Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε δεν είναι για σένα αυτά που έγραψα απλώς απάντησα στην αρχή για τον 8.3 και 8.4 και το ποσταρα σε εσένα που έγραψες οτι ο 8.3 είναι ανώτερος,γενικά έχω εντυπωσιαστεί με τον άνθρωπο πρώτα dori ο οποίος απαντάει στο xda σχεδόν σε όλα τα post και τον έχω δει να απαντάει ακόμα και στις 5 τα ξημερώματα,τι άλλο να ζητήσεις από τον developer του τηλεφώνου σου;ο άνθρωπος έβγαλε 14 beta kernels και ήταν σε συνεχή επικοινωνία με τους testers για τυχον προβλήματα για να βγάλει σωστό kernel για όλες τις rom και όλα τα γούστα,είναι ο μόνος που έβγαλε kernel που να είναι συμβατός με mui rom,είναι τεράστιος dev για μένα γνώμη μου φυσικά:o

 

Ισχυει ειναι τεραστιος!!καποια στιγμη θα πλησιασει κ το τελειο !!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγω εχω την εντυπωση οτι με την μαμα ρομ το τηλεφωνο ηταν λιγο πιο γρηγορο. Η cloudy βεβαια εχει αλλα καλα.

Στην cloudy εχει δοκιμασει κανεις να αλλαξει σε art? (αν γινεται φυσικα).

Ειμαι στο σκαλισμα με τον 8.3 ωραιος kernel!

Οσο για το θεμα καμερας, κατεληξα επιτελους. Η stock cloudy g3 cam ειναι η καλυτερη στο συνολο και φυσικα προσομοιωνεται αναλογα με τις συνθηκες (aiauto-night mode) χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν χρειαζεται και η xcam. Οι λογοι ειναι οι εξης:

1) εχει δυνατοτητα να ανοιγοκλεινεις το φλας στο video

2) τραβαει 1080p 60fps στα 30000mbps εναντι 20000 της cloudy (διαφορα δεν εχω δει στην εικονα)

3) εχει πιο πολλα modes (αν τα χρησιμοποιει καποιος)

4) με το xcam settings μπορεις να πετυχεις μια πιο καθαρη και ζωντανη εικονα. Οποιος ενδιαφερεται του δινω τις ρυθμισεις αν και δεν ειναι κατι δυσκολο.

 

Ασχετο κατι που θυμηθηκα..Βαγγελη αυτο που ελεγες με τα s4-note3 που παραμορφωνει τα προσωπα σε χαμηλο φωτισμο ισχυει κυριως για το note3 το οποιο δεν εχει night mode. Το s4 στις βραδυνες ειναι πιο σωστο με το night mode απο το note3. Οπως και να εχει και στις 2 περιπτωσεις το g2 ειναι καλυτερο και απο τα 2 πλεον με την νεα καμερα. Βασικα ειναι η καλυτερη καμερα που εχω πιασει στα χερια μου μεχρι στιγμης. Ολες εχουν τα + και τα -. Αυτη ειναι πιο καλη στο συνολο της.

Γιώργο και όμως και το note 3 έχει night mode και δουλεύει καλύτερα απο του s4 το έχει στο auto αν έχεις ενεργό τον αυτόματο σταθεροποιητη,μόνο στις νυχτερινές με φλας έχανε από το s4.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης κάτι πολυ σημαντικό που παρατήρησα στον καινούριο dori 8.4 είναι η θερμοκρασία cpu γράφω και διαβάζω τόση ώρα και δεν έχει ξεπεράσει τους 38 βαθμούς αφού όταν άνοιξα την οθόνη μετά από καμιά ώρα αδράνειας είχα θερμοκρασία cpu 30 και μπαταρίας 29,1 τι έβαλε ο άνθρωπος ψύκτρες μέσα στον kernel;:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν περασω κερνελ σβηνω παντα τα προγραμματα τυπου synapse και stweaks και οτιδηποτε σχετιζεται με πειραγμα κερνελ κανω και τα wipe dalvik και cache αλλα οι ρυθμισεις ηταν ετοιμες

Και σε μένα το ίδιο έγινε ενώ είχα σβήσει synapse και stweaks οι ρυθμίσεις έμειναν ίδιες μάλλον κάποιο backup είχε κάνει το stweaks από μόνο του μέσα στην sd card;)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε παιδια ...

σημερα μου ηρθε αναβαθμιση απο f σε g

την εκανα μεσω υπολογιστη και οταν τελειωσε μου εφυγε το ροοταρισμα ειναι δυνατον αυτο γιατι δεν σκαμπαζω και πολυ το ειχα ροοταρει και ειχα την στοκ εβαλα απλα xposed installer και g2 twbox και οταν το ανοιξα υπηρχαν τα προγραματα αλλα δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω ,,...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι βρε παιδια ...

σημερα μου ηρθε αναβαθμιση απο f σε g

την εκανα μεσω υπολογιστη και οταν τελειωσε μου εφυγε το ροοταρισμα ειναι δυνατον αυτο γιατι δεν σκαμπαζω και πολυ το ειχα ροοταρει και ειχα την στοκ εβαλα απλα xposed installer και g2 twbox και οταν το ανοιξα υπηρχαν τα προγραματα αλλα δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω ,,...

 

Καθε φορα που θα φλασαρεις επισημη αναβαθμιση ή ρομ θα χανετε το ρουτ.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα ανθρωπε μου ευχαριστω παρα πολυ !!!!

δλδ τωρα ξανα απο την αρχη ε??ΠΩΩΩΩ!!!!

Ενα root θα κανεις μονο φιλε μου, σε λιγα λεπτακια θα εισαι ετοιμος:D

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

ναι βασικα ναι μολις το κανα απλα εχει κολλημενο στο update center οτι εχει update παω να του κανω αλλα μου λεει οτι εχω το τελευταιο και οντως εχω το g αλλα αυτο δειχνει οτι εχω update ....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έβαλα και εγω την cloudyg3. γιατί η camera δεν έχει hdr αυτό mode? βλέπω μονο on and off στο hdr. αν βάλω on δεν έχει flash, αν το αφήσω στο off θα δουλέψει αν χρειαστεί? ευχάριστw
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έβαλα και εγω την cloudyg3. γιατί η camera δεν έχει hdr αυτό mode? βλέπω μονο on and off στο hdr. αν βάλω on δεν έχει flash, αν το αφήσω στο off θα δουλέψει αν χρειαστεί? ευχάριστw

Hdr με φλας φίλε δεν έχω ξαναδεί:(

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια, τον stock kerner που θα τον βρουμε οταν και αν χρειαστει?

http://dorimanx.shine.sk/LG/ κατω κατω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://dorimanx.shine.sk/LG/ κατω κατω.

 

ωραια ευχαριστω, ολα δηλαδη τα d802 εχουν τον ιδιο default kernel η κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν είναι για σένα αυτά που έγραψα απλώς απάντησα στην αρχή για τον 8.3 και 8.4 και το ποσταρα σε εσένα που έγραψες οτι ο 8.3 είναι ανώτερος,γενικά έχω εντυπωσιαστεί με τον άνθρωπο πρώτα dori ο οποίος απαντάει στο xda σχεδόν σε όλα τα post και τον έχω δει να απαντάει ακόμα και στις 5 τα ξημερώματα,τι άλλο να ζητήσεις από τον developer του τηλεφώνου σου;ο άνθρωπος έβγαλε 14 beta kernels και ήταν σε συνεχή επικοινωνία με τους testers για τυχον προβλήματα για να βγάλει σωστό kernel για όλες τις rom και όλα τα γούστα,είναι ο μόνος που έβγαλε kernel που να είναι συμβατός με mui rom,είναι τεράστιος dev για μένα γνώμη μου φυσικά:o

 

Συμφωνώ :up: και ακολουθώ...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

σε cloudy2 παρατηρω οτι ο ηχος κλησης δεν ειναι δυνατος, τι κανουμε γι αυτο?

Βαλε dorimanx kernel και ανεβασε τον απ' τις ρυθμισεις.

Εγω βεβαια τον εχω ανεβασει με αλλο τροπο, πριν βαλω dorimanx, αλλα ειναι λιγο "ριψοκινδυνος":D

Link to comment
Share on other sites

Βαλε dorimanx kernel και ανεβασε τον απ' τις ρυθμισεις.

Εγω βεβαια τον εχω ανεβασει με αλλο τροπο, πριν βαλω dorimanx, αλλα ειναι λιγο "ριψοκινδυνος":D

 

οκ να τον φλασαρω αλλα βλεπω ο stoc kernel εχει πολυ καλη αυτονομια στην μπαταρια, μηπως μου φαινετε? τεσπα θα φλασαρω dorimanx που προτεινετε ολοι, ευχαριστω.

 

edit φλασαρισα dorimanx kernel και στις πληροφοριες τηλεφωνου μου γραφει 3.4.104 αυτος ειναι? πως ανεβαζω τωρα τον ηχο?

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

οκ να τον φλασαρω αλλα βλεπω ο stoc kernel εχει πολυ καλη αυτονομια στην μπαταρια, μηπως μου φαινετε? τεσπα θα φλασαρω dorimanx που προτεινετε ολοι, ευχαριστω.

Να σου πω την αληθεια τον stock kernel τον αλλαξα σχεδον αμεσως, οταν ειχα βαλει την cloudyG3 2.0, αλλα θυμαμαι οτι δε με ειχε ενθουσιασει τοσο η αυτονομια του! Εβαλα καποιο διαστημα bruce kernel και τωρα εχω dorimanx 8.4.

Ειμαι της γνωμης να ψαξεις τον stock kernel που εχεις τωρα, και αν κατι δε σου "κατσει" καλα, τον ξαναπερνας;)

Link to comment
Share on other sites

edit φλασαρισα dorimanx kernel και στις πληροφοριες τηλεφωνου μου γραφει 3.4.104 αυτος ειναι? πως ανεβαζω τωρα τον ηχο?

edit να φλασαρω παλι default kernel? ειναι ιδια η διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε φλασάρει τον κερνελ του Dorin, καλό είναι να κατεβάσετε την εφαρμογή του από το Play Store που κάνει OTA έλεγχο έκδοσης/downloading/flashing μόνο του & δεν χρειάζεται να ψάχνετε αν έκανε update o Dorin & ποια έκδοση να βάλετε....γιατί ασχολείτε καθημερινά απ' ότι φαίνεται & κάνει update μέρα παρά μέρα...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

edit φλασαρισα dorimanx kernel και στις πληροφοριες τηλεφωνου μου γραφει 3.4.104 αυτος ειναι? πως ανεβαζω τωρα τον ηχο?

edit να φλασαρω παλι default kernel? ειναι ιδια η διαδικασια?

 

Με την kerne dorimanx δεν θα χρειαστεί να ξανά γυρίσεις σε stock ;) εχει την καλύτερη αυτονομία..! Η ρυθμίσεις ''STweaks''

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι έχετε φλασάρει τον κερνελ του Dorin, καλό είναι να κατεβάσετε την εφαρμογή του από το Play Store που κάνει OTA έλεγχο έκδοσης/downloading/flashing μόνο του & δεν χρειάζεται να ψάχνετε αν έκανε update o Dorin & ποια έκδοση να βάλετε....γιατί ασχολείτε καθημερινά απ' ότι φαίνεται & κάνει update μέρα παρά μέρα...

 

DorimanX OTA LG-G2 FREE

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

edit φλασαρισα dorimanx kernel και στις πληροφοριες τηλεφωνου μου γραφει 3.4.104 αυτος ειναι? πως ανεβαζω τωρα τον ηχο?

edit να φλασαρω παλι default kernel? ειναι ιδια η διαδικασια?

Ναι αυτος ειναι.

Μεσα στις εφαρμογες σου εχεις τωρα μια καινουργια εφαρμογη, την STweaks, την ανοιγεις (ειναι οι ρυθμισεις του kernel) και πας "sound control" και ανεβαζεις το "speaker".

Για να ξαναβαλεις τον stock, ειναι ιδια διαδικασια, αρκει να βρεις το zip αρχειο και το φλασαρεις απο recovery.

Link to comment
Share on other sites

Με την kerne dorimanx δεν θα χρειαστεί να ξανά γυρίσεις σε stock ;) εχει την καλύτερη αυτονομία..! Η ρυθμίσεις ''STweaks''

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Που είναι ? δώσε link..!

Έλα Μάριε

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.diechel.xda.dorimanxota

Link to comment
Share on other sites

Με την kerne dorimanx δεν θα χρειαστεί να ξανά γυρίσεις σε stock ;) εχει την καλύτερη αυτονομία..! Η ρυθμίσεις ''STweaks''

[/url]

 

Ναι αυτος ειναι.

Μεσα στις εφαρμογες σου εχεις τωρα μια καινουργια εφαρμογη, την STweaks, την ανοιγεις (ειναι οι ρυθμισεις του kernel) και πας "sound control" και ανεβαζεις το "speaker".

Για να ξαναβαλεις τον stock, ειναι ιδια διαδικασια, αρκει να βρεις το zip αρχειο και το φλασαρεις απο recovery.

 

ωραια σας ευχαριστω, ο default ειναι αυτος εδω http://dorimanx.shine.sk/LG/ τερμα κατω που ειπε ο φιλος πιο πανω η οχι? ρωτω για να ειμαι ετοιμος οταν χρειαστω να το γυρισω πισω

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτος ειναι.

Μεσα στις εφαρμογες σου εχεις τωρα μια καινουργια εφαρμογη, την STweaks, την ανοιγεις (ειναι οι ρυθμισεις του kernel) και πας "sound control" και ανεβαζεις το "speaker".

Για να ξαναβαλεις τον stock, ειναι ιδια διαδικασια, αρκει να βρεις το zip αρχειο και το φλασαρεις απο recovery.

 

ΕΔΩ ΣΤΟ τέλος της σελίδας η sock kernel (LG G2 Default KitKat Kernels List!);)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...