Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Αγγλία ήρθε σε 3 μέρες, ταμπλετ με expedited dhl

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με ποια μεταφορική εταιρία θα σου έρθει;;; Αν είναι dhl σε 3 εργάσιμες μέρες ,με απλό ταχυδρομείο από 7 -10 μέρες

 

Expedited Shipping και DHL

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο 19 Δεκεμβριου εσταλη κινητο απο Gearbest, και δεν εχει φτασει ακομα, τι να κανω? Στο tracking γραφει πως απο τις 04/01 εσταλη απο Ολλανδια για την χωρα προορισμου!

 

Επισης εχω να πω οτι ειναι εντελως απαραδεκτο καταστημα. Απο 03-01 εκανα αγορα ενα ultrabook και ακομα δεν εχει φυγει διοτι ενω (μεχρι κ σημερα) δινει τη δυνατοτητα να φυγει με post , μου λενε οτι τελικα πρεπει να φυγει με DHL και οτι δεν υπαρχει αλλος τροπος.

 

Ειμαι ετοιμος να τους βρισω!!!! Απαραδεκτο καταστημα!!!!

Link to comment
Share on other sites

@sergeodj Ισως πριν απηυδησεις θα επρεπε να ενημερωθεις καλυτερα πριν προβεις σε εισαγωγες απο την Κινα. Τωρα εχουν προωτοχρονια και ειναι ολα κλειστα, δε λειτουργουν τα ταχυδρομεια ακομα και αν το εστελναν, επισης οταν κατι επιστρεφει Κινα, αργουν να πανε να το παραλαβουν και πανε οταν μαζευτουν πολλα, δεν ειναι σαν εμας που τρεχουμε να παρουμε το πακετακι μας. Περιμενε καμια βδομαδα Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω δέμα από 16/1 έφτασε ΕΛΛΑΔΑ από Ολλανδία . Όσοι περιμενε δέματα από Ολλανδία κοίταξε .
Το δικό μας από 13-12-2016 πότε θα έρθει
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να μπορείς να παραγγείλεις μπαταρίες από gear.

 

Εγω παργγειλα μπαταριες 18650 για ηλεκτρονικο τσιγαρο απο GB.

Απλα τις στελνει ξεχωριστα και χρεωνει και μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

Mία από τα ίδια και εγώ.

2 παραγγελίες από Gearbest ( όχι κινητά ή tablet ) με τελευταία ένδειξη ΄΄Τhe item is on transport to the country of destination, Greece΄΄ στις 4-1-17

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω παργγειλα μπαταριες 18650 για ηλεκτρονικο τσιγαρο απο GB.

Απλα τις στελνει ξεχωριστα και χρεωνει και μεταφορικα.

 

για πότε μιλάς ? Τον Δεκέμβριο οκ και εγώ παράγγειλα και παρέλαβα, τώρα όμως δεν μπορείς, το αναφέρει στο shipping cost

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας από 13-12-2016 πότε θα έρθει

 

Καλημέρα το δικό σου όπως λες είναι ακόμα στο κέντρο διαλογής Ολλανδίας ,δεν έχει φύγει για ελλαδα. Κοίτα στα παλαιότερα μηνύματα ,σου εχω γράψει τι πρέπει να δείχνει για να φαίνεται ότι έχει φύγει από Ολλανδια.Αν έχουν συμπληρωθεί οι 60 μέρες που το δέμα θεωρείται χαμένο ζητά επιστροφή χρημάτων .

Link to comment
Share on other sites

Από 13-12-2016 περιμένουμε δέμα από Ολλανδια και ακόμη τίποτα.Μακριά από Postnl...

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα το δικό σου όπως λες είναι ακόμα στο κέντρο διαλογής Ολλανδίας ,δεν έχει φύγει για ελλαδα. Κοίτα στα παλαιότερα μηνύματα ,σου εχω γράψει τι πρέπει να δείχνει για να φαίνεται ότι έχει φύγει από Ολλανδια.Αν έχουν συμπληρωθεί οι 60 μέρες που το δέμα θεωρείται χαμένο ζητά επιστροφή χρημάτων .
60 μέρες από πότε μετράνε....
Link to comment
Share on other sites

@Roid_Rage προφανως αναφερεσαι στο ultrabook, οκ θα περιμενω σχετικα με την αποστολη του λογω Πρωτοχρονιας! Για το κινητο που δειχνει στο tracking οτι εφυγε 19/12 απο Κινα, εφτασε 03/01 Ολλανδια και 04/01 απο Ολλανδια για Ελλαδα και δεν εχει φτασει κατι ακομα εδω, τι εχεις να πεις? Τι προτεινεις να κανω? Πανε 41 μερες που περιμενω!
Link to comment
Share on other sites

Από 13-12-2016 περιμένουμε δέμα από Ολλανδια και ακόμη τίποτα.Μακριά από Postnl...

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

60 μέρες από πότε μετράνε....

 

Από την ημερομηνία αποστολής από Κίνα , τόσο την θεωρεί το GB πού αγόρασα . Πιστεύω το ίδιο και τα άλλα μαγαζιά

Link to comment
Share on other sites

Από την ημερομηνία αποστολής από Κίνα , τόσο την θεωρεί το GB πού αγόρασα . Πιστεύω το ίδιο και τα άλλα μαγαζιά
Που λέει 1-12-2016 the item is pre-advised...
Link to comment
Share on other sites

@Roid_Rage προφανως αναφερεσαι στο ultrabook, οκ θα περιμενω σχετικα με την αποστολη του λογω Πρωτοχρονιας! Για το κινητο που δειχνει στο tracking οτι εφυγε 19/12 απο Κινα, εφτασε 03/01 Ολλανδια και 04/01 απο Ολλανδια για Ελλαδα και δεν εχει φτασει κατι ακομα εδω, τι εχεις να πεις? Τι προτεινεις να κανω? Πανε 41 μερες που περιμενω!

 

Καλημέρα θέλει υπομονή αρκετά από Ολλανδία , προηγούμενο δέμα έκανε 1 μήνα να έρθει και τώρα 16 μέρες .Να ξέρεις με Dhl από Κίνα έχει τελωνείο έκτος αν είναι από Ευρώπη αποθήκη , επειδή μου έτυχε το ίδιο ,δεν μπορούσαν να το στείλουν με europe express ,να ζητήσεις επιστροφή χρημάτων . Εμένα μου επέστρεψαν τα χρήματα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που λέει 1-12-2016 the item is pre-advised...

 

Στο σάιτ sky56 δείχνει ποτέ έχει φύγει από Κίνα , έχουν συμπληρωθεί οι 60 μέρες γιατί έχει φύγει από Κίνα Νοεμβρίο οπότε κατευθείαν dispute sto paypal να πάρεις τα λεφτά Σου.Αν σε περίπτωση έρθει και έχεις πάρει τα λεφτά σου πίσω, αν δεν το θέλεις δεν το παραλαμβάνεις και επιστρέφει πίσω στον πωλητή,αν το θέλεις λες στον πωλητή να σου δώσει ένα σύνδεσμο στο paypal να το πληρώσεις .

Link to comment
Share on other sites

@Roid_Rage προφανως αναφερεσαι στο ultrabook, οκ θα περιμενω σχετικα με την αποστολη του λογω Πρωτοχρονιας! Για το κινητο που δειχνει στο tracking οτι εφυγε 19/12 απο Κινα, εφτασε 03/01 Ολλανδια και 04/01 απο Ολλανδια για Ελλαδα και δεν εχει φτασει κατι ακομα εδω, τι εχεις να πεις? Τι προτεινεις να κανω? Πανε 41 μερες που περιμενω!

 

Nομιζα οτι εστειλες και κατι πισω..

Εγω γενικα περιμενω 60 μερες, επικοινωνω με το καταστημα και αν και στις 60 πετανε χαρταετο, τοτε dispute.

Τo ultrabook με τιποτα, ουτε με DHL φυσικα, ουτε και γενικα τωρα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

με pre sale στις 23/11/2016 από coolicool με paypal μου έχει σταλεί κινητό στις 28/12/2016. Στο 17track μου εμφανίζει το παρακάτω, μήπως μπορεί κάποιος να μου περιγράψει για το που βρίσκεται το πακέτο? εάν πρέπει να περιμένω η να πάρω τα χρήματα πίσω? ευχαριστώ εκ των προτέρων

RS645764194NL

In Transit

Netherlands(PostNL International Mail)Greece(ELTA)

 

Latest Event -- 2017-01-04 08:40 The item is on transport to the country of destination

Destination Country

2017-01-03 08:27

NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country

2017-01-04 08:40

The item is on transport to the country of destination

2017-01-03 08:27

The item is at the PostNL sorting center

2016-12-28 03:47

The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

με pre sale στις 23/11/2016 από coolicool με paypal μου έχει σταλεί κινητό στις 28/12/2016. Στο 17track μου εμφανίζει το παρακάτω, μήπως μπορεί κάποιος να μου περιγράψει για το που βρίσκεται το πακέτο? εάν πρέπει να περιμένω η να πάρω τα χρήματα πίσω? ευχαριστώ εκ των προτέρων

RS645764194NL

In Transit

Netherlands(PostNL International Mail)Greece(ELTA)

 

Latest Event -- 2017-01-04 08:40 The item is on transport to the country of destination

Destination Country

2017-01-03 08:27

NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country

2017-01-04 08:40

The item is on transport to the country of destination

2017-01-03 08:27

The item is at the PostNL sorting center

2016-12-28 03:47

The item is pre-advised

Υπομονη, εχει γινει χαμος με Netherlands Post-NL

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Mία από τα ίδια και εγώ.

2 παραγγελίες από Gearbest ( όχι κινητά ή tablet ) με τελευταία ένδειξη ΄΄Τhe item is on transport to the country of destination, Greece΄΄ στις 4-1-17

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

για πότε μιλάς ? Τον Δεκέμβριο οκ και εγώ παράγγειλα και παρέλαβα, τώρα όμως δεν μπορείς, το αναφέρει στο shipping cost

 

Α δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι απο τον προηγουμενο μηνα οπως λες.

Χαζομαρα εκανα επρεπε να ειχα παρει ακομα 2 τελικα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα σήμερα πακέτο από Geekbying μετά από 60 ακριβώς ημέρες, με ημερομηνία αποστολής 30/11/2016.

 

Number: RS-------------NL

Package Status: Delivered ( 61 Days )

Destination Country: Greece

2017-01-30 11:41 M.D. GLYKON NERON, ITEM DELIVERED

2017-01-30 08:18 M.D. GLYKON NERON, ITEM TO BE DELIVERED

2017-01-27 07:21 M.D. GLYKON NERON, ITEM ARR M.D. GLYKON NERON

2017-01-27 05:56 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2017-01-26 16:07 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-01-26 14:07 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-01-26 12:15 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2017-01-24 11:50 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-01-24 09:51 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-01-24 07:26 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-12-13 18:19 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Netherlands

2017-01-24 09:26 The item has been processed in the country of destination

2017-01-20 13:14 The item has arrived in the country of destination

2016-12-13 18:19 The item is at the PostNL sorting center

2016-12-01 07:04 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Δεν σταμάτησε στο τελωνείο επειδή παρότι ήταν ένα android tv box (Zidoo X9S) ο πωλητής είχε γράψει "adapter" αξίας "20$ USD".

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εξακολουθώ από 23/12 να έχω κολλήσει στο τελωνείο:

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 23-12-2016 10:17 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

Υπάρχει άλλος που να έχει δέμα τόσο καιρό στο τελωνείο; Τηλέφωνα δεν σηκώνουν, τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

@Roid_rage τους ειπα να το στειλουν με DHL, οκ θα το εκτελωνισω, απ οτι ξερω πληρωνεις εκτελωνιστη-ΦΠΑ-εξοδα courier. Στη τιμη που το πηρα ακομα με συμφερει διοτι Ελλαδα κατι αναλογο εχει 500 ευρω κ πανω! Η γνωμη σου ποια ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για ποιο ακριβως εννοεις, αλλα αμα συμφερει με ολα μαζι η αποφαση ειναι δικια σου. Ή αν εχεις ορεξη να πας στο αεροδρομιο να γλιτωσεις κανενα 100αρικο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...