Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια σημερα το πρωι(3:42) μου εβγαλε κλεισιμο απο κδ αεροδρομιου......Ποτε θα το εχω στα χερια μου;(Μενω Μυτιληνη)

 

 

Αύριο το πρωί θα ειναι Μυτιλήνη.

Αν το βιάζεσαι μπορείς πας και να το παραλάβεις επιτόπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αύριο το πρωί θα ειναι Μυτιλήνη.

Αν το βιάζεσαι μπορείς πας και να το παραλάβεις επιτόπου.

 

αυτο κανω παντα,διοτι ο ταχυδρομος βαριεται και μου φερνει την ειδοποιηση 10 λεπτα πριν κλεισουν τα ελτα ή δεν την φερνει καθολου....Για να μου φερει το πακετο δεν το συζηταμε καν :3 :3 κουτι με παχος πανω απο 1 εκατοστο ερχεται ειδοποιητηριο για ογκοδες....

Link to comment
Share on other sites

στα ελτα

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 01-05-2015 16:02 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

στο 17track..

Destination Country - Cache Time:2015-05-19 14:57 - Go to official website

2015-05-01 16:02

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin Country - Cache Time:2015-05-19 14:57 - Go to official website

2015-05-03 16:02

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-05-01 16:02

Received from Customer

και στο 4px τι συμβενει επεστρεψε κινα ?? :wacko:

2015-05-05 14:00:00

Tue

HONGKONG

到达 Arrive at facility

2015-05-03 10:46:00

Sun

ESMAD

Despatched to ATC

2015-05-01 23:59:00

Fri

SINGAPORE

到港 rrive at Airport

2015-05-01 18:00:00

Fri

HONGKONG

离港 Depart from Airport

2015-05-01 16:02:00

Fri

 

Received from Customer

2015-05-01 16:00:00

Fri

HONGKONG

出货 Depart from facility

2015-05-01 14:00:00

Fri

HONGKONG

到达 Arrive at facility

2015-05-01 02:12:00

Fri

 

Shipment ready

2015-05-01 00:59:13

Fri

Lan Guang,Shenzhen,China

货物到达作业中心 Shipment arrived at facility

2015-05-01 00:59:13

Fri

Lan Guang,Shenzhen,China

操作完成 Shipment operation completed

2015-04-26 13:42:14

Sun

 

货物电子信息已经收到 Shipment information received

Edited by KOSTAS_27
Link to comment
Share on other sites

Στο γενικό πλαίσιο που δείχνει ότι οι παραδόσεις έχουν αρχίσει να ξεκολλάνε έρχεται να προστεθεί και η δική μου περίπτωση που παραθέτω προς ενημέρωση όσων έχουν κοντινές ημερομηνίες. Η αποστολή έγινε με China Post

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-04-2015 09:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-05-2015 15:50 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας η παραγγελια μου ηρθε μαζι με το Tonyz21 που ειπε ποιο πριν σκαναριστηκε αφιξη 10 λεπτα πριν απο αυτων απο οτι ειδα στο τρακινκ του αλλα σημερα ενημερωθηκε για χθες το πρωι οτι εγινε αφιξη στο σιτε του ελτα και δεν εχει ακομα κλεισιμο απο ΚΔ;; υπαρχει περιπτωση να εγινε αλλα να αργησε να μπει και αυτο στο συστημα;;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας η παραγγελια μου ηρθε μαζι με το Tonyz21 που ειπε ποιο πριν σκαναριστηκε αφιξη 10 λεπτα πριν απο αυτων απο οτι ειδα στο τρακινκ του αλλα σημερα ενημερωθηκε για χθες το πρωι οτι εγινε αφιξη στο σιτε του ελτα και δεν εχει ακομα κλεισιμο απο ΚΔ;; υπαρχει περιπτωση να εγινε αλλα να αργησε να μπει και αυτο στο συστημα;;

 

φιλε και εμενα εγινε ακριβως το ιδιο....πριν λιγο ειδα οτι φανηκε η αφιξη(απο χτες) αλλα εμενα απο το πρωι μου εχει βγαλει κλεισιμο απο κδ αεροδρομιου...πραγματικα δεν ξερω τι γινεται......

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εμενα εγινε ακριβως το ιδιο....πριν λιγο ειδα οτι φανηκε η αφιξη(απο χτες) αλλα εμενα απο το πρωι μου εχει βγαλει κλεισιμο απο κδ αεροδρομιου...πραγματικα δεν ξερω τι γινεται......

 

Δηλαδη ειχε βγαζει κλεισιμο απο κδ αεροδρομιου το πρωι χωρις να βγαλει ακομα την αφιξη στα ελτα;; τοσο παραλογα τα πραγματα εγιναν;; :P

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειχε βγαζει κλεισιμο απο κδ αεροδρομιου το πρωι χωρις να βγαλει ακομα την αφιξη στα ελτα;; τοσο παραλογα τα πραγματα εγιναν;; :P

 

οχι....η αφιξη ειχε φανει κανονικα στο 17track,singpost κλπ,αλλα δεν ειχε βγαλει αφιξη σε χωρα προορισμου στα ελτα.Σημερα τα ξημερωματα μου εβγαλε κλεισιμο απο κδ αεροδρομιου,και πριν λιγο μου εβγαλε στα ελτα αφιξη σε χωρα προορισμου,με την ωρα και την ημερομινια που μου εδιναν απο χτες Singpost,trackitonline και 17track

Link to comment
Share on other sites

οχι....η αφιξη ειχε φανει κανονικα στο 17track,singpost κλπ,αλλα δεν ειχε βγαλει αφιξη σε χωρα προορισμου στα ελτα.Σημερα τα ξημερωματα μου εβγαλε κλεισιμο απο κδ αεροδρομιου,και πριν λιγο μου εβγαλε στα ελτα αφιξη σε χωρα προορισμου,με την ωρα και την ημερομινια που μου εδιναν απο χτες Singpost,trackitonline και 17track

 

Οκ φιλε ευχαριστω και σορρυ αμα σε κουρασα..πολυ αγωνια να ερθει το κινητο οποτε ψαχνομαι να δω αμα θα προλαβω αυτην την εβδομαδα..

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μία φορά ... η άφιξη δεν σημαίνει ότι πέρασε από το ΚΔ του αεροδρομίου, είναι διαφορετικές διαδικασίες. Το κλείσιμο από ΚΔ αεροδρομίου σημαίνει ότι το δέμα είναι έτοιμο να φύγει από το Κέντρο Διαλογής των ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο, και να προωθηθεί στο κεντρικό κέντρο διαλογής το οποίο καλύπτει την πόλη μας.

Διαβάστε τον οδηγό στην πρώτη σελίδα γιά να αποφεύγονται ανούσιες συζητήσεις :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε ευχαριστω και σορρυ αμα σε κουρασα..πολυ αγωνια να ερθει το κινητο οποτε ψαχνομαι να δω αμα θα προλαβω αυτην την εβδομαδα..

 

χαχα δεν πειραζει....κι εγω τα ιδια κανω ομοπαθεις ειμαστε ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμη μία φορά ... η άφιξη δεν σημαίνει ότι πέρασε από το ΚΔ του αεροδρομίου, είναι διαφορετικές διαδικασίες. Το κλείσιμο από ΚΔ αεροδρομίου σημαίνει ότι το δέμα είναι έτοιμο να φύγει από το Κέντρο Διαλογής των ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο, και να προωθηθεί στο κεντρικό κέντρο διαλογής το οποίο καλύπτει την πόλη μας.

Διαβάστε τον οδηγό στην πρώτη σελίδα γιά να αποφεύγονται ανούσιες συζητήσεις :)

 

δεν ειπαμε κατι διαφορετικο.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας η παραγγελια μου ηρθε μαζι με το Tonyz21 που ειπε ποιο πριν σκαναριστηκε αφιξη 10 λεπτα πριν απο αυτων απο οτι ειδα στο τρακινκ του αλλα σημερα ενημερωθηκε για χθες το πρωι οτι εγινε αφιξη στο σιτε του ελτα και δεν εχει ακομα κλεισιμο απο ΚΔ;; υπαρχει περιπτωση να εγινε αλλα να αργησε να μπει και αυτο στο συστημα;;

Και εμενα ετσι εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτασε και εμένα μετα απο καιρό .......... ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 14-4-2014 ΑΦΙΞΗ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-5-2015 Edited by Mar8787
Link to comment
Share on other sites

RF331095899SG

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 13-05-2015 10:59 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-05-2015 18: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 19-05-2015 15:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΠΑΤΡΑ Κ Δ 20-05-2015 7: ΠΑΤΡΑ Κ Δ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

RF331095899SG

ΚατάστασηΗμερομηνίαΏραΠεριοχή

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ13-05-201510:59ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ19-05-201518:ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)19-05-201515:00Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΠΑΤΡΑ Κ Δ20-05-20157:ΠΑΤΡΑ Κ Δ

με την ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω αν άλλαξε κάτι στους χρόνους αποστολής/παραλαβής μέσω SG. παλιότερα, έπρεπε να περιμένω μήνα και βάλε για να παραλάβω. όπως φαίνεται από τον φίλο εδώ, αλλά και μια παραγγελία που έκανα μέσω aliexpress με SG έχουν κατέβει οι χρόνοι κάτω από 2 βδομάδες;;;;

ή απλά... έτυχε;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που να ξέρουμε; τηλέφωνο στο κδ της περιοχής σου.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Υπάρχει κάποιος που να παρέλαβε από SG με dispatched to overseas 03/04/2015. Γιατί μάλλον πλέον είναι από τις παλιότερες αποστολές που δεν έχουν έρθει ή δεν έχουν ανοιχθεί οι σάκοι στα ελτά.

 

RS32456063SG

Link to comment
Share on other sites

με την ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω αν άλλαξε κάτι στους χρόνους αποστολής/παραλαβής μέσω SG. παλιότερα, έπρεπε να περιμένω μήνα και βάλε για να παραλάβω. όπως φαίνεται από τον φίλο εδώ, αλλά και μια παραγγελία που έκανα μέσω aliexpress με SG έχουν κατέβει οι χρόνοι κάτω από 2 βδομάδες;;;;

ή απλά... έτυχε;

Δεν νομιζω να αλλαξε κατι στους χρονους, το δεμα που εβαλα πριν ειναι η εξαιρεση του κανονα.

Εχω αλλα δεματα με cn και ειμαι στις 40-50 ημερες και ακομα δεν εχουν εμφανιστει στην Ελλαδα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από ακριβώς έναν μηνα, το πακέτο ήρθε Ελλάδα:

2015-05-20 10:26

 

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-05-20 07:04

 

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-04-20 15:48

 

Να φανταστώ Θεσσαλονίκη θα έρθει μέχρι την Παρασκευή;

Link to comment
Share on other sites

3 παραγγελιες τον μαρτη τελη, ηταν Αθηνα Δευτερα και Θεσσαλονικη την αλλη Δευτερα εφτασαν.Παρελαβα μετα απο 10 μερες που πατησε Ελλαδα.Αυτη που ηρθε 14 Μαιου ,στο ταχυδρομειο μου ηταν στις 15 και 18 ειχα ειδοποιητηριο(επεφτε σ/κ).Οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχει στανταρ διαδικασια ουτε σε αυτο το κομματι των παραγγελιων απο κινα ,παρα μονο μπουσουλας αναλογα με την περιοδο και αυτο με επιφυλαξη
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από ακριβώς έναν μηνα, το πακέτο ήρθε Ελλάδα:

2015-05-20 10:26

 

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-05-20 07:04

 

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-04-20 15:48

 

Να φανταστώ Θεσσαλονίκη θα έρθει μέχρι την Παρασκευή;

 

Οπως τα λεει και ο φιλος Efmakis και πολυ αλλοι δεν υπαρχει στανταρ μπορει 1 μερα να κανει μπορει και 15 μερες, παντος εγω που ειμαι Κιλκις 50χλμ μακρια σου αμα φυγει σημερα πριν της 12 τα μεσανυχτα θα παραλαβω η αυριο πρωι η το πολυ την παρασκευει, παντα με το που γινει αφιξη στο κιλκις εχω το μαγκικο χαρτακι στης 9 το πρωι και μπορω να παραλαβω την ιδια ωρα :):):) Το ολο θεμα ειναι στο αεροδρομιο Αθηνας...

Samsung note 8 dual

Samsung note 4

jiayu s3 advance 3GB Ram

Thl T200 2GB Ram

Lenovo S960 2GB Ram

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το πακέτο σκαναρίστηκε σήμερα, ακριβώς ένα μήνα μετά την αποστολή.

 

2015-05-20 06:58

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-04-20 15:41

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Όπως γράφουν τα παιδιά από τη 1η σελίδα, υπομονή! :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εβγαλε χτες τα ξημερωματα κλεισιμο απο ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ,40 περιπου μερες μετα την αποχωρηση απο Σιγκαπουρη...Σημερα το πρωι,ανιδεος και αθωος,πηγα κι εγω στα ΕΛΤΑ(αφου νωριτερα τους ρωτησα και εμαθα τι ωρα ειναι η παραλαβη),να ρωτησω για το δεμα μου.Απο οτι μου ειπε η πολυ φιλικη υπαλληλος,η οποια ειναι η μονη φυσιολογικη εκει μεσα,το κλεισιμο δεν εχει γινει και ακομα ειναι στο αεροδρομιο.Τα λογια της ακριβως ειναι:<<Φαινεται οτι ειναι ακομα στο αεροδρομιο και δεν εχει φυγει.ΑΝ εισαι τυχερος και το κλεισουν με την αποστολη σημερα,αυριο το πρωι περνα να το ψαξουμε παλι>>
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...