Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι... Δε με αφήνει.

 

Απλά δεν σε αφήνει?

Βγάζει κάποιο μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανένα. Απλά δεν αποκρίνεται.... Με βλέπω να αλλάζω rom

Φιλε μου δοκιμασε αυτην:http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Συγκεκριμένα την παρακατω

(SRK-D80230F-EUR_20160528_droidth*(NEW) Please read instruction as below for new build)

Εγω αυτη φοραω με dori τελευταιο και ειναι πολυ καλη.

Εχει και δικές της οδηγιες εγκατάστασης πιο κατω...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δοκιμασε αυτην:http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Συγκεκριμένα την παρακατω

(SRK-D80230F-EUR_20160528_droidth*(NEW) Please read instruction as below for new build)

Εγω αυτη φοραω με dori τελευταιο και ειναι πολυ καλη.

Εχει και δικές της οδηγιες εγκατάστασης πιο κατω...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος φίλε... Την πέρασα και φαίνεται να λειτουργούν όλα τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε... Την πέρασα και φαίνεται να λειτουργούν όλα τέλεια...

Κομπλε τοτε!

Οταν βγαλεις ασφαλη συμπερασματα μετα απο λιγες μερες για τη μπαταρια γραψε τη γνωμη σου. Εγω δεν ειμαι και τοσο γνωστης αλλα αλλες φορες το βραδυ με λειτουργια πτήσης μπορει να φυγει και ενα ποσοστο των 4 με 5% κατω. Αυτο εγινε με μπαταρια πανω απο το 50% . Οταν ειχα εχθες μπαταρια κατω απο 30% εφυγε ενα 1 με 2% απο οσο θυμαμαι. Αν μπορεις για τσεκαρε το για λιγες μερες και πες εντυπωσεις.

Ευχαριστω!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Κομπλε τοτε!

Οταν βγαλεις ασφαλη συμπερασματα μετα απο λιγες μερες για τη μπαταρια γραψε τη γνωμη σου. Εγω δεν ειμαι και τοσο γνωστης αλλα αλλες φορες το βραδυ με λειτουργια πτήσης μπορει να φυγει και ενα ποσοστο των 4 με 5% κατω. Αυτο εγινε με μπαταρια πανω απο το 50% . Οταν ειχα εχθες μπαταρια κατω απο 30% εφυγε ενα 1 με 2% απο οσο θυμαμαι. Αν μπορεις για τσεκαρε το για λιγες μερες και πες εντυπωσεις.

Ευχαριστω!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα.... Σε 7 ώρες σήμερα το βράδυ από 100% δεν έχασα τίποτα.... Με ποσοστό λιγότερο του 100% σε προηγούμενη rom το βράδυ έκανα 2-3%

 

Η μπαταρία μου φυσικά είμαι σίγουρος ότι θέλει αλλαγή.... 3 χρονών είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.... Σε 7 ώρες σήμερα το βράδυ από 100% δεν έχασα τίποτα.... Με ποσοστό λιγότερο του 100% σε προηγούμενη rom το βράδυ έκανα 2-3%

 

Η μπαταρία μου φυσικά είμαι σίγουρος ότι θέλει αλλαγή.... 3 χρονών είναι...

Καλημερα!

Εγω το βραδυ με 40 το αφησα και πηγε 39 μεσα σε ενα 7ωρο. Χωρις λειτουργια πτησης και ολα κλειστα(δεδομενα,wifi,συγχρονισμους).Μια χαρα το βλεπω παντως!

Λες οι εφαρμογες να τρωνε αρκετη μπαταρια απο μονες τους;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν δουλεύει μια εφαρμογή, δεν φταίει η ρομ που τρέχεις.

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να ρίξετε μια ματιά και σε αυτήν εδώ

H-ROM v2 (Stock Lollipop 5.0.2 30f - d800/2/5/6 - 400/420/480 dpi - kernel Stock/Dorimanx/Xceed

δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί και από άλλους φίλους , το λινκ απο htcmania

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=1165771

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους έχουν δοκιμάσει custom marshmallow (cm13, orion, bliss κτλ). Υπάρχει δυνατότητα για επιπλέον εικονίδια στην navigation bar και αν ναι μέχρι πόσα;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους έχουν δοκιμάσει custom marshmallow (cm13, orion, bliss κτλ). Υπάρχει δυνατότητα για επιπλέον εικονίδια στην navigation bar και αν ναι μέχρι πόσα;

Ναι υπάρχει

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Μπορείς να μου πεις ποια rom είχες/έχεις περάσει και μέχρι πόσα μπορείς να βάλεις;

Link to comment
Share on other sites

17 επιλογές βγάζει, φαίνεται πια έχω στην υπογραφή μου

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν την είχα υπ' όψιν μου την broken os (απ' ότι καταλαβαίνω είναι aosp). Δεν βρίσκω thread στο xda για λεπτομέρειες. Τι λέει σε σχέση με τις cm13 based roms (σκεφτόμουν να βάλω orion) και τι gapps παίρνει;

ΥΓ) Όταν λες 17 επιλογές τι εννοείς; Εγώ εννοώ μέχρι πόσα home touch buttons μπορείς να βάλεις στην navigation bar (back, recents, dual windows κτλ). Στις stock based roms μπορείς να βάλεις μέχρι 7 με το g3 tweaksbox.

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Δεν την είχα υπ' όψιν μου την broken os (απ' ότι καταλαβαίνω είναι aosp). Δεν βρίσκω thread στο xda για λεπτομέρειες. Τι λέει σε σχέση με τις cm13 based roms (σκεφτόμουν να βάλω orion) και τι gapps παίρνει;

Πλέον ο κάθε σοβαρός dev αποφεύγει το xda.θα τους βρεις στο G+ εκεί γράφει τα πάντα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος..έχω βρει στο Google plus την εξής Rom

https://plus.google.com/108736355758530081113/posts/LdJ7uGCLVAH

 

Προσπάθησα να το μεταφράσω με Google translate και από όσα καταλαβαίνω πρέπει να κάνει για το 802 γιατί κάπου έχει ξεχωριστά την baseband του 805 για όσους θέλουν.

Αν την φλασαρω και Τελικά δεν ειναι για το μοντέλο μας θα μπορώ να γυρίσω στο backup μου ή θα γίνει αχταρμας το κινητό??

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα γίνει όντως αχταρμάς Βαγγέλη. Δεν μου έχει τύχει, από λίγο ψάξιμο το συμπεραίνω. Κάποιοι το brickαραν και μετά με τα χίλια ζόρια βρέθηκε λύση, κάτι διαβάζω για αντικατάσταση ενός dll στο LG Flash Tool για να νομίζει το κινητό ότι φλασάρεις τη σωστή έκδοση ROM κλπ. Δες:

https://www.reddit.com/r/lgg2/comments/206pgb/bootlooped_with_wrong_firmware_need_help_asap/

και

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=52541840&postcount=934

 

επίσης πιο γενικό

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2551817&page=6

 

Καλύτερα να ρωτούσες αν η ROM είναι αρχικά για 802 (οπότε γι' αυτό έχει και την baseband για 805)... Βασικά η δική μου λογική λέει ότι "δεν μπορεί να μην διορθώνεται" (με φλασάρισμα modem/ baseband κλπ) αλλά αυτή η σιγουριά με έφαγε την προηγούμενη φορά lol Πολύ πιθανό να έχουν διαφορετικούς drivers πχ και να μη δουλεύει κάτι που είναι απαραίτητο για να εκκινήσει η συσκευή κλπ

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα γίνει όντως αχταρμάς Βαγγέλη. Δεν μου έχει τύχει, από λίγο ψάξιμο το συμπεραίνω. Κάποιοι το brickαραν και μετά με τα χίλια ζόρια βρέθηκε λύση, κάτι διαβάζω για αντικατάσταση ενός dll στο LG Flash Tool για να νομίζει το κινητό ότι φλασάρεις τη σωστή έκδοση ROM κλπ. Δες:

και

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=52541840&postcount=934

 

επίσης πιο γενικό

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2551817&page=6

 

Καλύτερα να ρωτούσες αν η ROM είναι αρχικά για 802 (οπότε γι' αυτό έχει και την baseband για 805)... Βασικά η δική μου λογική λέει ότι "δεν μπορεί να μην διορθώνεται" (με φλασάρισμα modem/ baseband κλπ) αλλά αυτή η σιγουριά με έφαγε την προηγούμενη φορά lol Πολύ πιθανό να έχουν διαφορετικούς drivers πχ και να μη δουλεύει κάτι που είναι απαραίτητο για να εκκινήσει η συσκευή κλπ

Ευχαριστώ φίλε μου...Δεν είμαστε για τέτοιο ρίσκο.... θα προσπαθήσω να το σιγουρεψω..φαίνεται λίγο πολύπλοκο..

Link to comment
Share on other sites

Πλέον ο κάθε σοβαρός dev αποφεύγει το xda.θα τους βρεις στο G+ εκεί γράφει τα πάντα

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

εβγαλαν νεο update.αλλα ρε φιλε δεν βλεπω πουθενα τα features και τα changelog αυτης της ρομ

Link to comment
Share on other sites

εβγαλαν νεο update.αλλα ρε φιλε δεν βλεπω πουθενα τα features και τα changelog αυτης της ρομ

Την περνάς και τα βλέπεις

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετά και την κακή εμπειρία χρήσης που ειχε μαζέψει το G2 με την στοκ λολιποπ (κανενα φορματ για πανω απο 1 χρονο), ειπα να ξαναδοκιμασω καποια custom. Αρκετα παλιοτερα ειχα για μερικες εβδομαδες μια Cloudy (δεν θυμαμαι εκδοση) αλλα ειχε αρκετα bugs ακομα οποτε γυρισα παλι σε στοκ. Anyway, μεσα απο εδω πηρε το ματι μου για την Orion (MM 6.0.1). Ειπα να αρχισω απο αυτη αλλα με το που την εβαλα μου πεταχτηκαν λιγο τα μυαλα εξω απο την ταχυτητα της και την αυτονομια (επιτελους παλι πανω απο 3.5 ωρες SOT) οποτε εμεινα εκει. Γενικοτερα, ολα λειτουργουν αψογα (btw εχω την 2.5 εκδοση αν και στο thread του XDA ακομα εχουν τα στοιχεια της 2.4 πανω).

 

Τα μονα δυο θεματακια που εχω ειναι τα εξης. Η στοκ google camera ειναι για κλαματα. Εχουμε καμια εναλλακτικη (οχι επι πληρωμη); Υπαρχει πουθενα η στοκ της LG; Το δευτερο ειναι το ηχειο. Νομιζω πως η ενταση ειναι αρκετα μειωμενη σε σχεση με την στοκ. Δοκιμασα μεσω του Viper μηπως το boost-αρω αλλα δεν ειδα καμια αλλαγη. Εχουμε και γι'αυτο καμια εναλλακτικη/λυση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες προτάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετά και την κακή εμπειρία χρήσης που ειχε μαζέψει το G2 με την στοκ λολιποπ (κανενα φορματ για πανω απο 1 χρονο), ειπα να ξαναδοκιμασω καποια custom. Αρκετα παλιοτερα ειχα για μερικες εβδομαδες μια Cloudy (δεν θυμαμαι εκδοση) αλλα ειχε αρκετα bugs ακομα οποτε γυρισα παλι σε στοκ. Anyway, μεσα απο εδω πηρε το ματι μου για την Orion (MM 6.0.1). Ειπα να αρχισω απο αυτη αλλα με το που την εβαλα μου πεταχτηκαν λιγο τα μυαλα εξω απο την ταχυτητα της και την αυτονομια (επιτελους παλι πανω απο 3.5 ωρες SOT) οποτε εμεινα εκει. Γενικοτερα, ολα λειτουργουν αψογα (btw εχω την 2.5 εκδοση αν και στο thread του XDA ακομα εχουν τα στοιχεια της 2.4 πανω).

 

Τα μονα δυο θεματακια που εχω ειναι τα εξης. Η στοκ google camera ειναι για κλαματα. Εχουμε καμια εναλλακτικη (οχι επι πληρωμη); Υπαρχει πουθενα η στοκ της LG; Το δευτερο ειναι το ηχειο. Νομιζω πως η ενταση ειναι αρκετα μειωμενη σε σχεση με την στοκ. Δοκιμασα μεσω του Viper μηπως το boost-αρω αλλα δεν ειδα καμια αλλαγη. Εχουμε και γι'αυτο καμια εναλλακτικη/λυση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες προτάσεις :)

Απ' ότι έχει ξαναειπωθεί από πολλά παιδιά που έχουν δοκιμάσει aosp rom's δυστυχώς δεν μπορείς να περιμένεις πολλά απ' την κάμερα. Η stock κάμερα ή για παράδειγμα η Xcam (που έχουμε πολλοί) είναι για Kit Kat και lollipop, λίγο χλωμό το κόβω να δουλέψουν σε ΜΜ. Μόνο αν δοκιμάσεις κάτι απ' το Play, αλλά δε γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο!

Όσο αφορά την αύξηση του ήχου, μπορείς να φλασάρεις ενα zip από δω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2769799

Ή εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2799537

Κατεβάζεις όποιο θέλεις και φλασάρεις από recovery. Πάρε πρώτα ενα nandroid backup για καλό και για κακό!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μετά και την κακή εμπειρία χρήσης που ειχε μαζέψει το G2 με την στοκ λολιποπ (κανενα φορματ για πανω απο 1 χρονο), ειπα να ξαναδοκιμασω καποια custom. Αρκετα παλιοτερα ειχα για μερικες εβδομαδες μια Cloudy (δεν θυμαμαι εκδοση) αλλα ειχε αρκετα bugs ακομα οποτε γυρισα παλι σε στοκ. Anyway, μεσα απο εδω πηρε το ματι μου για την Orion (MM 6.0.1). Ειπα να αρχισω απο αυτη αλλα με το που την εβαλα μου πεταχτηκαν λιγο τα μυαλα εξω απο την ταχυτητα της και την αυτονομια (επιτελους παλι πανω απο 3.5 ωρες SOT) οποτε εμεινα εκει. Γενικοτερα, ολα λειτουργουν αψογα (btw εχω την 2.5 εκδοση αν και στο thread του XDA ακομα εχουν τα στοιχεια της 2.4 πανω).

 

Τα μονα δυο θεματακια που εχω ειναι τα εξης. Η στοκ google camera ειναι για κλαματα. Εχουμε καμια εναλλακτικη (οχι επι πληρωμη); Υπαρχει πουθενα η στοκ της LG; Το δευτερο ειναι το ηχειο. Νομιζω πως η ενταση ειναι αρκετα μειωμενη σε σχεση με την στοκ. Δοκιμασα μεσω του Viper μηπως το boost-αρω αλλα δεν ειδα καμια αλλαγη. Εχουμε και γι'αυτο καμια εναλλακτικη/λυση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες προτάσεις :)

Link για Orion please... Έτσι για δοκιμή...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

@titarasaudi, thank you αδερφε!

 

ΥΓ: Ειχα ψαχτει καποια στιγμη με το Xcam η αληθεια ειναι (σε στοκ με root) αλλα δεν μου καθοταν καλα. Ισως του δωσω αλλη μια ευκαιρια...

 

@fanisgauros, εδώ είσαι: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-orionlp-1-5-t3192311

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...