Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως σκαλωματα δεν ειδα σε καμια περιπτωση...παει σφαιρα το εργαλειο!εχω παθει πλακα παιδες!!!
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια το smart notice σε cloydyg3 σας τρωει σκαλοματα?

Μια χαρά δουλεύει σε μενα με cloudy g3 1.3+bruce 0.41:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το smart notice σε cloydyg3 σας τρωει σκαλοματα?

Μπα πολύ καλά πάει

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,lg g2 32gb γερμανικο.εκανα ρουτ ολα οκ δεν περασα βεβαια αλλη ρομα απλα μερικα apps. Θελω να το ξερουταρω,ξερω η διαδικασια ειναι εδω μεσα απλα επειδη πριν ειχα ζελεδακι μπορω να γυρισω ξανα εκει και επισης θα τα χασω ολα να φανταστω???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,lg g2 32gb γερμανικο.εκανα ρουτ ολα οκ δεν περασα βεβαια αλλη ρομα απλα μερικα apps. Θελω να το ξερουταρω,ξερω η διαδικασια ειναι εδω μεσα απλα επειδη πριν ειχα ζελεδακι μπορω να γυρισω ξανα εκει και επισης θα τα χασω ολα να φανταστω???

 

Ναι μπορείς αρκεί να κατεβάζεις ρομ με ζελεδάκι. Ναι θα χαθούν όλα. Και φωτογραφίες κλπ οπότε κράτα ότι θες backup.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την Miui v4.9.5 και θέλω να αλλάξω μέγεθος στα εικονίδια. Γνωρίζεις κάποιος κάποιον τρόπο; Η κάποια moduldes από το Xposed;
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την Miui v4.9.5 και θέλω να αλλάξω μέγεθος στα εικονίδια. Γνωρίζεις κάποιος κάποιον τρόπο; Η κάποια moduldes από το Xposed;

γίνεται με Nova launcher, νομίζω ότι γίνεται με το Apple settings που είναι xposed module και αλλάζει dpi σε εφαρμογές. Επίσης μπορείς να αλλάξεις τα dpi όλης της Tom με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.texdroider.texdroider_dpi

Σήμερα πέρασα την Miui v4.9.5 και θέλω να αλλάξω μέγεθος στα εικονίδια. Γνωρίζεις κάποιος κάποιον τρόπο; Η κάποια moduldes από το Xposed;
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ειναι σμουθ η cloydyg3 ?Γιατι σε μενα τρωει κατι σκαλοματα στο σκρολαρισμα .επισης απο μπαταρια?

 

Για μένα φίλε είναι η καλύτερη ρομ. Κανένα σκάλωμα και κανένα Lag, ενώ η μπαταρία του είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Για μένα φίλε είναι η καλύτερη ρομ. Κανένα σκάλωμα και κανένα Lag, ενώ η μπαταρία του είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα.

Και εγώ φίλε συμφωνώ;) και με Bruce kernel γίνεται καλύτερη στη μπαταρία:o

Link to comment
Share on other sites

γίνεται με Nova launcher, νομίζω ότι γίνεται με το Apple settings που είναι xposed module και αλλάζει dpi σε εφαρμογές. Επίσης μπορείς να αλλάξεις τα dpi όλης της Tom με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.texdroider.texdroider_dpi

 

Ευχαριστώ φίλε! Για Nova launcher ήξερα, απλά δεν θέλω να αλλάξω Launcher. Η εφαρμογή που είπες δουλεύει κανονικά αλλά βρήκα και Manual τρόπο! ;)

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε! Για Nova launcher ήξερα, απλά δεν θέλω να αλλάξω Launcher. Η εφαρμογή που είπες δουλεύει κανονικά αλλά βρήκα και Manual τρόπο! ;)

Manual με τι; με το Xposed appsettings; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Manual με τι; με το Xposed appsettings; :cool:

 

Όχι χωρίς Xposed, με έναν explorer μόνο. Δες το βίντεο, το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Όχι χωρίς Xposed, με έναν explorer μόνο. Δες το βίντεο, το δοκίμασα και δουλεύει κανονικά.

Είσαι ωραίος Θάνο :D

 

de.robv.android.xposed.mods.playstorefix_v4_0e5ed7.apk

 

Βάλε και αυτό το Xposed module για να μην έχεις θέματα με το playstore μιας και άλλαξες τα dpi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι ωραίος Θάνο :D

 

de.robv.android.xposed.mods.playstorefix_v4_0e5ed7.apk

 

Βάλε και αυτό το Xposed module για να μην έχεις θέματα με το playstore μιας και άλλαξες τα dpi.

http://dl-count.xposed.info/modules/de.robv.android.xposed.mods.playstorefix_v4_0e5ed7.apk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! έχω κάνει root το κινήτο μου...απο που μπορω να δω αν εχει βγει πιο καινουρια εκδοση γιατι ξερω οτι δεν ερχεται αυτοματα, σωστα τα λεω;
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! έχω κάνει root το κινήτο μου...απο που μπορω να δω αν εχει βγει πιο καινουρια εκδοση γιατι ξερω οτι δεν ερχεται αυτοματα, σωστα τα λεω;

 

Στις ενημερώσεις θα πας στις ρυθμίσεις το κινητού για τις Official αναβαθμίσεις. Προφανώς είσαι με την Stock (JB 4.2) και θα σου βγάλει Update για την 4.4!

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

SOS έσβησα κατά λάθος τα video που είχα τραβήξει πριν 4 ώρες και θέλω να τα επαναφέρω...!!! υπάρχει κανένα πρόγραμμα?? δεν είμαι Root.,..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια helpp... ειχε ενας φιλος S4 Πηρε G2 και θελουμε να περασουμε τους κωδικους απο τα wifi που ειχε στο s4... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ryanamaral.wifi.passwords&hl=el ειχε αυτο το προγραμμα στο S4 πηραμε ενα back up αλλα το ιδιο προγραμμα στο G2 δεν λειτουργει ουτε στο δικο μου ουτε στο δικο του, εχετε καμια ιδεα?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Γινεται χωρις root να μικρυνουμε τα on screen κουμπια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γινεται χωρις root να μικρυνουμε τα on screen κουμπια;

Υπαρχει καμια εφαρμογη για αυτο;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω το LG G2 D802 το οποιο το εχω παρει απο Αγγλικο καταστημα και απο οσο ειδα εχει φτιαχτει για την αγορα του Hong Kong οπως φαινεται και στη φωτο. Απο την πρωτη στιγμη του εχω περασει πολλες διαφορετικες rom οπου καποια στιγμη καταφερα και το εκανα brick οπου εχασα και το IMEI του. Με τα πολλα και υστερα απο διαβασμα το επανεφερα στην εργοστασιακη του μορφη με την rom KOT49I.D8022b καθοτι ειναι 32GB η εκδοση του.

 

Ολα καλα μεχρι στιγμης, μεχρι που στις διακοπες και ενω ηταν ολα οκ, με παιρνουν τηλ και ακουω καποια τριξιματα, να εχει πεσει η φωνη κτλ (απο τα ακουστικα ομως η φωνη ειναι μια χαρα και δειχνει να μην εχει προβλημα). Παρακατω παραθετω το λινκ οπου λεει πιθανα προβληματα.

 

http://thedroidguy.com/2014/06/fix-common-lg-g2-problems-errors-93677#CjbJ5KqfjFMp9vyr.97

 

Εγω αυτο που σκεφτομαι να κανω ειναι το εξης.

 

1) Να αλλαξω το kernel και να βαλω το bruce ( το οποιο το εβαλα μολις και δεν ξεπερασε το προβλημα με τον ηχο, και επισης τωρα δεν παιζει το Knock on)

 

2) Να του βαλω την Cloudy g3 μηπως διορθωθει το προβλημα

 

3) Αν δεν διορθωθει να το κανω unroot και να το στειλω στην αντιπροσωπεια. Βεβαια σκεφτομαι μηπως πηρε νερο μεσα στο mic αλλα παλι εχω την εντυπωση δεν θα επαιζε καθολου.

 

Αυτα απο μενα..αν θελετε πειτε μου την αποψη σας για το τι ειναι καλυτερο να κανω.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ορίστε την 4.4.2 έχω

Αυτή είναι η τελευταία (official)

έκδοση για την συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια helpp... ειχε ενας φιλος S4 Πηρε G2 και θελουμε να περασουμε τους κωδικους απο τα wifi που ειχε στο s4... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ryanamaral.wifi.passwords&hl=el ειχε αυτο το προγραμμα στο S4 πηραμε ενα back up αλλα το ιδιο προγραμμα στο G2 δεν λειτουργει ουτε στο δικο μου ουτε στο δικο του, εχετε καμια ιδεα?

 

Φίλε υπάρχει ένας χειροκίνητος τρόπος να περάσεις τος κωδικούς από το αρχείο "wpa_supplicant.conf". Φυσικά θα πρέπει να έχεις και το S4 για να πάρεις c/p το περιεχόμενο του αρχείου και να το μεταφέρεις στο G2. Εκτός και να υπάρχει τρόπος να ανοίξεις το Recovery που κράτησες με παρόμοιο τρόπο. Δες εδώ και θα καταλάβεις.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις στην συσκευή μας (lg g2) Root με το Τowelroot ....???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία (official)

έκδοση για την συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε υπάρχει ένας χειροκίνητος τρόπος να περάσεις τος κωδικούς από το αρχείο "wpa_supplicant.conf". Φυσικά θα πρέπει να έχεις και το S4 για να πάρεις c/p το περιεχόμενο του αρχείου και να το μεταφέρεις στο G2. Εκτός και να υπάρχει τρόπος να ανοίξεις το Recovery που κράτησες με παρόμοιο τρόπο. Δες εδώ και θα καταλάβεις.

 

το δοκιμασα στο δικο μου και τωρα δεν μου δουλευει το wifi

:edit τελικα βρηκα τροπο με το titanium back up ευχαριτω παντως

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...