Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα εγω λαθος! παταγα οτι να ειναι στο imei!!:lol:

Παρολα αυτα μου δινει D80210c ενω εμενα εχει D820210a!!!!!

 

αυτό σημαίνει ότι έχει αναβαθμιστεί η rom του κινητού σου..

αμα πατήσεις πάνω σε αυτό που σου βγάζει μπορείς και να την κατεβάσεις :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκανα εγω λαθος! παταγα οτι να ειναι στο imei!!:lol:

Παρολα αυτα μου δινει D80210c ενω εμενα εχει D820210a!!!!!

πρεπει να εχεις ή να κανεις update τοτε...

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανενας τη Navigation Bar κατω κατω διαφανη ? ? και με ποιο τροπο...Προσπαθω με το Gravity Box αλλα τιποτα!!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις ή να κανεις update τοτε...

 

Δεν εχει update! παταω να κανει και μου λεει οτι χρησιμοποιω την πιο προσφατη εκδοση... μηπως δεν γινεται ΟΤΑ και πρεπει να περασω κανενα προγραμμα στον υπολογιστη?:confused:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις οτι μοντακι θες και να κανεις οτι θελεις..

Καθε ρομ ερχεται με δικα της μοντακια , μπορει και χωρις μοντακια...

Πηγαινε εδω και ξεκινα το διαβασμα..

 

Ναι το καταλαβα απλα αυτο λεω πιο ειναι "το καλυτερο" αυτη τη στιγμη,η τελοσπαντον πιο παει καλυτερα κ εχει αυτα που θελω

και που θα βρω γενικα κ αλλα να τα προσθεσω.Τον οδηγο τον παλευω ολη μερα απο χθες αλλα δν με καλυπτει,δλδ μονο ρουτ ρηκαβερι και αυτο με τον ηχο θα κανω.Και στο αλλο σαιτ που δινεται το XDπως το λενε εχει μονο στα τουλς αυτο με την φωνη κ το ρηκαβερι.

Αυτο ρωταω που θα βρω τα διαφορα τουικς (εγω ετσι τα ξερω απο το αιφον...:P)

 

 

Και εγω εχω την εκδωση που λεει ο φιλος 80210α αλλα γιατι να κατεβασουμε αυτο που λεει στο λινκ δν καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβα απλα αυτο λεω πιο ειναι "το καλυτερο" αυτη τη στιγμη,η τελοσπαντον πιο παει καλυτερα κ εχει αυτα που θελω

και που θα βρω γενικα κ αλλα να τα προσθεσω.Τον οδηγο τον παλευω ολη μερα απο χθες αλλα δν με καλυπτει,δλδ μονο ρουτ ρηκαβερι και αυτο με τον ηχο θα κανω.Και στο αλλο σαιτ που δινεται το XDπως το λενε εχει μονο στα τουλς αυτο με την φωνη κ το ρηκαβερι.

Αυτο ρωταω που θα βρω τα διαφορα τουικς (εγω ετσι τα ξερω απο το αιφον...:P)

 

 

Και εγω εχω την εκδωση που λεει ο φιλος 80210α αλλα γιατι να κατεβασουμε αυτο που λεει στο λινκ δν καταλαβα

 

Πρωτα φιλε μου αλλαξε σκεπτικο γιατι το G2 δεν ειναι Iphonaki και το ΑΝDROID δεν ειναι ios7aki....

Δε γινεται να μη σε καλυπτει ο οδηγος...Ειναι απολυτα σχεδιασμενος για χρηστες που δε γνωριζουν τιποτα..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπα ετσι,ο οδηγος ειναι πολυ καλος αλλα νομιζω πως ειναι μονο τα της αρχης...

Γιατι δν μπορει να υπαρχουν μονο αυτα..

Εσεις μας ταχατε ζαλισει οι ανδροικοι οτι το λιτουργικο τα σπαει κ δν μπορω να βρω αυτα που θελω..

Κ δν ειναι καν αυτα που ειχα στο μηλο,ειναι αυτα που εχω δει σε αλλες μαρκεσ σαμσουγκακια ασ πουμε με ανδροιντ..

Οποτε πως γινετε να μην τα βαλω κ γω??Αυτο ρωταω.

Και για να μην παρεξηγουμαστε ευχαριστω πολυ το παιδι που τον εφτιαξε κ τον καθε ενα ξεχωριστα που ασχολειτε μαζι μου...

Απλα μεχρι τωρα εγω που ειμαι στο 0 με τα ανδροιντ δν εχω βρει ακομα το φως μου...

Με το να μου λες υπερπληρης δν αλλαζει κατι γιαμενα,να το δω θελω,αυτα..

 

 

 

Και για να γυρισω στο θεμα να κανω με αυτο μπακ απ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1702026

Μεσα ασπο τις ρυθμισεις του αυτο που εκανα δν κανει?

Edited by kalfinho
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε εδω http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= και στο τέλος εκεί που γράφει ΙΜΕΙ βάλε το IMEI της συσκευής σου έτσι θα ξέρεις πια έκδοση έχεις και αν θες την κατεβάζεις κιόλας εκείνη την ώρα να βρίσκεται!

 

Πάτησα στο link, έβαλα και δίπλα στο = το IMEI, αλλα δεν λειτουργεί. Κάνω κάτι λάθος ?

Στο link που έχεις παραθέσει δεν έχει τη λέξη IMEI, οπότε υπέθεσα ότι πρέπει να το γράψω στο τέλος, δίπλα απ το = .

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Πάτησα στο link, έβαλα και δίπλα στο = το IMEI, αλλα δεν λειτουργεί. Κάνω κάτι λάθος ?

Στο link που έχεις παραθέσει δεν έχει τη λέξη IMEI, οπότε υπέθεσα ότι πρέπει να το γράψω στο τέλος, δίπλα απ το = .

 

διπλα απο το = μονο τον αριθμο,οσα ψηφια ειναι

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανενας τη Navigation Bar κατω κατω διαφανη ? ? και με ποιο τροπο...Προσπαθω με το Gravity Box αλλα τιποτα!!

 

Δοκίμασε με το G2 Xposed από το play.module είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειπα ετσι,ο οδηγος ειναι πολυ καλος αλλα νομιζω πως ειναι μονο τα της αρχης...

Γιατι δν μπορει να υπαρχουν μονο αυτα..

Εσεις μας ταχατε ζαλισει οι ανδροικοι οτι το λιτουργικο τα σπαει κ δν μπορω να βρω αυτα που θελω..

Κ δν ειναι καν αυτα που ειχα στο μηλο,ειναι αυτα που εχω δει σε αλλες μαρκεσ σαμσουγκακια ασ πουμε με ανδροιντ..

Οποτε πως γινετε να μην τα βαλω κ γω??Αυτο ρωταω.

Και για να μην παρεξηγουμαστε ευχαριστω πολυ το παιδι που τον εφτιαξε κ τον καθε ενα ξεχωριστα που ασχολειτε μαζι μου...

Απλα μεχρι τωρα εγω που ειμαι στο 0 με τα ανδροιντ δν εχω βρει ακομα το φως μου...

Με το να μου λες υπερπληρης δν αλλαζει κατι γιαμενα,να το δω θελω,αυτα..

 

 

Και για να γυρισω στο θεμα να κανω με αυτο μπακ απ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1702026

Μεσα ασπο τις ρυθμισεις του αυτο που εκανα δν κανει?

 

Καταρχην το συγκεκριμενο toolkit ειναι για το Samsung Infuse 4G που δε κυκλοφορει καν στην Ελλαδα...

1)Eκανες ροοτ το τηλεφωνο σου ?

 

Δοκίμασε με το G2 Xposed από το play.module είναι και αυτό.

 

Eπρεπε να παιξω με ττις ρυθμισεις τελικα αυτου που ειπες..και το βρηκα!

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Και που να ξερω εγω αυτο σου λεω...

Ναι ροοτ εκανα και το μονο που εχω καταλαβει τωρα ειναι

Θελω μπακαπ,οχι απο τις ρυθμισεις του,αυτο το νανντ..

2προχωραω σε ρεκαβερυ

3βαζω ενα ρομ (πιο απολα να βαλω?)

4βαζω το φρειμγορκ και μετα περναω οτι θελω απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327541

 

Σωστα???

Link to comment
Share on other sites

Και που να ξερω εγω αυτο σου λεω...

Ναι ροοτ εκανα και το μονο που εχω καταλαβει τωρα ειναι

Θελω μπακαπ,οχι απο τις ρυθμισεις του,αυτο το νανντ..

2προχωραω σε ρεκαβερυ

3βαζω ενα ρομ (πιο απολα να βαλω?)

4βαζω το φρειμγορκ και μετα περναω οτι θελω απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327541

 

Σωστα???

Κατεβασε απο play store το root cheker και δες αν οντως εισαι root..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι φιλε μου σου λεω,στο CPU-Z λεει γιες,δν σου κανει?

το εκανα ροουτ χθες,μονο αυτο εχω κανει κ θελω να καταλαβω 100% τι κανω μετα πρι προχωρησω...γιαυτο ρωταω συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι φιλε μου σου λεω,στο CPU-Z λεει γιες,δν σου κανει?

το εκανα ροουτ χθες,μονο αυτο εχω κανει κ θελω να καταλαβω 100% τι κανω μετα πρι προχωρησω...γιαυτο ρωταω συνεχεια.

Θα κανεις ακριβως αυτο που λεει εδω..

Εγκατάσταση custom recovery

 

Κατεβάζουμε το philz_touch recovery απο εδω (για D802) και βάζουμε το .zip στον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής.

Κάνουμε εγκατάσταση το Flashify (for root users) απο το Play Store.

Μπαίνουμε στο flashify δίνοντάς του φυσικά root permissions και παίρνουμε καλού κακού BackUp το stock recovery.

Τέλος κάνουμε εγκαστάσταση το .zip με το philz_touch recovery και είμαστε έτοιμοι.

 

*Όπως έχει αναφερθεί απο κάποιους χρήστες, η εγκατάσταση του philz_touch recovery πάνω σε stock recovery μπορεί να μην είναι επιτυχημένη. Έτσι, μπορούμε να κατεβάσουμε πρώτα το TWRP recovery .img , να το περάσουμε με flashify, και στη συνέχεια να εγκαταστήσουμε το philz_touch recovery .zip κάνοντας install .zip μέσα απο το TWRP recovery.

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοίταξα αρκετά πράγματα και μπορώ να πω, ότι ο οδηγός του elthis είναι εξαιρετικός.

Κατατοπιστικότατος και αρκετά εύχρηστος.

 

Αυτό που με καίει τώρα είναι αν αξίζει να αλλάξω την stock Rom από D802C που είναι στην Europe Open D802A.

Θα υπάρχει καμία διαφορά ?

Θα παίξει καθόλου ρόλο στο χρόνο αναβάθμισης ή και οι 2 θα αναβαθμιστούν ταυτόχρονα ?

Υπάρχει κάποια καλύτερη stock-Rom ?

 

Αν τελικά αλλάξω την Rom η διαδικασία αυτή που είναι στο παρακάτω link δεν είναι ?

εκεί που λέει: << HOW TO UN-ROOT – UPDATE TO NEWEST FW (ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ LG G2 Stock Firmware )>>

http://osarena.net/android/lg-g2-d802-ola-osa-prepi-na-xerete-ke-ta-must-have-tis-epomenis-imeras-how-to.html

 

ή αυτή η διαδικασία είναι καθαρά για αναβάθμιση της ίδια έκδοσης ?

 

Τέλος, τέρμα με τις πολλές ερωτήσεις. το καψα..

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Αποτι καταλαβα τςρπ κανω αλα επιλεγω καπιο απο τα 3 κουτακια η οχι?

και μετα τι κανω γενικα,ειναι οπως τα ειπα πιο πανω η θα πηγαινω σε 1βημα καθε 15λεπτα?

Link to comment
Share on other sites

CWM h TWRP?

cache

dalvic

data?

 

Oλα αυτα που λες ξερεις τι ακριβως ειναι και τι ακριβως κανουν ?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οχι μπορεις να μου πεις τι να κανω μετα?η να ψαξω αλλου?

στο εχω πει απο την αρχη,δν ειχα ποτε ανδροιντ,με εχει κουρασει ολο αυτο,παλευω δυο μερες και δευτερα πρωι πεταω για κυπρο,μπορεις να με βοηθησεις λιγο εδω η να παω για καφε και να το πουλησω??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοίταξα αρκετά πράγματα και μπορώ να πω, ότι ο οδηγός του elthis είναι εξαιρετικός.

Κατατοπιστικότατος και αρκετά εύχρηστος.

 

Αυτό που με καίει τώρα είναι αν αξίζει να αλλάξω την stock Rom από D802C που είναι στην Europe Open D802A.

Θα υπάρχει καμία διαφορά ?

Θα παίξει καθόλου ρόλο στο χρόνο αναβάθμισης ή και οι 2 θα αναβαθμιστούν ταυτόχρονα ?

Υπάρχει κάποια καλύτερη stock-Rom ?

 

Αν τελικά αλλάξω την Rom η διαδικασία αυτή που είναι στο παρακάτω link δεν είναι ?

εκεί που λέει: << HOW TO UN-ROOT – UPDATE TO NEWEST FW (ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ LG G2 Stock Firmware )>>

http://osarena.net/android/lg-g2-d802-ola-osa-prepi-na-xerete-ke-ta-must-have-tis-epomenis-imeras-how-to.html

 

ή αυτή η διαδικασία είναι καθαρά για αναβάθμιση της ίδια έκδοσης ?

 

Τέλος, τέρμα με τις πολλές ερωτήσεις. το καψα..

 

Η διαδιακασια που περιγραφεις ειναι για βαλεις το Stock Firmware της LG και οχι καποια Custom Rom.

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οχι μπορεις να μου πεις τι να κανω μετα?η να ψαξω αλλου?

στο εχω πει απο την αρχη,δν ειχα ποτε ανδροιντ,με εχει κουρασει ολο αυτο,παλευω δυο μερες και δευτερα πρωι πεταω για κυπρο,μπορεις να με βοηθησεις λιγο εδω η να παω για καφε και να το πουλησω??

 

Μπορεις να πας για ενα καφε και να το πουλησεις.

Δε θελεις βοηθεια φιλε μου , θελεις να σου τα κανουν οι αλλοι..

Πρωτα καταλαβε την εννοια ολων αυτων...Κατσε , διαβασε , μετα ρωτα...

Δε μπορει κανενας να σε βοηθησει να τα βαλεις μεσα στο κεφαλι σου..

Επισης οταν κανεις καμμια βλακεια λογω οτι δε γνωριζεις και θα κρατας στο χερι σου το G2 Βrickαρισμενο τοτε μονο για τουβλο θα κανει και θα κλαις και τα χρηματα σου..

Αυτα απο μενα...Αν εχω αδικο μπορουν να μιλησουν και τα υπολοιπα παιδια στο φορουμ που ασχολουμαστε..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Kalfinho βαλε επιτελους ενα custom recovery. Κλησε το κινητο. Μπες στο recovery με τον συνδιασμο πληκτρων. Πηγαινε εκει που λεει backup and restore (ή κατι τετοιο). Πατα backup και παρε ενα nandroid backup.

Μετα για τα modακια που λες, εισαι σωστος. Περνας πρωτα το xposed framwork και μετα εγκαθηστας οποιο mod θελεις απο το link που εβαλες πιο πανω. Διαβασε ομως καλα τη διαδικασια για να τα περνας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οχι μπορεις να μου πεις τι να κανω μετα?η να ψαξω αλλου?

στο εχω πει απο την αρχη,δν ειχα ποτε ανδροιντ,με εχει κουρασει ολο αυτο,παλευω δυο μερες και δευτερα πρωι πεταω για κυπρο,μπορεις να με βοηθησεις λιγο εδω η να παω για καφε και να το πουλησω??

 

Παλευεις 2 μερες να καταφερεις τι;Τι δεν σου αρεσε στο κινητο οπως ηταν και θες να το αλλαξεις;

Και ρε παιδες τι τα πειραζετε να ουμε αμα δεν ξερετε πως να το κανετε;Πηρες Αντροιντ και πριν το μαθεις θες να του βγαλεις τα ματια;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...