Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα.

εχω στειλει ενα κινητο επιστροφη στην Κινα και απο τις 16-11-2014 μου γραφει αυτο:

 

2014-11-16 11:23

民治配送站, 中国 - CN, 未妥投, Unsuccessful delivery

 

2014-11-14 15:04

深圳国际, 中国 - CN, 进口总包互封封发

 

2014-11-14 09:27

深圳国际, 中国 - CN, 进口总包互封开拆

 

2014-11-09 16:43

北京国际, 中国 - CN, 进口总包互封封发

 

Origin Country - Tracking Consuming: 1794 ms - Go to official website

2014-11-16 11:23

 

ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

2014-11-04 23:04

 

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

2014-11-04 18:21

 

ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

2014-11-04 17:18

 

ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ, Item in conta ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2014-11-04 15:49

 

ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2014-11-04 13:21

 

ΑΓΙΟΥ ΙΕΡΟΘΕΟΥ - ΕΛΤΑ, Item in conta ΑΓΙΟΥ ΙΕΡΟΘΕΟΥ - ΕΛΤΑ

2014-11-04 12:46

 

ΑΓΙΟΥ ΙΕΡΟΘΕΟΥ - ΕΛΤΑ, Item Pick Up

 

γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω?

ευχαριστω

 

Επικοινώνησε με το κατάστημα, δώσε τους τα στοιχεία και πες τους να πάνε να το παραλάβουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΑΓΙΟΥ ΙΕΡΟΘΕΟΥ - ΕΛΤΑ, Item Pick Up

 

γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω?

ευχαριστω

Πηγαίνεις με ταυτότητα ατα παραπάνω ΕΛΤΑ. (ΈΧΕ ΜΑΖΊ ΣΟΥ ΚΑΙ ΈΝΑ ΑΝΤΊΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ)

Μην αργήσεις μπορεί να το στείλουν πίσω είναι από 4-11-14 . Καλού κακού πάρε τηλ άμεσα στα EΛTΑ ΑΓ ΙΕΡΟΘΕΟΥ.

Διάβαζε τι ζητάει πριν απαντήσεις .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πακετάκι πρέπει να έχει φτάσει στο τοπικό ταχυδρομείο ή αναμένεται να παραλάβει σήμερα από Μ.Δ και να το παραλάβω αύριο...

 

Κάτι σχετικά με τον οδηγό...σε μένα δεν έχει τύχει ποτέ να μου φέρουν μεγάλο πακέτο στο σπίτι με τον ταχυδρόμο, πάντα έρχεται ειδοποιητήριο και τις περισσότερες φορές να το παραλάβω μονο την επομενη μερα.

Δεν ξέρω αν στην Αθήνα ή σε άλλες περιοχές φέρνουν δέμα στο σπίτι, σε μένα δεν έχει τύχει πάντως...έτσι ενώ ο οδηγός λέει:

¨ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ/ Receive Item From Customer...Το πακέτο παραληφθηκε από τον αποστολέα στο ταχυδρομείο της χώρας αποστολής

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS/ Item in conta IPS...Εμφανίζεται όταν αναχωρίσει η πτήση με το πακέτο μας από τη χώρα αποστολής

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ/ Receive Item At Office Of Exchange...Εμφανίζεται όταν στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα ανοιχθεί ο σάκος όπου βρίσκεται το πακέτο, και καταγραφεί η άφιξη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ/Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ...Εμφανίζεται όταν το πακέτο είναι έτοιμο να φύγει από το Κέντρο Διαλογής των ΕΛΤΑ στο αεροδρόμιο, και να προωθηθεί στο κεντρικό κέντρο διαλογής που καλύπτει την πόλη μας

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ/Item in conta ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ [ΠΕΡΙΟΧΗ]...Το πακέτο έφτασε στο Κεντρο διαλογής του νομού-πόλης όπου ανήκουμε

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Μ.Δ./Item arr Κ.Μ.Δ. [ΠΕΡΙΟΧΗ]

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Μ.Δ./Item in conta Κ.Μ.Δ. [ΠΕΡΙΟΧΗ]...Το πακέτο έφτασε στο κέντρο διανομής της περιοχής μας κι ο ταχυδρόμος είτε θα το πάρει για να μας το φέρει σπίτι είτε θα μας αφήσει ειδοποιητήριο και θα πάει το πακέτο με φορτηγάκι στο ταχυδρομείο που μας εξυπηρετεί.

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ/Item to be delivered...Ο ταχυδρόμος το πήρε είτε για να μας το φέρει είτε για να το πάει στο ταχυδρομείο

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ...Ο ταχυδρόμος μας έφερε ειδοποιητήριο

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ/Item delivered...Είτε το ταχυδρόμος το άφησε στο ταχυδρομείο, είτε μας το έφερε σπίτι. Αν το άφησε το ταχυδρομείο, όταν το παραλάβουμε θα εμφανιστεί δεύτερη καταχώρηση που αναφέρει τελική παράδοση.

 

Στη ανίχνευση του δέματος λοιπόν μου εμφανίζει την έκδοση ειδοποιητηρίου πιο νωρίς από το κλείσιμο από τη Μ.Δ της περιοχής μου.

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 19-11-2014 13:12 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 22-11-2014 06:18 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 23-11-2014 07:48 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 25-11-2014 03:21 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 25-11-2014 06:49 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 25-11-2014 08:18 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 25-11-2014 08:53 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 25-11-2014 10:10 Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

Σιγά το θέμα θα μου πείτε, αλλά απλώς για λόγους ακρίβειας θα μπορούσε να υπο-σημειωθεί στον οδηγό...η λογική σειρά των βηματων δλδ μπορεί πρακτκά να μη συμπίπτει με την πρακτικά χρονικη σειρά (να "κλείσει" το πακέτο από το Μ.Δ αφού ο ταχυδρόμος αφήσει ειδοποιητήριο, καθότι το πακέτο θα παραδοθεί στο τοπικό υποκατάστημα των ΕΛΤΑ απ' όπου θα είναι διαθέσιμο την επόμενη εργάσιμη και δεν θα γίνει προσπάθεια παράδοσής του στο σπίτι.)

 

Δηλώνω ξαφνιασμένος πάντως με αυτά που διάβαζα για το Ολλανδικό ταχυδρομείο...σε 14 μέρες από την αγορά το πακέτο έφτασε στο τοπικό ταχυδρομείο, και μάλιστα αγοράστηκε την μέρα της φρενίτιδας των εκπτώσεων της 11 Νοε.

Link to comment
Share on other sites

Αν ενα δεμα σταλει απο Κινα με EMS ,θα περασει απο τελωνειο;

Ευχαριστω.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Κορώνα-Γράμματα είναι ... εάν θέλεις το διακινδυνεύεις. :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αν ενα δεμα σταλει απο Κινα με EMS ,θα περασει απο τελωνειο;

Ευχαριστω.

 

ολα ειναι πιθανα και ναι και οχι και μπορει...

εγω προτιμω κανονικο ταχυδρομιο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια αυτο το tracking το εχω απο 17/11 αλλα τιποτα δεν βλεπω....

YC359662775YW

 

μπορει να με βοηθησει καποιος?

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

 

μπορει να με βοηθησει καποιος?

Βγάζει ότι δεν υπάρχει ....

http://track.yw56.com.cn/en-US/

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.Θα το τολμησω και θα σας ενημερωσω μολις εχω νεοτερα.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει ότι δεν υπάρχει ....

http://track.yw56.com.cn/en-US/

 

υπαρχει περιπτωση να αργει τοσο πολυ να ενημερωθει?

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να αργει τοσο πολυ να ενημερωθει?

 

Ένα που είχα εγώ με τέτοιο αριθμό ήλθε χωρίς να ενημερωθεί ποτέ ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλαβα σήμερα έναν φάκελο από china post με 2 θήκες, που είχα παραγγείλει από 5/10. Δεν ήταν συστημένο.

Έχω πάρει πίσω τα χρήματα από PayPal. Το ποσό είναι μικρό αλλά αισθάνομαι άσχημα. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος για να τα πληρώσω, χωρίς να μπλέξω; Εννοώ και να πάρει τα λεφτά του ο άνθρωπος και να μπορώ να αποδείξω ότι τα πήρε. Μην βγει και πει ότι τελικώς παρέλαβα και δεν πλήρωσα, ενώ έχω πληρώσει. Ελπίζω να καταλάβατε.

Link to comment
Share on other sites

Ένα που είχα εγώ με τέτοιο αριθμό ήλθε χωρίς να ενημερωθεί ποτέ ... :)

 

θυμασαι στο περιπου σε ποσες μερες?

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλαβα σήμερα έναν φάκελο από china post με 2 θήκες, που είχα παραγγείλει από 5/10. Δεν ήταν συστημένο.

Έχω πάρει πίσω τα χρήματα από PayPal. Το ποσό είναι μικρό αλλά αισθάνομαι άσχημα. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος για να τα πληρώσω, χωρίς να μπλέξω; Εννοώ και να πάρει τα λεφτά του ο άνθρωπος και να μπορώ να αποδείξω ότι τα πήρε. Μην βγει και πει ότι τελικώς παρέλαβα και δεν πλήρωσα, ενώ έχω πληρώσει. Ελπίζω να καταλάβατε.

Επικοινωνείς μαζί του, του λες ότι παρέλαβες και του ζητάς το email του στο paypal γιά να του στείλεις τα χρήματα.

Εν συνεχεία, μπαίνεις στο paypal και εκεί που λέει "sent money" του βάζεις το ποσόν στο email του. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θυμασαι στο περιπου σε ποσες μερες?

 

Καμμιά 40αριά ... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλαβα σήμερα έναν φάκελο από china post με 2 θήκες, που είχα παραγγείλει από 5/10. Δεν ήταν συστημένο.

Έχω πάρει πίσω τα χρήματα από PayPal. Το ποσό είναι μικρό αλλά αισθάνομαι άσχημα. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος για να τα πληρώσω, χωρίς να μπλέξω; Εννοώ και να πάρει τα λεφτά του ο άνθρωπος και να μπορώ να αποδείξω ότι τα πήρε. Μην βγει και πει ότι τελικώς παρέλαβα και δεν πλήρωσα, ενώ έχω πληρώσει. Ελπίζω να καταλάβατε.

ποιος μπορει να βοηθησει βημα βημα πως περνουμε πισω τα χρηματα μας απο το paypal...

και σε ποσες μερες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

RM603545405CN

delivery service-stantadard intl shipping

Αν βοηθαει και αυτο......

..........:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το δέμα που αναφέρεις δεν το παρέλαβε ποτέ η china post.

Πότε παρήγγειλες, από που, και τι ακριβώς θέλεις;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Για ό,τι αφορά το paypal, απευθύνσου εδώ: Paypal: Χρήση και γενικές ερωτήσεις
Link to comment
Share on other sites

Το πακετάκι πρέπει να έχει φτάσει στο τοπικό ταχυδρομείο ή αναμένεται να παραλάβει σήμερα από Μ.Δ και να το παραλάβω αύριο...

 

Κάτι σχετικά με τον οδηγό...σε μένα δεν έχει τύχει ποτέ να μου φέρουν μεγάλο πακέτο στο σπίτι με τον ταχυδρόμο, πάντα έρχεται ειδοποιητήριο και τις περισσότερες φορές να το παραλάβω μονο την επομενη μερα.

Δεν ξέρω αν στην Αθήνα ή σε άλλες περιοχές φέρνουν δέμα στο σπίτι, σε μένα δεν έχει τύχει πάντως...έτσι ενώ ο οδηγός λέει:

 

 

Στη ανίχνευση του δέματος λοιπόν μου εμφανίζει την έκδοση ειδοποιητηρίου πιο νωρίς από το κλείσιμο από τη Μ.Δ της περιοχής μου.

 

 

Σιγά το θέμα θα μου πείτε, αλλά απλώς για λόγους ακρίβειας θα μπορούσε να υπο-σημειωθεί στον οδηγό...η λογική σειρά των βηματων δλδ μπορεί πρακτκά να μη συμπίπτει με την πρακτικά χρονικη σειρά (να "κλείσει" το πακέτο από το Μ.Δ αφού ο ταχυδρόμος αφήσει ειδοποιητήριο, καθότι το πακέτο θα παραδοθεί στο τοπικό υποκατάστημα των ΕΛΤΑ απ' όπου θα είναι διαθέσιμο την επόμενη εργάσιμη και δεν θα γίνει προσπάθεια παράδοσής του στο σπίτι.)

 

Δηλώνω ξαφνιασμένος πάντως με αυτά που διάβαζα για το Ολλανδικό ταχυδρομείο...σε 14 μέρες από την αγορά το πακέτο έφτασε στο τοπικό ταχυδρομείο, και μάλιστα αγοράστηκε την μέρα της φρενίτιδας των εκπτώσεων της 11 Νοε.

 

Επειδή δεν κατάλαβα, το πακέτο το παρέλαβες από το υποκατάστημα της περιοχής σου ή από την Μ.Δ. Ανατολικής Θεσσαλονίκης;

Link to comment
Share on other sites

έλαβα αυτό το μήνυμα από τον πωλητή που έχω παραγγείλει το πακέτο από την Κίνα

Dispatching means package has left china.

Post office told me that the parcel waiting for a Greek customs clearance.

Because these months shopping season,and the weather will affect the transport,so will extend the processing time of the customs and the post office.

 

τελευταία ενημέρωση του tracking number: 2014-11-02 01:53

苏州国际, 希腊 - GR, 出口总包互封封发, Dispatching

2014-10-23 16:33

苏州国际, 希腊 - GR, 出口总包互封封发, Dispatching

υπάρχει καμία περίπτωση να περάσει από τελωνείο αφού κάνει τόσο καιρό dispatching? και αν όντως έφυγε απο Κίνα δεν θα έπρεπε να λέει Departure from outward office of exchange?

Link to comment
Share on other sites

έλαβα αυτό το μήνυμα από τον πωλητή που έχω παραγγείλει το πακέτο από την Κίνα

Dispatching means package has left china.

Post office told me that the parcel waiting for a Greek customs clearance.

Because these months shopping season,and the weather will affect the transport,so will extend the processing time of the customs and the post office.

 

τελευταία ενημέρωση του tracking number: 2014-11-02 01:53

苏州国际, 希腊 - GR, 出口总包互封封发, Dispatching

2014-10-23 16:33

苏州国际, 希腊 - GR, 出口总包互封封发, Dispatching

υπάρχει καμία περίπτωση να περάσει από τελωνείο αφού κάνει τόσο καιρό dispatching? και αν όντως έφυγε απο Κίνα δεν θα έπρεπε να λέει Departure from outward office of exchange?

ειμαι στην ιδια φαση με παραγγελια απο ali.ενω στο status της παραγγελιας μου το δινει Departure from outward..... εαν το βαλω στο επισημο site του china post μου το βγαζει Dispatching.και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω εχει η δεν εχει φυγει.στα ελτα παντως ειναι ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 21-11-2014 18:10 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

RK135238297CN

Edited by koukloukou

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με το κατάστημα, δώσε τους τα στοιχεία και πες τους να πάνε να το παραλάβουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηγαίνεις με ταυτότητα ατα παραπάνω ΕΛΤΑ. (ΈΧΕ ΜΑΖΊ ΣΟΥ ΚΑΙ ΈΝΑ ΑΝΤΊΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ)

Μην αργήσεις μπορεί να το στείλουν πίσω είναι από 4-11-14 . Καλού κακού πάρε τηλ άμεσα στα EΛTΑ ΑΓ ΙΕΡΟΘΕΟΥ.

Διάβαζε τι ζητάει πριν απαντήσεις .... :)

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια καλημερα.

θελω να παραγγειλω ενα car dvd με οθονη και ολοι οι πωλητες στο ebay το στελνουν με DHL, UPS, FedEx και EMS.

με ποια απο αυτες δεν περναει τελωνειο?

δεν στελνουν με china post ή singapore post?

γνωριζει κανεις?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μέ όλες αυτές περνάει ... επικοινώνησε και ρώτησέ τους εάν μπορούν να το στείλουν με απλό ταχυδρομείο.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κατάλαβα, το πακέτο το παρέλαβες από το υποκατάστημα της περιοχής σου ή από την Μ.Δ. Ανατολικής Θεσσαλονίκης;

 

Παρέλαβα σήμερα από το υποκατάστημα ΕΛΤΑ της περιοχής μου

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους

Έχω κάνει 2 αγορές από 10 Νοε. Μου έδωσαν Tracking Number στο ένα 13/11 ( RS197514030NL) και στο άλλο 17/11 (RS197629806NL). Είναι σε pre-adviced από 20 & 21/11. Είναι λογικό μετά από τόσες μέρες να μην εμφανίζεται στο PostNL sorting center ? :worry:

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

pappao
Link to comment
Share on other sites

αν το φερουμε με ems τι πιθανοτητες εχει για τελωνειο?

το λεω γιατι θελω απο το merimobiles ενα lg g2 και το στελνει μονο με ems

Μεγαλη πιθανότητα

Ρώτα τους αν μπορούν να το στείλουν με αλλο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...