Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια μπορω να ελεγξω ποτε θα φτασει στην ελλαδα

αν γνωριζει καποιος αν βοηθησει

ευχαριστω. MP03083240XSG

Δεν υπάρχει απάντηση στην ερώτησή σου. Διάβασε τον οδηγό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει απάντηση στην ερώτησή σου. Διάβασε τον οδηγό

 

σωστα συγνωμη ηθελα να ρωτησω πως θα δω που βρισκεται, να το εντοπισω.

Link to comment
Share on other sites

σωστα συγνωμη ηθελα να ρωτησω πως θα δω που βρισκεται, να το εντοπισω.

Υπάρχει απάντηση φίλε στον οδηγό. http://www.17track.net/en

Link to comment
Share on other sites

σημερα δεν ανοιξανε σακους :P

 

οτι φαινεται να ηρθε την κυριακη δεν εχει σκαναριστει ακομη απο τα ελτα...

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη εβδομαδα τα πηγαν μπαμ μπαμ... ιδια μερα εφτασαν, ιδια μερα τα ανοιξαν... τι να πω?

 

Το καλο ειναι οτι σημερα (τριτη) παρελαβα 3 untracked απο 10-12/12...

Μπορει να επιασαν τα untracked που ειχαν πιασει αραχνες :p:p

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη εβδομαδα τα πηγαν μπαμ μπαμ... ιδια μερα εφτασαν, ιδια μερα τα ανοιξαν... τι να πω?

 

Το καλο ειναι οτι σημερα (τριτη) παρελαβα 3 untracked απο 10-12/12...

Μπορει να επιασαν τα untracked που ειχαν πιασει αραχνες :p:p

Πηρε η περιμενει κανεις untracted που εφτασε Ελλαδα 10_11/12 (απο gearbest εγινε η παραγγελια 30/11 )?

Edited by pow
Link to comment
Share on other sites

8/1 παραγγελία μέσω SGPOST & VICKMALL ---> ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ:lol::lol:

6/1 παραγγελία μέσω SGPOST & VICKMALL ---->

2016-01-25 11:11 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-01-22 18:43 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-01-20 18:43 Received from Customer

 

:mad::mad::mad::mad::(:(:(

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Προς παράδοση στον εκεί μεταφορεα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα και άλλο κινητό εχθές.Από vickmall που είχε stock στην Ευρώπη και σήμερα ήρθε ήδη..

 

 

Στο άλλο ακόμα : RF372076280SG

Έχω τον γολγοθά.

Έχει αναλάβει στο 17track από ότι γράφει η RoyalMail, τους στέλνω μήνυμα με το track και λένε ότι δεν το έχουν και ότι δεν είναι εκεί.

Η Singpost λέει ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι ,γιατί δεν έχουν περάσει η ημέρες, εντομεταξύ έχουν περάσει με το παραπάνω.

Μέχρι τέλος του μήνα τους αφήνω μετά dispute και άντε γειά με όλα τα transaction , e-mail που έχω πάρε δώσε με τις εταιρίες και όλα τα chat log, δεν θα με τρελάνουν αυτοί.

 

Επειδή η singpost ¨εκανε το λάθος και το έστειλε Αγγλία ενώ είχε κωδικό GR.

 

Από 21/1/2016 λέει ότι είναι arrived in Heathrow UK .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάντως από 22 "ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ" και καμμία αλλαγή:wacko::wacko::wacko:

χλωμό το βλέπω να έρχονται και αυτή τη βδομάδα?

Υπάρχει κάποιος που παρέλαβε από vickmall η έστω να έχει φτάσει ελλάδα?

Βρωμοδουλειά μου μυρίζει με έλειψη στοκ :wacko::wacko:

 

μια direct από κίνα έχει μέρες που παρέλαβα το πρώτο package , καμία εβδομάδα τουλάχιστον

και το δεύτερο εχθές παραγγελία σήμερα παρέλαβα (ευρώπη stock).

το τρίτο πακέτο που έγινε παραγγελία και post μαζί με το πρώτο το έστειλαν ενώ έγραφε GR στην GB (UK) και ακόμα δεν έχει φανεί ΚΑΝ στο σύστημα.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προς παράδοση στον εκεί μεταφορεα.

 

Στο σπίτι μου

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

11 days starting from 15.01.2016

The data could be outdated, please update

Date & time

Event/Location

Weight

Additional

15.01.2016 02:52 Singpost Electronic notification of shipment

22.01.2016 16:48 Elta EMS Consolidated for export (Export) Singapore

25.01.2016 11:17 Singpost Arrival at international place of exchange Greece

26.01.2016 11:00 Elta EMS Arrival at international place of exchange

26.01.2016 11:00 Elta EMS Arrived at postal office K.d.aerodromiou (sistimena)

26.01.2016 11:01 Elta EMS Left postal office K.d.aerodromiou (sistimena)

26.01.2016 13:00 Elta EMS Import (Item arrived at country of destination) Athens Amu GREECE

26.01.2016 14:13* Elta EMS Update item information GREECE

 

αντε να δουμε

Edited by axl21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!!Παιδιά χρειάζομαι λίγο την βοήθεια σας,την περασμένη Τετάρτη και χωρίς να έχω σχετική εμπειρία απο αγορές απο το εξωτερικό παρήγγειλα απο το igogo.es ενα κινητό το Cubot x17 και επέλεξα σαν τρόπο αποστολής courier και συγκεκριμένα την DHL,έγραφε παράδοση σε 7 ημέρες.Σήμερα και ενω περίμενα να το παραλάβω με ενημέρωσε η DHL οτι το πακέτο μου βρίσκεται στο αεροδρόμιο στην Αθήνα και οτι θα πρέπει να περάσει τελωνείο και στην συνέχεια να μου το παραδώσουν.....Η απορία μου είναι η εξής...Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μην περνάει τελωνείο ή αυτό ισχύει πχ σε κάθε περίπτωση;;;Ένας φίλος με είπε οτι έπρεπε να επιλέξω σαν τρόπο αποστολής απλό ταχυδρομείο και έτσι θα το είχα γλιτώσει,ισχύει;;Κάτι ακόμα στο τελωνείο το πακέτο το ανοίγουν και ψάχνουν μέσα κτλ;;;Με ανησυχεί μήπως το κάνουν τίποτα και πάθει τίποτα η συσκευή....Σας ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για όλους εμάς που ήρθαν μαζεμένα Ελλάδα τη Κυριακή:

 

Χώρα Προορισμού - Χρόνος αναζήτησης: 798 ms

2016-01-27 12:18

 

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-01-27 12:08

 

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-01-27 12:08

 

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-01-22 16:19

 

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος αναζήτησης: 453 ms

2016-01-25 11:19

 

Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

Πολύ πιθανό μεθαύριο να παραλάβω. :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στο αεροδρόμιο παράτησαν τα ολλανδικά και έπιασαν τους σάκους από Σιγκαπούρη. Να δούμε πότε θα παραλάβουμε εμείς τώρα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!!Παιδιά χρειάζομαι λίγο την βοήθεια σας,την περασμένη Τετάρτη και χωρίς να έχω σχετική εμπειρία απο αγορές απο το εξωτερικό παρήγγειλα απο το igogo.es ενα κινητό το Cubot x17 και επέλεξα σαν τρόπο αποστολής courier και συγκεκριμένα την DHL,έγραφε παράδοση σε 7 ημέρες.Σήμερα και ενω περίμενα να το παραλάβω με ενημέρωσε η DHL οτι το πακέτο μου βρίσκεται στο αεροδρόμιο στην Αθήνα και οτι θα πρέπει να περάσει τελωνείο και στην συνέχεια να μου το παραδώσουν.....Η απορία μου είναι η εξής...Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μην περνάει τελωνείο ή αυτό ισχύει πχ σε κάθε περίπτωση;;;Ένας φίλος με είπε οτι έπρεπε να επιλέξω σαν τρόπο αποστολής απλό ταχυδρομείο και έτσι θα το είχα γλιτώσει,ισχύει;;Κάτι ακόμα στο τελωνείο το πακέτο το ανοίγουν και ψάχνουν μέσα κτλ;;;Με ανησυχεί μήπως το κάνουν τίποτα και πάθει τίποτα η συσκευή....Σας ευχαριστώ πολύ!!!

 

Καλά σου είπε με courier έχει τελωνείο, υπάρχουν βέβαια και κάποιες εξαιρέσεις αλλά δεν θα το παίξουμε λαχείο.

Με απλό ταχυδρομείο έπρεπε να επιλέξεις,όσο για το δέμα που είπες δεν νομίζω να το πειράξουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!!Παιδιά χρειάζομαι λίγο την βοήθεια σας,την περασμένη Τετάρτη και χωρίς να έχω σχετική εμπειρία απο αγορές απο το εξωτερικό παρήγγειλα απο το igogo.es ενα κινητό το Cubot x17 και επέλεξα σαν τρόπο αποστολής courier και συγκεκριμένα την DHL,έγραφε παράδοση σε 7 ημέρες.Σήμερα και ενω περίμενα να το παραλάβω με ενημέρωσε η DHL οτι το πακέτο μου βρίσκεται στο αεροδρόμιο στην Αθήνα και οτι θα πρέπει να περάσει τελωνείο και στην συνέχεια να μου το παραδώσουν.....Η απορία μου είναι η εξής...Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μην περνάει τελωνείο ή αυτό ισχύει πχ σε κάθε περίπτωση;;;Ένας φίλος με είπε οτι έπρεπε να επιλέξω σαν τρόπο αποστολής απλό ταχυδρομείο και έτσι θα το είχα γλιτώσει,ισχύει;;Κάτι ακόμα στο τελωνείο το πακέτο το ανοίγουν και ψάχνουν μέσα κτλ;;;Με ανησυχεί μήπως το κάνουν τίποτα και πάθει τίποτα η συσκευή....Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Φίλε μου έπρεπε να διαλέξεις απλό ταχυδρομείο.Τώρα ο εκτελωνισμός θα κοστίσει πολλά.Στο τελωνείο δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν και πώς ψάχνουν αλλά έχω την εντύπωση πως δεν πειράζουν το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κι εμενα στο 17track μου βγαζει το εξης μηνυμα

2016-01-25 11:16

Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

Αυτο σημαινει οτι εχει φτασει ελλαδα; Κι αν ναι, λογικα θα πρεπει να ειναι καθοδον τα πακετα αφου εχουν περασει και δυο ημερες απο τοτε; Ηλπιζα μεχρι Παρασκευη να παραλαβω, απο Δραμα ειμαι. Κι επειδη ειμαι και λιγο γκαντεμης το κοβω να το παιρνω σε καμια βδομαδα απο τωρα, μην πω την αλλη Παρασκευη χαχα

Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταιους 5 μηνες 5 παραγγελίες με NL από Βanggood (οι 3 κινητά) και πάντα 3 βδομάδες.Παρελαβα σήμερα αποστολή 6/1

2016-01-27 08:42 KALAMAKIOU - ELTA, ITEM ARR KALAMAKIOU - ELTA

2016-01-26 08:43 M.D. PALAIOU FALIROU, ITEM IN CONTA M.D. PALAIOU FALIROU

2016-01-26 08:08 M.D. PALAIOU FALIROU, NOTICE

2016-01-26 07:53 M.D. PALAIOU FALIROU, ITEM TO BE DELIVERED

2016-01-26 05:57 M.D. PALAIOU FALIROU, ITEM ARR M.D. PALAIOU FALIROU

2016-01-25 15:40 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-01-25 13:40 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-01-25 10:40 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-01-18 19:16 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Origin Country - Cache Time: 2016-01-27 10:18

2016-01-26 10:08 The delivery of the item was unsuccessful

2016-01-25 12:40 The item has been processed in the country of destination

2016-01-23 09:23 The item has arrived in the country of destination

2016-01-19 19:53 The item is on transport to the country of destination

2016-01-18 19:16 The item is at the PostNL sorting center

2016-01-14 09:20 The item is ready for shipment

2016-01-12 08:17 The item is pre-advised

To NL βγαζει ανεπιτυχή παράδοση,τα ΕΛΤΑ το δειχνουν,που σημαινει οτι αργει να ενημερωθεί

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κι εμενα στο 17track μου βγαζει το εξης μηνυμα

2016-01-25 11:16

Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

Αυτο σημαινει οτι εχει φτασει ελλαδα; Κι αν ναι, λογικα θα πρεπει να ειναι καθοδον τα πακετα αφου εχουν περασει και δυο ημερες απο τοτε; Ηλπιζα μεχρι Παρασκευη να παραλαβω, απο Δραμα ειμαι. Κι επειδη ειμαι και λιγο γκαντεμης το κοβω να το παιρνω σε καμια βδομαδα απο τωρα, μην πω την αλλη Παρασκευη χαχα

 

Μάλλον έχουν φτάσει Ελλάδα αλλά δεν έχουν ανοικτεί στο ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

Εμένα το ένα που ανοίχτηκε το έχω στα χέρια μου..

Το άλλο που ήταν 2 μέρες ποιο νωρίς στη Σιγκαπούρη ακόμα είναι

2016-01-25 11:16

Arrival at Destination Post (Country: GR)

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!!Παιδιά χρειάζομαι λίγο την βοήθεια σας,την περασμένη Τετάρτη και χωρίς να έχω σχετική εμπειρία απο αγορές απο το εξωτερικό παρήγγειλα απο το igogo.es ενα κινητό το Cubot x17 και επέλεξα σαν τρόπο αποστολής courier και συγκεκριμένα την DHL,έγραφε παράδοση σε 7 ημέρες.Σήμερα και ενω περίμενα να το παραλάβω με ενημέρωσε η DHL οτι το πακέτο μου βρίσκεται στο αεροδρόμιο στην Αθήνα και οτι θα πρέπει να περάσει τελωνείο και στην συνέχεια να μου το παραδώσουν.....Η απορία μου είναι η εξής...Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να μην περνάει τελωνείο ή αυτό ισχύει πχ σε κάθε περίπτωση;;;Ένας φίλος με είπε οτι έπρεπε να επιλέξω σαν τρόπο αποστολής απλό ταχυδρομείο και έτσι θα το είχα γλιτώσει,ισχύει;;Κάτι ακόμα στο τελωνείο το πακέτο το ανοίγουν και ψάχνουν μέσα κτλ;;;Με ανησυχεί μήπως το κάνουν τίποτα και πάθει τίποτα η συσκευή....Σας ευχαριστώ πολύ!!!

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά.Έτσι πληροφοριακά το τελωνείο θα στοιχίσει 50€ για την DHL που θα κάνει ολα τα διαδικαστικά και ο εκτελωνισμός 23% φόρος επι του συνολικού ποσού που πλήρωσα στο paypal!!!Κρίμα αλλά τι να κάνω ήταν η πρώτη αγορά που έκανα και δεν ήξερα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Για μας της singpost με κατασταση

2016-01-25 11:16

Arrival at Destination Post (Country: GR)

ειχε κανενας μας update?

Αν οχι, παρακληση ο πρωτος που θα εχει ας ενημερωσει και μας τους υπολοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 21/01

 

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING 2016-01-22 16:59

 

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE 2016-01-27 07:31

 

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA) 2016-01-27 07:31

 

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA) 2016-01-27 07:41

 

Δηλαδή υπαρχει περίπτωση να παραλάβω και Παρασκευή/δευτέρα, αρα 10 μερούλες?? :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...