Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτός μπορεί να το έστειλε στις 13, η Singapore όμως το πήρε στις 25. Αν το ενδιάμεσο τμήμα του δρομολόγιο (Κίνα-Σιγκαπούρη) καθυστέρησε για κάποιο λόγο, είναι φυσιολογικές οι ημερομηνίες που βλέπεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτός μπορεί να το έστειλε στις 13, η Singapore όμως το πήρε στις 25. Αν το ενδιάμεσο τμήμα του δρομολόγιο (Κίνα-Σιγκαπούρη) καθυστέρησε για κάποιο λόγο, είναι φυσιολογικές οι ημερομηνίες που βλέπεις.

 

Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου , δλδ 42 μερες ειναι και αυτο φυσιολογικο φαινομενο? Οχι τπτ αλλο αλλα το συγκεκριμμενο πακέτο δεν είναι και δικο μου και έχω αρχίσει και αγχώνομαι :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου , δλδ 42 μερες ειναι και αυτο φυσιολογικο φαινομενο? Οχι τπτ αλλο αλλα το συγκεκριμμενο πακέτο δεν είναι και δικο μου και έχω αρχίσει και αγχώνομαι :cry::cry::cry:

 

Άνοιξε τώρα case στο eBay, γιατί αν περάσουν οι 45 μέρες και γίνει στραβή με το πακέτο, δεν θα σε καλύπτουν μετά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι, άνοιξε dispute για να έχεις μια κάλυψη.

 

42 μέρες δεν είναι πολύ συνηθισμένο ούτε όμως πολύ σπάνιο. Το σύνηθες είναι 20-30 μέρες απο το "Received from Customer".

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τώρα case στο eBay, γιατί αν περάσουν οι 45 μέρες και γίνει στραβή με το πακέτο, δεν θα σε καλύπτουν μετά.

 

Ναι το θέμα είναι οτι πήγα να ανοιξω υποθεση αλλα μου λεει οτι είναι πολυ νωρις ακομα! ενω για ένα άλλο πακέτο που ανοιξα και αγορασα την ιδια μέρα μπόρεσα να ανοιξω υποθεση κανονικα!!! εχω αρχισει να εκνευριζομαι με αυτο το πακετο όλα πανε αντιθετα να 'ταν δικο μου θα του τα χαριζα!!!!!!:mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέμα είναι οτι πήγα να ανοιξω υποθεση αλλα μου λεει οτι είναι πολυ νωρις ακομα! ενω για ένα άλλο πακέτο που ανοιξα και αγορασα την ιδια μέρα μπόρεσα να ανοιξω υποθεση κανονικα!!! εχω αρχισει να εκνευριζομαι με αυτο το πακετο όλα πανε αντιθετα να 'ταν δικο μου θα του τα χαριζα!!!!!!:mad::mad::mad::mad:

Μην ανοίγεις υπόθεση, απλώς κάνε προς τον πωλητή την ερώτηση:" where is my item" και η υπόθεση "ανοίγει μόνη της και παρατείνει τον χρόνο κατά 30 ημέρες.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία μου βρίσκεται στο στάδιο "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ" Σε πόσες μέρες λέτε να την παραλάβω; Θα είναι αυτή τη βδομάδα ή πάμε για την επόμενη;
Link to comment
Share on other sites

Item No: EX010327912SG

Service Type: Express Mail Services Parcel

Origin Country: Singapore

Origin Exchange/ Post Office: -

 

Other Reference No: EX010327912SG

Destination Country: Greece

Recipient Name: -

 

Shipping Information

Date and Time Location Status Reason

21/04/2014 09:15 Handover to Airline

20/04/2014 18:29 Processing at Air Transit Center

19/04/2014 11:31 Processing at Sorting Centre

19/04/2014 11:04 Acknowledged at Transit Centre

19/04/2014 10:30 Pending shipment from Merchant/Shipper

Εμενα μου εβλαλε αυτα το Handover to Airline τι σημαινει? Πηρα στα ελτα τηλεφωνω και μου ειπαν οτι εφυγε απο σικαμπουρη αλλα δεν ηρθε ελλαδα ακομα γιατι?δεν παει κατευθειαν ελλαδα?οταν βαζω τον αριθμο στα ελτα μου λεει κλεισιμο ips αυτο ξερω τι σημαινει βαση του οδηγου.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Item No: EX010327912SG

Service Type: Express Mail Services Parcel

Origin Country: Singapore

Origin Exchange/ Post Office: -

 

Other Reference No: EX010327912SG

Destination Country: Greece

Recipient Name: -

 

Shipping Information

Date and Time Location Status Reason

21/04/2014 09:15 Handover to Airline

20/04/2014 18:29 Processing at Air Transit Center

19/04/2014 11:31 Processing at Sorting Centre

19/04/2014 11:04 Acknowledged at Transit Centre

19/04/2014 10:30 Pending shipment from Merchant/Shipper

Εμενα μου εβλαλε αυτα το Handover to Airline τι σημαινει? Πηρα στα ελτα τηλεφωνω και μου ειπαν οτι εφυγε απο σικαμπουρη αλλα δεν ηρθε ελλαδα ακομα γιατι?δεν παει κατευθειαν ελλαδα?οταν βαζω τον αριθμο στα ελτα μου λεει κλεισιμο ips αυτο ξερω τι σημαινει βαση του οδηγου.

 

To Handover to Airline σημαίνει αυτό που σου είπε το ΕΛΤΑ, για να έρθει θέλει περίπου 7-8 ημέρες με το Handover to Airline...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία μου βρίσκεται στο στάδιο "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ" Σε πόσες μέρες λέτε να την παραλάβω; Θα είναι αυτή τη βδομάδα ή πάμε για την επόμενη;

Για Πέμπτη-Παρασκευή σε βλέπω.

 

Εμενα μου εβλαλε αυτα το Handover to Airline τι σημαινει? Πηρα στα ελτα τηλεφωνω και μου ειπαν οτι εφυγε απο σικαμπουρη αλλα δεν ηρθε ελλαδα ακομα γιατι?δεν παει κατευθειαν ελλαδα?οταν βαζω τον αριθμο στα ελτα μου λεει κλεισιμο ips αυτο ξερω τι σημαινει βαση του οδηγου.

Έχεις δει πολλές πτήσεις Σιγκαπούρη-Ελλάδα; :)

Με 21\4 handover και αγχώνεσαι; Έχει ακόμα μπόλικη αναμονή.

 

Όπως το σκέφτομαι, το αεροπλάνο φτάνει σε κάποιο κεντρικό αεροδρόμιο της Ευρώπης και μετά ο σάκος φεύγει απο εκεί για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω witchking γιαυτο ρωταω πρωτη φορα παραγγελνω ευχαριστω πολυ παιδια

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Item No: EX010327912SG

Service Type: Express Mail Services Parcel

Origin Country: Singapore

Origin Exchange/ Post Office: -

 

Other Reference No: EX010327912SG

Destination Country: Greece

Recipient Name: -

 

Shipping Information

Date and Time Location Status Reason

21/04/2014 09:15 Handover to Airline

20/04/2014 18:29 Processing at Air Transit Center

19/04/2014 11:31 Processing at Sorting Centre

19/04/2014 11:04 Acknowledged at Transit Centre

19/04/2014 10:30 Pending shipment from Merchant/Shipper

Εμενα μου εβλαλε αυτα το Handover to Airline τι σημαινει? Πηρα στα ελτα τηλεφωνω και μου ειπαν οτι εφυγε απο σικαμπουρη αλλα δεν ηρθε ελλαδα ακομα γιατι?δεν παει κατευθειαν ελλαδα?οταν βαζω τον αριθμο στα ελτα μου λεει κλεισιμο ips αυτο ξερω τι σημαινει βαση του οδηγου.

Εισαι μια χαρα.και γω με εμς με singapost απο 10/4.2014 me Pending shipment και το στειλανε Handover to Airline σημερα 22/4/2014.κολησε μια βδομαδα.Μας τη φαγανε τη βδομαδα

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

AlliExpress

 

εκανα μια παραγγελια απο αυτο το site περιπου πριν 2 βδομαδες , κατι αρκετα φτηνο αξιας 8 $ , μονο και μονο διοτι φανταζε καλη ευκαιρια και γιατι ηθελα να δω πως λειτουργει το site...

μετα απο 8-9 μερες οπου δεν ειχε ξεκινησει καν η παραγγελια μου , μου ηρθε mail απο το site οτι ο πωλητης απο οπου εκανα αγορα εχει θεωρηθει υποπτος και οτι ολες οι παραγγελιες που εχει θα παγωσουν για να γινει ελενχος ενκυροτητας του , αυτο θα διαρκεσει το πολυ 7 μερες ανεφεραν , την 5η μερα ηρθε νεο mail αναφεροντας οτι ο πωλητης απομακρύνθηκε , ολες οι παραγγελιες του ακυρωθηκαν και οτι μεσα σε 3-4 μερες θα μου επιστραφουν τα χρηματα .... !!!!!

(και ολα αυτα χωρις εγω ποτε να τους ρωτησω ή απαντησω πουθενα )

εχουν γινει καλοι ή πουλανε παραμυθι σε μια παραγγελια 8$ ....

Link to comment
Share on other sites

AlliExpress

 

εκανα μια παραγγελια απο αυτο το site περιπου πριν 2 βδομαδες , κατι αρκετα φτηνο αξιας 8 $ , μονο και μονο διοτι φανταζε καλη ευκαιρια και γιατι ηθελα να δω πως λειτουργει το site...

μετα απο 8-9 μερες οπου δεν ειχε ξεκινησει καν η παραγγελια μου , μου ηρθε mail απο το site οτι ο πωλητης απο οπου εκανα αγορα εχει θεωρηθει υποπτος και οτι ολες οι παραγγελιες που εχει θα παγωσουν για να γινει ελενχος ενκυροτητας του , αυτο θα διαρκεσει το πολυ 7 μερες ανεφεραν , την 5η μερα ηρθε νεο mail αναφεροντας οτι ο πωλητης απομακρύνθηκε , ολες οι παραγγελιες του ακυρωθηκαν και οτι μεσα σε 3-4 μερες θα μου επιστραφουν τα χρηματα .... !!!!!

(και ολα αυτα χωρις εγω ποτε να τους ρωτησω ή απαντησω πουθενα )

εχουν γινει καλοι ή πουλανε παραμυθι σε μια παραγγελια 8$ ....

Πάντοτε έτσι ήταν. Αυτή είναι η διαδικασία που έχουν σε τέτοιες περιπτώσεις, οποιοδήποτε και εάν είναι το ποσόν.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παραγγείλω 2 κινητα (διαφορετικά) απο to2c . Μπορώ να τα παραγγείλω και τα 2 στο ίδιο πακέτο ? θα έχω πρόβλημα στο τελωνείο ? είναι καλύτερα σε δυο διαφορετικες παραγγελίες ?

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παραγγείλω 2 κινητα (διαφορετικά) απο to2c . Μπορώ να τα παραγγείλω και τα 2 στο ίδιο πακέτο ? θα έχω πρόβλημα στο τελωνείο ? είναι καλύτερα σε δυο διαφορετικες παραγγελίες ?

ευχαριστώ.

Διαφορετικά δέματα με διαφορετικές ημερομηνίες ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μην ανοίγεις υπόθεση, απλώς κάνε προς τον πωλητή την ερώτηση:" where is my item" και η υπόθεση "ανοίγει μόνη της και παρατείνει τον χρόνο κατά 30 ημέρες.

 

πως θα το κάνω αυτο? υπάρχει επιλογή? η απλά email με τετοιο θέμα? αν ναι μετα θα εχει μπει και στις υποθεσεις? η θα' θελα?? αχ σας ευχαριστω για την βοηθεια μου βαζετε γυαλια!!!! :cool::cool::cool:

Edited by aggelikh88
Link to comment
Share on other sites

πως θα το κάνω αυτο? υπάρχει επιλογή? η απλά email με τετοιο θέμα? αν ναι μετα θα εχει μπει και στις υποθεσεις? η θα' θελα?? αχ σας ευχαριστω για την βοηθεια μου βαζετε γυαλια!!!! :cool::cool::cool:

Πηγαίνεις:

Contact seller--> where is my item

Εκεί θα επιλέξεις ότι θέλεις refund και όχι ότι εξακολουθείς να θέλεις το αντικείμενο.

Όταν τελειώσεις την διαδικασία, μετά από λίγο θα σου βγάλει ότι "άνοιξες" υπόθεση και ότι ο πωλητής έχει 4 ημέρες γιά να απαντήσει.

Εάν δεν απαντήσει μέσα στις 4 ημέρες, θα μπείς ξανά και θα ζητήσεις να εξετάσει την υπόθεση το customer support.

Εν συνεχεία, μετά από μερικές ημέρες ή και πιό λίγο, θα σου επιστρέψουν τα χρήματα.

Εάν απαντήσει ο πωλητής εντός της προθεσμίας λέγοντας ότι πρέπει να περιμένεις, απάντησέ του ότι θα περιμένεις μερικές ημέρες ακόμη.

Ήδη όμως, θα δείς ότι ο χρόνος γιά την υπόθεσή σου έχει παραταθεί κατά έναν μήνα. Σημείωσε την ημερομηνία, και εάν δεν έχεις παραλάβει το αντικείμενο 2 ημέρες πριν από την λήξη, θα μπείς και θα ζητήσεις να εξετάσει την υπόθεση το resolution senter, οπότε θα σου επιστρέψουν τα χρήματα.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα ενα κινητο απο το 1949deal και μου δωσανε tracking number που ξεκιναει απο RQ,ενω ολα τα προηγουμενα ηταν απο RF.σημαινει κατι αυτο ή ειναι οκ;
Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα ενα κινητο απο το 1949deal και μου δωσανε tracking number που ξεκιναει απο RQ,ενω ολα τα προηγουμενα ηταν απο RF.σημαινει κατι αυτο ή ειναι οκ;

ok ειναι

Δοκίμασε εδώ

http://www.quantiumsolutions.com/

Link to comment
Share on other sites

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RW882632048CH Τι σημαίνει αυτό; Βρίσκεται ήδη στο ταχυδρομείο της περιοχής μου ή τώρα προωθείται;
Link to comment
Share on other sites

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RW882632048CH Τι σημαίνει αυτό; Βρίσκεται ήδη στο ταχυδρομείο της περιοχής μου ή τώρα προωθείται;

Είναι στην Άρτα και θα σου παραδωθεί ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...