Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξερεικανεις πως μπορουμε να απενεργοποιησουμε το noice cancelation απο την εγγραφη βιντεο? Ο ηχος του ειναι πραγματικα τραγικος...
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για cloud, το box που δίνει δωρεάν 50gb, δίνει την πιο πλήρη έκδοση ή έχει και με περισσότερες δυνατότητες επί πληρωμή;
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πιστευω οτι το G2 δεν ειναι ουτε για mahdi ουτε για cyanogenmod!! απο τη στιγμη που αντεχει θελω μια ρομ κοντα στη stock και μπορω να πω οτι εβαλα εδω και μια βδομαδα τη cloudyflex και θα μεινω εκει για πολυ καιρο...μου αρεσε η ρομ του flex περισοτερο απο του G2 και το οτι μπορω να εχω stock rom και να επιλεξω εγω ποιες απο τις εφαρμογες της lg θελω να εχω!! μπορει με τη cyanogenmod να ειχα υπολοιπο μνημης 1,2 gb μετα απο το reboot αλλα ηταν πολυ απλοηκη για το G2!! αυτη την εβαλα στο L9!!
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα και σε πολλούς πάει σφαίρα.

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, κάνε restore σε factory defaults

Αν θα ήθελα κάτι παραπάνω αυτό θα ήταν πιο γρήγορη απόκριση του home key

 

τι ακριβως εννοεις γιατι δεν ξερω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Mahdi και τη στήνω. Εντάξει το τηλέφωνο δεν έχει καμία σχέση με τη stock. Πάει σφαίρα. Το πρόβλημα με την ένταση της κλήσης δεν μου το έκανε, άρα μάλλον διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Καλο νεο αυτό. Είμαι στο build 16/2 παω να περάσω το τελευταίο :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλο νεο αυτό. Είμαι στο build 16/2 παω να περάσω το τελευταίο :D

 

Δεν χαμηλώνει βέβαια πολύ, αλλά δεν είναι και δυνατά ώστε να ενοχλεί. Ούτως ή άλλως χρησιμοποιώ ακουστικά είτε Bluetooth είτε καλώδιο, οπότε δεν θα με ενοχλούσε. Με ταλαιπώρησε λίγο να βρω call recorder που να δουλεύει, αλλά βρήκα το total recall που δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Στην mahdi εχετε βαλει το μοντ για την καμερα του xdabbeb;Λειτουργει το ιδιο καλα οπως η στοκ;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Στην mahdi εχετε βαλει το μοντ για την καμερα του xdabbeb;Λειτουργει το ιδιο καλα οπως η στοκ;

 

Το mod αυτό (δυστυχώς) είναι μόνο για stock based roms.

 

Όσοι έχετε βάλει την mahdi, δεν έχετε θέμα με τις εφαρμογές για φώτο, βίντεο (π.χ. Gallery, Quickpic) όπου δεν φορτώνει τα thumbnails και κρασάρει ο launcher; Το πρόβλημα διορθώνεται μόνο αν επιλέξεις να μην εμφανίζονται τα βίντεο. Το πρόβλημα αυτό το έχω εγώ και άλλοι στο xda αλλά δεν έχει βρεθεί λύση ακόμα. Ένας βασικός λόγος που γύρισα σε custom stock (cloudyflex που πετάει). Σίγουρα θα ξαναπάω σε mahdi όταν βρεθεί λύση στο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Στην mahdi εχετε βαλει το μοντ για την καμερα του xdabbeb;Λειτουργει το ιδιο καλα οπως η στοκ;

 

Αυτό είναι με την ανάλυση 4κ στο βίντεο; και αν ναι, για να μπει σε στοκ τηλέφωνο θέλει ροοτ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι με την ανάλυση 4κ στο βίντεο; και αν ναι, για να μπει σε στοκ τηλέφωνο θέλει ροοτ;

 

4κ μονο στην stock kit kat.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

4κ μονο στην stock kit kat.

 

Φαντάζομαι εννοείς με το mod του xdabbeb. Πρέπει να είναι ροοτ η συσκευή για δουλέψει το mod που υποστηρίζει 4k;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς με το mod του xdabbeb. Πρέπει να είναι ροοτ η συσκευή για δουλέψει το mod που υποστηρίζει 4k;

Αμα δεν εισαι ροοτ, πως θα το εγκαταστησεις? Αρα ναι..

Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα φλασαρω το branded firmware που εχει κυκλοφορησει ηδη το 4.4, στο δικο μου που ειναι unbranded λετε να εχω προβλημα? Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

Βαλε mahdi και δεν θα πιστευεις το ποσο smooth ειναι..Η cm11 μου καταπινε τη μπαταρια.Στη τελευταια mahdi μαλλον ειχα καλυτερη μπαταρια και απο stock.

 

Τι διαφορά έχει η mahdi από την paranoid android?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια.

Εχει βρει κανενας κανα mod για να χρησιμοποιουμε τα vol+ και vol- οταν γραφουμε κειμενο και να πηγαινει τον κερσορα μια θεση αριστερα ή δεξια;

Θυμαμαι οτι υπηρχε σαν επιλογη σε κατι CM7.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια.

Εχει βρει κανενας κανα mod για να χρησιμοποιουμε τα vol+ και vol- οταν γραφουμε κειμενο και να πηγαινει τον κερσορα μια θεση αριστερα ή δεξια;

Θυμαμαι οτι υπηρχε σαν επιλογη σε κατι CM7.

 

Xbuttonactions Ειναι xposed plugin.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοηθήστε με λίγο διότι έχω μπερδευτεί λίγο . Που πρέπει να μπω στο κινητό μου για να δώ ποια firmware φοράει για να δω εδώ αν έχει βγει η kit-kat ?

Υπόψη το G2 μου είναι από birdphone αγορασμένο και πρέπει να είναι γερμανικό Τ-Mobile, αν μπορεί να σας βοηθήσει αυτό .

 

Thanks

Πανε σε αυτο το λινκ και στο τελος βαλε το ιμει σου και θα σου βγαλει ποια πρεπει να φοραει η συσκευη σου

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάποιον τρόπο ώστε να βελτιωθεί ο ήχος στη mahdi? Δεν είναι δυνατός καθόλου και στο τέρμα μπουκώνει το ηχείο.
Link to comment
Share on other sites

για τσέκαρε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 το viper4android..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

για τσέκαρε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 το viper4android..

 

Ευχαριστώ, φλασάρω και δοκιμάζω!

Link to comment
Share on other sites

για τσέκαρε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 το viper4android..

 

Ξέρει κανένας ή έχει δοκιμάσει αν το παραπάνω αρχείο δουλεύει στην ΚΙΤΚΑΤ...?

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...