Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατα τη διαδικασια εχε την οθονη του κινητου ανοιχτη. Καποια στιγμη θα σε ρωτησει να δεχτεις κατι. Δεξου το και η διαδικασια θα συνεχισει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως μπορώ να διορθώσω αυτό? βρίσκομαι σε cloudy 3.3 και θελω να φλασαρω την στοκ λολλιποπ.

Φλασαρε μια flashable stock και μετα κανε τη διαδικασια με το Flash Tool.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

iPhone 6 64GB Jailbroken
Link to comment
Share on other sites

και ποιο απο ολα να κατεβάσω?

Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει κάποια, αλλά στην περίπτωση σου δε νομίζω να παίζει και πολύ ρόλο ποια θα βάλεις!

Βάλε μία π.χ. 30b όσο για ν' αλλάξεις απ' την cloudy...... μπας και ξεκολλήσει το flash tool.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, θελω τη βοηθεια σας!!!! ειχα το κιν σε cm 12.1 αλλα ειχα καποια θεματα με το recovery και δεν μπορουσα να κανω update τη νεα εκδοση που ηθλεα της cm, ετσι αποφασισα να φλασαρω μια στοκ ρομ ωστε να φυγουν ολα απο μεσα κλπ κλπ.

εκανα την εγκατασταση της στοκ μαμα ρομ της 4.4.2 ολα καλα (σχεδον).

1. παρατηρισα πως σε download mode γραφει με κοκκινα γραμματα rooted

2. δεν μπορω να γινω ροοτ! (το κανω με τον οδηγο που ειναι στη πρωτη σελιδα) μου βγαζει το μηνυμα:

'adb' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file.

3. χτες ειχα κανει τα ιδια βηματα αλλα ειχα καταφερει να ειμαι ροοτ, αλλα δεν μπορουσα να κανω εγκατασταση το recovery για κανενα λογο..

 

οποια βοηθεια θα την εκτιμουσα...ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

παιδια στη συνεχεια του παραπανω μηνυματος μου, καταφερα και εκανα το ροοτ με τη διαδικασια που ειναι για το lollipop δεν μπορω ομως να κανω εγκατασαταση το TWRP recovery, καποια βοηθεια?????
Link to comment
Share on other sites

παιδια στη συνεχεια του παραπανω μηνυματος μου, καταφερα και εκανα το ροοτ με τη διαδικασια που ειναι για το lollipop δεν μπορω ομως να κανω εγκατασαταση το TWRP recovery, καποια βοηθεια?????

Δοκίμασε με autorec:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

 

Και όσο αφορά το πρώτο σου ερώτημα, γιατί δεν πρόλαβα να απαντήσω........ Απ' τη στιγμή που πρωτοπήραμε την Kit Kat (απο jelly bean) σε όλους γράφει rooted στο download mode. Ακόμη και σ' αυτούς που δε ρουταραν ποτέ, είναι κάτι σαν bug.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με autorec:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

 

Και όσο αφορά το πρώτο σου ερώτημα, γιατί δεν πρόλαβα να απαντήσω........ Απ' τη στιγμή που πρωτοπήραμε την Kit Kat (απο jelly bean) σε όλους γράφει rooted στο download mode. Ακόμη και σ' αυτούς που δε ρουταραν ποτέ, είναι κάτι σαν bug.

 

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!! τοση ταλαιπωρια δυο μερες τωρα, και τελικα τοσο απλο ...ευχαριστω και παλι!!!:thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με autorec:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496

 

Και όσο αφορά το πρώτο σου ερώτημα, γιατί δεν πρόλαβα να απαντήσω........ Απ' τη στιγμή που πρωτοπήραμε την Kit Kat (απο jelly bean) σε όλους γράφει rooted στο download mode. Ακόμη και σ' αυτούς που δε ρουταραν ποτέ, είναι κάτι σαν bug.

 

Όταν μου ήρθε από το service πάντως δεν υπήρχε το rooted

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια παλι εδω! help, μπηκα στο TWRP για να φλασαρω μια ρομ την (spiderio) εκανα Dalvik Cache, System, Data και Cache, κανει την εγκατασταση λεει πως ολα οκ, και το κινητο ανοιγει μεχρι το logo και μετα μπαινει παλι μεσα το TWRP... καμια ιδεα???

παω να δοκιμασω και την CM 12.1 μηπως εχει κατι η ρομ...

με την cm 12.1 δουλεψε!ολα οκ! το θεμα ειναι οτι θελω να εγκαταστησω την αλλη που ειναι σε 4.4.2 μηπως υπαρχει καποιο προβλημα?

Edited by spinaci
Link to comment
Share on other sites

Όταν μου ήρθε από το service πάντως δεν υπήρχε το rooted

Ναι; Σου περάσαμε Kit Kat και δεν έγραφε rooted; Θυμάμαι παντως πολλά παιδιά που δεν είχαν ρουταρει ποτέ, μετά από ΟΤΑ (jelly bean σε kit kat) τους έγραφε rooted και η LG νομίζω έλεγε δεν υπάρχει πρόβλημα!!

 

παιδια παλι εδω! help, μπηκα στο TWRP για να φλασαρω μια ρομ την (spiderio) εκανα Dalvik Cache, System, Data και Cache, κανει την εγκατασταση λεει πως ολα οκ, και το κινητο ανοιγει μεχρι το logo και μετα μπαινει παλι μεσα το TWRP... καμια ιδεα???

παω να δοκιμασω και την CM 12.1 μηπως εχει κατι η ρομ...

με την cm 12.1 δουλεψε!ολα οκ! το θεμα ειναι οτι θελω να εγκαταστησω την αλλη που ειναι σε 4.4.2 μηπως υπαρχει καποιο προβλημα?

Μήπως παίζεται κάτι με τον bootloader; Θέλει μήπως άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Ναι; Σου περάσαμε Kit Kat και δεν έγραφε rooted; Θυμάμαι παντως πολλά παιδιά που δεν είχαν ρουταρει ποτέ, μετά από ΟΤΑ (jelly bean σε kit kat) τους έγραφε rooted και η LG νομίζω έλεγε δεν υπάρχει πρόβλημα!!

 

 

 

με lollipop το έστειλα. Aνάμεσα στα άλλα (οθόνη κ μπαταρία) μου έγραψαν πως εκαναν και αναβάθμιση λογισμικού (τώρα τι ακριβώς δεν ξέρω) και όταν το πήρα δεν είχε το rooted

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζεται κάτι με τον bootloader; Θέλει μήπως άλλον;

 

καλημερα, μαλλον...πως αλλαζω bootloader?ευκολο ειναι??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μαλλον...πως αλλαζω bootloader?ευκολο ειναι??

Είναι σε μορφή zip και φλασάρεις απο recovery!

Ποιά spiderio προσπαθείς να βάλεις; Δε γράφει λεπτομέριες στο "How to install";

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,εβαλα το xposed και χαθηκε το γραφικο στοιχειο και η εφαρμογη του καιρου υπαρχει τροπος να το επαναφερω χωρις επαναφορα του τηλεφωνου;

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε μορφή zip και φλασάρεις απο recovery!

Ποιά spiderio προσπαθείς να βάλεις; Δε γράφει λεπτομέριες στο "How to install";

 

βαζω την 1.2 και μετα την 1.3.1! οταν τις φλασαρα τις βαλα και τις δυο μαζι...δηλ φλασαρα την 1.2 και στο καπακι τιην 1.3.1 χωρις να κανω επανεκκινηση..μηπως φταιει αυτο???

 

εχουμε καποιο link για τον bootloader?

Edited by spinaci
Link to comment
Share on other sites

βαζω την 1.2 και μετα την 1.3.1! οταν τις φλασαρα τις βαλα και τις δυο μαζι...δηλ φλασαρα την 1.2 και στο καπακι τιην 1.3.1 χωρις να κανω επανεκκινηση..μηπως φταιει αυτο???

 

εχουμε καποιο link για τον bootloader?

Που τη θυμήθηκες βρε αυτή!! Εδώ γράφει ότι είναι 4.2.2!

Μήπως δηλαδή θέλει Jelly bean bootloader!

Σ' αυτή τη σελίδα:

http://dorimanx.shine.sk/LG/

Τέρμα κάτω θα βρεις τα zip για bootloader της Jelly bean και Kit Kat.

Αν θες δοκίμασε (από recovery) πρώτα να φλασάρεις το JB bootloader, reboot to recovery και μετά να φλασάρεις τη spiderio!

Με κάθε επιφύλαξη όμως αυτά..!

Link to comment
Share on other sites

Που τη θυμήθηκες βρε αυτή!! Εδώ γράφει ότι είναι 4.2.2!

Μήπως δηλαδή θέλει Jelly bean bootloader!

Σ' αυτή τη σελίδα:

http://dorimanx.shine.sk/LG/

Τέρμα κάτω θα βρεις τα zip για bootloader της Jelly bean και Kit Kat.

Αν θες δοκίμασε (από recovery) πρώτα να φλασάρεις το JB bootloader, reboot to recovery και μετά να φλασάρεις τη spiderio!

Με κάθε επιφύλαξη όμως αυτά..!

 

καλημερα, εγω ειχα την cm 12.1 αλλα εχα καποια θεματα...και ελεγα να εβαζα αυτη που ειχα βαλει στο παρελθον..

τωρα εβαλα αυτη

ποια μου πρωτηνεις να περασω γιατι βαριεμαι να φλασαρω και να δοκιμαζω... καποια που να ειναι δοκιμασμενει και γενικα καλη και αν θα ηταν καλο να αλλαζα και τον KERNEL, δεν εχω αλλαξει ποτε και δεν ξερω αλλα με εβαλες τωρα στο τρυπακι χιχιχ..

ευχαριστω!!!!:up:

Edited by spinaci
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εγω ειχα την cm 12.1 αλλα εχα καποια θεματα...και ελεγα να εβαζα αυτη που ειχα βαλει στο παρελθον..

τωρα εβαλα αυτη

ποια μου πρωτηνεις να περασω γιατι βαριεμαι να φλασαρω και να δοκιμαζω... καποια που να ειναι δοκιμασμενει και γενικα καλη και αν θα ηταν καλο να αλλαζα και τον KERNEL, δεν εχω αλλαξει ποτε και δεν ξερω αλλα με εβαλες τωρα στο τρυπακι χιχιχ..

ευχαριστω!!!!:up:

Μμμμ, στο θέμα της rom δεν είμαι και ο καταλληλότερος για να σε βοηθήσω!! Δεν έχω δοκιμάσει πάρα πολλές για να έχω μέτρο σύγκρισης! Τώρα φοράω αυτά που γράφει η υπογραφή μου από κάτω....... είναι Kit Kat (4.4.2) αυτή που έχω. Δοκίμασα 2-3 φορές και τις lollipop του Cloudyfa (γενικώς μου αρέσουν οι stock based) αλλά δε με ενθουσίασαν , ούτε η lollipop γενικότερα!!

Αν βάλεις lollipop stock based (π.χ. CloudyG2 3.3) πολύ καλός kernel είναι ο Xceed.

Αν διαβάσεις το νήμα με τις "Τροποποιήσεις" για το G2 εκεί τα παιδιά προτείνουν συνέχεια διάφορες rom's, για να μάθεις περισσότερα! Κάποια παιδιά είναι αρρωστημένοι flash maniac's και κάθε λιγο φλασάρουν και κάτι άλλο!!:p

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανένας πώς γίνεται σε lgg2 root.. ;Το πάλεψα και έγινε το μισό μάλλον .έχει εγκαταστήσει το σούπερ user μόνιμα χωρίς να βγαίνει αλλά δεν δουλεύει.. Μια βοήθεια.. Τρέχει lollipop.. 5.0.2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια κανω αναβαθμιση και απο το pc suite η απο το lg support tool και παντα κολαει στο 0%. Τι παιζει? Εχει την 4.4.2 τωρα χωρις ροοτ. Αλλα στην οθονη που κολλαει λεει οτι ειναι ροοτ ,wtf??

Θελω να το κανω χωρις custom rom κτλπ. Υπαρχει περιπτωση να εχει λυση? Ευχαριστω πολυ!

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Εχω το G2 περίπου 6 μήνες, το ειχα πάρει μεταχειρισμένο και μέχρι τώρα ολα ηταν τέλεια. Το ειχα συνέχεια σε θήκη, ειχε φαει και τις τούμπες του και δεν ειχε παρουσιάσει τίποτα. Το εβγαλα προχθες λίγο από τη θήκη και μου έπεσε στο πατωμα και απο εκείνη τη στιγμή χάνει συνέχεια το σήμα και δεν μπορω να κάνω κλήσεις καθόλου. Το έχει πάθει κανείς; Είναι ακομα στην εγγύηση, παίζει να γίνει τίποτα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω το G2 περίπου 6 μήνες, το ειχα πάρει μεταχειρισμένο και μέχρι τώρα ολα ηταν τέλεια. Το ειχα συνέχεια σε θήκη, ειχε φαει και τις τούμπες του και δεν ειχε παρουσιάσει τίποτα. Το εβγαλα προχθες λίγο από τη θήκη και μου έπεσε στο πατωμα και απο εκείνη τη στιγμή χάνει συνέχεια το σήμα και δεν μπορω να κάνω κλήσεις καθόλου. Το έχει πάθει κανείς; Είναι ακομα στην εγγύηση, παίζει να γίνει τίποτα;

Θα σου ελεγα να το πας στην Procodria που ειναι το επισημο service της LG στην Ελλαδα ή να το ανοιξεις μονος σου(ευκολο) και να τσεκαρεις τις επαφες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...