Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κινούνται 24 ώρες το 24άωρο, αλλά παραδίδουν μόνο στα μεγάλα κέντρα από όπου διακινούνται τις εργάσιμες ημέρες.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι στο Κ.Δ. Αεροδρομίου και μένω Αττική στο Γαλάτσι υπάρχει περίπτωση Δευτέρα να είναι στο τοπικό ταχυδρομείο;

Κλείνω 40 μέρες και μπορείται να φανταστείται την ανυπομονησία μου :)

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια όλους!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πάει πρώτα στο Κ.Δ Αττικής, οπότε δεν το βλέπω να είναι εκεί την Δευτέρα ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

υπομονη παιδια απο δευτερα πιστευω θα παρουν τα δεματα το δρομο τους,και απο τα ελτα τα εχουν παιξει,και μου ειπαν καλο ειναι να μην κανεις παραγγελιες 15 νοεμβριου με αρχες ιανουαριου γιατι συμβαινουν τετοια καλα,εγω κλεινω ενα μηνα ειμαι ακομα νεος.
Link to comment
Share on other sites

Το http://tnv.nianios.gr ενημερώθηκε. Πλέον ελέγχει πιο σωστά την ορθότητα του tracking number, έλεγχοντας αν το πρώτο γράμμα αντιστοιχεί όντως σε κάποια υπηρεσία των μελών της UPU. Δηλαδή τα μόνα αποδεκτά είναι αυτά που το πρώτο τους γράμμα ξεκινάει με ένα από τα παρακάτω

 

«A» - Mail is not insured (less than 2 kg)

«R» - Registered Mail (less than 2 kg)

«V» - Registered Mail (Insured)(less than 2 kg)

«C» - Ordinary Parcel (more than 2 kg)

«L» - Airmail E-packet (less than 2 kg)

«E» - Express Mail Service (EMS more than 2 kg)

 

υπάρχει ένα λατινικό γράμμα μετά, ακολουθούμενο από 9 ψηφία και τέλος ακόμα δύο λατινικά γράμματα που αντιστοιχούν στην χώρα προέλευσης του δέματος. Όσον αφορά τα 2 τελευταία γράμματα, πλέον γίνεται και εκεί έλεγχος, άμα τα γράμματα αντιστοιχούν σε κάποια χώρα με βάση το πρότυπο ISO 3166-1 που χρησιμοποιεί η UPU στο tracking number της. :D

 

Update: Διορθώθηκε η αναγνώριζη πεζών γραμμάτων, πριν θα έβγαζε πως το tracking number είναι λάθος.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο τις 3/1 ειναι ελλαδα και τα 2 δεματα μου απο everbuying με σουηδικα ποστ

δεν εχουν παραδωθει λογω απεργιας που γραφει καποιος φιλος πιο πανω η κατι αλλο?

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RE981905794SE

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-01-2015 08:19 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 05-01-2015 10:43 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 06-01-2015 23:20 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 07-01-2015 02:53 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 09-01-2015 02:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RE981916845SE

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-01-2015 15:39 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 05-01-2015 16:01 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 06-01-2015 23:19 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 07-01-2015 02:53 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 09-01-2015 02:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Εγω απο ΚΔ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ πηγα και το πηρα μονος μου δεν περιμενα να παει στο τοπικο ταχ. >με το τ.ν και την ταυτοτητα.Ηταν εκει 2 μερες και την 3η πηγα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο ΚΔ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ πηγα και το πηρα μονος μου δεν περιμενα να παει στο τοπικο ταχ. >με το τ.ν και την ταυτοτητα.Ηταν εκει 2 μερες και την 3η πηγα εγω.

 

Πώς το έκανες αυτό? Εγώ τους είπα να πάω μόνος μου να το πάρω απο ΚΔ Αττικής και γελάγανε και μου λενε "μπακαλικο είμαστε?" τους ρώτησες κάτι συγκεκριμένο ή απλα πήγες εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια για κατι που βλεπω πρωτη φορα για παραγγελια απο Κινα.Λοιπον εχω φερει δεκαδες κινητα με SG Post και καθε φορα οταν εμφανιζοτανε στο συστημα στης SG Post μου εμφανιζε και στο αντιστοιχο Ελτα Κλεισιμο απο IPS οπως ξερουμε ολοι.Τωρα περιμενω δυο κινητα και ενω ειναι και τα δυο despatched to overseas country GR στα Ελτα δεν δειχνει τπτ.Μου λεει δεν υπαρχει....σας εχει ξανατυχει?Εχει αλλαξει κατι γτ ειχα κανα δυο μηνες χωρις να παραγγειλω κατι και τωρα μου φαινεται περιεργο.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

υπομονη παιδια απο δευτερα πιστευω θα παρουν τα δεματα το δρομο τους,και απο τα ελτα τα εχουν παιξει,και μου ειπαν καλο ειναι να μην κανεις παραγγελιες 15 νοεμβριου με αρχες ιανουαριου γιατι συμβαινουν τετοια καλα,εγω κλεινω ενα μηνα ειμαι ακομα νεος.

 

 

κ ειπαν δεν κανουμε καμια απεργια να κατσουμε καμια βδομαδα ακομα να συνεχισουμε τις γιορτες μας :lol: α ρε δημοσιο ζωαρα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι ενω στο site singpost μου λεει dispatched to overseas, στα ελτα λεει απλα αντικειμενα σε συσκευασια(σιγκαπουρη). Ποτε σου πρωτογραψανε desp. to overseas?
Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Πώς το έκανες αυτό? Εγώ τους είπα να πάω μόνος μου να το πάρω απο ΚΔ Αττικής και γελάγανε και μου λενε "μπακαλικο είμαστε?" τους ρώτησες κάτι συγκεκριμένο ή απλα πήγες εκεί?

 

ειναι σχετικα κοντα μου και πηγα κατευθειαν και το πηρα , ειπα οτι βιαζομαι γιατι θα φυγω ταξιδι αλλα δεν νομιζω να επαιξε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία βοήθεια?και μένα με sg post μετά το κλείσιμο στο αεροδρόμιο εξαφανίστηκε το δέμα,εχει τύχει σε κάποιον κατι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι ενω στο site singpost μου λεει dispatched to overseas, στα ελτα λεει απλα αντικειμενα σε συσκευασια(σιγκαπουρη). Ποτε σου πρωτογραψανε desp. to overseas?

Μια από τα ιδια σε 2 δεματα απο 22-12-14

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει με ΕMS και έχει κολλήσει το πακέτο στην Σιγκαπούρη εδώ και μία βδομάδα!

Ξέρει κανείς τι γίνεται;Έχει παραγγείλει κανένας άλλος με ΕΜS μήπως;

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ιδια σε 2 δεματα απο 22-12-14

πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος ανυσηχιας απλα εχει κολλησει το σαιτ των ελτα. Αναμενοντας το arrived..

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι αντιμετωπιζω κατι καινουριο .

Πριν 6 μερες παρηγγειλα ενα radioUSB και σημερα μεσω του traking ειδα οτι το δεμα εχει destination CANADA .

Τη κουλο ειναι παλι και τουτο .

Με την μια εστειλα μυνημα στον πωλητη , ας ελπισω να μην ειναι τιποτα και το ψαχνω στα γ@@δια .

 

tem No Year Status Location Destination Date

RI103399602CN 2015 Received by China Post 52936400 Canada 20150106 1843

RI103399602CN 2015 Export Security Scan Guangzhou Canada 20150108 1435

RI103399602CN 2015 In Customs-Control warehouse Guangzhou Canada 20150109 1801

RI103399602CN 2015 Import Security Scan Guangzhou Canada 20150110 1406

Edited by Theodor77
Link to comment
Share on other sites

Πολλά περίεργα συμβαίνουν... το δικό μου είναι εδώ και 10 μέρες είναι στην ίδια κατάσταση... Πραγματικά δεν ξέρω τίποτα να κάνω, καμιά συμβουλή ρε παιδιά;

RS179096955NL

Τ.Κ. 15231

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

φιλε σταυρο πιστευω απο δευτερα θα γινει η νεα ενημερωση,και εμεις το ιδιο περιμενουμε,προτεινω να κανεις λιγακι υπομονη ελπιζω να λαβουμε τα δεματα μας ολοι,ευτυχως τα λεμε εδω και ξεχνιουμαστε αλλιως τι θα γινοτανε.

 

παιδια το συστημα στα ελτα ξεκολλησε και σε καποια μελη εγραψε ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

χωρις να λεει αφιξη στην χωρα προορισμου

σε καλο δρομο ειμαστε.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

RS198909229NL και RS198911094NL πως μπορω να μαθω που βρισκονται??? η παραγγελια εγινε 25/12/14. μηπως μπορει καποιος που ξερει να δει και να μου πει??? προορισμος η θεσσαλονικη. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

RS198909229NL και RS198911094NL πως μπορω να μαθω που βρισκονται??? η παραγγελια εγινε 25/12/14. μηπως μπορει καποιος που ξερει να δει και να μου πει??? προορισμος η θεσσαλονικη. ευχαριστω.

 

Συμφωνα με το postnl.be εχει ξεκινησει απο 10-1 διαδικασια αποστολης για ελλαδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω παλι αντιμετωπιζω κατι καινουριο .

Πριν 6 μερες παρηγγειλα ενα radioUSB και σημερα μεσω του traking ειδα οτι το δεμα εχει destination CANADA .

Τη κουλο ειναι παλι και τουτο .

Με την μια εστειλα μυνημα στον πωλητη , ας ελπισω να μην ειναι τιποτα και το ψαχνω στα γ@@δια .

 

tem No Year Status Location Destination Date

RI103399602CN 2015 Received by China Post 52936400 Canada 20150106 1843

RI103399602CN 2015 Export Security Scan Guangzhou Canada 20150108 1435

RI103399602CN 2015 In Customs-Control warehouse Guangzhou Canada 20150109 1801

RI103399602CN 2015 Import Security Scan Guangzhou Canada 20150110 1406

 

Απο που παρηγγειλες; Μηπως σου εδωσε κοινο ΤΝ με καποιου αλλου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσω πως οι οδηγοί των ΕΛΤΑ κατάφεραν να πετύχουν τον στόχο τους

και η διοίκηση έκανε πίσω ,

Οπότε από Αύριο τα φορτηγά των ΕΛΤΑ επιστρέφουν στους δρόμους οπότε να είστε έτοιμοι να παραλάβετε:)

http://www.pak-elta.gr/2015/01/blog-post_11.html#more

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...