Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια... υπαρχει καποιο ελληνικο tutorial για να περασω την cloudyg3 ??

αν γινεται πασαρετε κανενα λινκ γιατι δεν βρισκω τιποτα!

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Το διαβάζεις όλο για να έχεις εικόνα με ποια σειρά τα κάνουμε.....και μετά βήμα - βήμα εκτελούμε. Σου φαίνονται πολλά (γιατί τα γράφω λεπτομερειακά) αλλά πίστεψε με όλα μα όλα είναι εύκολα για να έχεις ένα καλύτερο και ποιο καινούργιο ;) τηλ. από αυτό που έχεις.....!!! και ένα μυστικό....φτιάξε φακέλους στο PC με τα κάθε αρχεία που θα κατεβάσεις (φάκελος Rot με τα αρχεία Root) (φάκελο RECOVERY με τα αρχεία για RECOVERY) (φάκελο με την Rom)κ.τ.λ.π.;) Όταν κάνει Root και περάσεις και το D802T_AutoRec.apk μπες σε RECOVERY και πάρε ένα backup όπως είναι το τηλ. τώρα, όποτε αν πάει κάτι στραβά με ένα restore μέσα απο το RECOVERY επανερχόμαστε. Μέτα το backup στο τηλ. δημιουργείται ο φάκελος TWRP εκεί μέσα είναι τα αρχεία του backup

 

Εδώ πως κάνουμε Root .

video.

Απο το play.google κάνεις εγκατάσταση το SuperSU όπου το τρέχεις για να είσαι Root.

 

Για να μπεις σε RECOVERY κατεβάζεις το D802T_AutoRec.apk το κανεις εγγατασταση σαν ενα απλό apk. για να μπεις σε σε RECOVERY κατάσταση, πατάς boton απενεργοποιηση και επανεκκίνηση, και σε ρωτά > εμείς μπαίνουμε σε Recovery mode.

 

Αφού κατεβάσεις & βάλεις σε ένα φάκελο την Rom & το Kernel που θέλεις το τοποθετείς στο κινητό και οταν μπεις σε RECOVERY επιλεγείς πρώτα wipe > Advanced Wipe> και τσεκάρεις >Dalvik Cache - system - Data- & Cache. Με τίποτα δεν κλικαρουμε το Internal Storage. Κατω με το βελακι κάνουμε Swipe to Wipe.

Αφού τελειώσει πατάμε Install και βρίσκουμε στην sd το φάκελο με την Rom & το Kernel που ειχαμε βαλει ...την κλικαρουμε και μετα Κατω με το βελάκι κάνουμε Swipe to Wipe. όταν ζητηθεί κάνουμε Rebbot και έτσι έχουμε περάσει την Rom...!!!

 

Αφού κάνουμε της ρυθμίσεις στο τηλ. για να περάσουμε Kernel κάνουμε τα ίδια όπως για την Rom μόνο που κάνουμε Wipe > Advanced Wipe κλικαρουμε μόνο Dalvik Cache & Cache και την περνάμε μετά όπως την Rom (Install κ.τ.λ.π.

 

***Ελπίζει να βοήθησα, αλλά πίστεψε με, φαίνονται πολλά αλλά είναι λίγα στην πράξει...!!!

 

Τρέχουμε ''σχεδόν'' όλοι απροβλημάτιστα...!!!

CloudyG3 2,0 & Kernel-Dorimanx-V8.0.3 (απο ΕΔΩ προσοχή θα κατεβάσεις τον Kernel-Dorimanx-V8.0.3 για LG G2 D802 KitKat)

 

Foroum http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5757020#post5757020:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mε ποια ρομ τη blitz?

Δες την υπογραφη μου.

Την blitz θα τη δοκιμασω αυριο.

 

Παιδια, ξερουμε κανα module για volume rocker wake χωρις πολλα πολλα;

Με το G3 TweaksBox ειμαι μια χαρα αλλα δεν εχει αυτη την επιλογη.

Ξερω οτι υπαρχει στο Gravity Box, στο XUtilities και στο XBlast αλλα ρωταω μηπως υπαρχει κανα μικρο module.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιο συνδυασμό ROM/Kernel προτείνετε; Δυο ποστ πιο πανω ειδα για cloudyg2 2.0 και dori 8.3 ομως δεν μπορω να βρω link γι'αυτα

 

Λινκ για 2.0

https://docs.google.com/file/d/0Bw0tNc9SpU6OSVVCeG5rMGJ6TGs/edit?usp=docslist_api

Για ντορι 8.3 αν εχει κρατησει το ζιπ καποιος απο το φορουμ ας το ποσταρει ειδαλλως ζητα το στο θρεντ του ντορι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2645748

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιο συνδυασμό ROM/Kernel προτείνετε; Δυο ποστ πιο πανω ειδα για cloudyg2 2.0 και dori 8.3 ομως δεν μπορω να βρω link γι'αυτα

Εγώ μπορώ να σου προτείνω την cloudyG3 2.0 μαζί με τον stock kernel της (του cloudyfa) ή τον Bruce kernel, ο οποίος βέβαια ειναι σχεδόν stock κι αυτός! Εντάξει εγώ προσωπικά ειχα "άσχημη" εμπειρία με τους dorinanX, ειδικά τις παλαιότερες εκδόσεις, από την 9.0 και πάνω δεν έχω δοκιμάσει κανέναν και δεν έχω άποψη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και δυο μέρες έχω περάσει την Blitz Rom V3.3 G3 Rom, καμία σχέση με την Cloudy G3 Rom. πάει σφαίρα, τρέχει απροβληματηστα τα πάντα...!!! Και η μπαταρία πολύ καλά, αλλά θα την περιμένω μια δυο μέρες ακόμα για ποιο ασφαλή συμπεράσματα....!!! :)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Blitz Rom V3.3 G3 Rom και γω την εβαλα. Αρκετα καλη! Ειχα ο βλάκας sotmax με dori πριν και καμια σχεση τωρα. Πολυ καλυτερη. Μια ερωτηση πρεπει να βαλουμε G3 tweakbox ή g2;

Και αλλη μια, αν κανουμε επαναφορα απο recovery τα data αλλης rom στη νεα ρομ θα περαστουν οι αλλιες εφαρμογες με τα δεδομενα τους;

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και δυο μέρες έχω περάσει την Blitz Rom V3.3 G3 Rom, καμία σχέση με την Cloudy G3 Rom. πάει σφαίρα, τρέχει απροβληματηστα τα πάντα...!!! Και η μπαταρία πολύ καλά, αλλά θα την περιμένω μια δυο μέρες ακόμα για ποιο ασφαλή συμπεράσματα....!!! :)

τι μας κανεις τωρα, με stock kernel εισαι?

Blitz Rom V3.3 G3 Rom και γω την εβαλα. Αρκετα καλη! Ειχα ο βλάκας sotmax με dori πριν και καμια σχεση τωρα. Πολυ καλυτερη. Μια ερωτηση πρεπει να βαλουμε G3 tweakbox ή g2;

Και αλλη μια, αν κανουμε επαναφορα απο recovery τα data αλλης rom στη νεα ρομ θα περαστουν οι αλλιες εφαρμογες με τα δεδομενα τους;

 

λεω να την περασω και εγω, πηρα backup το data ,αξιζει να δοκιμασουμε ,πιστευω να δουλευουν σωστα οι εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Η Blitz Rom V3.3 G3 Rom εχει τον οπτιμους πυρηνα. Καλος ειναι. 38000 39000 βγαζει αντουτου.

 

Παιδιά η Rom απλά είναι απαιχτη.Την έχω εδώ και 2 εβδομαδες,από την 3.2 και τώρα την 3.3,και είναι καλύτερη από cloudy.Δοκιμάστε την και θα με θυμηθείτε!Μακράν η καλυτερη,Μέχρι βέβαια να δοκιμάσουμε και την lollipop που φτιάχνουν οι devs βασισμένη στο Κορεατικο μοντέλο και θα είναι έτοιμη σε λίγες μέρες λένε,να δούμε τι ψάρια θα πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Rom απλά είναι απαιχτη.Την έχω εδώ και 2 εβδομαδες,από την 3.2 και τώρα την 3.3,και είναι καλύτερη από cloudy.Δοκιμάστε την και θα με θυμηθείτε!Μακράν η καλυτερη,Μέχρι βέβαια να δοκιμάσουμε και την lollipop που φτιάχνουν οι devs βασισμένη στο Κορεατικο μοντέλο και θα είναι έτοιμη σε λίγες μέρες λένε,να δούμε τι ψάρια θα πιάσει.

 

sifouna kernel εχεις αλλαξει? αρχιζω το φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Rom απλά είναι απαιχτη.Την έχω εδώ και 2 εβδομαδες,από την 3.2 και τώρα την 3.3,και είναι καλύτερη από cloudy.Δοκιμάστε την και θα με θυμηθείτε!Μακράν η καλυτερη,Μέχρι βέβαια να δοκιμάσουμε και την lollipop που φτιάχνουν οι devs βασισμένη στο Κορεατικο μοντέλο και θα είναι έτοιμη σε λίγες μέρες λένε,να δούμε τι ψάρια θα πιάσει.

 

Μια και πολλοι ειμαστε φαν των G3 ported roms διαφωτιστε μας λιγο ,απο καμερα και binaries τι φοραει? διαχειριση εργασιων και διπλο παραθυρο? T-action? (αν και δεν με πολυχαλαει) ,σταθεροτητα ως hotspot? fmradio? LTE?

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι βέβαια να δοκιμάσουμε και την lollipop που φτιάχνουν οι devs βασισμένη στο Κορεατικο μοντέλο και θα είναι έτοιμη σε λίγες μέρες λένε,να δούμε τι ψάρια θα πιάσει.

 

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει... ήδη... :cool::cool:

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/rom-custom-stock-lp-g2-d800-d801-d803-t3025479

Link to comment
Share on other sites

Μια και πολλοι ειμαστε φαν των G3 ported roms διαφωτιστε μας λιγο ,απο καμερα και binaries τι φοραει? διαχειριση εργασιων και διπλο παραθυρο? T-action? (αν και δεν με πολυχαλαει) ,σταθεροτητα ως hotspot? fmradio? LTE?

Δοκιμαζω κι εγω blitz και με την πρωτη καταλαβαινεις οτι ειναι καλυτερη και της Cloudy και της lamhoang.

Λιγοτερα lags, καλυτερη διαχειριση RAM.

Binaries εχει του xdabbeb.

Διπλο παραθυρο κανονικα.

Τ-action δεν εχει.

Ηοtspot δεν δοκιμασα.

Fm radio εχει.

LTE μια χαρα.

Περιμενω να δω μπαταρια και gps.

O kernel ειναι optimus.

 

Δοκιμαστε την, πιστευω θα μεινετε ευχαριστημενοι.

 

Και για τον φιλο που ρωτησε για το tweaks box χρησιμοποιουμε του G3.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα την σελιδα να κατεβασω την blitz αλλα με αυτη την γλωσσα που χρησιμοποιει δεν καταλαβαινω απο που κατεβαινει.. :confused:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα την σελιδα να κατεβασω την blitz αλλα με αυτη την γλωσσα που χρησιμοποιει δεν καταλαβαινω απο που κατεβαινει.. :confused:

 

απο εδω κατεβασε την https://mega.co.nz/#!k1sRULxL!49-Ln78HVOXVYzC9Gjz0XRkwLyyJYBEnvoXo2VKr18M

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

τι μας κανεις τωρα, με stock kernel εισαι?

 

 

λεω να την περασω και εγω, πηρα backup το data ,αξιζει να δοκιμασουμε ,πιστευω να δουλευουν σωστα οι εφαρμογες

 

 

edit τελικα επανεφερα απο backup τις εφαρμογες και δουλευουν ολες μια χαρα, με γλίτωσε απο την ταλαιπωρία :p (και μου τις εβαλε ακριβως εκει που τις ειχα :lol: ) ωραια πραματα,τα εικονιδια λιγο τετραγωνα μου τα εχει αλλα δε πειραζει , μονο xposed δε δοκιμασα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Για τους φιλους aosp rom εδω και μια βδομαδα εχω την liquidsmooth 5.0.2 unofficial απο http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/5-0-1-liquidsmooth-t2963260 . Μπαταρια πολυ καλη, γρηγορο δεν το συζητω και antutu 41500.
Link to comment
Share on other sites

Για τους φιλους aosp rom εδω και μια βδομαδα εχω την liquidsmooth 5.0.2 unofficial απο http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/5-0-1-liquidsmooth-t2963260 . Μπαταρια πολυ καλη, γρηγορο δεν το συζητω και antutu 41500.

 

λες να βαλω αυτην ? τωρα που ψήνετε :lol: ,πρεπει να φλασαρουμε gapps? κανουμε κατι wipe πριν φλασαρω gapps?

edit ok ειδα πως γινετε , βλεπω εχει και bugs ,εσυ δεν εχεις?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

λες να βαλω αυτην ? τωρα που ψήνετε :lol: ,πρεπει να φλασαρουμε gapps? κανουμε κατι wipe πριν φλασαρω gapps?

edit ok ειδα πως γινετε , βλεπω εχει και bugs ,εσυ δεν εχεις?

 

Φιλε ειχα κανει full wipe και μετα gapps. Μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα bugs δουλευουν ολα ρολοϊ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειχα κανει full wipe και μετα gapps. Μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα bugs δουλευουν ολα ρολοϊ.

 

Οκ φιλε, θα καθίσω κανα δυο μερες με blitz και αν δε μ αρεσει θα την αλλαξω

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την εβαλα(blitz) εδω και 2 μερες και παει πολυ καλα.Εβαλα και τον Kernel-Dorimanx-V9.8 για μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Blitz Rom V3.3 G3 Rom και γω την εβαλα. Αρκετα καλη! Ειχα ο βλάκας sotmax με dori πριν και καμια σχεση τωρα. Πολυ καλυτερη. Μια ερωτηση πρεπει να βαλουμε G3 tweakbox ή g2;

Και αλλη μια, αν κανουμε επαναφορα απο recovery τα data αλλης rom στη νεα ρομ θα περαστουν οι αλλιες εφαρμογες με τα δεδομενα τους;

Με τα data αλλης rom δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Τις εβαλα και εγω και δουλευουν αψογα με οτι ρυθμισεις ειχα πριν απο stock rom.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μια και πολλοι ειμαστε φαν των G3 ported roms διαφωτιστε μας λιγο ,απο καμερα και binaries τι φοραει? διαχειριση εργασιων και διπλο παραθυρο? T-action? (αν και δεν με πολυχαλαει) ,σταθεροτητα ως hotspot? fmradio? LTE?

 

T action Δεν έχει όλα τα άλλα ναι.binaries Παιδιά εφόσον είναι g3 Δεν μπορεί να φοράει τίποτα άλλο παρά τα τροποποιημένα.Είναι ένα μείον αυτό σε σχέση με stock άλλα κατά τα άλλα πετάει!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sifouna kernel εχεις αλλαξει? αρχιζω το φλασαρισμα

 

Όχι δεν έχω αλλάξει είναι παρά πολύ καλός αυτός που εχει.Μπορεί αν βγει dori 9.9 να δοκιμάσω.Πάντως είναι παρά πολύ καλά στημένη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει... ήδη... :cool::cool:

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/rom-custom-stock-lp-g2-d800-d801-d803-t3025479

 

Για d802 όχι ακόμα.Λέει ότι θα είναι έτοιμη σε λίγες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...