Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβα. Παιδιά. Ευχαριστώ.

Έχω ανοίξει ήδη case στο ebay, όπου έγινε η αγορά. Ο πωλητής στο μήνυμά του είπε ότι αν δεν παραλάβω μέχρι τις 22 θα κάνει refund. Το ebay είπε αν δεν παραλάβω μέχρι τις 20 να ενημερώσω να επέμβουν αυτοί. Κρίνετε σκόπιμο να ανοίξω case και στο paypal; Δε νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ πολύ τη γνώμη σας για αυτό: YC271774432YW Προφανώς δεν είναι ανιχνεύσιμο από τα ελτα.

Έχω πληρώσει από τις 5/10 κκι αφού άνοιξα case στο ebay μου έδωσε αυτό το tracking number να το δω εδώ: http://www.yw56.com.cn/english/DIY.asp

Αυτό το "40 days transit" τί στο καλό είναι;

Και εγώ έχω μία αγορά στις 9/11 με τέτοιο αριθμό και σήμερα φάνηκε ότι πήγε στο ταχυδρομείο.

Η διαφορά μας είναι ότι εμένα γράφει "5 days transit" , και δεν ξέρω και εγώ τι είναι...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Θα ήταν εύκολο να μ' ενημερώσει κάποιος σχετικά μ' αυτή την παραγγελία: RS167797227NL

Εδώ και 17 μέρες μοιάζει "ακίνητη"...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι παιδια εχω κανει παραγγελεια απο σιγκαπουρι με ems περασα απο τελωνειο και τωρα μου λεει οτι ειναι ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΕΙΟΥ ΕΜS γνωριζει καποιος που μπωρει να βρισκςται? Εχω περασει το τελωνειο η οχι
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κανει μια παραγγελια και θελουν να μου το στειλουν με hongkong air post, λετε υπαρξει καποιο ''''προβλημα'''' εδω (καταλαβατε τι θελω να πω......) ? σαν τη singapore post και china post δεν ειναι και το hongkong air post ?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Θα ήταν εύκολο να μ' ενημερώσει κάποιος σχετικά μ' αυτή την παραγγελία: RS167797227NL

Εδώ και 17 μέρες μοιάζει "ακίνητη"...

Ευχαριστώ!

 

Φιλε κοιταξα το tracknumber σου.Η παραγγελια σου ειναι απο χθες Ελλαδα.Πιστευω μεσα στην εβδομαδα που μας ερχεται να την παραλαβεις.Εμενα και οι δυο παραγγελιες που εχω ειναι ακομη Ολλανδια απ'οτι λεει απο τις 25 Οκτωμβριου η μια και η αλλη χθες εγραψε οτι εφτασε Ολλανδια απο τις 31 Οκτωμβριου που ειχε φυγει απο Κινα.Εσενα ειδα ομως οτι ξεκινησε απο Κινα στις 29 και εφτασε Ελλαδα χθες τωρα μετα δικα μου δεν ξερω τι γινεται....

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που ασχολούνται σε αυτόν τον τομέα (οδηγός αγορών από Κίνα), για να παίρνουμε απαντήσεις, όλοι εμείς στις απορίες που έχουμε.Να είστε καλά !!:)
Link to comment
Share on other sites

Ένα τέτοιο tracking number είχα κι εγώ από μια αγορά από aliexpress.

Έγραφε οτι είχε φτάσει Ελλάδα από 06/10 και το παρέλαβα πριν 3 ημέρες.

Έκανε σύνολο 57 ημέρες για να φτάσει στα χέρια μου.

Δυστυχώς δεν μπορείς να παρακολουθήσεις που βρίσκεται από την στιγμή που φτάνει Ελλάδα.

Κάνε υπομονή και αν καθυστερήσει κι άλλο κάνε dispute στο paypal ή στο aliexpress. Αναλόγως από που το αγόρασες.

40 days transit = Μεταφέρεται / ταξιδεύει 40 ημέρες.

Να σε ρωτησω σου ηρθε ειδοποιηση? Ή στο αφησαν χυμα? Γιατι περιμενω και εγω ενα τετοιο δεμα ....

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω σου ηρθε ειδοποιηση? Ή στο αφησαν χυμα? Γιατι περιμενω και εγω ενα τετοιο δεμα ....

Δεν θα έρθει ειδοποίηση. Δεν έρχεται συστημένο με αυτή την εταιρεία.

Με είχε ενημερώσει ο πωλητής όταν μου έδωσε το tracking number.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κανει μια παραγγελια και θελουν να μου το στειλουν με hongkong air post, λετε υπαρξει καποιο ''''προβλημα'''' εδω (καταλαβατε τι θελω να πω......) ? σαν τη singapore post και china post δεν ειναι και το hongkong air post ?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων :)

 

Θανάση μην αγχώνεσαι απλό ταχυδρομείο είναι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έφτασε Ελλάδα σύμφωνα με αυτό το μήνυμα που μας δείχνεις.

Στα ΕΛΤΑ τι γράφει;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έφτασε Ελλάδα σύμφωνα με αυτό το μήνυμα που μας δείχνεις.

Στα ΕΛΤΑ τι γράφει;

 

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-11-2014 10:43 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Έφτασε!!:X

Link to comment
Share on other sites

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-11-2014 10:43 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Έφτασε!!:X

 

Μέσα σε μια εβδομάδα;; να ήξερες πόσο σε ζηλεύω που αύριο κλείνω μήνα από την παραγγελία κι ακόμα περιμένω να φτάσει Ελλάδα... :p

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε μια εβδομάδα;; να ήξερες πόσο σε ζηλεύω που αύριο κλείνω μήνα από την παραγγελία κι ακόμα περιμένω να φτάσει Ελλάδα... :p

Άμα σε παριγορεί δεν είσαι μόνος στην αναμονή!!!

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-11-2014 10:43 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Έφτασε!!:X

Τυχερέ :)

Με το καλό να παραλάβεις.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Τα δεματα που στελνονται με singapore post ειναι συστημενα ? Δηλαδη αφηνει χαρτι ο ταχυδρομος η το αφηνει χυμα ?

Γιατι εκανα μια παραγγελια ενα κινητο απο to2c RF291399617SG .

Link to comment
Share on other sites

Τα δεματα που στελνονται με singapore post ειναι συστημενα ? Δηλαδη αφηνει χαρτι ο ταχυδρομος η το αφηνει χυμα ?

Γιατι εκανα μια παραγγελια ενα κινητο απο to2c RF291399617SG .

Ερχονται συστημενα το οποιο φαινεται απο το πρωτο γραμμα του tracking number ( R=registered) οποτε θα στο φερει ο ταχυδρομος και εαν δεν σε βρει θα αφησει χαρτακι.

Link to comment
Share on other sites

Τα δεματα που στελνονται με singapore post ειναι συστημενα ? Δηλαδη αφηνει χαρτι ο ταχυδρομος η το αφηνει χυμα ?

Γιατι εκανα μια παραγγελια ενα κινητο απο to2c RF291399617SG .

 

Η παραγγελια εγινε 1/11 και σημερα εφτασε ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...