Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να μου πεις με ποια ακριβως εντολή απο την εφαρμογη μπορώ να αλλάξω τα χρώματα??http://s7.postimg.org/toino1xyf/Screenshot_2014_05_02_22_33_28_1.jpg

Δεν ξερω αν το g2 tweaksbox εχει και ελληνικα ,

πας στο "Theme Tweaks" που ειναι το πανω πανω στην αρχικη οθονη και εκει μεσα πας στο "Notification Row" που ειναι το προτελευταιο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν το g2 tweaksbox εχει και ελληνικα ,

πας στο "Theme Tweaks" που ειναι το πανω πανω στην αρχικη οθονη και εκει μεσα πας στο "Notification Row" που ειναι το προτελευταιο.

Μάλλον κανεις κάποιο λάθος.. Αυτή η επιλογή είναι για τις ειδοποίησης απο κάτω ακριβως...όχι για τα εικονίδια..anyway. Θα το αφήσω έτσι προς το παρόν..thanks

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις με ποια ακριβως εντολή απο την εφαρμογη μπορώ να αλλάξω τα χρώματα??http://s7.postimg.org/toino1xyf/Screenshot_2014_05_02_22_33_28_1.jpg

 

Το πρασινο χρωμα ειναι το μονο που εχει προβλημα να το αλλαξεις.. Αλλάζει αλλα δε φαινεται το λευκο συμβολο μεσα καλα.

Η επιλογη ειναι στο g2 quicksettings panel -> icon and text active color. Εκει αν παιξεις και με τη διαφανεια κατι γινεται.

Υπενθυμίζω οτι για να παρει την αλλαγη δε χρειαζεται reboot αλλσ αρκεί να γυρίσεις 90 μοιρες την οθονη

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-05-02-23-54-13_zpsngxbhbo7.png

 

http://i92.photobucket.com/albums/l15/sosimpleGR/Mobile%20Uploads/ForForum/Screenshot_2014-05-02-23-54-22_zpsozn7pmeu.png

Link to comment
Share on other sites

Thanks man.. Πειραματιστηκα κ γω αλλά τελικά τα άφησα όπως ηταν..!!!χαχα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Thanks man.. Πειραματιστηκα κ γω αλλά τελικά τα άφησα όπως ηταν..!!!χαχα

Απο τη στιγμη που δε φαίνεται καλα το λευκο συμβολο μεσα αν αλλαξεις χρωμα, και εγω το αφησα ετσι.. Κατι μου λεει οτι θα το υποστηριξει στην επομενη εκδοση το g2 tweakbox και θα λυθεί και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ειναι με stock και root και τους βγαζει σφαλμα η τελευταια ενημερωση εγω εκανα κατι και μου εγκατασταθηκε.

Απενεργοποιησα απο το xposed ολα τα modules (εβγαλα το τικ) ,

γυρισα το dpi στο default (480)

και απο το SuperUser

στερησα το root access σε ολες τις εφαρμογες εκτος του ADB SHELL.

Μετα απο καθε βημα εκανα και restart.

Πηγα το κεντρο ενημερωσεων, εκανα ελεγχο, κατεβηκαν τα 44MB εγκατασταθηκαν και μετα απλα ενεργοποιησα παλι οτι ειχα κλεισει.

Ολα δουλευουν τελεια προς το παρον,το knock code ειναι ΑΨΟΓΟ, και οντως εχει πιο πολυ ram ελευθερη και ακομα δεν εχω παγωσει τιποτα.

 

 

 

Θα δουλέψει άραγε ο τρόπος σου και για αναβάθμιση από 4.2. stock root σε 4.4 ??

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Το χω βάλει απο το πρωί. Πολύ ωραιο

 

Μόλις το έβαλα, είμαι με CloudyFlex 2.2 και έχω πρόβλημα με το knock on Το χτυπάω και δεν ανοίγει, ενώ το knock off λειτουργεί κανονικότατα.

 

Καμιά λύση????

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα, είμαι με CloudyFlex 2.2 και έχω πρόβλημα με το knock on Το χτυπάω και δεν ανοίγει, ενώ το knock off λειτουργεί κανονικότατα.

 

Καμιά λύση????

 

Dial 3845#*802# and press call

 

Press Setting / Then find Touch Firmware Update

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα, είμαι με CloudyFlex 2.2 και έχω πρόβλημα με το knock on Το χτυπάω και δεν ανοίγει, ενώ το knock off λειτουργεί κανονικότατα.

 

Καμιά λύση????

 

Κ εμένα μου το χε κανει αυτό..όταν έβαλα ενα mod για την κάμερα... Δεν επανήλθε με τπτ παρα μονο όταν πέρασα ξανά την flex 2.2 απο την 2.1 που είχα..

Προς το παρόν είμαι κομπλε..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Περασα το mod της καμερας και τωρα δεν εχω double tap για on...To double tap to lock δουλευει μονο και αν θελω να ξεκλειδωσω πρεπει μονο με το πισω πληκτρο.Τι μπορω να κανω??Δεν εχω περασει αλλη ρομ ειμαι μαμα μονο το mod...Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Περασα το mod της καμερας και τωρα δεν εχω double tap για on...To double tap to lock δουλευει μονο και αν θελω να ξεκλειδωσω πρεπει μονο με το πισω πληκτρο.Τι μπορω να κανω??Δεν εχω περασει αλλη ρομ ειμαι μαμα μονο το mod...Ευχαριστω

 

 

Μπες στο κρυφο μενου 3845#*802# μετα settings και μετα update touch firmware.κανε και ενα reboot και λογικα εισαι ετοιμος :)

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο κρυφο μενου 3845#*802# μετα settings και μετα update touch firmware.κανε και ενα reboot και λογικα εισαι ετοιμος :)

 

Να εισαι καλα φιλε μου...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δεν ειχε δουλεψει... κ αναγκαστηκα ξαναφλασαρα!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Βρε παιδια φλασαρα προχθες την cloudy pro αλλα εχω παλι 2 gb στη μνημη χωρις να εχω κατι βαλει εκτος απο 14 εφαρμογες που τις ειχα κ πριν.Πως το καθαριζω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα ενοχλητικό bug με το g2 tweaksbox. έχω διαλέξει το κυκλικό εικονίδιο και στο κέντρο το ποσοστό της μπαταρίας .Μετά την πρώτη πλήρης φόρτιση εξαφανίζονται οι αριθμοί με το ποσοστό και δεν επανέρχονται με τίποτα ,τα δοκίμασα όλα . Τώρα έχω την τελευταία pro αλλά το ίδιο είχα και με την προηγούμενη cloudystock. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον ;

 

edit . Άκυρο ,μόλις διαπίστωσα ότι δεν γράφει μόνο όταν βρίσκεται στο 100. Μάλλον δεν χωράει ....

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

παίδες χρειάζομαι την βοήθεια σας, προσπάθησα να κάνω update στο τελευταίο firmware αλλα μου βγάλε αυτό το message μετά το restart "the device is susptected in rooting. software update is not available for rooting". είχα κάνει root για να βάλω το mod τις cameras και είμαι λίγο άσχετος από flashing κλπ. υπάρχει κάποιος τρόπος για κάποιον newbie να περάσει το τελευταίο firmware?

 

"Go into SuperSU settings and select Full unroot, should get you back a "stock" state enough to run the upgrade. If that fails you'll need to flash back to a stock rom and then upgrade. I'm sure there are other ways, but you'd need to browse the XDA."

αυτό από ένα post στο reddit, θα δουλέψει? και αν ναι μετά πρέπει να "ξαναροοταρο" όπως την αρχή?

 

ευχάριστο

Edited by Prastis
Link to comment
Share on other sites

παίδες χρειάζομαι την βοήθεια σας, προσπάθησα να κάνω update στο τελευταίο firmware αλλα μου βγάλε αυτό το message μετά το restart "the device is susptected in rooting. software update is not available for rooting". είχα κάνει root για να βάλω το mod τις cameras και είμαι λίγο άσχετος από flashing κλπ. υπάρχει κάποιος τρόπος για κάποιον newbie να περάσει το τελευταίο firmware?

 

"Go into SuperSU settings and select Full unroot, should get you back a "stock" state enough to run the upgrade. If that fails you'll need to flash back to a stock rom and then upgrade. I'm sure there are other ways, but you'd need to browse the XDA."

αυτό από ένα post στο reddit, θα δουλέψει? και αν ναι μετά πρέπει να "ξαναροοταρο" όπως την αρχή?

 

ευχάριστο

 

Εδώ θα βρεις την λύση

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

παίδες χρειάζομαι την βοήθεια σας, προσπάθησα να κάνω update στο τελευταίο firmware αλλα μου βγάλε αυτό το message μετά το restart "the device is susptected in rooting. software update is not available for rooting". είχα κάνει root για να βάλω το mod τις cameras και είμαι λίγο άσχετος από flashing κλπ. υπάρχει κάποιος τρόπος για κάποιον newbie να περάσει το τελευταίο firmware?

 

"Go into SuperSU settings and select Full unroot, should get you back a "stock" state enough to run the upgrade. If that fails you'll need to flash back to a stock rom and then upgrade. I'm sure there are other ways, but you'd need to browse the XDA."

αυτό από ένα post στο reddit, θα δουλέψει? και αν ναι μετά πρέπει να "ξαναροοταρο" όπως την αρχή?

 

ευχάριστο

Δοκιμασε αν θες και αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375710&page=207 (διαβασε το ποστ 3100) που παρεθεσε καποιο παιδι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να κάνω να δουλέψει το γράφημα του καιρού στην προστασία οθόνης με άλλο πρόγραμμα καιρού που έχω βάλει και όχι με το μαμά ;
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα το δοκιμασω. Μια τελευταια ερωτηση. Επειδη εχω κανει uninstall καποια προγραμματα με το titanium αν κανω το update tha mou κανει προβληματα? Πρεπει πρωτα να επαναφερω τα προγραμματα πριν βαλω το update η δεν θα μου παρουσιασει τπτ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω θα το δοκιμασω. Μια τελευταια ερωτηση. Επειδη εχω κανει uninstall καποια προγραμματα με το titanium αν κανω το update tha mou κανει προβληματα? Πρεπει πρωτα να επαναφερω τα προγραμματα πριν βαλω το update η δεν θα μου παρουσιασει τπτ?

Δε θα σου παρουσιάσει κανένα πρόβλημα...Τα προγράμματα θα μείνουν unistalled...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...