Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ την έχω;)

 

Τώρα είμαι Root...???

 

http://s24.postimg.org/5v2ns3n6t/Picture0001.png

upload gif from url

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το supersu από το playstore:Dκαι ναι είσαι root.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα στο δικο μου και τωρα δεν μου δουλευει το wifi

:edit τελικα βρηκα τροπο με το titanium back up ευχαριτω παντως

 

Τίποτα.. Εγώ τον συγκεκριμένο τρόπο τον έχω δοκιμάσει σε 4 συσκευές και δεν είχα πρόβλημα.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.. Εγώ τον συγκεκριμένο τρόπο τον έχω δοκιμάσει σε 4 συσκευές και δεν είχα πρόβλημα.

 

μολις τα εκανα copy-paste μετα δεν ανοιγε το wi-fi τελος παντων αφου βρηκα τον τροπο ειμαστε κομπλε

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω το LG G2 D802 το οποιο το εχω παρει απο Αγγλικο καταστημα και απο οσο ειδα εχει φτιαχτει για την αγορα του Hong Kong οπως φαινεται και στη φωτο. Απο την πρωτη στιγμη του εχω περασει πολλες διαφορετικες rom οπου καποια στιγμη καταφερα και το εκανα brick οπου εχασα και το IMEI του. Με τα πολλα και υστερα απο διαβασμα το επανεφερα στην εργοστασιακη του μορφη με την rom KOT49I.D8022b καθοτι ειναι 32GB η εκδοση του.

 

Ολα καλα μεχρι στιγμης, μεχρι που στις διακοπες και ενω ηταν ολα οκ, με παιρνουν τηλ και ακουω καποια τριξιματα, να εχει πεσει η φωνη κτλ (απο τα ακουστικα ομως η φωνη ειναι μια χαρα και δειχνει να μην εχει προβλημα). Παρακατω παραθετω το λινκ οπου λεει πιθανα προβληματα.

 

http://thedroidguy.com/2014/06/fix-common-lg-g2-problems-errors-93677#CjbJ5KqfjFMp9vyr.97

 

Εγω αυτο που σκεφτομαι να κανω ειναι το εξης.

 

1) Να αλλαξω το kernel και να βαλω το bruce ( το οποιο το εβαλα μολις και δεν ξεπερασε το προβλημα με τον ηχο, και επισης τωρα δεν παιζει το Knock on)

 

2) Να του βαλω την Cloudy g3 μηπως διορθωθει το προβλημα

 

3) Αν δεν διορθωθει να το κανω unroot και να το στειλω στην αντιπροσωπεια. Βεβαια σκεφτομαι μηπως πηρε νερο μεσα στο mic αλλα παλι εχω την εντυπωση δεν θα επαιζε καθολου.

 

Αυτα απο μενα..αν θελετε πειτε μου την αποψη σας για το τι ειναι καλυτερο να κανω.

 

Ευχαριστω

 

Φίλε αυτό με τα τριξιματα κατα τις κλήσεις το έχω και εγω στο κινητό μου το οποιο ειναι stock και unrooted. Έχω το 32αρι με την συγκεκριμένη έκδοση που αναγράφεις παραπάνω ( μάλιστα το software version είναι D80220c-SEA-XX και το build number KOT49I.D80220c). Θεωρώ ότι φταίει η συγκεκριμένη έκδοση για αυτούς τους ήχους που ακούς, για αυτο τον λόγο έλεγα και εγώ να περάσω ευρωπαική ρομ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειμαι νεος χρηστης του lg g2 d802 και θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

1) μπορω με καποιον τροπο να βαλω τη notification bar (εικονιδια και χρωματα ) απο το jelly bean 4.2.2 στο δικο μου g2 που τρεχει kit kat 4.4.2 χωρις root

 

2)υπαρχει καποιος black dialer που μπορουμενα χρησιμοποιησουμε?

 

3) το stock weather widget μπορει να γινει transparent και αν οχι υπαρχει καποιο αλλο transparent που μπορουμε να χρησιμοποιησουμε?

... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαγράψει video από το τηλέφωνο απο των υπολογιστή....γίνετε να τα επαναφέρω....???

 

http://s1.postimg.org/tsfkr8dmn/Picture0002.png

image ru

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια διευκρινιση ειμαι ρουτ αλλα μεχρι εκει τπτ αλλο ,εχω το ζελεδακι θελω να βγαλω το ρουτ εχω κανει μπακ απ ,αν κανω κατευθειαν αναβαθμιση θα κολησει η θα προχωρησει θα βγει το ρουτ και ολα οκ???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια διευκρινιση ειμαι ρουτ αλλα μεχρι εκει τπτ αλλο ,εχω το ζελεδακι θελω να βγαλω το ρουτ εχω κανει μπακ απ ,αν κανω κατευθειαν αναβαθμιση θα κολησει η θα προχωρησει θα βγει το ρουτ και ολα οκ???

Παλαιοτερα ειχαν αναφερει καποια παιδια οτι ενω ηταν ρουταρισμενοι εκαναν την αναβαθμιση κανονικα.

Αν ομως σου κολλαει η διαδικασια τοτε μεσα απ' το superSU στερησε τα δικαιωματα και δοκιμασε ή αλλιως στις ρυθμισεις του superSU εχει και επιλογη unroot.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειμαι νεος χρηστης του lg g2 d802 και θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

1) μπορω με καποιον τροπο να βαλω τη notification bar (εικονιδια και χρωματα ) απο το jelly bean 4.2.2 στο δικο μου g2 που τρεχει kit kat 4.4.2 χωρις root

 

2)υπαρχει καποιος black dialer που μπορουμενα χρησιμοποιησουμε?

 

3) το stock weather widget μπορει να γινει transparent και αν οχι υπαρχει καποιο αλλο transparent που μπορουμε να χρησιμοποιησουμε?

 

1)Χωρις root οχι.

2)Δοκιμασε τον Ex dialer απο Play store

3)Κατεβασε παλι απο Play store το Android weather.Εχει στις επιλογες να ειναι και διαφανο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια, πως μπορω να βαλω cusom recovery σε 4.4.2;

 

ειμαι root

 

Edit. Το εκανα. να ρωτησω κατι αλλο.

 

έβαλα τα musticons απο εδω:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2599960

 

αλλα δεν λειτουργουν πλεον οι ρυθμίσεις μου.

 

back up δεν εκανα οποτε πως γυρίζουμε σε στοκ κατασταση;;; μπορω καπως να βρω σε αρχειο τις stock ρυθμισεις και να τις περασω;

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαγράψει video από το τηλέφωνο απο των υπολογιστή....γίνετε να τα επαναφέρω....???

 

http://s1.postimg.org/tsfkr8dmn/Picture0002.png

image ru

 

Ναι απλά τον δημιουργείς.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό με τα τριξιματα κατα τις κλήσεις το έχω και εγω στο κινητό μου το οποιο ειναι stock και unrooted. Έχω το 32αρι με την συγκεκριμένη έκδοση που αναγράφεις παραπάνω ( μάλιστα το software version είναι D80220c-SEA-XX και το build number KOT49I.D80220c). Θεωρώ ότι φταίει η συγκεκριμένη έκδοση για αυτούς τους ήχους που ακούς, για αυτο τον λόγο έλεγα και εγώ να περάσω ευρωπαική ρομ.

 

Εβαλα cloudy g3 και λυθηκανε τα προβληματα με τον ηχο. Απο οτι φαινεται εχει bug το firmware της συγκεκριμενης εκδοσης. Τωρα βεβαια παρατηρω θεμα με το Wifi. Θα το λυσουμε και αυτο. Επισης αυτο που παρατηρω ειναι οτι το kernel του cloudy g3 πιθανο να κανει πιο αργο και να τρωει περισσοτερο μπαταρια. Θα το τεσταρω καμια βδομαδα και αμα ειναι μπορει να βαλω το bruce.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα cloudy g3 και λυθηκανε τα προβληματα με τον ηχο. Απο οτι φαινεται εχει bug το firmware της συγκεκριμενης εκδοσης. Τωρα βεβαια παρατηρω θεμα με το Wifi. Θα το λυσουμε και αυτο. Επισης αυτο που παρατηρω ειναι οτι το kernel του cloudy g3 πιθανο να κανει πιο αργο και να τρωει περισσοτερο μπαταρία. Θα το τεσταρω καμια βδομαδα και αμα ειναι μπορει να βαλω το bruce.

 

Λύστε μου μια απορία βρε παιδιά...! Βλέπω συνεχεία οτι αλλάζετε Rom - kernel, και πάντα υπάρχουν προβλήματα, με camera - photo - μπαταρία - Wifi και πολλά άλλα. Γιατί δεν μένετε στην stock έκδοση του τηλεφώνου ? μιας που δεν έχει κανένα θέμα (εγώ τουλάχιστον δεν βρήκα), και ταλαιπωρειτε :lol: το καημένο τηλέφωνο και των εαυτό σας....? Εκτός και αν σας αρέσει να το πειράζετε :wacko: απο χόμπι, όποτε είναι και θεμιτό και συναρπαστικό και ο μόνος λόγος...!;) η υπάρχουν θέματα που εμείς η κοινοί θνητοί δεν τα βλέπουμε...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα cloudy g3 και λυθηκανε τα προβληματα με τον ηχο. Απο οτι φαινεται εχει bug το firmware της συγκεκριμενης εκδοσης. Τωρα βεβαια παρατηρω θεμα με το Wifi. Θα το λυσουμε και αυτο. Επισης αυτο που παρατηρω ειναι οτι το kernel του cloudy g3 πιθανο να κανει πιο αργο και να τρωει περισσοτερο μπαταρια. Θα το τεσταρω καμια βδομαδα και αμα ειναι μπορει να βαλω το bruce.

Βάλε bruce από τώρα είναι πολύ καλός:)

Link to comment
Share on other sites

Πως βωηθα λιγο παραπανω.. . !

Δεν ξέρεις να δημιουργείς φάκελο και να τον ονομαζεις όπως θες??? :eek::eek:

Έλα μην με τρολαρεις :p

Λύστε μου μια απορία βρε παιδιά...! Βλέπω συνεχεία οτι αλλάζετε Rom - kernel, και πάντα υπάρχουν προβλήματα, με camera - photo - μπαταρία - Wifi και πολλά άλλα. Γιατί δεν μένετε στην stock έκδοση του τηλεφώνου ? μιας που δεν έχει κανένα θέμα (εγώ τουλάχιστον δεν βρήκα), και ταλαιπωρειτε :lol: το καημένο τηλέφωνο και των εαυτό σας....? Εκτός και αν σας αρέσει να το πειράζετε :wacko: απο χόμπι, όποτε είναι και θεμιτό και συναρπαστικό και ο μόνος λόγος...!;)

Σίγουρα το κάνουμε και από χόμπι και από το να βρούμε νέα πράγματα. Όπως για παράδειγμα το κατά γενική ομολογία πιο όμορφο ui του G3. Bug έχουν όλες. Είτε custom είτε stock. Εγώ με όσες και να έχω βάλει πάντως bug σοβαρό δεν έχω βρει σε καμία. Sotmax, pardus, cloudystock, optimusG3, cloudyG3, lam hoang G3, seven G3, cm M & nightlies, cm11s opo, mahdi και μια άλλη aosp που διαφεύγει το όνομα της. Καμία δεν μου παρουσίασε σοβαρό bug.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις να δημιουργείς φάκελο και να τον ονομαζεις όπως θες??? :eek::eek:

Έλα μην με τρολαρεις :p

 

Σίγουρα το κάνουμε και από χόμπι και από το να βρούμε νέα πράγματα. Όπως για παράδειγμα το κατά γενική ομολογία πιο όμορφο ui του G3. Bug έχουν όλες. Είτε custom είτε stock. Εγώ με όσες και να έχω βάλει πάντως bug σοβαρό δεν έχω βρει σε καμία. Sotmax, pardus, cloudystock, optimusG3, cloudyG3, lam hoang G3, seven G3, cm M & nightlies, cm11s opo, mahdi και μια άλλη aosp που διαφεύγει το όνομα της. Καμία δεν μου παρουσίασε σοβαρό bug.

Πριν φαγωθειτε μεταξυ σας οι DJs θελω να σου πω οτι ο MarioDJ θελει να κανει επαναφορα και των αρχειων που ειχε ο φακελος.(Αν καταλαβα καλα)

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πριν φαγωθειτε μεταξυ σας οι DJs θελω να σου πω οτι ο MarioDJ θελει να κανει επαναφορα και των αρχειων που ειχε ο φακελος.(Αν καταλαβα καλα)

 

Καλά σε κάθε περίπτωση το είπα διάθεση πλάκας. Αν εννοεί να ανακτήσεις αρχεία δεν νομίζω ότι γίνεται αφού τα διαγράψεις... Εγώ κατάλαβα για το φάκελο!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λύστε μου μια απορία βρε παιδιά...! Βλέπω συνεχεία οτι αλλάζετε Rom - kernel, και πάντα υπάρχουν προβλήματα, με camera - photo - μπαταρία - Wifi και πολλά άλλα. Γιατί δεν μένετε στην stock έκδοση του τηλεφώνου ? μιας που δεν έχει κανένα θέμα (εγώ τουλάχιστον δεν βρήκα), και ταλαιπωρειτε :lol: το καημένο τηλέφωνο και των εαυτό σας....? Εκτός και αν σας αρέσει να το πειράζετε :wacko: απο χόμπι, όποτε είναι και θεμιτό και συναρπαστικό και ο μόνος λόγος...!;) η υπάρχουν θέματα που εμείς η κοινοί θνητοί δεν τα βλέπουμε...!!!

Το root ήταν αναγκαστικό για μένα λόγο greenify,xposed και titanium:)τώρα για τις rom,kernel θα δου πω έχω cloudy g3 1.3+bruce kernel 0.41 1)πιο smooth 2)πιο όμορφο ui(πρώτη φορά δεν κατέβασα dpi και δεν έβαλα nova launcher 3)κάμερα g3 πιο απλή αλλά πολυ πιο γρήγορο focus από την g2 stock με ανώτερα αποτελέσματα(για μένα ανώτερη και απο όλα τα mod που κυκλοφορούν στο xda)4)μπαταρία μια ώρα οθόνη παραπάνω από stock rom 4.4.2 με δυο μέρες χρήση στην g3 rom ενώ με stock rom δεν μπορούσα να ανέβω πάνω απο 5 ώρες τη μέρα.

 

Αυτή είναι η σύγκριση μου με τη μαμά rom του g2 και όχι με custom stock rom:)

Λύστε μου μια απορία βρε παιδιά...! Βλέπω συνεχεία οτι αλλάζετε Rom - kernel, και πάντα υπάρχουν προβλήματα, με camera - photo - μπαταρία - Wifi και πολλά άλλα. Γιατί δεν μένετε στην stock έκδοση του τηλεφώνου ? μιας που δεν έχει κανένα θέμα (εγώ τουλάχιστον δεν βρήκα), και ταλαιπωρειτε :lol: το καημένο τηλέφωνο και των εαυτό σας....? Εκτός και αν σας αρέσει να το πειράζετε :wacko: απο χόμπι, όποτε είναι και θεμιτό και συναρπαστικό και ο μόνος λόγος...!;) η υπάρχουν θέματα που εμείς η κοινοί θνητοί δεν τα βλέπουμε...!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις να δημιουργείς φάκελο και να τον ονομαζεις όπως θες??? :eek::eek:

Έλα μην με τρολαρεις :p

 

Προφανώς δεν κατάλαβες...! διέγραψαν τα video από την συσκευή (εσωτερική μνήμη LG G2) που είχα συνδέσει στο PC ...!!! Δηλαδη έβλεπα στο PC το φάκελο με τα video και..........έκανα την μ@λ@κι@...:wacko: υπάρχει περίπτωση να τα επαναφέρω ??? στην παρακάτω photo αναπαράσταση του εγκλήματος..!!!:ninja:

 

--------έκανα επαναφορά στο κινητό με το DiskDigger Pro ''ξέθαψε'' κάποια video αλλά παίζουν για 2'' και σταματάν....!!! άλλος τρόπος...??????

 

http://s16.postimg.org/93erul2d1/Picture0001.png

image url

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το root ήταν αναγκαστικό για μένα λόγο greenify,xposed και titanium:)τώρα για τις rom,kernel θα δου πω έχω cloudy g3 1.3+bruce kernel 0.41 1)πιο smooth 2)πιο όμορφο ui(πρώτη φορά δεν κατέβασα dpi και δεν έβαλα nova launcher 3)κάμερα g3 πιο απλή αλλά πολυ πιο γρήγορο focus από την g2 stock με ανώτερα αποτελέσματα(για μένα ανώτερη και απο όλα τα mod που κυκλοφορούν στο xda)4)μπαταρία μια ώρα οθόνη παραπάνω από stock rom 4.4.2 με δυο μέρες χρήση στην g3 rom ενώ με stock rom δεν μπορούσα να ανέβω πάνω απο 5 ώρες τη μέρα.

 

Αυτή είναι η σύγκριση μου με τη μαμά rom του g2 και όχι με custom stock rom:)

Τον ιδιο συνδυασμο εχω κι εγω και μπορω να πω πως ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Ειδικα με την καμερα που δειχνει καλυτερη απο ποτε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το root ήταν αναγκαστικό για μένα λόγο greenify,xposed και titanium:)τώρα για τις rom,kernel θα δου πω έχω cloudy g3 1.3+bruce kernel 0.41 1)πιο smooth 2)πιο όμορφο ui(πρώτη φορά δεν κατέβασα dpi και δεν έβαλα nova launcher 3)κάμερα g3 πιο απλή αλλά πολυ πιο γρήγορο focus από την g2 stock με ανώτερα αποτελέσματα(για μένα ανώτερη και απο όλα τα mod που κυκλοφορούν στο xda)4)μπαταρία μια ώρα οθόνη παραπάνω από stock rom 4.4.2 με δυο μέρες χρήση στην g3 rom ενώ με stock rom δεν μπορούσα να ανέβω πάνω απο 5 ώρες τη μέρα.

 

Αυτή είναι η σύγκριση μου με τη μαμά rom του g2 και όχι με custom stock rom:)

 

Αν έχεις την καλοσύνη, δώσε link από cloudy g3 1.3+bruce kernel 0.41 και πως τα περνάμε.....!!! είμαι Root. Με έψησες άγρια λέμε....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...