Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε g3 2.0 το ενοχλητικο bug που πατας το κουμπι να σου βγαλει τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες (multitask) και δεν στις δειχνει και πρεπει να το ξαναπατησεις 2-3 φορες μεχρι να τις βγαλει το κανει και σε εσας;Μου το εκανε και με την 1.3 και με την 2.0 τωρα! :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

G3 TweaksBox[ATTACH]50564[/ATTACH]

 

Δεν άλλαξε....πάλη στρογγυλά τα δείχνει..! :wacko:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...έκανα το πείραμα, κατέβασα την camera (apk) & το XCam LG Settings ...! Αναφέρετε στην camera την stock της LG G2. ευτυχώς προλαβα και πήρα τα λεφτά μου πίσω....:D

 

Αρα φιλε δεν αξιζει να την βαλουμε και να σπαμε το κεφαλι μας σωστα ?? :p Δεν ειδες καμια διαφορα ?? Οντως οπως λενε και τα παιδια απο επανω η καμερα ειναι ειδη σε πολκυ καλο επιπεδο ποσο αλλο... Ευτυχως ποπυ προλαβες και πηρες τα λεφτα σου πισω ...!!! Οσον αφορα αφυτο που λεει ο φιλος ο marnick και ο Goofy00 για να μην κανω διπλο ποστο το bug που πατανε το κουμπι να τους βγαλει τις εφαρμογες που ειναι ανοιχτες (multitask) και δεν τους της δειχνει και πρεπει να το ξαναπατησει 2-3 φορες εμενα δεν το εχει μολις το πατας αμεσως ανοιγει και βλεπω τι ειναι ανοιχτο... Δεν ξερω τι να πω... :confused:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε g3 2.0 το ενοχλητικο bug που πατας το κουμπι να σου βγαλει τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες (multitask) και δεν στις δειχνει και πρεπει να το ξαναπατησεις 2-3 φορες μεχρι να τις βγαλει το κανει και σε εσας;Μου το εκανε και με την 1.3 και με την 2.0 τωρα! :worry:

Εγώ έχω το G3 και κάνει το ίδιο πράγμα, νομίζω ότι πρέπει να είναι bug της εφαρμογής tweaksbox..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το G3 και κάνει το ίδιο πράγμα, νομίζω ότι πρέπει να είναι bug της εφαρμογής tweaksbox..

 

εμενα μου το εκανε οταν ειχα τις εφαρμογες τερμα μικρες μεσα στο recents apps panel τωρα το εχω να τις βγαζει οσο πιο μεγαλες γινεται και δεν το κανει καθολου

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Το μεγεθος της navbar μπορω να το αλλαξω σε cloudyg3 v2? Δεν βαζω xposed γιατι παιζω με art .

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Το μεγεθος της navbar μπορω να το αλλαξω σε cloudyg3 v2? Δεν βαζω xposed γιατι παιζω με art .

 

Χωρις xposed δε νομιζω ακομα.Ουτε ο cloudyfa δεν εχει βγαλει για την ωρα μοντ για την navbar.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, λοιπον "αλλαξοπιστησα" και 'γω :lol::lol:

Μου αρεσαν εδω και πολυ καιρο οι cloudystock αλλα εχω περασει εδω και 3 μερες την cloudyG3 2.0 και δεν το μετανοιωσα καθολου :p (προς το παρων τουλαχιστον).

Η rom ειναι εκπληκτικη!!

Μηπως ξερει καποιος παιδια αν μπορουμε με καποιο τροπο να "εξαφανισουμε" το κουμπι για απ' ευθειας sms απ' τις επαφες;

Τωρα δηλαδη μεσα στις επαφες διπλα απ' το ονομα εχει ενα κουμπι για κλήση και ενα για sms. Θελω το κουμπι για το μηνυμα να φυγει! Γινεται καπως; Εχει δοκιμασει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Σε g3 2.0 το ενοχλητικο bug που πατας το κουμπι να σου βγαλει τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες (multitask) και δεν στις δειχνει και πρεπει να το ξαναπατησεις 2-3 φορες μεχρι να τις βγαλει το κανει και σε εσας;Μου το εκανε και με την 1.3 και με την 2.0 τωρα! :worry:

 

Και μένα στην 1.3 το κάνει. Και ήλπιζα ότι θα έχει διορθωθεί στην 2.0.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια, λοιπον "αλλαξοπιστησα" και 'γω :lol::lol:

Μου αρεσαν εδω και πολυ καιρο οι cloudystock αλλα εχω περασει εδω και 3 μερες την cloudyG3 2.0 και δεν το μετανοιωσα καθολου :p (προς το παρων τουλαχιστον).

Η rom ειναι εκπληκτικη!!

Μηπως ξερει καποιος παιδια αν μπορουμε με καποιο τροπο να "εξαφανισουμε" το κουμπι για απ' ευθειας sms απ' τις επαφες;

Τωρα δηλαδη μεσα στις επαφες διπλα απ' το ονομα εχει ενα κουμπι για κλήση και ενα για sms. Θελω το κουμπι για το μηνυμα να φυγει! Γινεται καπως; Εχει δοκιμασει κανεις;

 

Δυστυχώς το έχω ρωτήσει και γω παλιότερα αλλά μου απάντησαν τα παιδιά εδώ ότι μάλλον δεν γίνεται τίποτα. Είπαν μάλιστα ότι η OptimusG3 δεν το έχει. Βεβαια είναι και συνήθεια και εγώ τουλάχιστον, δεν σκοπεύω να αλλάξω rom μόνο γιαυτό, μιας και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την ClouyG3.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, λοιπον "αλλαξοπιστησα" και 'γω :lol::lol:

Μου αρεσαν εδω και πολυ καιρο οι cloudystock αλλα εχω περασει εδω και 3 μερες την cloudyG3 2.0 και δεν το μετανοιωσα καθολου :p (προς το παρων τουλαχιστον).

Η rom ειναι εκπληκτικη!!

Μηπως ξερει καποιος παιδια αν μπορουμε με καποιο τροπο να "εξαφανισουμε" το κουμπι για απ' ευθειας sms απ' τις επαφες;

Τωρα δηλαδη μεσα στις επαφες διπλα απ' το ονομα εχει ενα κουμπι για κλήση και ενα για sms. Θελω το κουμπι για το μηνυμα να φυγει! Γινεται καπως; Εχει δοκιμασει κανεις;

Αν θέλετε μπορώ να προσπαθήσω εγώ να σας βγάλω εντελώς αυτό το sms από τις επαφές, απλά επειδή πλέον έχω το G3 θα ήθελα κάποιον που να κάνει το πειραματόζωο.. Δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα με μπρικαρίσματα κ.λ.π...

Link to comment
Share on other sites

Με βάλατε και μένα στην πρίζα για g3 v2 και ξεκίνησα τα backup με titanium. Ξέρετε αν μπορώ να πάρω και πως αντίγραφο των δεδομένων των εφαρμογών, των sms, wifi;
Link to comment
Share on other sites

Με βάλατε και μένα στην πρίζα για g3 v2 και ξεκίνησα τα backup με titanium. Ξέρετε αν μπορώ να πάρω και πως αντίγραφο των δεδομένων των εφαρμογών, των sms, wifi;

Οταν κανεις back up μια εφαρμογη με το titanium κανει back up και τα δεδομενα της! Και μετα (στη νεα rom κανεις επαναφορα "εφαρμογη και δεδομενα" ή μονο "δεδομενα").

Για τα sms και wifi κ.τ.λ. θα πας (στην αρχικη σελιδα του titanium) ΜΕΝΟΥ (πανω δεξια) και μετα "Αντιγραφο ασφαλειας δεδομενων XML".

Εγω εχω paid titanium δεν ξερω αν το κανει και η free εκδοση....

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις back up μια εφαρμογη με το titanium κανει back up και τα δεδομενα της! Και μετα (στη νεα rom κανεις επαναφορα "εφαρμογη και δεδομενα" ή μονο "δεδομενα").

Για τα sms και wifi κ.τ.λ. θα πας (στην αρχικη σελιδα του titanium) ΜΕΝΟΥ (πανω δεξια) και μετα "Αντιγραφο ασφαλειας δεδομενων XML".

Εγω εχω paid titanium δεν ξερω αν το κανει και η free εκδοση....

ΟΚ, Ευχαριστώ, μόλις τα είδα αυτά. Η free εκδοση δεν έχει τα xml...

Link to comment
Share on other sites

Σε g3 2.0 το ενοχλητικο bug που πατας το κουμπι να σου βγαλει τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες (multitask) και δεν στις δειχνει και πρεπει να το ξαναπατησεις 2-3 φορες μεχρι να τις βγαλει το κανει και σε εσας;Μου το εκανε και με την 1.3 και με την 2.0 τωρα! :worry:

 

Σ' εμένα δεν το κάνει....!!! μια χαρά τρέχει....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και δεν το ξέρεις. Εδώ στο κανονικό G3 το κάνει... τουλ έτσι λένε.

 

Θα με τρελάνεις...??? 2 ώρες το έχω ξεκωλώσει, και πάντα ανταποκρίνεται...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και δεν το ξέρεις. Εδώ στο κανονικό G3 το κάνει... τουλ έτσι λένε.

To εκανε και σε μενα οσο ειχα G3 rom.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σε g3 2.0 το ενοχλητικο bug που πατας το κουμπι να σου βγαλει τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες (multitask) και δεν στις δειχνει και πρεπει να το ξαναπατησεις 2-3 φορες μεχρι να τις βγαλει το κανει και σε εσας;Μου το εκανε και με την 1.3 και με την 2.0 τωρα! :worry:

 

Σ' εμένα δεν το κάνει....!!! μια χαρά τρέχει....!

 

Καλημέρα. Και σε μένα το κάνει μια χαρά παταω το κουμπί και πάντα αμέσως μου δείχνει τι είναι ανοιχτό !!! Μήπως μα κάνατε ένα wipe cache - wipe dalvik μήπως σας στρώσει ??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Και σε μένα το κάνει μια χαρά παταω το κουμπί και πάντα αμέσως μου δείχνει τι είναι ανοιχτό !!! Μήπως μα κάνατε ένα wipe cache - wipe dalvik μήπως σας στρώσει ??

 

Και σε μένα το κάνει μια χαρά. με ενα πατημα μου βγαζει τις προσφατες εφαρμογες και κρατημενο με παει στις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...