Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε optimusG3 1.1 παίζει ραδιόφωνο πλέον & το wifi-tethering που είχα θέμα σε cloudyG3 1.1.

Γενικά δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα κάποιο πρόβλημα

 

Αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με stock rooted να κάνει edit το build.prop. Είτε με text editor είτε με build.prop editor είναι αδύνατον να προσθέσω την επιπλέον γραμμή για την αφαίρεση της navbar.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά απο εγκατάστασης custom rom, χάθηκε το ΙΜΕΙ. Οπότε έχασα δίκτυο και τα πάντα. Μετά απο προσπάθειες έχω επαναφέρει την stock rom , αλλά έχει χαθεί το ΙΜΕΙ. Προσπάθησα με διάφορα προγράμματα να το βάλω χειροκίνητα άλλα δεν μπορεί να επικοινωνήσει η μητρική με το PC. Στην LG που ρώτησα μου είπαν κόστος αλλαγής μητρικής. Ξέρει κανείς πόσο είναι το κόστος και αν μπορώ α κάνω κάτι άλλο;

Παρακαλώ για βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το ειχε παθει κι ενα παιδι πριν κανα διμηνο και ειχε ταλαιπωρηθεί πολυ αλλα το επανεφερε. ψαξε στα παλια ποστ. Αν θυμαται καποιος ας βοηθησει. Κι εσυ δεν εκανες ενα μπακαπ το ιμει να εχει το κεφαλι ησυχο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375710&page=109

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5314638#post5314638

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα! Είμαι σε open europe 4.2.2 rooted (αγορασμένο με Τ-mobile) και θέλω να περάσω kitkat. Ακολουθώ τα βήματα όπως τα λέει στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4954802#post4954802 στο How to unroot (έκδοση 4.2.2 JELLY BEAN!) αλλά όταν επιλέγω το kzd που θα φορτώσει και ανοιγει το support tool, κολλάει στο 2% και βγάζει το εξής. Το δοκίμασα 3 φορές αλλά τίποτα..

 

http://s25.postimg.org/4jbyup1kv/561.png

 

Τί κάνω λάθος ρε παιδιά;

''Κι αν εξεράθη το κλαρί, πάντα χλωρή είν’ η ρίζα.''

Α.Β

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει backup με το imeibackup, αλλά δεν μπόρεσα να το επαναφέρω.

Ψάχνω λύση αλλά είναι λίγο χαοτικό να την βρω σε όλο το forum, οπότε αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα ήταν σωτήιο. Το κινητό το είχα 2 μήνες και ήμουν έτοιμος για αποστολή του στην LG

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

 

Έχω περάσει Slimkat Rom και διαπίστωσα ότι αν συνδέσω το φορτιστή σε σβηστή συσκευή μετά απο λίγα δευτερόλεπτα ενεργοποιείται.

Είναι γνωστό bug?

Όσο έψαξα δε βρήκα να αναφέρεται.

Το ίδιο είχα συναντήσει και σε CM11.

Είναι θέμα AOSP?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δηλαδή υπάρχει περίπτωση να έχουμε κάνει backup το imei και να μην μπορούμε να το επαναφέρουμε? Με την ευκαιρία, ποιος είναι ο πιο αξιόπιστος τρόπος για imei backup?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα για δοκιμή την OptimusG3 1.1 και μου άρεσε αρκετά. Το τηλέφωνο αλλάζει εντελώς!

Πριν είχα την CloudyFlex και είχα αλλάξει τα dpi στα 380, δοκίμασα να το κάνω και στην OptimusG3 και τα περισσότερα εικονίδια και widgets στην επιφ.εργασίας δεν δουλεύανε.

Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα για δοκιμή την OptimusG3 1.1 και μου άρεσε αρκετά. Το τηλέφωνο αλλάζει εντελώς!

Πριν είχα την CloudyFlex και είχα αλλάξει τα dpi στα 380, δοκίμασα να το κάνω και στην OptimusG3 και τα περισσότερα εικονίδια και widgets στην επιφ.εργασίας δεν δουλεύανε.

Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

Βάλε 400 που έχω εγω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Περασα χθες την optimusg3 και ενω ολα ειναι οκ εχω το εξης θεματακι, χαθηκε η μπαρα που ειναι κατω απο τον καιρο και λεει καποια tips. Υποψιαζομαι οτι ειναι απο την αλλαγη dpi που εκανα και το πηγα στα 400... εχετε ιδες πως ξαναεμφανιζεται?
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω με την σειρα μου μια ερωτηση σε οποιους εχουν βαλει cloudyG3 1.1....

Σημερα βγηκε ο καινουργιος kernel tou Cloudy .... Τον εβαλα και εχω το εξης θεμα....

Με σβηστη την οθονη του κινητου το knock code δεν λειτουργει....Για να ξεκλειδωσει δηλαδη το κινητο θελει double tap για να "ξυπνησει"και μετα βαζεις κανονικα το knock code για να ξεκλειδωσει....

Να πω επισης οτι το knock off λειτουργει κανονικα.... Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι προβλημα η αν δουλευει ετσι το ολο το θεμα....

Περιμενω απαντησεις :)

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω με την σειρα μου μια ερωτηση σε οποιους εχουν βαλει cloudyG3 1.1....

Σημερα βγηκε ο καινουργιος kernel tou Cloudy .... Τον εβαλα και εχω το εξης θεμα....

Με σβηστη την οθονη του κινητου το knock code δεν λειτουργει....Για να ξεκλειδωσει δηλαδη το κινητο θελει double tap για να "ξυπνησει"και μετα βαζεις κανονικα το knock code για να ξεκλειδωσει....

Να πω επισης οτι το knock off λειτουργει κανονικα.... Δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι προβλημα η αν δουλευει ετσι το ολο το θεμα....

Περιμενω απαντησεις :)

 

Έχω την εντύπωση πως έτσι δουλεύει... Το double tap είναι για να ξυπνήσει η οθόνη και το knock code για το ξεκλείδωμα. Εκεί που θα υπήρχε κανονικά το pattern ή το pin. Ίσως κάνω και λάθος και λειτουργεί και άμεσα!

 

EDIT: Λειτουργεί και άμεσα... Είμαι με στοκ 20d

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως έτσι δουλεύει... Το double tap είναι για να ξυπνήσει η οθόνη και το knock code για το ξεκλείδωμα. Εκεί που θα υπήρχε κανονικά το pattern ή το pin. Ίσως κάνω και λάθος και λειτουργεί και άμεσα!

 

EDIT: Λειτουργεί και άμεσα... Είμαι με στοκ 20d

Πριν αλλαξω τον kernel ο οποιος ηταν και αυτος του cloudy δουλευε κανονικα το knock code με σβηστη την οθονη....Τωρα θελει πρωτα double tap για να πας στην lock screen και μετα να βαλεις το knock code.....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανείς για βοήθεια; το πάω για σερβις;

 

αν λειτουργει κανονικα το κινητο , γιατι να πεταξεις λεφτα ;

περιμενε λιγο , κι εγω το θυμαμαι το παιδι που τα ειχε καταφερει αλλα δυστυχως δεν

θυμαμαι το nickname του ! περιμενε μερικες μερες ή ψαξε το τοπικ

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Βάλε 400 που έχω εγω

 

Done! Δουλεύει ρολόι. Ευχαριστώ :)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Πριν αλλαξω τον kernel ο οποιος ηταν και αυτος του cloudy δουλευε κανονικα το knock code με σβηστη την οθονη....Τωρα θελει πρωτα double tap για να πας στην lock screen και μετα να βαλεις το knock code.....

Κι εγώ έβαλα τον καινούριο kernel του Cloudyfa και λειτουργεί κανονικά το knock code με σβηστεί οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτες πέρασα την Optimus 1.1 ...Πριν είχα του Cloudy χωρίς κανένα πρόβλημα και έκανα full reset γιατί άκουγα πολύ καλά λόγια και είπα να την δοκιμάσω .Αλλά έχω ένα πρόβλημα .Δεν μου ανοίγει το άλμπουμ με τις φωτογραφίες .Δοκίμασα να περάσω από πάνω ξανά την rom δίχως όμως αποτέλεσμα.Έχει τύχει σε κανέναν αντίστοιχο πρόβλημα...?

 

Edit.Τελικά έκανα reset και έστρωσε τι να κάνω καμιά φορά είναι ποιο γρήγορα από το να κάθεσαι να ψάχνεις μια πιθανή λύση που ίσως να μην βρεις κιόλας στο τέλος ....;-)

Edited by kostasrodos29
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

H optimus 1.1 είναι πολύ καλή και με καλή διάρκεια μπαταρίας αλλά στις κλήσεις γιατί έχουν μικρύνει την εικόνα του καλούντος και δεν μπορείς να διακρινεις εύκολα? τι κατόρθωμα της lg ειναι αυτό?

κατά τα άλλα δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει το flat ui του g3, τίποτα το πρωτοποριακό για μένα

Link to comment
Share on other sites

Όντως τραγική αυτή η μικρή κυκλική εικόνα καλούντος & με το mod από Xposed για fullscreen caller id δεν αλλάζει δυστυχώς.

Επίσης με χαλάει που στη statusbar αριστερά εμφανίζεται ο πάροχος δικτύου, τύπου ΙOS και καλά, άκυρο τελείως, γέμισε η μισή μπάρα άσκοπα...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έβαλα τον καινούριο kernel του Cloudyfa και λειτουργεί κανονικά το knock code με σβηστεί οθόνη..

Ρε φιλε πως τα καταφερες ;;; Ειλικρινα πες μου δεν νομιζω να κανω κατι λαθος....

International D802 εχεις ;;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Όντως τραγική αυτή η μικρή κυκλική εικόνα καλούντος & με το mod από Xposed για fullscreen caller id δεν αλλάζει δυστυχώς.

Επίσης με χαλάει που στη statusbar αριστερά εμφανίζεται ο πάροχος δικτύου, τύπου ΙOS και καλά, άκυρο τελείως, γέμισε η μισή μπάρα άσκοπα...

Μήπως έβαλες Κανά mod;Εγώ δεν έχω τον πάροχο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...