Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα Παίδες!!!

Είναι το 1ο μου μήνυμα εδώ, οπότε αν έχετε απαντήσει σε ερωτήματα, σχετικά ή ίδιο με το δικό μου ερώτημα, σας παρακαλώ συγχωρέστε με.

 

Leave the "Beijing airport" airlines Greece 2017-03-31 23:25:14.0

 

Ενώ σε αναζήτηση από tracking ELTA , μου δίνονται τα εξής:

2017-03-31 09:15,SEND ITEM ABROAD, CHINA

 

Οπως βλέπετε , έχει κολλησει στο 31/3 και επειδή ειναι η 1η μου αγορά από την όμορφη χώρα του Τσανγκ και του Σανγκ Πινγκ (:-P) , έχω αγχωθεί....Πού βρίσκεται ???

ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

1. Διάβασε το 1ο μήνυμα αυτού του θέματος

2. Έχει φύγει από Κίνα και έρχεται Ελλάδα

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!

 

Το διάβασα, απλά μου φάνηκαν λίγο πολλές οι μέρες από 31/3 ώστε να μην έχει αλλάξει αυτό το status... και ανησυχώ λιγάκι...

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!!

 

Το διάβασα, απλά μου φάνηκαν λίγο πολλές οι μέρες από 31/3 ώστε να μην έχει αλλάξει αυτό το status... και ανησυχώ λιγάκι...

 

Σε ευχαριστώ!

Μπορεί να κάνει άλλες 15 και να μην δεις αλλαγή στην κατάσταση ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό θα σημαίνει ότι είναι Ελλάδα κ δεν έχει ελεγχθεί ή δεν έχει μπει καν Ελλάδα? Τελικά αν δεν έχει υπομονή, καλύτερα μάλλον να μην παραγγέλνεις από China... :-P
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό θα σημαίνει ότι είναι Ελλάδα κ δεν έχει ελεγχθεί ή δεν έχει μπει καν Ελλάδα? Τελικά αν δεν έχει υπομονή, καλύτερα μάλλον να μην παραγγέλνεις από China... :-P

Από εκεί που το πήρες, εάν δεν κάνω λάθος δίνουν 2 μήνες για παράδωση ... υπομονή, αλλοιώς μόνο από Ελλάδα ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δύο δέματα μου, το ένα από gear μέσω NL με ένα tv box και άλλο ένα από Ισραήλ με ατμιστικα προϊόντα παραλήφθηκαν σήμερα μετά από 17 και 16 ημέρες αντίστοιχα χωρίς παρατράγουδα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό να την χρησιμοποιήσω ( τυχαία ) και την είχα αφήσει σε περίοδο με 3-4 ημέρες.

Έχω και 5 με SG τώρα, άστα να πάνε.

Είναι καθαρά τύχης τα δέματα τού αδερφού μου σκαναριστηκαν σε δύο μέρες , ενώ εμένα σε έξι μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα παρέλαβα ένα TV BOX από GB με NL POST χωρίς κανένα πρόβλημα και γρήγορα μάλιστα, έκανε 20 μέρες να έρθει.
Link to comment
Share on other sites

Δύο δέματα μου, το ένα από gear μέσω NL με ένα tv box και άλλο ένα από Ισραήλ με ατμιστικα προϊόντα παραλήφθηκαν σήμερα μετά από 17 και 16 ημέρες αντίστοιχα χωρίς παρατράγουδα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

να συμπληρώσω ότι το δέμα από Gear είχε το γνωστό κίτρινο αυτοκόλλητο image.png ενώ αυτό από το ισραήλ όχι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα τους το λόγο που στα ζητάνε. Λογικά για λόγους ασφαλείας στα ζητάνε για να ταυτοποιησουν ότι είσαι εσύ το ίδιο άτομο που έχεις και το λογαριασμό. Σιγουρέψου ότι όντως είναι το Banggood αυτό που στα ζητάει και όχι κάποιος τρίτος και από εκεί και πέρα πράττεις όπως νομίζεις. Είτε το στέλνεις είτε ακυρώσεις την παραγγελία και μετά αλλάζεις τη διεύθυνση μέσα από τις ρυθμίσεις.

 

Ρε φιλε να το καταλαβω αν ειχα αλλη διευθηνση και ονομα. Εγω εχω τα ιδια!!! (εντωμεταξυ αυτο το support chat τους πιο σαπίλα fake Πεθαίνεις!)

 

Αν ακυρωσω τα λεφτα γυρνάνε στο Paypal η κανω και dispute?

Edited by logo15
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

σκέπτομαι να αγοράσω το Xiaomi Mipad Μi Pad 3, στο aliexpress το βρήκα 285 euro, αν γνωρίζετε πάνω-κάτω τι θα πληρώσω στο τελωνείο αν το παραγγείλω.

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την Malaysian Post έχει παραγίνει, από τις 17/3 χωρίς ενημέρωση.. και νομίζω δεν είμαι ο μόνος (ακομα).
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

σκέπτομαι να αγοράσω το Xiaomi Mipad Μi Pad 3, στο aliexpress το βρήκα 285 euro, αν γνωρίζετε πάνω-κάτω τι θα πληρώσω στο τελωνείο αν το παραγγείλω.

ευχαριστώ!

 

Εάν σταματήσει το δέμα στο τελωνείο και ο τελωνειακός βρει στο δίκτυο την ίδια αξία, θα υπολογίζεις 285*24% + 12€ τα τέλη ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Εάν σταματήσει το δέμα στο τελωνείο και ο τελωνειακός βρει στο δίκτυο την ίδια αξία, θα υπολογίζεις 285*24% + 12€ τα τέλη ΕΛΤΑ.

80 ευρω εξτρα πανω απο την τιμη αγορας!? :X

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ...

Πόσον καιρό μετά την αποστολή για Ουγγαρία εμφανίζεται αποστολή του GearBest από "Ευρωπαϊκή" αποθήκη;;

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

80 ευρω εξτρα πανω απο την τιμη αγορας!? :X

Μην διακινδυνεύεις ... θα το πληρώσεις χρυσό !!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν σταματήσει το δέμα στο τελωνείο και ο τελωνειακός βρει στο δίκτυο την ίδια αξία, θα υπολογίζεις 285*24% + 12€ τα τέλη ΕΛΤΑ.

 

Ξέχασες και τους δασμούς επειδή είναι πάνω από 150€ η αξία του προϊόντος..

Το πρώτο λάθος είναι και το τελευταίο.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την Malaysian Post έχει παραγίνει, από τις 17/3 χωρίς ενημέρωση.. και νομίζω δεν είμαι ο μόνος (ακομα).

 

Συνεχίζουμε χωρίς ενημέρωση από 15/03

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασες και τους δασμούς επειδή είναι πάνω από 150€ η αξία του προϊόντος..

 

Δεν το ξέχασα αφού τα ΕΛΤΑ δεν χρεώνουν δασμό σε αξίες τουλάχιστον μέχρι 400€, αν και το όριο είναι τα 150€.

Link to comment
Share on other sites

δευτερη συνεχομενη παραγγελια απο banggood με priority nl post με φοβερους χρονους!παραγγελια 28/03 σταλθηκε 30/03 και ηδη εχει δειξει κλεισιμο απο αεροδρομιο και παει για κ.δ. αττικης.τριτη τεταρτη θα χω σιγουρα παραλαβει..10 εργασιμες ειναι πολυ καλα!
Link to comment
Share on other sites

δευτερη συνεχομενη παραγγελια απο banggood με priority nl post με φοβερους χρονους!παραγγελια 28/03 σταλθηκε 30/03 και ηδη εχει δειξει κλεισιμο απο αεροδρομιο και παει για κ.δ. αττικης.τριτη τεταρτη θα χω σιγουρα παραλαβει..10 εργασιμες ειναι πολυ καλα!

 

Μακάρι να πάρεις πριν το Πάσχα, ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ Κ. Δ ΑΤΤΙΚΗΣ από 4/4

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την Malaysian Post έχει παραγίνει, από τις 17/3 χωρίς ενημέρωση.. και νομίζω δεν είμαι ο μόνος (ακομα).

εκανα τη βλακεια και εβαλα και εγω μια παραγγελια με τη mal.δεν ηξερα οτι εχει τοσο καθυσερηση

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ...

Πόσον καιρό μετά την αποστολή για Ουγγαρία εμφανίζεται αποστολή του GearBest από "Ευρωπαϊκή" αποθήκη;;

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην διακινδυνεύεις ... θα το πληρώσεις χρυσό !!

 

7-8 μερες,μην ανησυχεις μολις φτασει Ουγγαρια θα το δειξει και το ελτα

Link to comment
Share on other sites

7-8 μερες,μην ανησυχεις μολις φτασει Ουγγαρια θα το δειξει και το ελτα

Ευχαριστώ φίλε μου.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

δευτερη συνεχομενη παραγγελια απο banggood με priority nl post με φοβερους χρονους!παραγγελια 28/03 σταλθηκε 30/03 και ηδη εχει δειξει κλεισιμο απο αεροδρομιο και παει για κ.δ. αττικης.τριτη τεταρτη θα χω σιγουρα παραλαβει..10 εργασιμες ειναι πολυ καλα!

 

Destination Country - Tracking Consuming: 655 ms

2017-04-08 11:52KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-04-08 10:00K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-04-08 06:44RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-04-05 17:23NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

 

Origin Country - Tracking Consuming: 1369 ms

2017-04-08 09:44The item has been processed in the country of destination

2017-04-07 08:44The item has arrived in the country of destination

2017-04-06 09:27The item is on transport to the country of destination

2017-04-05 17:23The item is at the PostNL sorting center

2017-04-05 17:23The item is processed at the PostNL sorting center

2017-04-03 20:29The item is in transit

2017-03-31 08:22The item is pre-advised

 

τετοιους χρονους ουτε ο rosi.. ελπιζω να παραλαβω πριν το πασχα

Link to comment
Share on other sites

Pos malaysia σήμερα 9/04 άφιξη στο αεροδρόμιο Αθηνών (15/03 αποστολή από Kuala Lumpur) ..για ενημέρωση των παιδιών που επίσης περιμένουν. Από δω και πέρα να δω πόσο θα πάρει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...