Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα τι μας τα λέτε αυτά για να μας φτιάξετε την διάθεση

 

Λυπαμαι που τα ακους, αλλα εγιναν. Γιαυτο οι πιο παλιοι λενε οτι το καταστημα ειναι "οτι φανει του λωλοστεφανη"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

2018-11-23 21:25:00 The international shipment has been processed in the export parcel center

2018-11-23 15:17:00 The slightly damaged shipment is being repackaged

2018-11-22 19:23:00 The international shipment has been processed in the export parcel center

2018-11-22 02:47:00 The international shipment has been processed in the parcel center of origin

2018-11-05 00:57:00 The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

 

τι λετε να εχει γινει ρε παιδια; παει το OnePluse6?

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που τα ακους, αλλα εγιναν. Γιαυτο οι πιο παλιοι λενε οτι το καταστημα ειναι "οτι φανει του λωλοστεφανη"

 

Τελικά πιο ηλεκτρονικό κατάστημα της Κίνας είναι οκ? Μάλλον κανένα οπότε αναλαμβανουμε μόνοι μας την ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

Priority line από GEARBEST

Έρχεται εντός ΕΕ με DHL Kαι τριγωνική Αποστολή

Σε ποια χωρα το στελνουν με το Priority line από GEARBEST ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια χωρα το στελνουν με το Priority line από GEARBEST ?
Γενικά επειδή ο καθένας εδώ γράφει τα δικά του...

1. Το gearbest είναι το πιο μεγάλο από τα κινεζομαγαζα... Γενικά είναι πολύ καλό... Τώρα τελευταία έχει ένα θέμα καθυστερησεων λογω μεγαλου ογκου παραγγελιων.... Τα Priority είναι 2 ένα με pdm postnl το οποίο και έχει ρισκο τελωνείου και το eu Priority που ερχεται με dhlpost οχι κουριερ... Και αργεί αλλά τελωνειο δεν έχει... Είναι και λίγο ακριβό νομίζω.... Έχω ξαναπεί πολλές φορές... Στο gearbest η καλύτερη λύση είναι το bpost είτε συστμενο είτε απλά... Γρηγορο και ασφαλες....

Το banggood τελευταία έκανε και τρελά... Αλλά γενικά είναι πολύ καλό αν και λίγο ακριβό... Ο φιλος με την οθονη να τους στειλει μνμ και να προσαθησει με πολλα μειλ και υπομονη για μερικο refund... Νομιζω η καλυτερη λυση.... Αλλα να επιμεινει

Τελος το τρελο TOMTOP... Οτι να ναι... Φτηνο αλλα ποτε δεν ξερεις με τι θα στειλουν και ποτε θα ερθει... Έχω , 5 παραγγελιες ολες με standard shipping... Ολες εροχονται με διαφορετικο ταχυδρομείο... Αν ερθουν

 

Στάλθηκε από το S2_PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έβαλα μια παραγγελία στο gearbest άνω των 22€

είχε 3 επιλογές bpost,priority line,euexpress, επέλεξα priority line μου κράτησε επιπλέον 3,22€ ξέρετε με πια υπηρεσία το στέλνουν και αν έχει πρόβλημα να σταματήσει στο τελωνείο;

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω αν έχει σχέση, παραγγελία στο gearbest 14/11, την ίδια μέρα αποστολή αλλά παραμένει pre advice
Μην μπερδεύουμε την αποστολή με το ότι πήραμε tracking number.

Δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι στάλθηκε.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έβαλα μια παραγγελία στο gearbest άνω των 22€

είχε 3 επιλογές bpost,priority line,euexpress, επέλεξα priority line μου κράτησε επιπλέον 3,22€ ξέρετε με πια υπηρεσία το στέλνουν και αν έχει πρόβλημα να σταματήσει στο τελωνείο;

Το Priority όπως έγραψα παραπάνω είναι με postnl... Με μικρό ρίσκο τελωνείου... Έπρεπε να βάλεις bpost... Στις 15 μέρες έρχεται χωρίς τελωνείο

 

Στάλθηκε από το S2_PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα μια παραγγελία με 2 αντικείμενα, ένα air mouse και ένα TV box , έστειλαν χωριστά μόνο το mouse μέχρι στιγμής από gearbest...

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Το Priority όπως έγραψα παραπάνω είναι με postnl... Με μικρό ρίσκο τελωνείου... Έπρεπε να βάλεις bpost... Στις 15 μέρες έρχεται χωρίς τελωνείο

 

Στάλθηκε από το S2_PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα μπορώ να το αλλάξω τότε γιατί έτσι και αλλιώς η παραγγελία θα φύγει από βδομάδα από gearbest από ότι μου είπαν.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Από Βέλγιο για να φανεί Ελλάδα να υπολογίζω καμιά εβδομάδα;
Αν φτάσει Βέλγιο κανονικά σε μια δυο μέρες είναι εδώ

 

Στάλθηκε από το S2_PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

από 22 του μηνός έχει κολλήσει στο transport to country destination άρα δεν έχει email με καρδούλες στα ΕΛΤΑ!! :P ελπίζω να παραλάβω αυτή την εβδομάδα!! :D
Link to comment
Share on other sites

Στα 50€ αν δεν κανω λαθος το ali δίνει κουπόνι -5€ ακόμα και αν είναι απο διαφορετικούς πωλητές.

 

Αν πάρουμε πχ 5 αντικείμενα των 10€ και το ενα κολλήσει τελωνείο δεν θα έχουμε πρόβλημα αν ζητηθεί απόδειξη?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

από 22 του μηνός έχει κολλήσει στο transport to country destination άρα δεν έχει email με καρδούλες στα ΕΛΤΑ!! :P ελπίζω να παραλάβω αυτή την εβδομάδα!! :D

 

Μια από τα ίδια... Είναι λογικό; Συνήθως έρχεται σε 1 μέρα από Ολλανδία (ξέρω ξέρω, ΣΚ / blackfriday κτλ κτλ μη βαράτε :lol: )

Link to comment
Share on other sites

το ότι γράφει ότι έρχεται δεν σημαίνει ότι δεν είναι εδώ. στο αεροδρόμιο εδώ θα είναι απλά δεν θα άνοιξαν το σάκο ακόμα. απλά περιμένουμε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες είμαι μέσα στο τελωνείο από 1/11/2018. Κανένας συμπάσχων υπάρχει;; Και δεν έχει ενημέρωση στο σαιτ των ελτα να στείλω την απόδειξη πληρωμής..
Το πρώτο λάθος είναι και το τελευταίο.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες είμαι μέσα στο τελωνείο από 1/11/2018. Κανένας συμπάσχων υπάρχει;; Και δεν έχει ενημέρωση στο σαιτ των ελτα να στείλω την απόδειξη πληρωμής..

 

Δεν στελνεις τιποτα αν δε σου πουν.

Δεν εχουν πρωτεραιοτητα στους σακους, πιανουν οποιον βρουν μπροστα τους.

Link to comment
Share on other sites

είχες καμμιά πρόοδο mylw-4 στην αποστολή? εγώ όχι

 

Ναι 23 είχε φτάσει Βέλγιο και σήμερα το πρωί το Βέλγιο το έστειλε εδώ.

Destination: Greece (423 MS)

BELGIUM,DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE2018-11-26 10:09:00

Link to comment
Share on other sites

Ναι 23 είχε φτάσει Βέλγιο και σήμερα το πρωί το Βέλγιο το έστειλε εδώ.

Destination: Greece (423 MS)

BELGIUM,DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE2018-11-26 10:09:00

 

εσένα πότε έγινε η παραγγελία 11/11?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα

επιστροφή που έχω κάνει στην coolicool γράφει ότι έχει άφιξη 19/11 στην χώρα προορισμού Κίνα , μετά ποιά είναι η διαδικασία πάει το παίρνει το δέμα η coolicool από το ταχυδρομείο?

 

έχει κανείς κάποια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Μπα, εγώ τίποτα πιστεύω μέχρι την Τετάρτη να φανεί κάτι. Αν φανεί Γερμανία μετά πόσες μέρες κάνει για Ελλάδα? Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...