Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρήγγειλα απο το geekbuying στις 19 του μηνα και μου εχουν στειλει το tracking number το οποιο ειναi τυπου RF............SG αλλα οταν το βαζω στην σελιδα μου λεει "Το προϊόν δε βρέθηκε . Επικοινωνήστε με τον αποστολέα και δοκιμάστε ξανά ."Να αρχισω να ανησυχω ? εχουν περασει σχεδον δεκα μερες απο την αγορα δεν θα πρεπε να δουλευει το tracking μεχρι τωρα ?

 

Βάλε το tracking number σου στο http://xoms.4px.com/ Στο πλαίσιο πάνω απο εκεί που λέει Query , βάλε το αποτέλεσμα της πράξης.

Και εγώ είχα μεγάλη καθυστέρηση σαν εσένα, σε σημείο να πιστεύω ότι το κατάστημα με κοροϊδεύει και δεν έστειλε ποτέ το δέμα στην SG, αλλά τελικά το είχε στείλει και το μόνο site που μου έδινε στοιχεία είναι το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παρήγγειλα απο το geekbuying στις 19 του μηνα και μου εχουν στειλει το tracking number το οποιο ειναi τυπου RF............SG αλλα οταν το βαζω στην σελιδα μου λεει "Το προϊόν δε βρέθηκε . Επικοινωνήστε με τον αποστολέα και δοκιμάστε ξανά ."Να αρχισω να ανησυχω ? εχουν περασει σχεδον δεκα μερες απο την αγορα δεν θα πρεπε να δουλευει το tracking μεχρι τωρα ?

 

Και εγώ με αγορά στις 23/9 μία από τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...έχω παραγγείλει ένα τζινακι... Από aliexpress.. Προχθές έγινε η παραγγελία.. RJ791130925CN...

Αλλά πολύ γρήγορα δεν έφυγε σε δύο μέρες;;; Έχω φρικάρει

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Aυτα που στελνει το gearbest με NL που εμφανίζονται στο http://www.sky56.cn/ από τα ελτα παραδίδονται? λεει ότι από 24/9 έχει φτάσει ελλαδα και ακόμα 29/9 δεν εχει ερθει ειδοποίηση .
Link to comment
Share on other sites

Ειναι untracking μεταφέρετε σαν απλο δεμα στην ελλαδα και δεν θα εχεις εικονα για το που βρισκετε. Απλα περιμένεις να παραλαβεις.

Ευχαριστώ πολύ. Έχεις καμιά ιδέα ποτέ να κάνω complain αν δεν έρθει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aυτα που στελνει το gearbest με NL που εμφανίζονται στο http://www.sky56.cn/ από τα ελτα παραδίδονται? λεει ότι από 24/9 έχει φτάσει ελλαδα και ακόμα 29/9 δεν εχει ερθει ειδοποίηση .

 

Ναι ,απο τα ελτα. Περιμενε ,θα ερθει !

 

maik6600 Μεσα σε εξι μηνες μπορεις να κανεις καταγγελια στο paypal.

Οι περισσοτεροι κανουν στον 1 1/2 μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,απο τα ελτα. Περιμενε ,θα ερθει !

 

αραγε αφηνουν ειδοποιητηριο όπως στα συστημένα ή μπορει να στο αφήσουν και στην εισοδο της οικοδομης? άλλο unregistered που είχα παρει μου το είχαν φέρει στην πορτα του διαμερισματος!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,απο τα ελτα. Περιμενε ,θα ερθει !

 

maik6600 Μεσα σε εξι μηνες μπορεις να κανεις καταγγελια στο paypal.

Οι περισσοτεροι κανουν στον 1 1/2 μηνα.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αραγε αφηνουν ειδοποιητηριο όπως στα συστημένα ή μπορει να στο αφήσουν και στην εισοδο της οικοδομης? άλλο unregistered που είχα παρει μου το είχαν φέρει στην πορτα του διαμερισματος!

 

τελικα ηρθε ειδοποιητηριο πριν λιγο ! ειχε φτασει από 27/9 αλλά το εστειλαν σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθειστε γιατι υπαρχει προβλημα.Ειχα κανει μια παραγγελια η οποια τελικα εσπασε σε δυο μερη.

Ηρθαν λοιπον τα tvbox και αντι για 3 υπηρχαν μονο 2 μεσα στο δεμα.Για το αλλο εστειλα email.

Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε "hi ,sory . we snet thei tem with 2 packages , and another tracking number , is RS175244667CN"

Βλεποντας το τρακινγκ φαινεται να πηγαινοερχεται στο αεροδρομιο. Τελευταια μερα παραλαβης θεωρειται η 11η Οκτ.

Τι κανουμε τωρα?Περιμενω μεχρι τις 11 και μετα ζηταω refund?Ξαναεπικοινωνω?

Ευχαριστω παιδια

 

Υ.Σ. ο πωλητης ειναι αυτος http://www.ebay.com/itm/291835916602

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθειστε γιατι υπαρχει προβλημα.Ειχα κανει μια παραγγελια η οποια τελικα εσπασε σε δυο μερη.

Ηρθαν λοιπον τα tvbox και αντι για 3 υπηρχαν μονο 2 μεσα στο δεμα.Για το αλλο εστειλα email.

Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε "hi ,sory . we snet thei tem with 2 packages , and another tracking number , is RS175244667CN"

Βλεποντας το τρακινγκ φαινεται να πηγαινοερχεται στο αεροδρομιο. Τελευταια μερα παραλαβης θεωρειται η 11η Οκτ.

Τι κανουμε τωρα?Περιμενω μεχρι τις 11 και μετα ζηταω refund?Ξαναεπικοινωνω?

Ευχαριστω παιδια

 

Υ.Σ. ο πωλητης ειναι αυτος http://www.ebay.com/itm/291835916602

Ναι άμα δεν έχει ξεκολλήσει μέχρι τότε, ζήτα refund.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τύχει σε κανέναν παραγγελία από Κίνα που να μη δουλεύει το τρακινγκ μετά από μια βδομάδα; Έκανα παραγγελία από gearbest, έγινε shipped στις 22/09, την μεθεπομενη μου εμφανιζόταν ως "the item is pre-advised", και μια μέρα μετά ξεκίνησε να μην το βρίσκει καθόλου, πράγμα που εξακολουθεί μέχρι και σήμερα. Να ανησυχώ; Έστειλα στο gearbest και μου είπαν ότι μπορεί να μην εμφανίζεται, αλλά ταξιδεύει...

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τύχει σε κανέναν παραγγελία από Κίνα που να μη δουλεύει το τρακινγκ μετά από μια βδομάδα; Έκανα παραγγελία από gearbest, έγινε shipped στις 22/09, την μεθεπομενη μου εμφανιζόταν ως "the item is pre-advised", και μια μέρα μετά ξεκίνησε να μην το βρίσκει καθόλου, πράγμα που εξακολουθεί μέχρι και σήμερα. Να ανησυχώ; Έστειλα στο gearbest και μου είπαν ότι μπορεί να μην εμφανίζεται, αλλά ταξιδεύει...

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ίσως σου εμφανιστεί σε λίγο. Περίμενε 5-12 μέρες το πολύ και μετά αρχισε να ανησυχείς.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ναι untracking... Δεν είναι κινητό αξία ούτε 10 euro... Air mouse....

 

Τωρα στην ελλαδα ειναι σαν απλό δεμα. Περιμένεις να λαβεις ειδοποιητηριο η το ιδιο δέμα. Δεν μπορεις να κανεις κατι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως απο 1 οκτωβρη έχουν αργίες, αυτο σημαινει πως αν δεν εχει φυγει απο κίνα μεχρι την κυριακη τοτε παμε συν μια βδομάδα για να φύγει;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την αργία(1-5 του μηνα)παιδιά ετοιμαστείτε για αργοποριες. Πάνω από μια βδομάδα πίσω λογικά, δεδομένου πως όλα μένουν ακίνητα και θα φορτωσουν επιπλέον παραγγελίες της εβδομάδας αυτής. Υπομονή για γερά στομαχια..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει τύχει σε κανέναν παραγγελία από Κίνα που να μη δουλεύει το τρακινγκ μετά από μια βδομάδα; Έκανα παραγγελία από gearbest, έγινε shipped στις 22/09, την μεθεπομενη μου εμφανιζόταν ως "the item is pre-advised", και μια μέρα μετά ξεκίνησε να μην το βρίσκει καθόλου, πράγμα που εξακολουθεί μέχρι και σήμερα. Να ανησυχώ; Έστειλα στο gearbest και μου είπαν ότι μπορεί να μην εμφανίζεται, αλλά ταξιδεύει...

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν είναι με την NL είναι φυσιολογικό, δεν εμφανίζεται μέχρι να φθάσει στην Ολλανδία.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι με την NL είναι φυσιολογικό, δεν εμφανίζεται μέχρι να φθάσει στην Ολλανδία.

Όμως είπε ότι δεν το βρίσκει πλέον, όχι ότι κόλλησε στο pre advised.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!εχω αυτη την παραγγελια:RS243549912CN!Μου εβγαλε rejected μετα shipped by air στις 21 μετα στις 23 Guangzhou office of exchange !τι γινεται?να ανοιξω dispute?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Όμως είπε ότι δεν το βρίσκει πλέον, όχι ότι κόλλησε στο pre advised.

Έτσι ακριβώς είναι και με παραξενεύει. Πλέον δεν το βρίσκει. Βέβαια σε άλλο σαιτ που βρήκα εδώ το εντοπίζει αν και απ τις 24 του μήνα μένει κολλημένο στο departed from airport. Υποθέτω εννοεί αεροδρόμιο Κίνας και πάει για Ολλανδία...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!εχω αυτη την παραγγελια:RS243549912CN!Μου εβγαλε rejected μετα shipped by air στις 21 μετα στις 23 Guangzhou office of exchange !τι γινεται?να ανοιξω dispute?ευχαριστω!

 

Σημαίνει οτι τώρα έφυγε κανονικά από εκεί.Για πιο λόγο να ανοίξεις dispute....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθειστε γιατι υπαρχει προβλημα.Ειχα κανει μια παραγγελια η οποια τελικα εσπασε σε δυο μερη.

Ηρθαν λοιπον τα tvbox και αντι για 3 υπηρχαν μονο 2 μεσα στο δεμα.Για το αλλο εστειλα email.

Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου ειπε "hi ,sory . we snet thei tem with 2 packages , and another tracking number , is RS175244667CN"

Βλεποντας το τρακινγκ φαινεται να πηγαινοερχεται στο αεροδρομιο. Τελευταια μερα παραλαβης θεωρειται η 11η Οκτ.

Τι κανουμε τωρα?Περιμενω μεχρι τις 11 και μετα ζηταω refund?Ξαναεπικοινωνω?

Ευχαριστω παιδια

 

Υ.Σ. ο πωλητης ειναι αυτος http://www.ebay.com/itm/291835916602

Τωρα 1-10 εχουν αργια λεει. Σωθηκαμε τωρα. Αν ειμαι τυχερος και την τελευταια φορα που πηγαινοερχονταν στα αεροδρομια εφυγε για εδω καλα θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει οτι τώρα έφυγε κανονικά από εκεί.Για πιο λόγο να ανοίξεις dispute....

 

Τελευταία σάρωση μου βγάζει export security scan.

Αποτι διαβάζω επιστρεφεται στον αποστολέα τις πιο πολλές φορές..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι και με παραξενεύει. Πλέον δεν το βρίσκει. Βέβαια σε άλλο σαιτ που βρήκα εδώ το εντοπίζει αν και απ τις 24 του μήνα μένει κολλημένο στο departed from airport. Υποθέτω εννοεί αεροδρόμιο Κίνας και πάει για Ολλανδία...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για περίμενε κάποιες μέρες και μετά προχώρα σε άλλες ενέργειες (επικοινωνία με τον πωλητή και dispute αν δε βρεθεί λύση)

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...