Jump to content

Doogee Discovery DG500


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον ηχο πρεπει να πας στο /system/media και να σβησεις τα αρχεια bootaudio.mp3 και shutaudio.mp3.για το led δε γνωριζω αν εχει

ευχαριστώ και πάλι, με βοήθησες πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή χρονιά.μόλις παρέλαβα ένα discovery από dx.Επειδή βλέπω κάτι recovery , root. και δεν έχω ιδέα από αυτά πρέπει να του κάνω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.μόλις παρέλαβα ένα discovery από dx.Επειδή βλέπω κάτι recovery , root. και δεν έχω ιδέα από αυτά πρέπει να του κάνω κάτι?

Καλή Χρονιά φίλε μου, εγώ το δικό μου δεν το σκάλισα και δουλεύει μιά χαρά.

Εάν δεν έχεις "ψώρα" με το να πειράζεις τα τηλέφωνα, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα από αυτά που αναφέρεις. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα και καλή χρονιά.μόλις παρέλαβα ένα discovery από dx.Επειδή βλέπω κάτι recovery , root. και δεν έχω ιδέα από αυτά πρέπει να του κάνω κάτι?

 

Δεν πρέπει να του κανεις τίποτα μέχρι να εξοικειωθείς με τη συσκευή, να διαβάσεις το παρόν θεμα και να καταλάβεις αν χρειάζονται σε εσένα ή οχι αυτά τα πειράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους.θα αγοράσω αυτό το κινητό και ήθελα να μου πείτε όσοι το αγοράσατε εντυπώσεις,κάτι που δεν σας άρεσε κτλ είδα καλά λόγια απο τον pikoka. πολύ καλα λεφτά,πολυ καλά χαρακτηριστικά. αξίζει η αγορά? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους.θα αγοράσω αυτό το κινητό και ήθελα να μου πείτε όσοι το αγοράσατε εντυπώσεις,κάτι που δεν σας άρεσε κτλ είδα καλά λόγια απο τον pikoka. πολύ καλα λεφτά,πολυ καλά χαρακτηριστικά. αξίζει η αγορά? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μιά χαρά είναι φίλε μου, απλώς από ότι βλέπω άρχισε να μην κρατάει πολύ η μπαταρία του. Εγώ θα παραγγείλω μία, τις βρήκα 5 ευρώ ενώ στο ebay τις έχουν πάνω από 10 ....

(Πάντως πριν το αγοράσεις, πές το γιά να σου πω πως να πάρεις έκπτωση από το Geekbuying.) :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους.θα αγοράσω αυτό το κινητό και ήθελα να μου πείτε όσοι το αγοράσατε εντυπώσεις,κάτι που δεν σας άρεσε κτλ είδα καλά λόγια απο τον pikoka. πολύ καλα λεφτά,πολυ καλά χαρακτηριστικά. αξίζει η αγορά? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τα σημεία που για μένα μετρούν τα είπα, πάρε και τα αρνητικά τώρα :)

- Δύσκολο να βρεις θήκη (προτιμώ πουγκί) που να το χωράει

- Η εσωτερική μνήμη του,που σύμφωνα με το Titanium είναι:

ROM συστήματος: 671MB

RAM Εσωτερική: 1,05GB

Εσωτερική: 1,92GB

- Η τιμή του, δεν μπορείς να πεις για παράδειγμα, κοίτα ρε φίλε μια κινητάρα, 700€ έσκασα αλλά σκίζει, αναγκαστικά λες

κοίτα μια κινητάρα ρε φίλε, 100€ έσκασα αλλά είναι άψογο.

 

Μιά χαρά είναι φίλε μου, απλώς από ότι βλέπω άρχισε να μην κρατάει πολύ η μπαταρία του. Εγώ θα παραγγείλω μία, τις βρήκα 5 ευρώ ενώ στο ebay τις έχουν πάνω από 10 ....

(Πάντως πριν το αγοράσεις, πές το γιά να σου πω πως να πάρεις έκπτωση από το Geekbuying.) :)

Αν και δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία του, ένα μήνα μόνο το έχω, για δώσε κανα link.

Με θήκη έχει βρει κανένας τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Τα σημεία που για μένα μετρούν τα είπα, πάρε και τα αρνητικά τώρα :)

- Δύσκολο να βρεις θήκη (προτιμώ πουγκί) που να το χωράει

- Η εσωτερική μνήμη του,που σύμφωνα με το Titanium είναι:

ROM συστήματος: 671MB

RAM Εσωτερική: 1,05GB

Εσωτερική: 1,92GB

- Η τιμή του, δεν μπορείς να πεις για παράδειγμα, κοίτα ρε φίλε μια κινητάρα, 700€ έσκασα αλλά σκίζει, αναγκαστικά λες

κοίτα μια κινητάρα ρε φίλε, 100€ έσκασα αλλά είναι άψογο.

 

 

Αν και δεν έχω πρόβλημα με την μπαταρία του, ένα μήνα μόνο το έχω, για δώσε κανα link.

Με θήκη έχει βρει κανένας τίποτα;

Το δικό μου είχε στην συσκευασία την δική του θήκη της DOOGEE ... ρώτησε εκεί που το πήρες γιατί δεν σου την έστειλαν.

Μπαταρία από εδώ:

http://dx.com/p/doogee-rechargeable-replacement-2800mah-3-7v-lithium-battery-for-doogee-discovery-dg500-black-257129

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι καινούριος στο myphone.gr αλλά έχω αγοράσει ένα DOOGEE DG500 από AliExpress στα $138 (περίπου 101 Ευρώ) και μέχρι στιγμής είναι καλύτερο από τις προσδοκίες μου. Μάλιστα είχε μέσα δώρο την θήκη από καφέ PU δέρμα (τεχνητό) δύο (2) φιλμ προστασίας οθόνης (το ένα το φορούσε και είχε και ένα spare), καλώδιο micro USB, AC σε USB αντάπτορα, καλώδιο handsfree, και 1 μπαταρία.

Το έλεγξα αρκετά διεξοδικά και το μόνο πρόβλημα που βρήκα είναι στο Bluetooth.

Ενώ ανιχνέυει τις κοντινές συσκευές (ακουστικά bluetooth) και τις αναγνωρίζει με το μοντέλο τους, και ενω κανει κανονικά pairing

όταν παει να μεταφέρει ήχο, μεταφέρει μόνο λευκό θόρυβο υψηλής έντασης.

Αυτό συμβαίνει και σε σας ? ή μόνο στο δικό μου ?

Στα διεθνή fora υπάρχουν πολλοί χρήστες κινητών android διαφόρων κατασκλευαστών επώνυμων και ανώνυμων που διαμαρτύρονται οτι η έκφοση 4.2.2. του android (που φοράει και το DG500) έχει προβλήματα με το Bluetooth.

Μήπως η ξέρει κανεις σας κάτι σχετικό με αυτό ή έχει να προτείνει καμία λύση ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι καινούριος στο myphone.gr αλλά έχω αγοράσει ένα DOOGEE DG500 από AliExpress στα $138 (περίπου 101 Ευρώ) και μέχρι στιγμής είναι καλύτερο από τις προσδοκίες μου. Μάλιστα είχε μέσα δώρο την θήκη από καφέ PU δέρμα (τεχνητό) δύο (2) φιλμ προστασίας οθόνης (το ένα το φορούσε και είχε και ένα spare), καλώδιο micro USB, AC σε USB αντάπτορα, καλώδιο handsfree, και 1 μπαταρία.

Το έλεγξα αρκετά διεξοδικά και το μόνο πρόβλημα που βρήκα είναι στο Bluetooth.

Ενώ ανιχνέυει τις κοντινές συσκευές (ακουστικά bluetooth) και τις αναγνωρίζει με το μοντέλο τους, και ενω κανει κανονικά pairing

όταν παει να μεταφέρει ήχο, μεταφέρει μόνο λευκό θόρυβο υψηλής έντασης.

Αυτό συμβαίνει και σε σας ? ή μόνο στο δικό μου ?

Στα διεθνή fora υπάρχουν πολλοί χρήστες κινητών android διαφόρων κατασκλευαστών επώνυμων και ανώνυμων που διαμαρτύρονται οτι η έκφοση 4.2.2. του android (που φοράει και το DG500) έχει προβλήματα με το Bluetooth.

Μήπως η ξέρει κανεις σας κάτι σχετικό με αυτό ή έχει να προτείνει καμία λύση ?

Το δικό μου δουλεύει πολύ καλά μέχρι στιγμής. Βεβαίως έκανα πολύ λίγη χρήση γιά μεταφορά αρχείων μέσω Bluetooth, αλλά το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο και συνδέεται μόνο του αυτομάτως με το στερεοφωνικό χωρίς πρόβλημα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δουλεύει πολύ καλά μέχρι στιγμής. Βεβαίως έκανα πολύ λίγη χρήση γιά μεταφορά αρχείων μέσω Bluetooth, αλλά το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο και συνδέεται μόνο του αυτομάτως με το στερεοφωνικό χωρίς πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά ήθελα μία διευκρίνηση. Όταν λες οτι συνδέεται με το στερεοφωνικό, εννοείς οτι μεταφέρεις ήχο από το κινητό στο στερεοφωνικό του αυτοκινήτου ?

Δηλαδή έχεις ακούσει ήχο να μεταφέρεται μέσω BT από το DG500 σε άλλη συσκευή ήχου ?

Γιατι σε μένα δουλεύει άψογα το Bluetooth του κινητού για μεταφορά αρχείων από και πρός Η/Υ που έχει Bluetooth, αλλά όταν το συνδέω με ακουστικό Bluetooth τότε στην μεταφορά ήχου μου βγάζει μόνο δυνατό θόρυβο.

Λες και υπάρχει κάποιο bug στο software που κάνει streaming τον ήχο sto ΒΤ.

Δηλαδή το BT σαν συσκευή φαίνεται να δουλεύει άψογα.

Ανιχνεύει συσκευές και ανιχνεύεται άμεσα, μεταφέρει αρχεία, κλπ.

Απλά όταν μεταφέρει ήχο βγάζει μόνο θόρυβο, γεγονός που είναι παράξενο και με οδηγεί στην σκέψη οτι κάτι περίεργο συμβαίνει.

Σκέφτομαι να κάνω επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις, για να καλύψω την περιπτωση μήπως κάποιο software που εγκατέστησα πείραξε το streaming στο BT.

 

Επίσης μία ερώτηση : τι software χρησιμοποιείτε για σύνδεση με PC (sync επαφών κλπ) ?

Εγώ έβαλα το Moborobo αλλά μου φαίνεται ασταθές. Άλλες φορές συνδέεται με το κινητό και άλλες όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά ήθελα μία διευκρίνηση. Όταν λες οτι συνδέεται με το στερεοφωνικό, εννοείς οτι μεταφέρεις ήχο από το κινητό στο στερεοφωνικό του αυτοκινήτου ?

Δηλαδή έχεις ακούσει ήχο να μεταφέρεται μέσω BT από το DG500 σε άλλη συσκευή ήχου ?

Γιατι σε μένα δουλεύει άψογα το Bluetooth του κινητού για μεταφορά αρχείων από και πρός Η/Υ που έχει Bluetooth, αλλά όταν το συνδέω με ακουστικό Bluetooth τότε στην μεταφορά ήχου μου βγάζει μόνο δυνατό θόρυβο.

Λες και υπάρχει κάποιο bug στο software που κάνει streaming τον ήχο sto ΒΤ.

Δηλαδή το BT σαν συσκευή φαίνεται να δουλεύει άψογα.

Ανιχνεύει συσκευές και ανιχνεύεται άμεσα, μεταφέρει αρχεία, κλπ.

Απλά όταν μεταφέρει ήχο βγάζει μόνο θόρυβο, γεγονός που είναι παράξενο και με οδηγεί στην σκέψη οτι κάτι περίεργο συμβαίνει.

Σκέφτομαι να κάνω επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις, για να καλύψω την περιπτωση μήπως κάποιο software που εγκατέστησα πείραξε το streaming στο BT.

 

Επίσης μία ερώτηση : τι software χρησιμοποιείτε για σύνδεση με PC (sync επαφών κλπ) ?

Εγώ έβαλα το Moborobo αλλά μου φαίνεται ασταθές. Άλλες φορές συνδέεται με το κινητό και άλλες όχι.

Συνδέεται με το στερεοφωνικό και όταν με καλλούν συνομιλώ μέσω των ηχείων και του μικροφώνου στο ταμπλώ και ο ήχος είναι "καμπάνα". Δεν γνωρίζω κάτι που να μπορεί να σε βοηθήσει, ίσως κάποιος με περισσότερες γνώσεις να έχει κάποια λύση.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

.......

Επίσης μία ερώτηση : τι software χρησιμοποιείτε για σύνδεση με PC (sync επαφών κλπ) ?

Εγώ έβαλα το Moborobo αλλά μου φαίνεται ασταθές. Άλλες φορές συνδέεται με το κινητό και άλλες όχι.

 

Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ το myphone explorer, συγχρονίζει άψογα επαφές, σημειώσεις, ημερολόγιο με outlook και κλήσεις, sms, αρχεία με τον η/υ σου. Άψογο.

Για το bluetooth θα δοκιμάσω απο Δευτέρα με 2-3 που έχω κάπου στο γραφείο και θα σου πω τι παίζει με το δικό μου τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ το myphone explorer, συγχρονίζει άψογα επαφές, σημειώσεις, ημερολόγιο με outlook και κλήσεις, sms, αρχεία με τον η/υ σου. Άψογο.

Για το bluetooth θα δοκιμάσω απο Δευτέρα με 2-3 που έχω κάπου στο γραφείο και θα σου πω τι παίζει με το δικό μου τηλέφωνο.

 

Πήγα να κατεβάσω το Myphone Explorer από την FJ Software Development (έκδοση 1.8.5 6.8 ΜΒ)

αλλά το ESET Antivirus μου βρίσκει :

Win32/DownWare.L potentially unwanted application

 

Ισως είναι false positive αλλά αν είναι κάποιο malware δεν θα ήθελα να το διακινδυνεύσω.

 

Παιδιά εγώ είμαι καινούριος στο myphone.gr αλλά έχω αγοράσει ένα DOOGEE DG500 από AliExpress στα $138 (περίπου 101 Ευρώ) και μέχρι στιγμής είναι καλύτερο από τις προσδοκίες μου. Μάλιστα είχε μέσα δώρο την θήκη από καφέ PU δέρμα (τεχνητό) δύο (2) φιλμ προστασίας οθόνης (το ένα το φορούσε και είχε και ένα spare), καλώδιο micro USB, AC σε USB αντάπτορα, καλώδιο handsfree, και 1 μπαταρία.

Το έλεγξα αρκετά διεξοδικά και το μόνο πρόβλημα που βρήκα είναι στο Bluetooth.

Ενώ ανιχνεύει τις κοντινές συσκευές (ακουστικά bluetooth) και τις αναγνωρίζει με το μοντέλο τους, και ενω κανει κανονικά pairing

όταν παει να μεταφέρει ήχο, μεταφέρει μόνο λευκό θόρυβο υψηλής έντασης.

Κατά τα άλλα το BT δουλεύει κανονικά, σηλαδή κάνει αποστολή και λήψη αρχείων χωρίς πρόβλημα.

Επίσης και το DG500 δουλεύει κατά τα άλλα άψογα (μέχρι στιγμής).

Μήπως υπάρχει κανείς που να έχει το ίδιο πρόβλημα και να το έλυσε ?

Στα διεθνή fora υπάρχουν πολλοί χρήστες κινητών android διαφόρων κατασκευαστών επώνυμων και ανώνυμων που διαμαρτύρονται οτι η έκδοση 4.2.2. του android (που φοράει και το DG500) έχει προβλήματα με το Bluetooth.

Μήπως η ξέρει κανεις σας κάτι σχετικό με αυτό ή έχει να προτείνει καμία λύση ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

.....

Το έλεγξα αρκετά διεξοδικά και το μόνο πρόβλημα που βρήκα είναι στο Bluetooth.

Ενώ ανιχνεύει τις κοντινές συσκευές (ακουστικά bluetooth) και τις αναγνωρίζει με το μοντέλο τους, και ενω κανει κανονικά pairing

όταν παει να μεταφέρει ήχο, μεταφέρει μόνο λευκό θόρυβο υψηλής έντασης.

Κατά τα άλλα το BT δουλεύει κανονικά, σηλαδή κάνει αποστολή και λήψη αρχείων χωρίς πρόβλημα.

Επίσης και το DG500 δουλεύει κατά τα άλλα άψογα (μέχρι στιγμής).

Μήπως υπάρχει κανείς που να έχει το ίδιο πρόβλημα και να το έλυσε ?

Στα διεθνή fora υπάρχουν πολλοί χρήστες κινητών android διαφόρων κατασκευαστών επώνυμων και ανώνυμων που διαμαρτύρονται οτι η έκδοση 4.2.2. του android (που φοράει και το DG500) έχει προβλήματα με το Bluetooth.

Μήπως η ξέρει κανεις σας κάτι σχετικό με αυτό ή έχει να προτείνει καμία λύση ?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

 

Με το LG HBM-220 συνδέεεται αλλά όταν απαντήσεις σε κλήση ακούγονται μόνο παράσιτα.

Με samsung (δεν ξέρω λοιπά στοιχεία) δεν το βλέπει.

Με το Plantronics M155 δουλεύει άψογα και με πολύ καλή ποιότητα ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα τα εξής Bluetooth ακουστικά :

Sony Ericsson HBH PV705

Sony Ericsson VH300

Samsung HM1100

Κανένα από τα 3 δεν λειτουργεί. Όλα συνδέονται και κάνουν pairing κανονικά, αλλά όταν είναι να μεταδώσουν ήχο μεταδίδουν μόνο θόρυβο (παράσιτα) !

Πάντως το γεγονός ότι και στον χρήστη pikoka το LG HBM-220 παρουσιάζει παρόμοια συμπεριφορά ίσως δείχνει ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα hardware ειδικά το δικό μου DG 500 αλλά οτι υπάρχει κάποιο συνολικό πρόβλημα συμβατότητας των DOOGEE DG 500 με αρκετά Bluetooth ακουστικά.

Αλλά αν λειτούργησε το Plantronics M155 αυτό σημαίνει οτι υπάρχει τουλάχιστον ένα ακουστικό συμβατό.

Τώρα που οφείλεται αυτή η ασυμβατότητα είναι κάτι που θέλει ψάξιμο.

Ίσως για λόγους πληρωμής copyright η DOOGEE δεν έχει ενσωματώσει κάποιον software codec για bluetooth που χρησιμοποιούν π.χ. αυτά που φαίνεται να μην λειτουργούν,

ενώ το PLantronics ίσως χρησιμοποιεί άλλο codec που συμπεριλαμβάνεται ....

Επίσης απ' ότι είδα το PLantronics έχει και δική του εφαρμογή MyHeadset app που ίσως αυτή κάνει την διαφορά.

Μήπως υπάρχει ανάλογη εφαρμογή γενικής χρήσης που μπορεί να λύσει το πρόβλημα και για τα υπόλοιπα ακουστικά,

ώστε να μην αναγκαστούμε να τα πετάξουμε και να πάρουμε το PLantronics ?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με το κινητό DG500 και bluetooth motorola αυτοκινήτου. Συνδέονται αλλά ο θόρυβος (white noise) είναι πολύ μεγάλος...

Ίσως την λύση την δώση κάποια αναβάθμιση σε νεότερο android.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι τυχαιο αλλα απο την μέρα που αγόρασα αυτό το τηλέφωνο κολλάει το router στο σπίτι μου όταν είναι ανοιχτο το wifi.Μπορει να είναι και συμτωση.Του έχει τύχη κανενός κάτι τέτοιο????
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι τυχαιο αλλα απο την μέρα που αγόρασα αυτό το τηλέφωνο κολλάει το router στο σπίτι μου όταν είναι ανοιχτο το wifi.Μπορει να είναι και συμτωση.Του έχει τύχη κανενός κάτι τέτοιο????

 

Διευκρίνισε τι σύνδεση έχεις. Σε εμένα με HOL είναι απροβλημάτιστο και ταχύτατο. Επίσης δοκιμασμένο και σε tethering mode δουλεύει άψογα. Μόνο με το bluetooth μου έχει κάνει νερά...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Eχω forhnet και το router ειναι το tomson tg-585.

Εκλεισα το wifi για 2 μέρες και το Router δεν κόλλησε.

Ανοιξα το wifi αλλα είχα τα wifi στο doogee και σε ένα sony κλειστο και δεν κόλλησε

Ανοιξα τα wifia στα κινητά και ξανακόλλησε

Link to comment
Share on other sites

Eχω forhnet και το router ειναι το tomson tg-585.

Εκλεισα το wifi για 2 μέρες και το Router δεν κόλλησε.

Ανοιξα το wifi αλλα είχα τα wifi στο doogee και σε ένα sony κλειστο και δεν κόλλησε

Ανοιξα τα wifia στα κινητά και ξανακόλλησε

 

 

Βαλε χειροκινητα τις ip.

Πρεπει να γινετε διενειξη.

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα ip και στα 2 κινητα και μόλις ανοιξα τα wifia κόλλησε.Χθες τους έβαλα και dns.Ολά μια χαρα

μέχρι το βράδυ.Σήμερα το πρωι οκ και τώρα το μεσημέρι που γύρισε το doogee σπίτι κόλλησε.

Ενα θέμα που έχω είναι ότι το Modem είναι σε άλλο όροφο του σπιτιού με αποτέλεσμα το σήμα στο σαλόνι να είναι ασθενες και συνέχεια το τηλέφωνο να χάνει και να βρήσκει το wifi.Υπάρχει περίπτωση να κολλάει απο αυτό?Το ίδιο βέβαια παθαίνει και τρο sony και δσεν κολλάει το modem.

Παίζει να τα έχει παίξει το modem???

 

Yπάρχει περίπτωση να θέλει καμια αναβάθμιση το modem στο firmware???

Edited by nlack1
Link to comment
Share on other sites

Έχω Forthnet και ίδιο router και μου κάνει κατά καιρούς τα ίδια. Επίσης μαζεύει ανενεργές συσκευές με το κιλό και δεν τις σουτάρει όταν τελειώνει η διάρκεια leasing του ασύρματου και τώρα τελευταία κάνει και κολλήματα στο wireless και ειδικά στον ασύρματο εκτυπωτή, που δεν παίρνει πυκνά-συχνά την εκτύπωση και πρέπει να κλείσω και να ξανανοίξω τον router για να ξεκινήσει. Όταν καθαρίζω τις ανενεργές συσκευές, το router ψιλοσυνέρχεται για λίγες μέρες.

 

Επειδή είμαι πάνω από χρόνο στην Forthnet, προς τιμήν του μου δώσαν μόνοι τους έναν νέο router που όλο ξεχνάω να πάω να παραλάβω. Είμαι βέβαια σίγουρος ότι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή αυτήν-καθαυτήν και ότι και με το καινούργιο θα έχω τα ίδια θέματα. Μάλλον είναι ηλίθια και κακοσχεδιασμένη γαλλική κατασκευή, που και το μενού του είναι άκρως προβληματικό και για μπάτσες (ψάχνω εδώ και 15 λεπτά να αλλάξω τις ρυθμίσεις του DHCP και δεν το βρίσκω...), όσο και αργό σαν σαλιγκάρι.

 

Μάλλον η λύση είναι να πάω σε aftermarket router και λέω να δοκιμάσω το TP-Link W8970 Gigabit 300Mbps...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Doogee Discovery DG500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...