Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να πω ότι ούτε tracking θα έχω γιατι την έσπασαν σε 3 κομμάτια, ούτε ενώ πλήρωσα priority line κάποια σχετική ασφάλεια και με priority θα τα είχα σχετικά γρήγορα, ενώ σίγουρα τα έστειλαν με standart που θα κάνει πάνω από μήνα

Και εγώ πλήρωσα για priority line, το έσπασαν σε δυο κομμάτια αλλά και τα δύο ήλθαν με priority line και με διαφορετικό αριθμό αποστολής.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εντάξει το δέχομαι αυτό που λες αλλά τα χρήματα που πήραν για το priority line δεν τα επέστρεψαν τέλος πάντων δεν θα σωθώ με 5 και κάτι ευρώ που έδωσα για priority line αλλά λέμε τώρα άλλη διαδικασία πληρώνεις και όπως θέλουν τα στέλνουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θέλω να πω ότι ούτε tracking θα έχω γιατι την έσπασαν σε 3 κομμάτια, ούτε ενώ πλήρωσα priority line κάποια σχετική ασφάλεια και με priority θα τα είχα σχετικά γρήγορα, ενώ σίγουρα τα έστειλαν με standart που θα κάνει πάνω από μήνα

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θέλω να πω ότι ούτε tracking θα έχω γιατι την έσπασαν σε 3 κομμάτια, ούτε ενώ πλήρωσα priority line κάποια σχετική ασφάλεια και με priority θα τα είχα σχετικά γρήγορα, ενώ σίγουρα τα έστειλαν με standart που θα κάνει πάνω από μήνα

Κοίτα, σε γράφει από την αρχή ότι δεν γίνεται να τα στείλουν όλα μαζί.νομίζω μέχρι 10€ είχα βάλει 3 πράγματα και τα έστειλαν όλα μαζί, σε μεγαλύτερα ποσά τα σπάνε.σε κάθε προϊόν έχει επιλογή να διαλέξεις τι θέλεις ως μέθοδο αποστολής.το ίδιο κάνει και το GB.μόνο για το πρώτο κομμάτι να σε έδωσαν tracing λόγω PL

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω ότι ούτε tracking θα έχω γιατι την έσπασαν σε 3 κομμάτια, ούτε ενώ πλήρωσα priority line κάποια σχετική ασφάλεια και με priority θα τα είχα σχετικά γρήγορα, ενώ σίγουρα τα έστειλαν με standart που θα κάνει πάνω από μήνα

Και εγώ πλήρωσα για priority line, το έσπασαν σε δυο κομμάτια αλλά και τα δύο ήλθαν με priority line και με διαφορετικό αριθμό αποστολής.

Θα περίμενα να κάνουν αυτό που λέει και ο evansarmor.

Δηλαδή σου έστειλαν mail ότι έστειλαν τα 3 πακέτα χωρίς priority (ή/και tracking);

Αν είναι έτσι, είναι όντως επιλήψιμο - και θα σου έλεγα να ανοίξεις ένα ticket στο customer service τους γι' αυτό. Από τη στιγμή που το σύστημά τους δέχθηκε την επιλογή του priority line (και στο χρέωσε κιόλας), είναι φάουλ αν το αγνόησαν κατά την αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Θα περίμενα να κάνουν αυτό που λέει και ο evansarmor.

Δηλαδή σου έστειλαν mail ότι έστειλαν τα 3 πακέτα χωρίς priority (ή/και tracking);

Αν είναι έτσι, είναι όντως επιλήψιμο - και θα σου έλεγα να ανοίξεις ένα ticket στο customer service τους γι' αυτό. Από τη στιγμή που το σύστημά τους δέχθηκε την επιλογή του priority line (και στο χρέωσε κιόλας), είναι φάουλ αν το αγνόησαν κατά την αποστολή.

Έγινε ακριβώς όπως τα γράφεις δέχτηκε και τα 3 πράγματα αξίας σύνολο για την ακρίβεια 33 ευρώ και επίσης με άφησε το σύστημα να επιλέξω στο τέλος priority line και μετά από μια μέρα μου ήρθε μέιλ ότι την έσπασαν.

Το πιο σωστό για μένα θα ήταν να μου στείλουν ένα μήνυμα ότι δεν μπορούν να τα στείλουν όλα μαζί και εκεί δεν θα έδινα σημασία απλά δεν μου άρεσε το αυθαίρετο.

Τέλος πάντων μικρό το κακό.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Το priority direct mail είναι η καλύτερη μέθοδος αποστολής απο κινα.ΣΕ 10 με 15 μέρες θα είναι στα χεριά σου.Οσο για το banggood το after sale του είναι άψογο,μην ανησυχείς.

 

Σε ευχαριστώ φίλε.. Αλλά έχω μια ακόμα απορία ενώ πάω να κάνω αγορά μ λέει the order is outstock ..

Coming soon ..

Δηλαδή ποσό καιρό χρειάζεται για να βγει πάλι σε πώληση το κινητό ..Αφού είναι outstock

??

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την εμπειρια καποιου...εχω παραγγειλει απο gearbest eu warehouse με dhl expedited...αυτοι ομως στελνουν με απλο dhl post...αυτο ειναι κοροιδια...γνωριζεις κανεις αν μπορεις να διεκδικησεις κατι για την αργοπορια? εχουν πει 3-5 εργασιμες....ειναι ηδη 6 εργασιμη...δεν θελω να ακυρωσω παραγγελια αλλα να τους την πω...
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα ακουν κ ακουν κ ακουν αλλα δεν καταλαβαινουν τπτ. Συνεχιζουν τα δικα τους. Το μονο που μπορεις ειναι να κανεις υπομονη, μην τρελαινεσαι κ να ευχεσαι να ειναι οκ η παραγγελια σου.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα sitejabber, trustpilot ένα site (δεν το θυμάμαι ακριβώς το όνομα) που μπαίνουν κριτικές για το GearBest (όλες καλές αφού σου δίνει πόντους) κλπ για να αναφέρετε τις εμπειρίες σας με συνολική βαθμολογία για το site

Αν γραφαμε όλοι τις κακές μας εμπειρίες θα αναγκάζονταν να βελτιωθούν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά..παραγγελία από bangood που ακυρώθηκε ..σε πόσες μέρες σου επιστρέφουν τα λεφτά ..;; πληρώμη μέσω paypal..

Και αφού τα βάλουν τα βλέπω κατευθείαν στην κάρτα μ ..; η περιμένω και κάποιες μέρες ακόμα επειδή είναι μπροστά το paypal ..μην με κραξετε..είμαι καινούργιος..Ευχαριστώ ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά..παραγγελία από bangood που ακυρώθηκε ..σε πόσες μέρες σου επιστρέφουν τα λεφτά ..;; πληρώμη μέσω paypal..

Και αφού τα βάλουν τα βλέπω κατευθείαν στην κάρτα μ ..; η περιμένω και κάποιες μέρες ακόμα επειδή είναι μπροστά το paypal ..μην με κραξετε..είμαι καινούργιος..Ευχαριστώ ..

 

Μπαταρία κι εσυ; Χτες μου ακυρωσαν εμενα παραγγελια και σήμερα που τους ρωτησα με ειπαν 48-72 ωρες να φανει στο paypal. Μετα απο οσο θυμάμαι θελει 2 μέρες περιπου να φανει στην καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε.. Αλλά έχω μια ακόμα απορία ενώ πάω να κάνω αγορά μ λέει the order is outstock ..

Coming soon ..

Δηλαδή ποσό καιρό χρειάζεται για να βγει πάλι σε πώληση το κινητό ..Αφού είναι outstock

??

 

Προφανώς τους έχει τελειώσει το απόθεμα.μπορεις να τους στείλεις mail για το πότε θα είναι πάλι διαθέσιμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα ηθελα την εμπειρια καποιου...εχω παραγγειλει απο gearbest eu warehouse με dhl expedited...αυτοι ομως στελνουν με απλο dhl post...αυτο ειναι κοροιδια...γνωριζεις κανεις αν μπορεις να διεκδικησεις κατι για την αργοπορια? εχουν πει 3-5 εργασιμες....ειναι ηδη 6 εργασιμη...δεν θελω να ακυρωσω παραγγελια αλλα να τους την πω...

 

Γιατί είναι κοροϊδία ρε φίλε?εαν θέλεις μπορεί να επιλέξεις άλλη μέθοδο αποστολής εφόσον είναι διαθέσιμη.να μην μπερδεύουμε την dhl κούριερ με το dhl post (γερμανικά ταχυδρομεία).

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τους έχει τελειώσει το απόθεμα.μπορεις να τους στείλεις mail για το πότε θα είναι πάλι διαθέσιμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί είναι κοροϊδία ρε φίλε?εαν θέλεις μπορεί να επιλέξεις άλλη μέθοδο αποστολής εφόσον είναι διαθέσιμη.να μην μπερδεύουμε την dhl κούριερ με το dhl post (γερμανικά ταχυδρομεία).

Δεν διάβασες προσεκτικά...είπα..λένε expedited μοναδική δυνατότητα...έρχεται σε 3 με 5 εργάσιμες...είναι ήδη 6...και έχε ακόμα σίγουρα 4 με 5....είμαι κοροϊδία η όχι....αν το στέλνεις με απλο συστημένο dhl post δρ είναι expedited αλλά registered...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασες προσεκτικά...είπα..λένε expedited μοναδική δυνατότητα...έρχεται σε 3 με 5 εργάσιμες...είναι ήδη 6...και έχε ακόμα σίγουρα 4 με 5....είμαι κοροϊδία η όχι....αν το στέλνεις με απλο συστημένο dhl post δρ είναι expedited αλλά registered...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το θεμα ειναι οτι θα παραλαβεις με ελτα,μήπως κόλλησε στους δικους μας??

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Είναι η οικονομική υπηρεσία μεταφοράς της dhl που κάνει 7-10 μέρες ,και όχι η εξπρές που έρχεται σε 2-3 μέρες, καμία σχέση δεν έχουν τα ΕΛΤΑ .
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία κι εσυ; Χτες μου ακυρωσαν εμενα παραγγελια και σήμερα που τους ρωτησα με ειπαν 48-72 ωρες να φανει στο paypal. Μετα απο οσο θυμάμαι θελει 2 μέρες περιπου να φανει στην καρτα.

 

Ναι φίλε ..

Δηλαδή 4 μέρες σύνολο να δω τα λεφτά ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες μια ερώτηση ακόμα ...με air parcel από banggood περνάει τελωνείο; η το γλυτώνω

Link to comment
Share on other sites

Είναι η οικονομική υπηρεσία μεταφοράς της dhl που κάνει 7-10 μέρες ,και όχι η εξπρές που έρχεται σε 2-3 μέρες, καμία σχέση δεν έχουν τα ΕΛΤΑ, γιατί δεν είναι το απλό γερμανικό ταχυδρομείο.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι θα παραλαβεις με ελτα,μήπως κόλλησε στους δικους μας??
Όχι ρε συ...ακόμα δεν έχει φτάσει και είμαι στις 10 μέρες...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σε τι χρονικό ορίζοντα βρισκόμαστε αυτή την εποχή για απλές no tracking αποστολές από ebay china κτλ?

Για μικροπράγματα εννοώ...

20-30-40 μέρες;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τζόκερ είναι οι χρόνοι για άλλη μια φορά.

μόνο GB και bg post registered δείχνει να είναι σίγουρη μέθοδος στις περίπου 20 μέρες.. παρέλαβα unregistered από ebay (Κινέζος πωλητής) σε 12 μέρες. άλλη αποστολή eBay και Κινέζος είμαι στους 2 μήνες και συνεχίζω.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σε τι χρονικό ορίζοντα βρισκόμαστε αυτή την εποχή για απλές no tracking αποστολές από ebay china κτλ?

Για μικροπράγματα εννοώ...

20-30-40 μέρες;

Ευχαριστώ πολύ.

Σήμερα παρέλαβα unregistered από eBay στις 13 μέρες.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενθαρρυντικό!

Ευχαριστώ πολύ!!

Σήμερα παρέλαβα unregistered από eBay στις 13 μέρες.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενική ταχυδρομική συνεργάζεται η ups στην Ελλάδα .

 

Ευχαριστώ, το τρακινγκ που έχω για UPS μάλλον δεν αναγνωρίζεται από τη γενική. Θα κάνω ένα τηλέφωνο αύριο

Link to comment
Share on other sites

Η γενική ταχυδρομική δίνει δικό της αριθμό αποστολής στο δέμα της ups ,εγώ παίρνω τηλέφωνο στην ups στην Ελλάδα και μου δίνουν τον αριθμό αποστολής της γενικής ταχυδρομικής.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...