Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παναγιώτη είναι καταπληκτική η καινούρια cloudy g3 αν δουλεύεις dalvik διάλεξε odex στο aroma.

 

Βαγγελη θα το δοκιμασω.Κουμπωνει ο dori σε odex;Επισης κι αυτα με τα icons στη notification bar τα φλασαρες;(αυτα που κανουν το σημα και την μπαταρια να μοιαζει με iphone)

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαγγελη θα το δοκιμασω.Κουμπωνει ο dori σε odex;Επισης κι αυτα με τα icons στη notification bar τα φλασαρες;(αυτα που κανουν το σημα και την μπαταρια να μοιαζει με iphone)

Ναι κανονικά,τα ios δεν τα φλασαρα εχω βάλει από android L ,διάβασα ότι δουλεύουν κανονικά.;)

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λογος καποιος να δουλευει dalvik?

Εγω για 2 λογους.Ο βασικος ειναι το xposed franework κι ο 2ος ειναι να μην μου τρωει χωρο απο τον ηδη μικρο διαθεσιμο.

 

Βαγγελη σωραιος!!!

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

να την πεταξω πανω δηλ..?? απορω πως κρατηθηκα ακομα..!!χεχε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πάντως εγώ έχω παρατηρήσει μεγάλο battery drain στην cloydy 2.1 :(

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!για την cloudy 2.1 ποιος ειναι ο καλυτερος συνδυασμος?kernel stock η dori?dalvik η art?odex η deodex??

Περιμενω γνωμες για να αρχισω φλασαρισμα και εγω.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!για την cloudy 2.1 ποιος ειναι ο καλυτερος συνδυασμος?kernel stock η dori?dalvik η art?odex η deodex??

Περιμενω γνωμες για να αρχισω φλασαρισμα και εγω.

Δεν την εχω περασει αλλα απο την εμπειρια μου υποθετω

Dorimanx

Dalvik

Odexed

αν και το θεμα ειναι τι ζητας απο τη συσκευη σου.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να δειχνει την ταχυτητα με την οποια κατεβαζω στην statusbar?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην μπερδευόσαστε οι ρομς του Cloudy ανέκαθεν ήταν odexed όπως και οι περισσότερες που έχουμε φλασάρει. Ελάχιστοι στο Xda έχουν βγάλει Deodexed για το G2.

Απλά ο Cloudy πρόσθεσε και αυτή την επιλογή στον aroma για όποιον θέλει να δοκιμάσει.

 

Εγώ από εχθές βράδυ (αφού κατέβασα όλες τις τελευταίες) έβαλα να δοκιμάσω την τελευταία official prerooted.

Επιτέλους θυμήθηκα τι σημαίνει σταθερότητα στην μπαταρία και στην λειτουργία.

Μέχρι και οι ειδοποιήσεις push του Facebook μου έρχονται πλέον...

Θα την αφήσω λίγες μέρες να στρώσει και θα ενημερώσω. [ATTACH]52355[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι stock χωρίς root. Εδώ και 4 μέρες φεύγει η μπαταρία νεράκι! Τι μπορεί να φταίει; πως μπορώ να δω ποιες εφαρμογές μου κάνουν τη ζημιά;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι stock χωρίς root. Εδώ και 4 μέρες φεύγει η μπαταρία νεράκι! Τι μπορεί να φταίει; πως μπορώ να δω ποιες εφαρμογές μου κάνουν τη ζημιά;

 

Κοιταξες στους συγχρονισμούς της Google μήπως έχει κολλήσει κανένας ;;;[ATTACH]52357[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξες στους συγχρονισμούς της Google μήπως έχει κολλήσει κανένας ;;;[ATTACH]52357[/ATTACH]

Τους έχω απενεργοποιησει τους συγχρονισμους... Καμία άλλη ιδέα;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω περασει αλλα απο την εμπειρια μου υποθετω

Dorimanx

Dalvik

Odexed

αν και το θεμα ειναι τι ζητας απο τη συσκευη σου.

 

Επειδη δεν χρησιμοποιω το xposed να το χω σε art mode?αν κ εχω μεγαλο διλλημα πλεον να προχωρησω στην G3 2.1 η επιστροφη σε stock?αν και απο οσο διαβασα το να γυρισεις σε στοκ ειναι λιγο μπερδεμα τουλαχιστον για μενα!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κ γω..πριν λίγο..παλι βλέπω πολύ χειροτερο το σήμα..! Δεν έχω σήμα! Με δυσκολία πιάνω μια γραμμή.. Vodafone!

Έχει άλλος αυτό το θέμα???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα κ γω..πριν λίγο..παλι βλέπω πολύ χειροτερο το σήμα..! Δεν έχω σήμα! Με δυσκολία πιάνω μια γραμμή.. Vodafone!

Έχει άλλος αυτό το θέμα???

Δεν έχω παρατηρήσει διαφορά φίλε. Cloudyg3 2.1 + Dorimanx

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην μπερδευόσαστε οι ρομς του Cloudy ανέκαθεν ήταν odexed όπως και οι περισσότερες που έχουμε φλασάρει. Ελάχιστοι στο Xda έχουν βγάλει Deodexed για το G2.

Απλά ο Cloudy πρόσθεσε και αυτή την επιλογή στον aroma για όποιον θέλει να δοκιμάσει.

 

Εγώ από εχθές βράδυ (αφού κατέβασα όλες τις τελευταίες) έβαλα να δοκιμάσω την τελευταία official prerooted.

Επιτέλους θυμήθηκα τι σημαίνει σταθερότητα στην μπαταρία και στην λειτουργία.

Μέχρι και οι ειδοποιήσεις push του Facebook μου έρχονται πλέον...

Θα την αφήσω λίγες μέρες να στρώσει και θα ενημερώσω. [ATTACH]52355[/ATTACH]

 

Μπορεις να δωσεις ενα λινκ και πως την περναω? αυτη ειναι η τελευταια που εχει βγει official με root? καλα καταλαβα? Φυσικα για camera πρεπει να φλασαρουμε binaries σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις ενα λινκ και πως την περναω? αυτη ειναι η τελευταια που εχει βγει official με root? καλα καταλαβα? Φυσικα για camera πρεπει να φλασαρουμε binaries σωστα?

 

Γιώργο κατεβάζεις την δεύτερη.

Είναι μία απόλυτα στοκ ρομ χωρίς καμία μοντα ή tweak. Φλασάρεις από recovery όπως κάνεις πάντα με Full Wipe. Δεν έχει aroma installer. Αφήνεις να γίνει η εγκατάσταση και στο τέλος θα σε ρωτήσει αν θες να φλασάρει και το στοκ recovery. (Δεν θυμάμαι πως ακριβώς το έγραφε στον philz που έχω εγώ). Πατάς να μην περάσει το recovery και σου αφήνει αυτό που έχεις.

Έχει Super Su μέσα όμως λείπουν τα binaries. Εγώ τα εγκαθιστώ με το Towell root. (Το ίδιο έκανα και στην Sotmax δύο φορές που την έβαλα).

Για την κάμερα τα...γνωστά που μας έμαθες εσύ...:)

 

Η δική μου διαδικασία στα φλασαρίσματα περιέχει πάντα και την διαγραφή μνήμης του τηλεφώνου (Format sd card) για να είναι τελείως καθαρή η εγκατάσταση. Προϋπόθεση βέβαια γι αυτό είναι να γίνεται το φλασαρισμα με otg.

Μου παίρνει 10' παραπάνω γιατί μεταφέρω τον φάκελο του titanium μαζί με φωτογραφίες και μουσική και τους φακέλους του sygic, watts app κλπ αλλά αξίζει τον κόπο.

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2907216

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το Τ Ενέργεια(λειτουργια) στην Cloudy G3 2.1 τι ειναι και σε τι χρησιμευει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να δειχνει την ταχυτητα με την οποια κατεβαζω στην statusbar?

 

 

Internet Speed Meter Lite

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο κατεβάζεις την δεύτερη.

Είναι μία απόλυτα στοκ ρομ χωρίς καμία μοντα ή tweak. Φλασάρεις από recovery όπως κάνεις πάντα με Full Wipe. Δεν έχει aroma installer. Αφήνεις να γίνει η εγκατάσταση και στο τέλος θα σε ρωτήσει αν θες να φλασάρει και το στοκ recovery. (Δεν θυμάμαι πως ακριβώς το έγραφε στον philz που έχω εγώ). Πατάς να μην περάσει το recovery και σου αφήνει αυτό που έχεις.

Έχει Super Su μέσα όμως λείπουν τα binaries. Εγώ τα εγκαθιστώ με το Towell root. (Το ίδιο έκανα και στην Sotmax δύο φορές που την έβαλα).

Για την κάμερα τα...γνωστά που μας έμαθες εσύ...:)

 

Η δική μου διαδικασία στα φλασαρίσματα περιέχει πάντα και την διαγραφή μνήμης του τηλεφώνου (Format sd card) για να είναι τελείως καθαρή η εγκατάσταση. Προϋπόθεση βέβαια γι αυτό είναι να γίνεται το φλασαρισμα με otg.

Μου παίρνει 10' παραπάνω γιατί μεταφέρω τον φάκελο του titanium μαζί με φωτογραφίες και μουσική και τους φακέλους του sygic, watts app κλπ αλλά αξίζει τον κόπο.

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2907216

 

Σε ευχαριστω πολυ. Να σου πω την αληθεια το σκεφτομουν καιρο να το κανω ετσι γιατι εχει γεμισει σκουπιδια η μνημη απο τις αλλαγες των rom. Μολις βρω χρονο λεω να το κανω (αν και σκεφτομουν να δω και τι παιζει μεταξυ haoyang πως το λετε :lol: και την νεα cloudy πριν το κανω)

Link to comment
Share on other sites

Από χθες 2:00π.μ. έβαλα την CloudyStock_2.6 χωρείς να ρίξω άλλη kernal.....! Το πρώτο που παρατήρησα είναι οτι έχει καλύτερο σήμα ακόμα και με την θήκη, οπού έπεφτε στην μια γραμμή. Τώρα έχω τέσσερις...! Το δεύτερο είναι ότι πρώτη φορά έχω 1GB ελεύθερη μνήμη, με 68 εφαρμογές...! πάντα ήμουν μεταξύ 400 & 600 mb.

 

http://s22.postimg.org/6chs7mutt/Screenshot_2014_11_11_15_49_27.png

temporary image hosting

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω ενα προβλημα μετα την αναβα8μιση του g2 σε 4.4.2.Την αναβαθμιση την εκανα μεσω του lg pc suite και απο τοτε δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ με τα δεδομενα του κινητου.Το wifi λειτουργει κανονικα.Επισης μου βγαζει το λογοτυπο μ ΜΕΟ μολις ανοιγει που απ'οτι καταλαβα ειναι πορτογαλικη εταιρεια.Μπορω να κανω κατι ωστε να μου μπαινει με τα δεδομενα το κιν?Δοκιμασα κ αυτο αλλα δεν με αφηνει να τα επιλεξω:/ http://techmaniacs.gr/lg-g2-apn-configuration/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...