Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το περιμενα αυτο απο σένα Ιορδανη..

Κατεβασε τη και φλασαρε τη χειροκινητα,αφου ουτως η αλλως σε λιγες μερες θα'χουμε full wipe και διάλειμμα για kit kat..

 

Ρε συ βαριεμαι να την περασω ετσι και ελεγα μπας και μπορει να κατσει απο πανω. Γιαυτο ρωτησα τρελε μου!

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιλας για το πως μικραινει η navigation bar; αυτο το εχω κανει.δεν εχω αλαξει τα dpi και προς το παρων με στοκ launcher κοβονται στη μεση τα ονοματα τωνεικονιδιων στη κατω κατω σειρα που μπορεις να βαλεις στις homescreens κ επισης τα κουμπια πανω απο την navigation bar εχουν μεγαλη αποσταση απο τη μικρη πλεον μπαρα καιφενεται λιγο ασχημο.γι'αυτο ρωταω αν λυνεται το προβλημα με τα dpi ή πρεπει να αλλαξω launcher.

 

Συγνωμη για τα συνεχομενα ποστ αλλα ειμαι απο το κινητο κ δεν το βρηκα να κανω πολλαπλη

Γιατι σου κοβοντε οι ετικετες;;;; Επισης, γιατι εχεις κενο;;;; Τελος, και την αναλυση να αλλαξεις ο stock launcher δεν επειρεαζεται.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας ιδεα πως πεταω το ρολοι απο την οθονη κλειδωματος? θελω να βαλω ενα αλλο clock widget...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου με ποιον launcher εισαι; τον στοκ; γιατι βλεπω δεν εχεις θεμα με τις ετικετες των εικονιδιων και τα κουμπια επαφες,τηλεφωνο κλπ ειναι πιο κοντα στη navigation bar που προφανως εχεις μικρυνει

 

Tης LG ηταν ο stock launcher με αλλο θεμα...

Επισης ηταν ολη η Ρομ στα 380dpi...οποτε δεν εφτιαξα εγω κατι...

 

Τωρα φοραω τη Rayglobe 2.2 αλλα τα εχω φτιαξει παλι μονος μου τα εικονιδια και τη navbar...στα 380dpi..

[ATTACH]39396[/ATTACH]

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατι σου κοβοντε οι ετικετες;;;; Επισης, γιατι εχεις κενο;;;; Τελος, και την αναλυση να αλλαξεις ο stock launcher δεν επειρεαζεται.

 

Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο... εδω ειναι μια φωτογραφια απο οταν πρωτοπειραξα τη navigation bar. Εαν επαναφερω το αρχικο μεγεθος στη navigation bar φτιαχνουν και τα υπολοιπα.

 

http://i963.photobucket.com/albums/ae118/johni41/lg%20g2%20battery/Screenshot_2013-12-16-16-08-57_zps280f132f.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο... εδω ειναι μια φωτογραφια απο οταν πρωτοπειραξα τη navigation bar. Εαν επαναφερω το αρχικο μεγεθος στη navigation bar φτιαχνουν και τα υπολοιπα.

 

http://i963.photobucket.com/albums/ae118/johni41/lg%20g2%20battery/Screenshot_2013-12-16-16-08-57_zps280f132f.png

 

Eχεις πειραξει στο app settings το dpi του stock launcher,SystemUI, κτλπ ?

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Tης LG ηταν ο stock launcher με αλλο θεμα...

Επισης ηταν ολη η Ρομ στα 380dpi...οποτε δεν εφτιαξα εγω κατι...

 

Τωρα φοραω τη Rayglobe 2.2 αλλα τα εχω φτιαξει παλι μονος μου τα εικονιδια και τη navbar...στα 380dpi..

[ATTACH]39396[/ATTACH]

 

Δε σε καταλαβα, στην αρχη ειχες στοκ ρομ κ launcher με αλλο θεμα και μικρη navigation bar; και τι εννοεις οτι ολη η ρομ ηταν στα 380dpi;

Τωρα εχεις αλλη ρομ αλλα τι εκανες στα εικονιδια κ τη navbar; αλλαξες μονο σε αυτα τα dpi; κ πως γινεται;

Εγω εχω καταλαβει πως στο αρχειο που πειραζουμε τα dpi επηρεαζονται ολα και εμφανιζονται μικροτερα καιθελει

Κ η καμερα fix μετα απο αυτο. Λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Eχεις πειραξει στο app settings το dpi του stock launcher,SystemUI, κτλπ ?

 

Οχι δεν εχω πειραξει τιποτα και πουθενα ακομα οτι αφορα τα dpi. Αυτο μπορει να φταιει; που μπορω να βρω οδηγιες για αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Tης LG ηταν ο stock launcher με αλλο θεμα...

Επισης ηταν ολη η Ρομ στα 380dpi...οποτε δεν εφτιαξα εγω κατι...

 

Τωρα φοραω τη Rayglobe 2.2 αλλα τα εχω φτιαξει παλι μονος μου τα εικονιδια και τη navbar...στα 380dpi..

[ATTACH]39396[/ATTACH]

 

πιο είναι το widget που χρησιμοποιείς??

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

πιο είναι το widget που χρησιμοποιείς??

 

Zooper Widget Pro , Minarch for Zooper Widget

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο... εδω ειναι μια φωτογραφια απο οταν πρωτοπειραξα τη navigation bar. Εαν επαναφερω το αρχικο μεγεθος στη navigation bar φτιαχνουν και τα υπολοιπα.

 

http://i963.photobucket.com/albums/ae118/johni41/lg%20g2%20battery/Screenshot_2013-12-16-16-08-57_zps280f132f.png

 

Με g2 exposed την έκανες έτσι την navbar?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει και το nova launcher prime παρομοια επιλογη. Διαλεγεις και παιρνεις.

 

Παρεπιπτοντως, βγηκε νεα ενημερωση g2 settings. Νεα καλουδια, που αφορουν κυριως το status bar.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με το gravitybox να κάνω διάφανο το background της navigation bar αλλά δεν μου έχει επιλογή για διαφάνεια παρά μόνο για χρώμα.Υπάρχει άλλος τρόπος;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με το gravitybox να κάνω διάφανο το background της navigation bar αλλά δεν μου έχει επιλογή για διαφάνεια παρά μόνο για χρώμα.Υπάρχει άλλος τρόπος;

G2 settings από το play.module για xposed είναι και αυτό και συγκεκριμένα για το g2.Το gravity box είναι για aosp roms.

Link to comment
Share on other sites

G2 settings από το play.module για xposed είναι και αυτό και συγκεκριμένα για το g2.Το gravity box είναι για aosp roms.

 

Έχω και τα δύο εγκατεστημένα και δουλεύουν και τα δύο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο... εδω ειναι μια φωτογραφια απο οταν πρωτοπειραξα τη navigation bar. Εαν επαναφερω το αρχικο μεγεθος στη navigation bar φτιαχνουν και τα υπολοιπα.

http://i963.photobucket.com/albums/ae118/johni41/lg%20g2%20battery/Screenshot_2013-12-16-16-08-57_zps280f132f.png

Δοκιμασε να μικρινεις τη nav bar με τον αλλο τροπο αντικαθιστωντας το αρχειο framework_res.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4954802

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο!

 

ζηλεψα!

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Xposed G2 και οταν επιλέγω διαφανη nav bar Δεν το κάνει παρα μόνο οταν έχω μαμα launcher. Όλα τα αλλά κομπλέ
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει με κάποιον τρόπο οι παρακάτω δυνατότητες ...?

Στο iPhone τουλάχιστον που είχα με jb τις είχα και ήταν χρήσιμες .

 

1 . Αν υπάρχει η δυνατότητα όταν μας καλεί κάποιος πριν χτυπήσει ο ήχος να μας λέει φωνητικά ποιος είναι ,βολεύει πολύ στο handsfree και έτσι ακούω ποιος είναι και αν θέλω απαντάω ενώ διαφορετικά πρέπει να απαντήσω σε όλους .

 

2.Αν υπάρχει η δυνατότητα όταν μας παίρνει κάποιος και δεν το σηκώσουμε και δούμε μετά την αναπάντητη μπορούμε να δούμε πόσα δευτερόλεπτα μας κάλεσε .Έτσι μπορούμε και να του πούμε ότι απλά μας έκανε μια κλήση των 3 δευτερολέπτων πχ και όχι κανονική κλήση .

 

Αυτά τα δύο πράγματα .Ψαγμένα ίσως και για κάποιους άχρηστα αλλά για εμένα πολύ χρήσιμα και θα ήταν πολύ καλό αν υπήρχαν.Πολύ ποιο παλιά το είχα ξανά γράψει αλλά απάντηση δεν πήρα .

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα .Μήπως ξέρει κάποιος αν υπάρχει με κάποιον τρόπο οι παρακάτω δυνατότητες ...?

Στο iPhone τουλάχιστον που είχα με jb τις είχα και ήταν χρήσιμες .

 

1 . Αν υπάρχει η δυνατότητα όταν μας καλεί κάποιος πριν χτυπήσει ο ήχος να μας λέει φωνητικά ποιος είναι ,βολεύει πολύ στο handsfree και έτσι ακούω ποιος είναι και αν θέλω απαντάω ενώ διαφορετικά πρέπει να απαντήσω σε όλους .

 

2.Αν υπάρχει η δυνατότητα όταν μας παίρνει κάποιος και δεν το σηκώσουμε και δούμε μετά την αναπάντητη μπορούμε να δούμε πόσα δευτερόλεπτα μας κάλεσε .Έτσι μπορούμε και να του πούμε ότι απλά μας έκανε μια κλήση των 3 δευτερολέπτων πχ και όχι κανονική κλήση .

 

Αυτά τα δύο πράγματα .Ψαγμένα ίσως και για κάποιους άχρηστα αλλά για εμένα πολύ χρήσιμα και θα ήταν πολύ καλό αν υπήρχαν.Πολύ ποιο παλιά το είχα ξανά γράψει αλλά απάντηση δεν πήρα .

 

Κώστα για το 1ο ερώτημα,αν πας στο ήχος>σύστημα>φωνητικές ειδοποιήσεις το έχεις ενεργοποιημένο?τώρα έκανα ένα πείραμα και μου είπε ποιος είναι αλλά καθώς άρχισε να χτυπάει...δεν ξέρω αν σε βολεύει κάτι τέτοιο...

όσο για το 2ο μάλλον θα χρειάζεται μια κάποια εξωτερική εφαρμογή...έναν άλλο dialer ίσως?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...