Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο flashtool στο select type εχει προεπιλογη CDMA , καπου διαβασα να το αλαξουμε σε 3GQCT . Αλλαζει κατι ? μηπως γινετε κανα καλυτερο reset της συσκευης και πιασει πιο καλα η rom ?

Άστο cdma ok είναι και μην διαλέξεις normal flash θα φας boot loop.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα,

Είμαι με MIUI εδώ και 3 μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Τα μόνα προβληματάκια που αντιμετώπισα είναι πως ο EX-Dialer που έχω αγορασμένο δεν μου τον άνοιγε σαν προεπιλογή.Το ίδιο είχα και με τις επαφές δεν λειτουργούσε το slide left-right για κατευθείαν κλίση.

 

Τώρα λειτουργώ τον stock dailer και όλα μια χαρα:)

Αυτή είναι η 4 έκδοση που δοκιμάζω και είναι η καλύτερη από όλες.....

Ο καιρός θα δείξει.

Πάντως από όλες Gloydy-Pradus-Sotmax-7 Rom-Mahdi δείχνεί πως θα παραμείνω αν δεν μου δημιουργήσει προβλήματα......:)

Ο stock dialer είναι όλα τα λεφτά;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άστο cdma ok είναι και μην διαλέξεις normal flash θα φας boot loop.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο stock dialer είναι όλα τα λεφτά;)

Τα screenshot ξέρεις που τα αποθηκεύει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω κατι ευχάριστο , το drain της μπαταριας που ειχα το φτιαξα , οπως μου ειχε πει ο φιλος manthossffvll , με ακομα ενα battery cal , και μολης ξεφορτιζε πληρως , να σβησει μονο του δηλαδη το κινητο , να το φορτισω σβηστο στο full.

 

πριν 20 λεπτα το εβγαλα απο τον φορτιστη και παιζω βιντεακια σερι , και ειναι ακομα στο 100% , ενω οταν ειχα το προβλημα μεσα σε 5 λεπτα και χωρις να εκανα τιποτα επεφτε μαρουλι , σε 10 λετα ειχε πεσει απο μονο του κατω απο 80% και χωρις να κανω τιποτα

 

ωραια καλα παμε, αντε να φτιαξω και τα κοληματα του wifi και ειμαστε ΟΚ .

 

καταβαζω τωρα την greek V20G , και για να δουμε .... μακαρι να φτιαξει , γιατι με οσες ειχα δοκιμασει δεν ειχα αποτελεσμα, κατεβασα και Ιταλικες και Γαλλικες και ιστοριες ..... και το wifi ειχε συνεχεια θεμα.

Link to comment
Share on other sites

ωραια καλα παμε, αντε να φτιαξω και τα κοληματα του wifi και ειμαστε ΟΚ .

 

καταβαζω τωρα την greek V20G , και για να δουμε .... μακαρι να φτιαξει , γιατι με οσες ειχα δοκιμασει δεν ειχα αποτελεσμα, κατεβασα και Ιταλικες και Γαλλικες και ιστοριες ..... και το wifi ειχε συνεχεια θεμα.

Με αυτα που ακουω φιλε μου (μακαρι να βγω ψευτης) μαλλον για θεμα hardware το κοβω. Αφου εχεις αλλαξει τοσες rom και δε βλεπεις φως, μαλλον σε βλεπω να φλασαρεις stock και να το στελνεις στο service :D:D

Κατι αντιστοιχο ειχα εγω (και πολλα αλλα παιδια) με το γνωστο θεμα του gps.

Λογω ελλειψης εγγυησης εγω το εβαλα "χερι" μονος μου, και το βελτιωσα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

και με την greek V20G τα ιδια, δεν εχω wifi και δεν βρησκει δυκτια , και αν βρει μετα απο 10 λεπτα που κανει αναζητηση κλεινει.

Ασε που ειναι ζεστο στο πανω μερος !!

 

Πιστευω οτι με stock rom που ειμαι τωρα δεν θα εχουν προβλημα στο service , και ας ειχα παλια root και custom.

Τωρα ειμαι με stock και χωρις root.

Link to comment
Share on other sites

και με την greek V20G τα ιδια, δεν εχω wifi και δεν βρησκει δυκτια , και αν βρει μετα απο 10 λεπτα που κανει αναζητηση κλεινει.

Ασε που ειναι ζεστο στο πανω μερος !!

 

Πιστευω οτι με stock rom που ειμαι τωρα δεν θα εχουν προβλημα στο service , και ας ειχα παλια root και custom.

Τωρα ειμαι με stock και χωρις root.

Μια χαρά stock χωρίς root είσαι οκ για service

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά stock χωρίς root είσαι οκ για service

 

ναι αλλα στο donwload mode με κοκκινα γραματα φενετε Rooted.

Rooted ομως φυσικα δεν ειναι εφοσον μπηκε stock rom , ηταν παλια rooted

 

υπαρχει προβλημα εκει η οχι ?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα στο donwload mode με κοκκινα γραματα φενετε Rooted.

Rooted ομως φυσικα δεν ειναι εφοσον μπηκε stock rom , ηταν παλια rooted

 

υπαρχει προβλημα εκει η οχι ?

Απ' οτι εχεις υποθει κ' αλλες φορες.... οχι δεν υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που το βλέπετε αυτό το download mode που λέει ότι είναι root,?

 

οταν ειναι κλειστο το κινητο το συνδεεις στον υπολογιστη και παραληλα πατας το πληκτρο Volume + τοτε μπαινεις σε download mode εκει γραφει Rooted και δειχνει το ποσοστο τις μπαταριας επισης

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά stock χωρίς root είσαι οκ για service

 

Βαγγέλη τα screenshots αποθηκεύονται στον φάκελο. DCIM-screenshots !!!και εμενα μου τα εμφανίζει και στο gallery!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη τα screenshots αποθηκεύονται στον φάκελο. DCIM-screenshots !!!και εμενα μου τα εμφανίζει και στο gallery!!!!

Τώρα μου τα εμφανίζει και εμένα στο gallery;)θέματα πως αλλάζουμε; κάτι credits γράφει κάτι κινέζικα δεν βγάζω άκρη:p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου τα εμφανίζει και εμένα στο gallery;)θέματα πως αλλάζουμε; κάτι credits γράφει κάτι κινέζικα δεν βγάζω άκρη:p

 

Θεματα δεν εχω αλλάξει ακομα αλλα λογικά απο την εφαρμογ που εχει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει φιλε Βαγγελη,ξεκιναω.:)

Eνταξει Βαγγελη μεχρι στιγμης.Με το χασιμο του wi fi δεν μου το κανει τωρα.Θα δειξει.:happy:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

οταν ειναι κλειστο το κινητο το συνδεεις στον υπολογιστη και παραληλα πατας το πληκτρο Volume + τοτε μπαινεις σε download mode εκει γραφει Rooted και δειχνει το ποσοστο τις μπαταριας επισης

Σ ευχαριστώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Eνταξει Βαγγελη μεχρι στιγμης.Με το χασιμο του wi fi δεν μου το κανει τωρα.Θα δειξει.:happy:

 

δηλαδη τι προβλημα ειχες με το wifi ? γιατι διαβασες οτι και γω εχω θεμα, δεν πιανει καθολου ... μενει στην αναζητηση και μετα απο 10 λεπτα αν βρει κατι σβηνει τελειως το wifi σαν να το πατησα Off.

 

στο λεω μπας και προσπαθησω να το ξανακανω root και recocery και να βαλω παλι custom οπως εσυ , αν και πολυ φοβαμαι οτι ειναι θεμα hardware γιατι οταν κανει αναζητηση στο πανω μερος ζεματαει το κινητο !! :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ειδατε παιδια:

http://www.phonearena.com/news/LG-G2-will-be-updated-to-Android-5.0-Lollipop-sometime-after-the-G3_id62198

Για να δουμε πότε......

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι προβλημα ειχες με το wifi ? γιατι διαβασες οτι και γω εχω θεμα, δεν πιανει καθολου ... μενει στην αναζητηση και μετα απο 10 λεπτα αν βρει κατι σβηνει τελειως το wifi σαν να το πατησα Off.

 

στο λεω μπας και προσπαθησω να το ξανακανω root και recocery και να βαλω παλι custom οπως εσυ , αν και πολυ φοβαμαι οτι ειναι θεμα hardware γιατι οταν κανει αναζητηση στο πανω μερος ζεματαει το κινητο !! :(

Μπα οχι δεν μου εκανε ετσι.Απλα οταν αποθηκευα τον κωδικο του wifi μου,εαν αποσυνδεομουνα μετα τον ξανα ζηταγε παλι...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους έτσι λέει στο download more ότι είναι rooted μην σε ανησυχεί αυτό....Λες ότι το κόλπο με τα hosts δεν το ακολούθησες ... Η εναλλακτική αν θυμάμαι καλά ήταν το αυτοματοποιημένο script αυτό το έκανες ;;; Εγώ θα σου πρότεινα να ξαναπερασεις το stock firmware

Δεν έκανα ούτε το hosts ούτε το script, απλά ακολούθησα αυτές τις οδηγίες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

To root έφυγε, οκ, αλλά το τηλέφωνο είναι brickaρισμένο και δεν ξεκολλάει με τίποτα. Με το που ανοίγει, βγαίνει στην αρχική σελίδα που ρυθμίζεις τη γλώσσα, και η οθόνη είναι παγωμένη. Το ξανακλείνω αναγκαστικά με το power button πατημένο. Δοκίμασα να κάνω hard reset πάνω από 20 φορές, αλλά δε δουλεύει, εμφανίζεται το lg logo και μετά απλά φεύγει και το τηλέφωνο παραμένει κλειστό. Έχω κάνει παλιά hard reset και το είχα πετύχει με τη μία, άρα δεν κάνω εκεί λάθος. Πέρασα διαφορετικές rom πολλές φορές (europe και sea για να ταιριάζει και με το κινητό) και το πρόβλημα παραμένει. Έχω απελπιστεί.

Αν το πάω στην LG πόσο χρεώνουν να το φτιάξουν; Το κινητό είναι SEA, δεν έχω εγγύηση.

 

Υ.Γ. Όταν λες το stock, να περάσω αυτό που είχε όταν το αγόρασα, το 4.2.2;

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα ούτε το hosts ούτε το script, απλά ακολούθησα αυτές τις οδηγίες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

To root έφυγε, οκ, αλλά το τηλέφωνο είναι brickaρισμένο και δεν ξεκολλάει με τίποτα. Με το που ανοίγει, βγαίνει στην αρχική σελίδα που ρυθμίζεις τη γλώσσα, και η οθόνη είναι παγωμένη. Το ξανακλείνω αναγκαστικά με το power button πατημένο. Δοκίμασα να κάνω hard reset πάνω από 20 φορές, αλλά δε δουλεύει, εμφανίζεται το lg logo και μετά απλά φεύγει και το τηλέφωνο παραμένει κλειστό. Έχω κάνει παλιά hard reset και το είχα πετύχει με τη μία, άρα δεν κάνω εκεί λάθος. Πέρασα διαφορετικές rom πολλές φορές (europe και sea για να ταιριάζει και με το κινητό) και το πρόβλημα παραμένει. Έχω απελπιστεί.

Αν το πάω στην LG πόσο χρεώνουν να το φτιάξουν; Το κινητό είναι SEA, δεν έχω εγγύηση.

 

Υ.Γ. Όταν λες το stock, να περάσω αυτό που είχε όταν το αγόρασα, το 4.2.2;

Θα προσπαθησω να σε βοηθησω οσο μπορω ... Λοιπον παμε : Για αρχη το κινητο μπαινει σε download mode ;;

Καταλαβα ποιον οδηγο ακολουθησες ... Με το Lg flashtool δεν χρειαζεται να πειραξεις ουτε τα hosts η ενναλακτικα να χρησιμοποιησεις το αυτοματοποιημενο script ....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να σε βοηθησω οσο μπορω ... Λοιπον παμε : Για αρχη το κινητο μπαινει σε download mode ;;

Καταλαβα ποιον οδηγο ακολουθησες ... Με το Lg flashtool δεν χρειαζεται να πειραξεις ουτε τα hosts η ενναλακτικα να χρησιμοποιησεις το αυτοματοποιημενο script ....

Κι εγώ αυτό είχα καταλάβει, γιαυτό και προχώρησα. Το μόνο λάθος που έκανα, είναι ότι την πρώτη φορά έκανα normal flash, αλλά μετά μόλις είδα ότι έχει κόλλημα, πέρασα από πάνω το άλλο που κάνει και format. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

Σε download mode μπαίνει κανονικά, είναι το μόνο που δουλεύει απροβλημάτιστα! Πιστεύω ότι με ένα hard reset θα έφτιαχνε, αλλά δεν μπορώ να το κάνω με τίποτα!

Μέχρι και update repair μέσα από το επίσημο πρόγραμμα της LG δοκίμασα, έκανε αυτό το φλασάρισμα της stock που θεωρούσε σωστή (80220c SEA) αλλά το πρόβλημα με την παγωμένη οθόνη παρέμεινε.

Edited by farenight
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό είχα καταλάβει, γιαυτό και προχώρησα. Το μόνο λάθος που έκανα, είναι ότι την πρώτη φορά έκανα normal flash, αλλά μετά μόλις είδα ότι έχει κόλλημα, πέρασα από πάνω το άλλο που κάνει και format. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

Σε download mode μπαίνει κανονικά, είναι το μόνο που δουλεύει απροβλημάτιστα!

Ωραια... Απο την εμπειρια μου οσο μπαινει το κινητο σε download mode τα πραγματα ειναι καλα εννοω μπορεις να το επαναφερεις....Αν και δεν θεωρω οτι εχεις brickarei το κινητο απλα κατι δεν πηγε καλα με την διαδικασια ολη... Λοιπον μπες εδω http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ..... Τα ΧΧΧ που εχω βαλει οπως βλεπεις αν τα μετρησεις ειναι 15 .... Αντικαθιστας τα 15 ΧΧΧ..... με το imei της συσκευης σου και καταβασε το Stock Firmware.kdz

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ωραια... Απο την εμπειρια μου οσο μπαινει το κινητο σε download mode τα πραγματα ειναι καλα εννοω μπορεις να το επαναφερεις....Αν και δεν θεωρω οτι εχεις brickarei το κινητο απλα κατι δεν πηγε καλα με την διαδικασια ολη... Λοιπον μπες εδω http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ..... Τα ΧΧΧ που εχω βαλει οπως βλεπεις αν τα μετρησεις ειναι 15 .... Αντικαθιστας τα 15 ΧΧΧ..... με το imei της συσκευης σου και καταβασε το Stock Firmware.kdz

Κατεβαίνει. Αυτή την έκδοση μου πέρασε και το lg mobile support tool αυτόματα αλλά δεν έφτιαξε. Μακάρι τώρα να πετύχει!

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει. Αυτή την έκδοση μου πέρασε και το lg mobile support tool αυτόματα αλλά δεν έφτιαξε. Μακάρι τώρα να πετύχει!

To επομενο βημα νομιζω μπορεις να το κανεις ευκολα: 2 πραγματα μονο... Να εχεις εγκατεστημενο το Flashtool 2014, αν το εχεις βγαλτο και κατεβασε το ξανα απο εδω http://www.mediafire.com/download/fwrcd3pdj0svjtb/LG+Flash+Tool+2014.zip και φυσικα να εχεις εγκατεστημενους τους lg drivers... Μετα οταν κατεβει το firmware θα το βαλεις μεσα στο φακελο LG Flash Tool 2014 ...... Ο φακελος LG Flash Tool 2014 ειναι αυτος που θα εχεις ξεζιπαρει πριν απο το link που σου παραθεσα πιο πανω (mediafire) .... Τελος βαζεις το κινητο σε download mode και τρεχεις το προγραμμα LGFlashTool2014 το οποιο ειναι μεσα στο φακελο LG Flash Tool 2014 (εκει εχουμε βαλει και το stock firmware που κατεβασες) και πατας CSE flash .... Αυτα απο μενα καλη επιτυχια...

Υ.Γ : Ενημερωσε με για το πως πηγαν τα πραγματα οταν τελειωσεις

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

To επομενο βημα νομιζω μπορεις να το κανεις ευκολα: 2 πραγματα μονο... Να εχεις εγκατεστημενο το Flashtool 2014, αν το εχεις βγαλτο και κατεβασε το ξανα απο εδω http://www.mediafire.com/download/fwrcd3pdj0svjtb/LG+Flash+Tool+2014.zip και φυσικα να εχεις εγκατεστημενους τους lg drivers... Μετα οταν κατεβει το firmware θα το βαλεις μεσα στο φακελο LG Flash Tool 2014 ...... Ο φακελος LG Flash Tool 2014 ειναι αυτος που θα εχεις ξεζιπαρει πριν απο το link που σου παραθεσα πιο πανω (mediafire) .... Τελος βαζεις το κινητο σε download mode και τρεχεις το προγραμμα LGFlashTool2014 το οποιο ειναι μεσα στο φακελο LG Flash Tool 2014 (εκει εχουμε βαλει και το stock firmware που κατεβασες) και πατας CSE flash .... Αυτα απο μενα καλη επιτυχια...

Υ.Γ : Ενημερωσε με για το πως πηγαν τα πραγματα οταν τελειωσεις

Σε ευχαριστώ. Αυτό που δεν είχα κάνει είναι να έχω τη Rom στον ίδιο φάκελο με το flash tool, αλλά όπως είπα δοκίμασα και αυτόματα επίσημα μέσω του mobile support tool της LG και δεν έφτιαξε.

Υποθέτω αν δεν πετύχει και τώρα, πάω αναγκαστικά service. Φαντάζομαι θα δεχτούν να το φτιάξουν με πληρωμή (SEA), σωστά;

Εννοείται θα ενημερώσω.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Αυτό που δεν είχα κάνει είναι να έχω τη Rom στον ίδιο φάκελο με το flash tool, αλλά όπως είπα δοκίμασα και αυτόματα επίσημα μέσω του mobile support tool της LG και δεν έφτιαξε.

Υποθέτω αν δεν πετύχει και τώρα, πάω αναγκαστικά service. Φαντάζομαι θα δεχτούν να το φτιάξουν με πληρωμή (SEA), σωστά;

Εννοείται θα ενημερώσω.

Απλα ακολουθησε αυτα που σου ειπα κατα γραμμα και δεν νομιζω να εχεις προβλημα....Οσο για το service εφοσον δεν υπαρχει root και ειναι ευρωπαικο το κινητο στο φτιαχνουν δωρεαν....Εννοειται παντα να ειναι εντος εγγυησης

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...