Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για αρχη την βλεπω τσιμπαει λιγο!προερχομαι και απο mahdi οποτε....και στο xda διαβαζω για προβληματακια αλλα κουκλα η ατιμη

 

Σε ταχύτητα και smoothness συγκρίνεται με τη Mahdi?

Link to comment
Share on other sites

Σε ταχύτητα και smoothness συγκρίνεται με τη Mahdi?

 

νομιζω ειναι μια σκαλα κατω τουλαχιστον!ειμαι ο μονος που την εβαλα?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι μια σκαλα κατω τουλαχιστον!ειμαι ο μονος που την εβαλα?

 

Την έχω βάλει και γω από την αρχή που βγήκε πριν καμιά δεκαριά μέρες.

Χθες μέχρι να κατεβεί η 1.1 έβαλα για λίγο την cloudyproII, ξενέρωσα τρελά, απορώ πως το είχαμε έτσι τόσο καιρό.

Το νέο UI της LG είναι πολύ μπροστά για μένα και αν κάποιος βάλει rom G3, πολύ δύσκολα μπορεί να γυρίσει πίσω.

Σαν να άλλαξα τηλέφωνο νιώθω, με βλέπω να μην αλλάζω launcher για καιρό.

Από ταχύτητα μου φαίνεται σε παρόμοια επίπεδα με τις υπόλοιπες cloudy roms, δηλαδή εξαιρετική για μένα, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ AOSP όμως.

Από μπαταρία ή δεν κάνω κάτι καλά ή τσιμπάει παραπάνω, όχι τραγικά πράγματα, γύρω στο 5-10% απώλεια σε σχέση με την 4.4.2 stock G2.

Γενικά τη συνιστώ ανεπιφύλακτα, φάουλ της Lg αν δεν δώσει το νέο UI(που μάλλον δεν θα το κάνει) αλλά ας είναι καλά το xda.

 

edit: Τα on screen buttons πως τα μικραίνουμε γιατί το G2 tweakbox δεν συνεργάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει και γω από την αρχή που βγήκε πριν καμιά δεκαριά μέρες.

Χθες μέχρι να κατεβεί η 1.1 έβαλα για λίγο την cloudyproII, ξενέρωσα τρελά, απορώ πως το είχαμε έτσι τόσο καιρό.

Το νέο UI της LG είναι πολύ μπροστά για μένα και αν κάποιος βάλει rom G3, πολύ δύσκολα μπορεί να γυρίσει πίσω.

Σαν να άλλαξα τηλέφωνο νιώθω, με βλέπω να μην αλλάζω launcher για καιρό.

Από ταχύτητα μου φαίνεται σε παρόμοια επίπεδα με τις υπόλοιπες cloudy roms, δηλαδή εξαιρετική για μένα, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ AOSP όμως.

Από μπαταρία ή δεν κάνω κάτι καλά ή τσιμπάει παραπάνω, όχι τραγικά πράγματα, γύρω στο 5-10% απώλεια σε σχέση με την 4.4.2 stock G2.

Γενικά τη συνιστώ ανεπιφύλακτα, φάουλ της Lg αν δεν δώσει το νέο UI(που μάλλον δεν θα το κάνει) αλλά ας είναι καλά το xda.

 

edit: Τα on screen buttons πως τα μικραίνουμε γιατί το G2 tweakbox δεν συνεργάζεται.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2792242

Link to comment
Share on other sites

edit: Τα on screen buttons πως τα μικραίνουμε γιατί το G2 tweakbox δεν συνεργάζεται.

 

Βάζεις G3 tweaksbox και κάνεις ότι θες..!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα το philz recovery. Το έκανα install. Όταν έκανα reboot, μου έβγαλε το εξής μήνυμα "security error" και δεν μου ανοίγει το τηλέφωνο. Ποιά είναι η λύση;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα το philz recovery. Το έκανα install. Όταν έκανα reboot, μου έβγαλε το εξής μήνυμα "security error" και δεν μου ανοίγει το τηλέφωνο. Ποιά είναι η λύση;

 

ρε παιδια twrp recovery με το autorec εχει κανει κανεις??δωστε μια βοηθεια σας παρακαλω!

 

και εμενα με autorec το ιδιο επαθε.μαλλον δεν γινεται!το φλασαρισα με usb φλασακι που ειχα ρομ εκει μεσα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Να αγοράσω φλασάκι? Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να επανέλθει? Έχω την cloudy G3 1.1 περασμένη
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Να αγοράσω φλασάκι? Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να επανέλθει? Έχω την cloudy G3 1.1 περασμένη

 

εγω ετσι την περασα παλι και επανηλθε.η ισως αν το συνδεσεις και με lg mobile support tool στο επαναφερει στην αρχικη κατασταση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να περάσω την cloudy g3 1.1 αξίζει η μετάβαση από Pardus 7.4 που είμαι τώρα? Απλό φλασαρισμα από philz είναι οκ? Μπαταρία πως είναι?

Έχει προβλήματα η ρομ είναι δηλαδή νωρίς ακόμα? Βολευτηκα με την Pardus αλλά με δελεάζει λίγο ο launcher του g3.... Αλλά δεν θέλω να χάσω απόδοση μπαταρίας

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

εγω ετσι την περασα παλι και επανηλθε.η ισως αν το συνδεσεις και με lg mobile support tool στο επαναφερει στην αρχικη κατασταση

 

Κάποιος τρόπος θα υπάρχει παιδιά help

Edited by PARGINOS
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Κάποιος τρόπος θα υπάρχει παιδιά help

για δοκίμασε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2692204

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτό που μου είπες.Συνδέω το κινητό με το laptop και μου βγάζει πάλι security error...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.Βγάζει το σήμα της LG και κάτω από το σήμα security error.Μετά από 5 δευτερόλεπτα σβήνει.....έχω σαλτάρει
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.Βγάζει το σήμα της LG και κάτω από το σήμα security error.Μετά από 5 δευτερόλεπτα σβήνει.....έχω σαλτάρει

 

το έχεις συνδεδεμένο με τον υπολογιστή ??/

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω με το pc ανοιγοκλείνει.με πάει μέχρι το σήμα με το μήνυμα από κάτω κλείνει και ξανά το ίδιο....
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω με το pc ανοιγοκλείνει.με πάει μέχρι το σήμα με το μήνυμα από κάτω κλείνει και ξανά το ίδιο....

 

άστο συνδεδεμένο και τσέκαρε αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2492520

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Θα το δοκιμάσω αργότερα γιατί έχω δουλειά και θα σου πω
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση !! ειμαι με ροοτ και στοκ ρομ. Εχω tweaksbox premium και εχω αλλαξει το quick settings panel οπως το ηθελα( οπως ειναι στα νεξυς)

δεν μπορω να βρω ομως πουθενα πως θα προσθεσω στο πανελ τα εικονιδια που θελω και με τη σειρα που θελω! καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...