Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα με D80210a ποιο μοντ καμερας παιζει σιγουρα;να σημειωσω οτι με στοκ ειμαι πολυ ευχαριστημενος και στις νυχτερινες ληψεις με τις λειτουργιες νυχτα,αυτοματη εξυπνη και hdr!Αξιζει η διαφορα να ασχοληθω;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα με D80210a ποιο μοντ καμερας παιζει σιγουρα;να σημειωσω οτι με στοκ ειμαι πολυ ευχαριστημενος και στις νυχτερινες ληψεις με τις λειτουργιες νυχτα,αυτοματη εξυπνη και hdr!Αξιζει η διαφορα να ασχοληθω;

Σιγουρα παιζει το 1.1.1 που εχω δωσει link λιγο πιο πανω.

Τωρα αν αξιζει η διαφορα μονο εσυ θα καταλαβεις. Εγω που δεν ασχολουμε και πολυ με τα τις καμερας εχω δει διαφορα και οι πιο πολυ θα σου πουν οτι αξιζει.

Δεν ειναι τιποτα. Το δοκιμαζεις κι αν δε γουσταρεις ξαναγυρνας. Το πολυ 3 λεπτα.

 

 

Καλησπέρα παιδία και χρόνια πολλά. Πως κάνουμε nandroid?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4954802 Κοιτα εκει που λεει εγκατασταση custom recovery και περνα το. Μετα μπαινεις στο recovery και επιλεγεις backup.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λάθη γίνονται :)

 

 

υπάρχει mod στο XDA...προέρχεται από τη rom του G flex! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2544206

 

@kostasrodos Κωστή στο βγάζει σε κάποια συγκεκριμένη φάση αυτό ή όποτε να'ναι??δεν μου έχει τύχει ποτέ...μήπως έχεις εγκαταστήσει κάνα mod ή τίποτα τέτοιο?

 

Από που το κατεβάζω?

Εφαρμογή ειναθ και την ενεργοποιω στο xposed?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το περνας μεσα απο recovery. Διαβασε να καταλαβεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το περνας μεσα απο recovery. Διαβασε να καταλαβεις.

 

Ευχαριστώ. Νόμιζα πως έγραψε το παιδί οτι είναι για το xposed κάποια εφαρμογή. Δεν κατάλαβα καλα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Νόμιζα πως έγραψε το παιδί οτι είναι για το xposed κάποια εφαρμογή. Δεν κατάλαβα καλα

 

έχει δίκιο ο Tupac,φλασάρεις μέσω recovery...απλά αν χρησιμοποιείς xposed φρόντισε πριν να έχεις απενεργοποιήσει όλα τα mods!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Θεματα τι πρεπει να κανω για να κατεβασω??μην μου πειτε απο τον οδηγο γιατι ακρη δεν βγαζω..κατεβασα μονο το xposed...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θεματα τι πρεπει να κανω για να κατεβασω??μην μου πειτε απο τον οδηγο γιατι ακρη δεν βγαζω..κατεβασα μονο το xposed...

Κατεβασε τα απο εδω και μετα καντα install apk ενα ενα και θα πανε κατευθειαν στη συλλογη των θεματων σου.

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε τα απο εδω και μετα καντα install apk ενα ενα και θα πανε κατευθειαν στη συλλογη των θεματων σου.

 

Ευχαριστω αλλα πως κατεβαινει το αρχειο?? Συνεχεια μου βγαζει ενα apk mobogeniu....!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Στη 1η σελίδα του οδηγού μας προστέθηκε ο οδηγός του φίλου @MinOtaVrS (super δουλειά) στο osArena αλλά και ο τρόπος για να περάσετε σωστά και χωρίς προβλήματα το philz_touch custom recovery.

 

Νομίζω πλέον ότι είμαστε υπερπλήρεις απο οδηγούς ακόμα και για τους πιο αρχάριους.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα πως κατεβαινει το αρχειο?? Συνεχεια μου βγαζει ενα apk mobogeniu....!!!

 

Κατεβασε τα απο το δικο μου Cloud.

Edited by fraris
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε τα απο το δικο μου Cloud.

 

Κατεβηκαν..ολα οκ..σε ευχαριστωω..!!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβηκαν..ολα οκ..σε ευχαριστωω..!!!!

 

και αν θελω να αγαιρεσω καποια που εκανα εγκατασταση ..πως το κανω??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

και αν θελω να αγαιρεσω καποια που εκανα εγκατασταση ..πως το κανω??

 

πας ρυθμίσεις > εφαρμογές το βρίσκεις και το κάνεις uninstall :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλο σχεδιο ρολοι για την quickwindow εκτος το αναλογικο με τους δεικτες??δεν μπορω να βρω αλλο..εχει μονο αυτο....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλο σχεδιο ρολοι για την quickwindow εκτος το αναλογικο με τους δεικτες??δεν μπορω να βρω αλλο..εχει μονο αυτο....

 

Έχει, με ενεργοποιημένο το ρολόι κανείς swipe προς τα πάνω ή κάτω και αλλάζει διάφορα Ρολόγια.

Link to comment
Share on other sites

Έχει, με ενεργοποιημένο το ρολόι κανείς swipe προς τα πάνω ή κάτω και αλλάζει διάφορα Ρολόγια.

 

Φανταστικοοοοο...τι κινηταρα πηραμε ρεεεε!!!!χαχαχαα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι απο 1\1\14 βγαινει η 4.4 για την international εκδοση...οποτε περιμενουμε να δουμε!!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι απο 1\1\14 βγαινει η 4.4 για την international εκδοση...οποτε περιμενουμε να δουμε!!

 

Που το διάβασες να το διαβάσουμε και εμείς?? :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες να το διαβάσουμε και εμείς?? :p

 

Gizchina και εδω .

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το xposed πως το περναω? το κατεβαζω απο το play store? ποιο ειναι?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το xposed πως το περναω? το κατεβαζω απο το play store? ποιο ειναι?

 

Αν ρουτάρεις, μετά πας εδώ Xposed Framework, κατεβάζεις, εγκαθιστάς και προχωράς....:cool:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αν ρουτάρεις, μετά πας εδώ Xposed Framework, κατεβάζεις, εγκαθιστάς και προχωράς....:cool:

 

χωρις root δεν γινεται?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...