Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οσους ρωτανε πως βρισκουνε οτι ειναι απο την κινα τα δεματα με NL post νομιζω οτι το βλεπουνε απο την σελιδα της NL post στην διευθυνση επιστροφης.Π.χ. σε εμενα απο αγορα απο LightintheBox http://prntscr.com/6pcvhm Αν και μπορει να κανω λαθος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα. Το tracking μου είναι RF315918795SG. Η παραγγελία έχει γίνει απο aliexpress με ημερομηνία Order Time: 12:06 Feb. 01 2015.

Άνοιξα dispute γιατί η μοναδική πληροφορία απ'το 17track.net είναι "Information Received" και τίποτε άλλο εδώ και 2 μήνες. Ο seller μου αρνήθηκε το dispute και μου λέει "you have to wait more days". Έχω πέσει σε ψεύτες? Να κάνω escalate το dispute?

7/2 το ταχυδρομείο ειδοποιήθηκε ότι ότι ΘΑ το στείλει ... οπότε κοίταξε πόσες ημέρες έχει διορία γιά αποστολή (όχι γιά παράδωση σε εσένα) και κάνε dispute. Άσε τον Κινέζο να λέει ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνει μια παραγγελία από Κίνα ένα κινητό στις 19 Μαρτίου!Σήμερα στο 17tracknet μου γράφει αυτό"Origin Country - Cache Time"!Ξέρει κανείς τι σημαίνει?
Link to comment
Share on other sites

7/2 το ταχυδρομείο ειδοποιήθηκε ότι ότι ΘΑ το στείλει ... οπότε κοίταξε πόσες ημέρες έχει διορία γιά αποστολή (όχι γιά παράδωση σε εσένα) και κάνε dispute. Άσε τον Κινέζο να λέει ..

 

Πως μπορώ να βρώ πόσες μέρες έχει διορία για αποστολή ο κινέζος στο singapore post? Δεν νομίζω να υπάρχει αυτή η πληροφορία. Σε κάθε περίπτωση δεν έπρεπε να λέει το singapore post ότι παρέλαβε απτον προμηθευτή? Τι παίζει? Αν το είχε στείλει στο singapore post δεν θα έγραφε αυτό ότι παρέλαβε? Κάτι βρωμάει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βρώ πόσες μέρες έχει διορία για αποστολή ο κινέζος στο singapore post? Δεν νομίζω να υπάρχει αυτή η πληροφορία. Σε κάθε περίπτωση δεν έπρεπε να λέει το singapore post ότι παρέλαβε απτον προμηθευτή? Τι παίζει? Αν το είχε στείλει στο singapore post δεν θα έγραφε αυτό ότι παρέλαβε? Κάτι βρωμάει εδώ.

 

Στο aliexpress στις παραγγελίες δείχνει μετρώντας αντίστροφα την περίοδο προστασίας σου. Μια με δύο μέρες πριν τελειώσει κάνεις dispute. Και εγώ σε παρόμοια φάση είμαι πάνω κάτω, μου χει δώσει tracking number αλλά εδώ και 20 μέρες δεν εμφανίζει κανένα στοιχείο. Δεν τρελαίνομαι κιόλας μιας που είναι πολύ μικρής αξίας. Γενικά έχω ως κανόνα από aliexpress μόνο χαμηλής αξίας προϊόντα, παρόλο που ο προμηθευτής από τον οποίο παρήγγειλα είχε πολύ καλές κριτικές και πολλές παραγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βρώ πόσες μέρες έχει διορία για αποστολή ο κινέζος στο singapore post? Δεν νομίζω να υπάρχει αυτή η πληροφορία. Σε κάθε περίπτωση δεν έπρεπε να λέει το singapore post ότι παρέλαβε απτον προμηθευτή? Τι παίζει? Αν το είχε στείλει στο singapore post δεν θα έγραφε αυτό ότι παρέλαβε? Κάτι βρωμάει εδώ.

ΔΕΝ το έστειλε ακόμη στο ταχυδρομείο, η πληροφορία υπάρχει εκεί που έκανες την παραγγελία. Γράφει πόσες ημέρες έχει διορία γιά να το ταχυδρομήσει και πόσες γιά να το παραλάβεις.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Στο aliexpress στις παραγγελίες δείχνει μετρώντας αντίστροφα την περίοδο προστασίας σου. Μια με δύο μέρες πριν τελειώσει κάνεις dispute. Και εγώ σε παρόμοια φάση είμαι πάνω κάτω, μου χει δώσει tracking number αλλά εδώ και 20 μέρες δεν εμφανίζει κανένα στοιχείο. Δεν τρελαίνομαι κιόλας μιας που είναι πολύ μικρής αξίας. Γενικά έχω ως κανόνα από aliexpress μόνο χαμηλής αξίας προϊόντα, παρόλο που ο προμηθευτής από τον οποίο παρήγγειλα είχε πολύ καλές κριτικές και πολλές παραγγελίες.

 

Ακριβώς ίδια φάση με σένα. Επίσης ο προμηθευτής πολύ καλές κριτικές και πολλές παραγγελίες γιαυτο και αποφάσισα να παραγγείλω απαυτόν. Η περίοδος προστασίας μου είναι πλέον στις 3 ημέρες αλλά έκανα dispute και ο προμηθευτής αρνήθηκε το dispute και ενώ μου δείχνει 3 μέρες για dispute απτην σελίδα της παραγγελίας, μέσα στη σελίδα του dispute μου δείχνει άλλο χρονόμετρο για την προθεσμία απάντησης της άρνησης του dispute.

 

Σε κάθε περίπτωση έκανα escalate dispute γιατί πολύ απλά το singapore post απ΄ότι φαίνεται δεν έλαβε ποτέ το πακέτο απτον προμηθευτή...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΔΕΝ το έστειλε ακόμη στο ταχυδρομείο, η πληροφορία υπάρχει εκεί που έκανες την παραγγελία. Γράφει πόσες ημέρες έχει διορία γιά να το ταχυδρομήσει και πόσες γιά να το παραλάβεις.

 

Αυτό εννοείς?

Singapore Post

Free Shipping

Estimated Delivery Time:15-60 Days

Processing Time:5 Days

 

Αν είναι 5 μέρες αυτό έχει περάσει προπολού, εδώ είμαστε στους 2 μήνες και μόνο "Information Received" απ το singapore post!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε εκτός θέματος, συνεχίστε την συζήτηση εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385264

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

απο

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

στο τελος θα μετονομαστει σε αναλυτικος καταλογος εισαγωγης προιοντων γενικης χρησης-διασκεδασης :lol:

και με tracking number ! :rolleyes:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά απο 14 μέρες στο Αεροδρόμιο Αθηνών, ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), σήμερα. Απ'ότι διαβάζω δεν έχει κάτσει κανένα άλλο τόσο πολύ στο αεροδρόμιο..Και κατευθύνεται Θεσσαλονίκη. Αχ, να μη μπει τελωνείο και καθυστερήσει κι άλλο..!!!:O
Link to comment
Share on other sites

Και μένα από 26 /3 επιτέλους

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ11-03-201518:15ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ26-03-201508:45ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)04-04-201517:31Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ και εγώ περιμένω πράγματα -μεταξύ αυτών και πασχαλιάτικα παιχνίδια για τα βαφτιστήρια- που έχουν ήδη καθυστερήσει αρκετά, ένα άλλο δέμα είναι και μένα από 26 Μαρτίου στο αεροδρόμιο και απεγκλωβίστηκε χθες, με έκπληξη είδα μια άλλη παραγγελία να δίνει στο τράκινγκ:

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-04-2015 07:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 04-04-2015 16:22 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Υπερωρίες το Σάββατο λοιπόν, έπεσε γραμμή, πιέστηκε η κατάσταση να απελευθερωθούν τα δέματα;

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ και εγώ περιμένω πράγματα -μεταξύ αυτών και πασχαλιάτικα παιχνίδια για τα βαφτιστήρια- που έχουν ήδη καθυστερήσει αρκετά, ένα άλλο δέμα είναι και μένα από 26 Μαρτίου στο αεροδρόμιο και απεγκλωβίστηκε χθες, με έκπληξη είδα μια άλλη παραγγελία να δίνει στο τράκινγκ:

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-04-2015 07:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 04-04-2015 16:22 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Υπερωρίες το Σάββατο λοιπόν, έπεσε γραμμή, πιέστηκε η κατάσταση να απελευθερωθούν τα δέματα;

 

Εμενα με ιδια ημερα αφιξης ειναι ακομα αεροδρομιο...Περιεργα πραγματα....

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 02-04-2015 23:19 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-04-2015 04:45 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ και εγώ περιμένω πράγματα -μεταξύ αυτών και πασχαλιάτικα παιχνίδια για τα βαφτιστήρια- που έχουν ήδη καθυστερήσει αρκετά, ένα άλλο δέμα είναι και μένα από 26 Μαρτίου στο αεροδρόμιο και απεγκλωβίστηκε χθες, με έκπληξη είδα μια άλλη παραγγελία να δίνει στο τράκινγκ:

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-04-2015 07:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 04-04-2015 16:22 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Υπερωρίες το Σάββατο λοιπόν, έπεσε γραμμή, πιέστηκε η κατάσταση να απελευθερωθούν τα δέματα;

Eάν είχες "διαβάσει" λίγο το νήμα, θα γνώριζες ότι δεν έπεσε καμμία "γραμμή" γιατί δουλεύουν 24 ωρες το 24άωρο 365 ημέρες .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Eάν είχες "διαβάσει" λίγο το νήμα, θα γνώριζες ότι δεν έπεσε καμμία "γραμμή" γιατί δουλεύουν 24 ωρες το 24άωρο 365 ημέρες .... :)

Και πάλι, τι είναι αυτό που ανά καιρούς τακτοποιουνται κατά δεκάδες οι παραγγελίες και ανά καιρούς μένουν για μέρες ολόκληρες στο αεροδρόμιο?

(δεν σε βγάζω ψεύτη, απλά το βρίσκω περίεργο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολύ οσα παιδια ειχαν δεμα και μπηκε υεδ, να ενημερωνετε για το αν πληρωσατε και πόσο, παραλαβατε, κλπ για να ξερουμε τι να κανουμε και εμεις απο δω.

Μη παραλειψετε κατι τετοιο, μιας και ολους μας ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Καμία συμβουλή για τη περίπτωσή μου;

 

Περίμενα δέμα από Κίνα το οποίο έφτασε μέχρι το ταχυδρομείο της γειτονιάς μου και επιστράφηκε την ίδια μέρα στο κέντρο διαλογής Αττικής (Αεροδρόμιο) λόγω ελλιπών στοιχείων παραλήπτη. Όταν είδα το tracking πήγα στο ταχυδρομείο όπου και μου είπαν ότι το δέμα δεν είχε τα σωστά στοιχεία μου (Σωστό όνομα και αριθμό δρόμου) και επιστράφηκε στο Αεροδρόμιο. Μου έδωσαν κάποια τηλέφωνα να επικοινωνήσω με το εκεί κέντρο, αλλά σιγά μην απαντούν.Ο πωλητής μου έστειλε αντίγραφο της ετικέτας που είχε βάλει πάνω στο δέμα, όπου όλα τα στοιχεία μου είναι σωστά. Έχει μέχρι και το τηλέφωνό μου. Πιθανών η ετικέτα να είχε σκιστεί μερικώς.Ο πωλητής μου λέει να περιμένω να παραλάβει και να μου ξαναστείλει το δέμα. Δηλαδή κανένα τρίμηνο.Του πρότεινα να μου στείλει νέο δέμα μόλις δει ότι το δέμα αναχωρεί από Ελλάδα και δεν απάντησε ποτέ.Η αξία είναι μικρή (25€) αλλά δεν μπορώ να περιμένω τρεις μήνες, και ούτε έχω βρει το συγκεκριμένο αντικείμενο (ένας διακόπτης αυτοκινήτου είναι) από άλλον πωλητή.

Η αγορά έγινε μέσω ebay και η πληρωμή με paypal.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω με τα ΕΛΤΑ ώστε να μπλοκάρω το δέμα και να μη φύγει πίσω;

Πως με συμβουλεύετε να κινηθώ;

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ RG139976681CN

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 05-03-2015 19:15 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-03-2015 09:56 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 26-03-2015 09:31 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 30-03-2015 20:50 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 31-03-2015 06:23 Μ.Δ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 31-03-2015 07:06 Μ.Δ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ ΑΠΟ ΕΛΤΑ 31-03-2015 07:48 Μ.Δ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΕΛΛΕΙΠΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 31-03-2015 07:48 Μ.Δ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 31-03-2015 11:38 Μ.. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 31-03-2015 20:12 ΚΕΝΤΡΟ ΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Αν η ετικέτα είναι σωστή, τότε είναι λάθος του ταχυδρομείου. Και σκισμένη μερικώς να ήταν, έπρεπε να το κρατήσουν στο ταχυδρομείο της γειτονιάς σου για λίγες μέρες μήπως και ζητηθεί. Κάποιο στοιχείο θα ήταν ευαναγνωστο δεν μπορεί. Ακόμα και το νούμερο του τρακινγκ να είχαν μόνο (που το είχαν, γιατί αλλιώς δεν θα φαινόταν στο σύστημα η πορεία του) θα ήταν αρκετό για να σου το δώσουν αν τους πήγαινες τα δικά σου αποδεικτικά. Γνώμη μου είναι να πας πάλι στο ταχυδρομείο, αλλά κατ'ευθείαν στον διευθυντή. Μη χάσεις χρόνο με υπαλλήλους. Δεν υπάρχει περίπτωση να μήν μπορεί να το σταματήσει αν θέλει. Αυτοί έχουν και υπηρεσιακά τηλέφωνα για να επικοινωνούν απ'ευθείας, όχι αυτά που δίνουν στο κοινό που ποτέ δεν τα απαντάει ποτέ κανείς. Αλλά πρέπει να κάνεις γρήγορα πριν φύγει απο Ελλάδα. Θα σου έλεγα να πας και στο αεροδρόμιο ίσως αλλά δοκίμασε με τον διευθυντή του ταχυδρομείου πρώτα.

 

Κι ένα κολπάκι: μην υψώσεις φωνή, γιατί δεν θα βγεί τιποτα. Αν ειναι απρόθυμος, ή σου πει ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα, κοίταξε τον στα μάτια και πες του ότι το καταλαβαίνεις, και ζήτα του να σου πει σε ποιόν πρέπει να πας, πάνω απο αυτόν, που θα μπορεί να βοηθήσει. Θα καταλάβει ότι είσαι αποφασισμένος, και δεν θα θέλει οι απο πάνω του να ξέρουν ότι αυτός δεν μπόρεσε να διευθετήσει το ζήτημα. Θα βρει τη λύση. Καλή επιτυχία, και πες μας τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 19-03-2015 22:28 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 19-03-2015 22:28 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-03-2015 06:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 23-03-2015 09:30 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-03-2015 09:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 26-03-2015 02:48 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 30-03-2015 09:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 30-03-2015 09:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΥΕΔ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 30-03-2015 11:54 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 03-04-2015 09:28 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 06-04-2015 03:19 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 06-04-2015 08:01 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

Λοιπόν παλικάρια μόλις παρέλαβα ένα κινητό 75 δολάρια από ταχυδρομείο με ΝL. Και η διαδρομή είναι αυτή που βλέπεται. Το κουτί δεν ανοίχτηκε καθόλου και δεν είχε ούτε φπα ούτε τίποτε. ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολύ οσα παιδια ειχαν δεμα και μπηκε υεδ, να ενημερωνετε για το αν πληρωσατε και πόσο, παραλαβατε, κλπ για να ξερουμε τι να κανουμε και εμεις απο δω.

Μη παραλειψετε κατι τετοιο, μιας και ολους μας ενδιαφερει.

 

Συμφωνώ

Και αν θέλουμε να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα καλό θα ήταν να γράφατε τα τελευταία γράμματα από το track no (CN,HK,NL,SG,SE …) και χωρίς πολλές λεπτομέρειες την περιοχή παράδοσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρέλαβα σήμερα χωρίς ΥΕΔ

 

Δεν ήταν κινητό και δεν είχε ανοίξει κάνεις το δέμα

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ RI380060202CN

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-03-2015 19:31 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 21-03-2015 15:02 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-03-2015 09:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 05-04-2015 13:59 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 06-04-2015 02:22 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 06-04-2015 06:08 Μ.Δ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 06-04-2015 07:22 Μ.Δ. ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Edited by skaramalekos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει κάτι?

01-04-2015 11:28 The item is on transport to the country of destination NETHERLANDS

 

Έχουν περάσει 6 μέρες σε αυτή τη μεταφορά ενω θα έπρεπε να είναι 1-2. Είναι κανείς σε παρόμοια κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...