Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

RF265491542CN

To δικο μου έφυγε απο Κίνα?

Αυτές οι μεταφράσεις δεν ειναι οτι καλύτερο

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

ναι φαινεται οτι εφυγε απο Κινα στις 8/6 με China post

 

http://www.17track.net/en/track?nums=RF265491542CN&fc=0

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενταξει ναι δεν διαφωνω, βλεπω οτι εχει φτασει ολλανδια,αλλα το destination Carrier Japan επανω δεξια στο 17track ηταν που με μπερδεψε.

πιο πολυ ρωτησα να δω αν το δεμα εκανε τα ταξιδια του γκιουλιβερ πριν παει ολλανδια. κ αν οντως πηγε Ιαπωνια

αρα ειμαστε σε καλο δρομο ερχεται σε κανα δεκαημερο..την αλλη βδομαδα ισως ε;

 

ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για το ποτε.Αν ενα μηνα μετα την αποστολη του προς Ελλαδα δεν εχει φτασει τοτε μιλας με τον πωλητη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και το ΙΜΕΙ άλλος μου το σφύριξε

 

έτρεξα το antutu officer και γράφει ότι είναι όντως το d802

το IMEI γράφει ότι είναι το d800

έχω μπερδευτεί.... Ποιο είναι ποιο έγκυρο από τα δύο?

Στο info του τηλεφώνου στο android γράφει ότι είναι το 802

 

αν το Antutu λεει τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου που αγορασες δε βλεπω το λογο να ασχολεισαι και να μπερδευεσαι περαιτερω .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

RC459521149NL ρε παιδιά σαν να άργησε πολύ αυτό να ανυσηχω,?

 

στο περιπου.αν πιασει μηνας απο την αποστολη του και δεν εχει ερθει Ελλαδα , μιλα με τον πωλητη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Number Origin Destination Events Status Operate

RF392737720SG

Singapore

Greece

Arrival at Destination Post (Country: GR),-,2016-05-24 15:03

Out for Delivery

Summary

Copy

Destination Country - Greece: (+30) 800-11-82000 Go to official website

2016-05-22 13:30,SEND ITEM ABROAD, SINGAPORE

Origin Country - Singapore: 0065 / 6841 2000 Go to official website

2016-05-24 15:03,Arrival at Destination Post (Country: GR), -

2016-05-22 13:30,Despatched to overseas (Country code: GR), -

2016-05-20 13:30,Received from Customer

 

 

Έχω παραγγείλει ένα κινητό και το tracking number μου βγάζει αυτά.

Λέει ότι στάλθηκε στο εξωτερικό, ήρθε και το στειλανε πίσω?

 

Ακριβώς στο ίδιο σάκο θα είναι και η δικιά μου παραγγελία, ίδια ώρα έχουνε φτάσει αλλά σε αντίθεση με το παιδί πιοπάνω που λέει για παραλαβή εγώ δεν δίνω τόσες ελπίδες

Link to comment
Share on other sites

RC459521149NL ρε παιδιά σαν να άργησε πολύ αυτό να ανυσηχω,?

 

Καλως ηρθες στο club

 

Οτι εχει φυγει απο Ολλανδια 21/5 20:36 εχει κολλησει εκει που κολλησε και το δικο σου.

εχω (μαζι με το δικο σου τωρα) 5 tracking numbers που εχουν κολλησει ακριβως εκει. Αν δεις και πιο πισω η postNL λεει οτι ειναι μονο μια διοδος για Ευρωπη και δεν ξερει τι εγινε αλλα κανονικα θα πρεπει να ειχαν φτασει και τα ΕΛΤΑ λενε οτι δεν εφτασαν ακομη. Και τωρα μαζι με σενα ειμαστε 5 που περιμενουμε να δουμε τι γινετε ... ολα εχουν ακριβως το ιδιο . 1) αρχιζουν με RC ... NL 2) εχουν κολλησει στην αποστολη πρως Ελλαδα.

 

αν ξερει καποιος ας μας βοηθησει .

Το μονο που αλλαζει μεταξι των 5 τρακινγκ ειναι το 2ο με το sorting center.

 

RC459580725NL

RC459485509NL

RC459493607NL

RC459526680NL

RC459521149NL

 

2016-05-21 20:36 The item is on transport to the country of destination

2016-05-21 15:12 The item is at the PostNL sorting center

2016-05-20 09:34 The item is pre-advised

 

p.s δικη μου αγορα ηταν απο Everbuying. γιατι δεν μπορω ουτε να στειλω μηνημα εδω στο φορουμ ουτε υπαρχει Topic everbuying στα λοιπα κινητα?

Edited by nickpaokgr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να κάνω μια σημαντική ερώτηση.. Πόσοι από σας που χάσατε δέμα από Singapore Post δεν ήταν κάτι σε xiaomi;

 

εγω lenovo. αν και πλεον την εχω διαγραψει αυτην την εμπειρια απο τη μνημη μου. ευτυχως τελειωσε και η διαδικασια για το refund απο το paypal και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

μιλήσα με ΕΛΤΑ πριν λίγες μερες, επειδή δεν παρέλαβα ποτέ ένα δέμα των 9€, μου είπαν ότι βρήκαν πάρα πολλά παραβιασμένα ή άδεια πακέτα όταν ήρθαν Ελλάδα, απο Κίνα, Σιγκαπούρη, Ιαπωνία, γενικά απο 'κεινα τα μέρη.

Δεν το λέω γιατί είναι ίδια περίπτωση οι δική σας με την δική μου, αλλά για ενημέρωση.

Βέβαια το δικό μου ήταν απο 25/5 στο αεροδρόμιο κολλημένο. Οπότε πήρα και έμαθα...

Ξαναλέω ότι αναφέρω είναι απλά για ενημέρωση και να έχετε μια ιδεα. Δεν σημαίνει ότι θα είναι ίδια περίπτωση δική σας.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε που κάποιοι είχαν πει πριν αρχίσουμε τα claim στο paypal να μη κάνουμε τίποτα γιατί μπορεί να έρχονται τελικά με πλοίο; Ορίστε είχαν δίκιο!!!! Αδέρφια έφτασαν τα κινητά μας.... χαχαχαχαχαχα! Ετοιμαστείτε να γυρίσετε τα λεφτά πίσω στο paypal! xaxa! http://www.protothema.gr/economy/article/586258/ston-peiraia-to-mega-ploio-metaforas-eboreumatokivotion-cosco-shipping-panama/
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Εκανα μια παραγγελια απο το. Banggood και μου εμφανησε αυτο!Να αρχησω να ανυσηχω ή επειδη ειναι σαββατο θα βαλουν τα λεφτα την δευτερα?αυτο φταει?(Το μηνυμα

 

Home New Arrival Deals Drop-Shipping

 

Dear Customer,

 

In regards to order

 

Your credit card transaction needs to be manually reviewed by your bank; this will be completed within 1 business day. Check your Banggood user centre for the current status of your order. You will be informed via email of any updates.

)

Link to comment
Share on other sites

Ας βοηθήσει κάποιος που είναι το δεμα μου?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160611/4906f9cb886a97372cbb25b61a6b9591.jpg

Ευχαριστώ

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας βοηθήσει κάποιος που είναι το δεμα μου?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160611/4906f9cb886a97372cbb25b61a6b9591.jpg

Ευχαριστώ

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Σήμερα έφυγε από Κίνα.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφυγε από το αεροδόμιο του Shenzhen γιά Ελλάδα ...
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους "τυχερούς" με αγορά xiaomi redmi note 2 από Vickmall και "2016-03-27 10:21,Shipmnet arrived at destination country", RF384045903SG. Dispute 14/5/2016, Claim 16/5/2016. Σήμερα μου απάντησαν ότι αποφάσισαν υπέρ μου αν και στο resolution center λένε άλλα. Τα χρήματα ήδη φαίνονται στο paypal balance. Καλό το vickmall με τις οδηγίες και τα emails, ίσως βέβαια να είχαν και άλλα συμφέροντα εκτός από την εξυπηρέτηση του πελάτη. Σε ερώτηση (δύο φορές) για έκπτωση για να ξαναπαραγγείλω από αυτούς, το παίζανε Κινέζοι. Τελικά παραγγελία από Gearbest και ο Θεός βοηθός
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με μια αποστολη προς Ελλαδα που ομως τωρα φαινεται να εχει προορισμο την Ιαπωνια.

το tracking number ειναι:RS527089124NL

Σε ολα τα tracking sites δειχνει οτι ειναι σε carrier Japan Post και οταν το αναζητησα στο site του Japan post μου εβγαλε

"2016-06-12 14:08 KANAGAWA, KAWASAKIHIGASHI, 219-8799, Arrival at inward office of exchange".

καντε μια αναζητηση κ εσεις να ριξετε μια ματια στο trackitonline.ru ας πουμε.

 

Το site Japan Post : http://www.post.japanpost.jp/index_en.html

Στην επανω μερια του tracking του Japan post ειχε ενα μηνυμα alert που λεει: The mail you inquired about may experience a delivery delay in the destination country or territory

και απο κατω ενα λινκ που λεει : Due to a strike in Greece launched by drivers from May 29 to June 3 (local time), delays for postal deliveries to Greece (Airmail, SAL, Sea mail and EMS) may occur.

Please note that this also applies to the items sent from Greece to Japan.

το λινκ: http://www.post.japanpost.jp/int/information/2011/0531_01_en.html

 

Διαβαζω στο Site PostNL σχετικα με δεματα που φαινονται να ειναι σε διαφορετικες χωρες απο τον προορισμο τους οτι αυτο ειναι φυσιολογικο κ δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Απ την αλλη ειναι τοσο περιεργο που οσα tracking numbers αλλων μελων εχω κοιταξει ολα δειχνουν destination Greece ενω το δικο μου Japan. Επισης το αλερτ στο site του Japan post δειχνει οτι το συστημα αναγνωριζει οτι το δεμα εχει προορισμο την Ελλαδα ειδαλλως πως θα εβγαζε το μηνυμα;; ειναι τυχαιο;

 

Τελικα εγω τι να υποθεσω;; Ολα καλα και αναμονη ή εχω σοβαρο προβλημα;;

Edited by Sardelisp

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με μια αποστολη προς Ελλαδα που ομως τωρα φαινεται να εχει προορισμο την Ιαπωνια.

το tracking number ειναι:RS527089124NL

Σε ολα τα tracking sites δειχνει οτι ειναι σε carrier Japan Post και οταν το αναζητησα στο site του Japan post μου εβγαλε

"2016-06-12 14:08 KANAGAWA, KAWASAKIHIGASHI, 219-8799, Arrival at inward office of exchange".

καντε μια αναζητηση κ εσεις να ριξετε μια ματια στο trackitonline.ru ας πουμε.

 

Το site Japan Post : http://www.post.japanpost.jp/index_en.html

Στην επανω μερια του tracking του Japan post ειχε ενα μηνυμα alert που λεει: The mail you inquired about may experience a delivery delay in the destination country or territory

και απο κατω ενα λινκ που λεει : Due to a strike in Greece launched by drivers from May 29 to June 3 (local time), delays for postal deliveries to Greece (Airmail, SAL, Sea mail and EMS) may occur.

Please note that this also applies to the items sent from Greece to Japan.

το λινκ: http://www.post.japanpost.jp/int/information/2011/0531_01_en.html

 

Διαβαζω στο Site PostNL σχετικα με δεματα που φαινονται να ειναι σε διαφορετικες χωρες απο τον προορισμο τους οτι αυτο ειναι φυσιολογικο κ δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Απ την αλλη ειναι τοσο περιεργο που οσα tracking numbers αλλων μελων εχω κοιταξει ολα δειχνουν destination Greece ενω το δικο μου Japan. Επισης το αλερτ στο site του Japan post δειχνει οτι το συστημα αναγνωριζει οτι το δεμα εχει προορισμο την Ελλαδα ειδαλλως πως θα εβγαζε το μηνυμα;; ειναι τυχαιο;

 

Τελικα εγω τι να υποθεσω;; Ολα καλα και αναμονη ή εχω σοβαρο προβλημα;;

Ότι και να έχει γίνει μόνο υπομονή θα πρέπει να κάνεις. Χαμένος από χρηματικης άποψης δεν θα βγεις οπότε περιμένεις. Και Ιαπωνία να πηγαίνει δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Περνάνε 40 μέρες; μιλάς με κατάστημα και πας για refund.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

RS541535834NL

Εμένα αργή αρκετά η παραγγελία έγινε από fasttech.com αρχές του μήνα

 

Γενικά βλέπω μια καθυστέρηση στις παραγγελίες έχουν χάσει την μπάλα οι Κινέζοι με τόσες αποστολές

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά βλέπω μια καθυστέρηση στις παραγγελίες έχουν χάσει την μπάλα οι Κινέζοι με τόσες αποστολές

 

Υπαρχει καποιος που να εχασε τα λεφτα του? Ειχα παραγγιλει απο το paypal της γυναικας μου και ειπα να το αλλαξουν στο ονομα μου. Και χθες το paypal με ρωτησε για αυτο.

Παντως το vicmall κανει τα παντα για να κερδισει τα claims. Κι ας ξερει οτι τα δεματα εκλαπησαν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πήρα κανονικα. Σε 15 μερες βγήκε ή απόφαση. Το vickmall δεν καθυστερούσε την διαδικασία και όταν μου έστειλαν το μήνυμα απο το paypal για επιπλέον στοιχεία το vickmall μου έστειλε σχετικο email με το τι πρέπει να στείλω και με επισήμανση ότι έχω μονο 3 μέρες να το κάνω... αν δεν ηθελε να κερδίσω το claim δεν νομίζω να ενδιαφέρονταν καθόλου.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πήρα κανονικα. Σε 15 μερες βγήκε ή απόφαση. Το vickmall δεν καθυστερούσε την διαδικασία και όταν μου έστειλαν το μήνυμα απο το paypal για επιπλέον στοιχεία το vickmall μου έστειλε σχετικο email με το τι πρέπει να στείλω και με επισήμανση ότι έχω μονο 3 μέρες να το κάνω... αν δεν ηθελε να κερδίσω το claim δεν νομίζω να ενδιαφέρονταν καθόλου.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο. Μάλιστα το PayPal μου έστειλε ότι ούτε το μαγαζί έχασε τα λεφτά του λόγω της περίπτωσης. Θεωρώ ότι το vickmall δεν θα έμπαινε σε αυτή τη διαδικασία έτσι κ κι αλλιώς. Δουλεύει πάρα πολύ με Ελλάδα και δεν θα θέλει να χασει τόσο μεγαλο όγκο πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά βλέπω μια καθυστέρηση στις παραγγελίες έχουν χάσει την μπάλα οι Κινέζοι με τόσες αποστολές

Ποια καθυστέρηση ρε παιδιά πάμε καλά;

Του άλλου η παραγγελία έφυγε 3 Ιουνίου και ζητάει να είναι εδώ; ήμαρτον. Μην γράφετε ότι να ναι. Είπαμε λίγο υπομονή αλλά εσείς το παρακανετε. Πάνω κάτω όλα τα NL από 15-30 μέρες κάνουν.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλά νωρίς είναι για μένα το ξέρω, απλά μου έχει τύχη να έρθει και σε 8-10 μέρες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ποια καθυστέρηση ρε παιδιά πάμε καλά;

Του άλλου η παραγγελία έφυγε 3 Ιουνίου και ζητάει να είναι εδώ; ήμαρτον. Μην γράφετε ότι να ναι. Είπαμε λίγο υπομονή αλλά εσείς το παρακανετε. Πάνω κάτω όλα τα NL από 15-30 μέρες κάνουν.

 

αν αναφερεσαι στη δικη μου εγω μονο ανυπομονος δεν ειμαι,αλλα αυτο που παρουσιαζεται στο tracking μου ειναι τελειως κουφο.

η ερωτηση ειχε να κανει αν εχει γινει καποιο λαθος οχι γιατι αργει.

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

αν αναφερεσαι στη δικη μου εγω μονο ανυπομονος δεν ειμαι,αλλα αυτο που παρουσιαζεται στο tracking μου ειναι τελειως κουφο.

η ερωτηση ειχε να κανει αν εχει γινει καποιο λαθος οχι γιατι αργει.

Όχι φίλε. Εσύ κάθε άλλο. Ο άλλος με το

RS541535834NL που λέει ότι άργησε και η παραγγελία του έφυγε στις 6/6 και ζητάει να παραλάβει.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

2016-06-09 07:39

NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2016-06-12 20:54

2016-06-12 12:46

The item has arrived in the country of destination

2016-06-10 10:57

The item is on transport to the country of destination

2016-06-09 07:39

The item is at the PostNL sorting center

2016-06-06 04:14

The item is ready for shipment

2016-06-02 22:03

The item is pre-advised

 

στα ΕΛΤΑ ειμαι ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 09-06-2016 07:39 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

Να υποθεσω ειναι Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Cache Time: 2016-06-12 18:23

2016-06-04 14:06 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Origin Country - Cache Time: 2016-06-12 18:23

2016-06-08 15:25 The item has arrived in the country of destination

2016-06-06 06:38 The item is on transport to the country of destination

2016-06-04 14:06 The item is at the PostNL sorting center

2016-05-31 19:51 The item is pre-advised

 

Στη σελίδα των ΕΛΤΑ είμαι από 04/6/16 με ένδειξη άφιξη Ολλανδία

 

Αρα έχεις καιρο ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...