Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ θέλω την συμβουλή σας,άν και ειναι λίγο off topic.Δειτε αυτό .τι παιζει; ως δια μαγειας το ιδιο ακριβώς μου το εμφανιζει και σε διαφορετικές ιστοσελιδες απο λινκ στο facebook.κατι δεν με καθετε καλα εδώ.

Spoiler

 

 

STYGMIOTYPO.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, τι επιλογή βάζω για αποφυγή τελωνείου στο αλι; εδώ πολύ καιρό να ψωνίσω και δεν δίνει επιλογές μόνο μια

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vrwmiaR1z said:

Καλημέρα, τι επιλογή βάζω για αποφυγή τελωνείου στο αλι; εδώ πολύ καιρό να ψωνίσω και δεν δίνει επιλογές μόνο μια

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

AliExpress standard shipping 

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις ημέρες λόγω black Friday να αποφύγουμε να κάνουμε αγορές από εξωτερικό,λόγω μεγάλης καθυστέρησης ,που αναμένουμε;η όχι δεν παίζει κάποιο ρόλο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Από που; Τον τελευταίο χρόνο παρατηρώ ότι όλα έρχονται μέσα σε μια εβδομάδα έως το πολύ 1 μήνα. Τώρα αν ο μήνας γίνει ενάμισης ή δύο, μπορεί. Η εμπειρία μου είναι από Κίνα.

Aliexpress και απευθείας από τις ιστοσελίδες των εταιρειών.

Έρχονται με ΕΛΤΑ και ACS.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Hliasat said:

Τι εννοείς με αυτό;

Ότι η εμπειρία μου είναι με αγορές από Κίνα μέσω του AliExpress και μέσω των ιστοσελίδων μερικών κατασκευαστών προϊόντων αντί του AliExpress. Αυτές οι παραγγελίες μου έχουν έρθει είτε μέσω των Ελληνικών ταχυδρομείων είτε ACS.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arinos said:

Ότι η εμπειρία μου είναι με αγορές από Κίνα μέσω του AliExpress και μέσω των ιστοσελίδων μερικών κατασκευαστών προϊόντων αντί του AliExpress. Αυτές οι παραγγελίες μου έχουν έρθει είτε μέσω των Ελληνικών ταχυδρομείων είτε ACS.

Στην δεύτερη περίπτωση μέσω ιστοσελίδων που λες ,έχει τελωνείο η όχι;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Hliasat said:

Στην δεύτερη περίπτωση μέσω ιστοσελίδων που λες ,έχει τελωνείο η όχι;

Σε εμένα δεν έτυχε, όχι. Ανάλογα πως θα το στείλουν είναι πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το temu ήθελα να ρωτήσω.Στα σοσιαλ ανεβαίνουν βίντεο συνέχεια με κουπόνια .Όντως ισχύουν η είναι μουφα;Πχ άλλος πήρε 100 ευρώ κουπονι

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Hliasat said:

Αυτό με το temu ήθελα να ρωτήσω.Στα σοσιαλ ανεβαίνουν βίντεο συνέχεια με κουπόνια .Όντως ισχύουν η είναι μουφα;Πχ άλλος πήρε 100 ευρώ κουπονι

Πιο πιθανό είναι να έχουν φουσκωμένη τιμή και τα κουπόνια την ρίχνουν κοντά στην πραγματική τους.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Arinos said:

Πιο πιθανό είναι να έχουν φουσκωμένη τιμή και τα κουπόνια την ρίχνουν κοντά στην πραγματική τους.

Κάποιο τρικ ίσως για να προσεγγίσουν κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Hliasat said:

Αυτό με το temu ήθελα να ρωτήσω.Στα σοσιαλ ανεβαίνουν βίντεο συνέχεια με κουπόνια .Όντως ισχύουν η είναι μουφα;Πχ άλλος πήρε 100 ευρώ κουπονι

δεν έχεις δει μεγαλύτερο σκουπιδότοπο

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, varajohn said:

δεν έχεις δει μεγαλύτερο σκουπιδότοπο

Δηλαδή; πιο αναλυτικά; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω δεν εχω καταλαβει, τι διαφορα εχουν στο shein, τα coupons και τα vouchers.

Coupons εχω χρησιμοποιησει. Voucher νομιζω ειχε δωσει μια φορα, αλλα δεν ειχα που να το βαλω!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, varajohn said:

δεν έχεις δει μεγαλύτερο σκουπιδότοπο

Άρα με την δικιά σου λογική,το joom ,το shein ,το wish ,το amazon είναι και αυτά σκουπιδότοποι.Λοιπον μην ψωνίζετε παιδιά από σκουπιδότοπους,ψωνίστε από εδώ το ελλαδισταν.

🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω ψωνίσει ποτέ από τέτοια καταστήματα, η σύζυγός μου όμως και άλλα άτομα του γνωστού μου περιβάλλοντος έχουν πάρει ρούχα και είναι απόλυτα ικανοποιημένοι. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, p_k said:

Δηλαδή; πιο αναλυτικά; 

ψωνίζω από το εξωτερικό από το 2005 ψώνισα από το συγκεκριμένο μαγαζί δύο φορές και τις δύο φορές έλειπαν  πράγματα μου επέστρεψαν βέβαια τα χρήματα αλλά και ότι πήρα το 90% ήτανε άχρηστα  η πολύ χαμηλής ποιότητας

15 ώρες πριν, Hliasat said:

Άρα με την δικιά σου λογική,το joom ,το shein ,το wish ,το amazon είναι και αυτά σκουπιδότοποι.Λοιπον μην ψωνίζετε παιδιά από σκουπιδότοπους,ψωνίστε από εδώ το ελλαδισταν.

🤣🤣🤣🤣

Καλό θα είναι να διαβάζεις πιο προσεκτικά.
 δεν ανέφερα πουθενά ψώνισε από δω και όχι από το εξωτερικό είπα ότι το συγκεκριμένο μαγαζί είναι σκουπιδότοπος.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

απο geekbuying θελω να παρω κατι αξιας 320 ευρω .απο οτι ειδα στο σαιτ μεθοδο πληρωμης εχει και klarna(δοσεις θέλω να βάλω).δουλευει στηνη Ελλάδα ατη η μέθοδος;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, karib said:

Αυτη τη ρημαδα η ....kla(r)na, τι υποτιθεται οτι ειναι;

Πηξαμε στις επιλογες ρε παιδια!

ελα ντε και εγω αυτο λεω.συμφεριε με δοσεις μονο.δεν ξερω αν λειτουργει Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

απο alibaba αγορές ,κάπου διάβασα ότι είναι μόνο για επαγγελματίες,που έχουν μαγαζιά.Εμείε ώς απλοι ιδιώτες δέν μπορύμε να ψωνίσουμε απο εκεί;στο σάιτ τους πάντως στα προιόντα στην τιμή λέέι απο 10-18 ευρώ παράδειγμα,δέν ξέρω γιατί γίνετε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

απο alibaba αγορές ,κάπου διάβασα ότι είναι μόνο για επαγγελματίες,που έχουν μαγαζιά.Εμείε ώς απλοι ιδιώτες δέν μπορύμε να ψωνίσουμε απο εκεί;στο σάιτ τους πάντως στα προιόντα στην τιμή λέέι απο 10-18 ευρώ παράδειγμα,δέν ξέρω γιατί γίνετε αυτό.
Για λιανική Alliexpress
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ψωνίσω κάτι Από Ιαπωνία το οποίο έχει 570€ και το στέλνουν με FedEx, Ευρώπη το βρίσκω στα 725€.να το πάρω απο εξω ή θα με γδαρουν;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...