Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον οδηγό τον διάβασα όπως και όλα τα θέματα στο lg g2 από δημιουργίας g2 και πουθενά δεν είδα για το twrp που υπάρχει στο play store. φυσικά βέβαια πολλά θα τα ξέχασα. αλλά άλλο ρώτησα.... αν ξέρει Κάποιος να μου πει έχει καλώς. όσο περνάει από το χέρι μου πάντα πριν κάνω οτιδήποτε διαβαζω και ρωτάω για να μάθω από αυτούς που ξέρουν.

Το twrp είναι recovery. Δεν είναι application για να βρίσκεται στο playstore.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το twrp είναι recovery. Δεν είναι application για να βρίσκεται στο playstore.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jmz.soft.twrpmanager

 

τώρα αν είναι κάτι άλλο που θέλει να μοιάζει με το TWRP δεν φταίω εγώ αλλά αυτοί που το έκαναν έτσι.

εγώ απλά ρώτησα...

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jmz.soft.twrpmanager

 

τώρα αν είναι κάτι άλλο που θέλει να μοιάζει με το TWRP δεν φταίω εγώ αλλά αυτοί που το έκαναν έτσι.

εγώ απλά ρώτησα...

Τι θέλεις να κάνεις;Για να βάλεις ρικοβερι κατέβασε autorec. Μετά βρες το philtz και φλασαρε το σαν ζιπ μέσα από twrp

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να κάνεις;Για να βάλεις ρικοβερι κατέβασε autorec. Μετά βρες το philtz και φλασαρε το σαν ζιπ μέσα από twrp

θέλω να κάνω τα λιγότερα για να στήσω το CLOUDYG3 σε kk V20DLGD802.

το TWRP είναι recovery, το ίδιο και το philtz. γιατί να τα βάλω και τα 2;

ok

παίρνω usb otg

κατεβάζω cloudyg3 & KitKat baseband

κατεβάζω autorec

το ανοίγω και εγκαθιστώ TWRP

από TWRP παίρνω backup τα άπαντα (στο otg)

κάνω wipe τι;

απο twrp βάζω πρώτα την ρομ και μετά το baseband

και είμαι οκ;

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω τα λιγότερα για να στήσω το CLOUDYG3 σε kk V20DLGD802.

το TWRP είναι recovery, το ίδιο και το philtz. γιατί να τα βάλω και τα 2;

ok

παίρνω usb otg

κατεβάζω cloudyg3 & KitKat baseband

κατεβάζω autorec

το ανοίγω και εγκαθιστώ TWRP

από TWRP παίρνω backup τα άπαντα (στο otg)

κάνω wipe τι;

απο twrp βάζω πρώτα την ρομ και μετά το baseband

και είμαι οκ;

Εάν είσαι σε κιτκατ δεν χρειάζεται το baseband. φαντάζομαι είσαι ρουτ. Αφού εγκαταστήσεις το twrp τράβα ένα backup όπως είπες. το philtz εμένα μ'αρέσει πιο πολύ τεσπα. Αφού κατεβάσεις την ρομ πάτα μια Επιλογή που λέει clean to install a new Rom. μετά φλασαρε απλά τπτ άλλο. το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θα βρεις Κατά λέξη αυτό που σου είπα γιατί στο philtz έτσι το λέει. στο twrp δεν θυμάμαι.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Από χθες είμαι κι εγώ κάτοχος του lg g2 και λέω να το κάνω root! Από κάτω παραθέτω τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου.

kitkat 4.4.2

kernel 3.4.0

Έκδοση λογισμικού: D80220d-EUR-XX

Έκδοση βασικής μορφής: M8974A-AAAAZM-1.0.190084

Ερώτηση 1η: Μπορώ να το κάνω root με τον οδηγό που υπάρχει στο ανάλογο thread και με το αρχείο iroot25 ???

Ερώτηση 2η: Επειδή το link που οδηγεί σ'αυτό δεν λέει να δουλέψει με τίποτα, βρήκα στο xda το ioroot. Στην ουσία είναι το ίδιο αρχείο? Και αν ναι, η μέθοδος που ακολουθούμε, είναι η ίδια που περιγράφεται στον οδηγό ???

Ευχαριστώ

Ακολουθησε τις οδηγιες απο εδω... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48709232

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Για την G3 ρομ του cloudy μπορεί να μου πει κάποιος που την έβαλε εντυπώσεις - ή τυχον ελλείψεις??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για την G3 ρομ του cloudy μπορεί να μου πει κάποιος που την έβαλε εντυπώσεις - ή τυχον ελλείψεις??

Προσωπικα δεν την εχω βαλει γιατι περιμενω να διορθωθουν τα bugs που εχει.... Για μενα μην την βαλεις ακομα....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την g3?άλλαξα dpi και τώρα δεν δουλεύει το weather widget και weather app
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την g3?άλλαξα dpi και τώρα δεν δουλεύει το weather widget και weather app

Πρέπει να αλλάξεις τα dpi αυτών των 2 πάλι σε 480

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις τα dpi αυτών των 2 πάλι σε 480

 

το έκανα αλλά δεν έγινε κάτι,μετά απο reboot έφτιαξαν

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την g3?άλλαξα dpi και τώρα δεν δουλεύει το weather widget και weather app

 

ούτε το smart notice widget δουλεύει,τα weather widget και weather app τα έφτιαξα από το app settings

Link to comment
Share on other sites

ούτε το smart notice widget δουλεύει,τα weather widget και weather app τα έφτιαξα από το app settings

Δεν την εχω βαλει τη ρομ, αλλα το app settings έχει πλεον μια επιλογή για να αλλαζει μέγεθος και στα widget. Δοκιμασε την με το smart notice μήπως βοηθήσει.

Αν και για την cloudyG3 γραφουν να μη αλλαξεις dpi γιατι εχει πολλα προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω βαλει τη ρομ, αλλα το app settings έχει πλεον μια επιλογή για να αλλαζει μέγεθος και στα widget. Δοκιμασε την με το smart notice μήπως βοηθήσει.

Αν και για την cloudyG3 γραφουν να μη αλλαξεις dpi γιατι εχει πολλα προβλήματα..

 

Το δοκίμασα και αυτό αλλά το ίδιο αποτέλεσμα,στα 480 που είναι μου φαίνεται πολύ άσχημα,εδώ έχω αλλάξει στον launcher

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιο μελος στο φορουμ αν και εχω εμπειρια γενικα με φλασαρισματα rom απο προηγουμενες συσκευες (Lg optimus2x,Thl w8,samsung galaxy sii,Xiaomi mi2s) και τωρα κατοχος LG G2.Περασα και εγω την cloudyg3 αν και εχει πολλα bugs απο τι λενε, σ'εμενα δεν δουλευει η κινουμενη εικονα καιρου οταν ειναι κλειδωμενο.

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Το μοντακι για να φτιαξει το θεμα της καμερας το εχει βαλει κανεις?ειμαι ροοτ με μαμα ρομ και δε ξερω αν μπ;ινει σε μενα ή αν θελει καποια αλλη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Το μοντακι για να φτιαξει το θεμα της καμερας το εχει βαλει κανεις?ειμαι ροοτ με μαμα ρομ και δε ξερω αν μπ;ινει σε μενα ή αν θελει καποια αλλη ρομ.

Ναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να με αφήνει να έχω πολλά accounts πχ στο Skype σε μια συσκευή? Δηλαδή στο iPhone είχα το slices από Cydia και επέλεγα ποιο λογαριασμό ήθελα να ανοίγω κάθε φορά χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάθε φορά logout και login
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει κάποιος κάποια λίστα για το τι μπορούμε να παγώσουμε μέσω Titanium backup για να κάνουμε ποιο ελαφρύ το κινητό μας...?

 

Επίσης κάποιο εύκολο τρόπο για να περάσω recovery..?

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα , εβαλα το xdabbed mod και σταματησε να λειτουργει το knock knock για "ξυπνημα" του τηλεφωνο, οταν θελω να κλεισει δουλευει.

Επισης νομιζω οτι εχει αυξηθει λιγο η καταναλωση της μπαταριας μετα το ροοτ

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει κάποιος κάποια λίστα για το τι μπορούμε να παγώσουμε μέσω Titanium backup για να κάνουμε ποιο ελαφρύ το κινητό μας...?

 

Επίσης κάποιο εύκολο τρόπο για να περάσω recovery..?

Εύκολος τρόπος για να περάσεις recovery

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα , εβαλα το xdabbed mod και σταματησε να λειτουργει το knock knock για "ξυπνημα" του τηλεφωνο, οταν θελω να κλεισει δουλευει.

Επισης νομιζω οτι εχει αυξηθει λιγο η καταναλωση της μπαταριας μετα το ροοτ

Δοκίμασε να κάνεις update touch firmware μέσα από το κρυφό μενού...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...