλε μου νομίζω ότι και η μαμά που έχει έχει βελτιωθεί αισθητά.Παρόλο Που έχω αγορασμένα τα settings Την έχω αφήσει χωρίς xcam.Τώρα κάποια παιδιά που ξέρουν περισσότερα από φωτός μπορούν να μας πουν την γνώμη τους.

Η καταληξη της συζητησης στο τοπικ της καμερας ηταν οτι η καλυτερη καμερα ειναι η xcam με τα stock binaries και τα xcam settings.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταφερα και εκανα μα....ια.Εκανα ρουτ και φλασαρα το twrp αλλα μολις ανοιγει το κινητο βγαινει το logo+μου γραφει πανω αριστερα secure booting error και μενει η οθονη μαυρη.

Εγώ δεν μπόρεσα να το επαναφέρω.

Το τηλέφωνο είναι στην procordia και μάλλον με πάνε για αλλαγή πλακέτας με κόστος 200 ευρώ.Υπαρχει κανείς από Αθήνα γνωστής του θέματος,να του το πάω μήπως και το επαναφέρει;Εννοείται με το αζημειωτο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταφερα και εκανα μα....ια.Εκανα ρουτ και φλασαρα το twrp αλλα μολις ανοιγει το κινητο βγαινει το logo+μου γραφει πανω αριστερα secure booting error και μενει η οθονη μαυρη.

Εγώ δεν μπόρεσα να το επαναφέρω.

Το τηλέφωνο είναι στην procordia και μάλλον με πάνε για αλλαγή πλακέτας με κόστος 200 ευρώ.Υπαρχει κανείς από Αθήνα γνωστής του θέματος,να του το πάω μήπως και το επαναφέρει;Εννοείται με το αζημειωτο

200€;;;;!!! Ξεχνα το!

Recovery μπαινεις;

Download mode μπαινεις;

Αν οχι, πες μας τον τροπο που προσπαθεις να μπεις μηπως κανεις λαθος.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με κλειστό το τηλέφωνο ,πατημένο το volume up και σύνδεση στον υπολογιστη(έχω βάλει drivers+support tool lg)αλλά μόλις το συνδέσω,το βλέπει σα δίσκο που χρειάζεται διαμορφωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Recovery μπαίνω και μου λέει ότι αν προχωρήσω θα σβήσει τα δεδομένα μου,το κάνω 3 φορές και μετά μου γίνεται μαύρη η οθόνη.Στο support tool δεν το βλέπει τον το συνδέω στον υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

Η καταληξη της συζητησης στο τοπικ της καμερας ηταν οτι η καλυτερη καμερα ειναι η stock με τα stock binaries και τα xcam settings.

 

Τα xcam settings δουλεύουν με την stock camera....??? Δεν δουλεύουν.!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...