Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και everbuying γινετε με NL γενικοτερα στα περισοτερα αν τους το ζητησεις στο στελνουν με οτι θελεις.

παντως εγω και κανα 2-3 ακομη περιμενουμε το δεμα απο Ολλανδια να φτασει Ελλαδα εδς και 7-8 μερες, μπορει ο γαιδαρος που τα φερνει να σταματισε πουθενα για νερο ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και everbuying γινετε με NL γενικοτερα στα περισοτερα αν τους το ζητησεις στο στελνουν με οτι θελεις.

παντως εγω και κανα 2-3 ακομη περιμενουμε το δεμα απο Ολλανδια να φτασει Ελλαδα εδς και 7-8 μερες, μπορει ο γαιδαρος που τα φερνει να σταματισε πουθενα για νερο ...

Ενδέχεται λόγο φολας με την SG και την προώθηση των δεμάτων στην nl (ανεξάρτητα τι θα επιλέξει ο καταναλωτής) να έχει αυξηθεί ή κίνηση από ολλανδια και να καθυστερήσει να φορτώσει- ξεφορτώσει ο γαιδαρακος. Υπομονή....

 

Στάλθηκε από το ThL W200S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Ενδέχεται λόγο φολας με την SG και την προώθηση των δεμάτων στην nl (ανεξάρτητα τι θα επιλέξει ο καταναλωτής) να έχει αυξηθεί ή κίνηση από ολλανδια και να καθυστερήσει να φορτώσει- ξεφορτώσει ο γαιδαρακος. Υπομονή....

 

Στάλθηκε από το ThL W200S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι απλα το θεμα ειναι οτι εχει φυγει απο Ολλανδια εδω και 7 μερες ... ενω απο Κινα εκανε πολυ λιγοτερο για να φτασει Ολλανδια

Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνετε λογική παίδες. Είναι το τι σάκος θα σου κάτσει. Άλλος παραγγέλνει πχ. στις 5/5 και άλλος στις 15/5. Ο 15/5 έχει ήδη παραλάβει και ο 5/5 περιμένει.. και μαζί του περιμένει και ο 29/3.

Τύχη/ατυχία είναι το παιχνίδι. Συνήθως τα δέματα έρχονται στα χέρια μας σε ~10 ημέρες από τη στιγμή που θα πει despatched. Κάποιοι σάκοι παραπέφτουν (?), χάνονται (?) τους κλέβουν (?) περιμένουν σε κάποιο αεροδρόμιο ;

Refresh στο 17track και άγιος ο θεός μόνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα 3 μερες δεν κανει να απαντηση το Paypal μετα το claim η κανω λαθος?

 

9a02298bbd.png

 

9a0213ddba.png

 

Εστειλα τα Screenshots σε μορφη Link μεσα απο το Μessage Center του Paypal, θα τα δουνε η θα τα διαγραψουνε?

::X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Έκανα σημερα μια αγορά απο gearbest μέσω paypal (60€ Με χρεωστική κάρτα, ενεργοποιημένη στο PayPal). Το θέμα ειναι οτι δεν βλεπω να προχωράει η πληρωμή, το PayPal δεν την εμφανίζει καν και στον τραπεζικό λογαριασμό δεν έχει δεσμευθεί κανένα ποσο. Παλιότερα, όταν έκανα αγορές εμφανιζοντουσαν κατευθείαν. Το προβλημα προκύπτει λόγω capital controls; Τι προτείνετε; Να ακυρώσω την παραγγελία και να ξανακάνω την αγορά με πιστωτική και χωρίς paypal; Ειναι και flash sale και λήγει αυριο. Ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Εάν είχε γίνει η πληρωμή θα σου είχε στείλει μήνυμα το paypal, πήγαινε στις "αγορές" σου στο gearbest και κοίταξε σε τι κατάσταση είναι.

Απ'ευθείας με κάρτα πλήρωσα την μία ημέρα γιά τάμπλετ, και την άλλη ημέρα δεν με άφηνε να αγοράσω θήκη ...

Το πρόβλημα είναι ότι το gearbest έχει διάφορους λογαριασμούς και εάν φαίνεται ότι ο συγκεκριμμένος πουλάει προϊόντα μη επιτρεπόμενα από τα capital controls δεν το δέχεται η τράπεζα.(Αυτό μου είπαν μετά από επικοινωνία με την Πειραιώς ...)

Το ζήτημα είναι τι "εγγύηση" έχουμε εάν πληρώσουμε με κάρτα και δεν παραλάβουμε .....

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο gearbest δείχνει να ειναι σε αναμονή για πληρωμή. Τωρα λεω να μεταφέρω λεφτά (να κάνω, δηλαδή, το κόλπο...) . Απο οτι ειδα στο gearbest μπορείς να πατήσεις pay with paypal και να δηλώσεις άλλο λογαριασμό PayPal. Υπόψη οτι έγω έβαλα χρεωστική.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο gearbest δείχνει να ειναι σε αναμονή για πληρωμή. Τωρα λεω να μεταφέρω λεφτά (να κάνω, δηλαδή, το κόλπο...) . Απο οτι ειδα στο gearbest μπορείς να πατήσεις pay with paypal και να δηλώσεις άλλο λογαριασμό PayPal. Υπόψη οτι έγω έβαλα χρεωστική.

Μπορείς να στείλεις χρήματα στο balance, αλλά μου "την δίνει" το "χαράτσι" του paypal .... :p

(Με χρεωστική αγόρασα και εγώ, μάλλον αυτό το οποίο σου είπα συμβαίνει ... )

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις χρήματα στο balance, αλλά μου "την δίνει" το "χαράτσι" του paypal .... :p

(Με χρεωστική αγόρασα και εγώ, μάλλον αυτό το οποίο σου είπα συμβαίνει ... )

 

Το χαράτσι το "έφαγα"... Ακύρωσα και την παραγγελία, αλλα το θέμα ειναι οτι τωρα το tv box ειναι out of stock!

Link to comment
Share on other sites

Ποιό tv box ήταν;;

 

Το mxiii g 2gb/16gb στα 51,26€. Πάει... Λέτε να το εχουν απο αυριο ξανά ή τέλος; Το λεω, γιατι υποτίθεται οτι θα ηταν σε έκπτωση για αλλη μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Το mxiii g 2gb/16gb στα 51,26€. Πάει... Λέτε να το εχουν απο αυριο ξανά ή τέλος; Το λεω, γιατι υποτίθεται οτι θα ηταν σε έκπτωση για αλλη μια μέρα.

 

Αυτό είναι;;;

http://www.ebay.com/itm/MXIII-G-TV-Box-1000M-Ethernet-4K-Android-5-1-Amlogic-S812-Quad-Core-2GB-16GB-/121980256173?hash=item1c6696ffad:g:lIYAAOSwt7pXLvaC

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, αυτό είναι! Και πιο φθηνό!!! Οκ, χρωστάω χάρη :) να ´σαι καλα!

Ούπς, έχει αμερικανική πρίζα! Όπως και να ´χει, σε ευχαριστώ πολυ!

Edited by soula_kop
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι! Και πιο φθηνό!!! Οκ, χρωστάω χάρη :) να ´σαι καλα!

Το έχουν και άλλοι πιό ακριβό, αλλά να ξέρεις ότι έχει Αμερικανικό βύσμα για το ρεύμα. (Το γράφει.)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν και άλλοι πιό ακριβό, αλλά να ξέρεις ότι έχει Αμερικανικό βύσμα για το ρεύμα. (Το γράφει.)

Ναι, το πρόσεξα.

Βρήκα αυτο που δίνει και επιλογή για ευρωπαϊκό βύσμα

 

http://www.ebay.com/itm/121995845940?var=420996939035

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, να το χαρείς και να είσαι καλά ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, να το χαρείς και να είσαι καλά ....

 

Το παρηγγειλα ήδη! Ευτυχώς, γιατι το παλιό μου tv box ειναι έτοιμο να τα φτύσει!

Καληνύχτα και σε ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Χαρμόσυνα νέα για όσους είχαν αποστολή 22/5 και άφιξη 24/5 με Singapore post. Σήμερα φάνηκαν στο Κ.Δ. Αεροδρομίου.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις, ένα δικό μου είναι σε αυτές τις ημερομηνίες και δεν φάνηκε ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις, ένα δικό μου είναι σε αυτές τις ημερομηνίες και δεν φάνηκε ....

Το δικό μου σήμερα το πρωί φάνηκε, προφανώς μέσα στην ημέρα θα φανούν και τα υπόλοιπα.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα παραγγελία 2/5 και 13/5 arrived to overseas από όσο θυμάμαι σήμερα έκανα refresh και πήγε πίσω στις 9/5 με status send item abroad δεν γράφει πια arrived αλλά μόνο στις 9/5 singapore sent item abroad; Αυτό τι σημαίνει; Να μην έχω ελπίδες;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα παραγγελία 2/5 και 13/5 arrived to overseas από όσο θυμάμαι σήμερα έκανα refresh και πήγε πίσω στις 9/5 με status send item abroad δεν γράφει πια arrived αλλά μόνο στις 9/5 singapore sent item abroad; Αυτό τι σημαίνει; Να μην έχω ελπίδες;

 

Δε δίνεις το tracking number να έχουμε μια καλύτερη εικόνα;

Εμείς 16/5 θα παραλάβουμε;:X

Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι πρέπει να ζητάμε να μην στέλνουν με την SG γιατί απεδείχθει ότι τα έχει κάνει μπάχαλο ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...