Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη φορά παραγγελία απο κινα ....

 

1) Τί σημαίνει Parcel departure arrive in Hong Kong Sorting center?

Έχει μείνει έτσι από τις 8/9

 

2) άλλο πακέτο γράφει το μυστηριώδες left hand navigation...

Edited by Kokopelli
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αριθμός: RE539775558GR

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ηνωμένο Βασίλειο

Χώρα Προέλευσης: Ελλάδα

2016-09-09 23:18 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-09-09 22:29 SEND ITEM ABROAD

2016-09-09 21:59 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-09-09 21:30 ARRIVAL AT AIRPORT

2016-09-09 15:38 PATRA K D, ITEM IN CONTA PATRA K D

2016-09-09 14:11 PATRAS (4) - ELTA, ITEM LOADED

2016-09-09 13:38 PATRA K D, ITEM ARR PATRA K D

2016-09-09 09:12 PATRAS (4) - ELTA, ITEM IN CONTA PATRAS (4) - ELTA

2016-09-09 09:11 PATRAS (4) - ELTA, ITEM PICK UP

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Πάτρα-Αεροδρόμιο-Κ.Δ. Αττικής-Φόρτωμα σε φορτηγό του Κ.Δ. Αττικής

Αυτή η κίνηση είναι φυσιολογική για αντικείμενο που προορίζεται για UK;

Αγορές από Κίνα πρώτα γράφουν Κ.Δ αεροδρομίου και μετά Κ.Δ αττικής. Άμα το πάρουμε αντίστροφα είναι Κ.Δ. Αττικής και μετά Κ.Δ αεροδρομίου. Άρα κατά πάσαν πιθανότατα θα πάει Κ.Δ αεροδρομίου. Άρα είναι φυσιολογικό.

 

Διορθώστε αν κάνω λάθος

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτη φορά παραγγελία απο κινα ....

 

1) Τί σημαίνει Parcel departure arrive in Hong Kong Sorting center?

Έχει μείνει έτσι από τις 8/9

 

2) άλλο πακέτο γράφει το μυστηριώδες left hand navigation...

Άντε με το καλό!

Οι αγορές από κίνα θέλουν υπομονή. Έχουν βελτιωθεί οι χρόνοι παράδοσης τα τελευταία χρόνια αλλά πάλι συνήθως θες 12-18 μέρες. Υπάρχουν βέβαια και περιπτώσεις που αργεί λίγο περισσότερο (για διάφορους λόγους) αλλά εφόσον είναι μέσα στο χρονικό όριο (έναν μήνα) δεν ανησυχείς καθόλου. ΠΑΝΤΑ με paypal και αποστολή ΠΑΝΤΑ με ταχυδρομείο (ποτέ DHL!! η κάτι τέτοιο γιατί εκτελωνίζονται). Καλύτερα συνημμένα να βλέπεις που βρίσκονται τα πακέτα και να έχεις λίγο το νου σου στον όγκο του πακέτου .

 

(Συγνώμη για τα πολλά "τελωνείο" :lol: )

 

Και μετά από όλο αυτό τον μονόλογο, ας απαντήσω στις ερωτήσεις σου :lol: :

1) το πακέτο σου είναι στο κέντρο διαλογής του Χόνγκ Κονγκ. Μην ανησυχείς, σε λίγες μέρες (1-3) θα ξεκολλήσει. Και να μην ξεκολλήσει τότε (που θα ξεκολλήσει) δεν θα κάνει παραπάνω από βδομάδα.

 

2) Πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Δεν ξέρω τι σημάνει. Αν κάποιος ξέρει, ας γράψει. Edit: Μόλις έψαξα λίγο στο google. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Αν κάποιος όμως γνωρίζει τι ακριβώς σημάνει, ας γράψει.

 

Καλές Αγορές!!!

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οι αγορές από κίνα θέλουν υπομονή. Έχουν βελτιωθεί οι χρόνοι παράδοσης τα τελευταία χρόνια αλλά πάλι συνήθως θες 12-18 μέρες. Υπάρχουν βέβαια και περιπτώσεις που αργεί λίγο περισσότερο (για διάφορους λόγους) αλλά εφόσον είναι μέσα στο χρονικό όριο (έναν μήνα) δεν ανησυχείς καθόλου.

 

Το χρονικό όριο είναι 45 ημέρες (και πάλι είναι εκτιμώμενος χρόνος μπορεί και παραπάνω αλλά έστω αυτό), εως τότε κυριολεκτικά οποιοδήποτε παράπονο κι αν κάνεις απλά να περιμένεις είναι η αναμονή είναι η απάντηση ( και σώστα ) του πωλητή.

 

 

Όσο για το πακέτο του παιδιού, οι αποστολές με το κινέζικο ταχυδρομείο μπορεί να ''κόβουν βόλτες'' από πόλη σε πόλη της κίνας εως ότου ξεκινήσουν για ελλάδα. ( σαν να στέλνεις κάτι από θεσσαλονική και να βλέπεις να πηγαίνει και στο αεροδρόμιο θεσσαλονίκης αλλά και μετά στο ελ βενιζέλος π.χ) Οπότε το status του λέει πως έφτασε στο Hong Kong. Δεν γνωρίζω εαν φύγει από εκεί κατευθείαν ή αν πάει και σε άλλη πόλη.

Mπορεί να δεις και Guangzhou ή Hangzhou σε άλλες αποστολές.

Link to comment
Share on other sites

Το χρονικό όριο είναι 45 ημέρες (και πάλι είναι εκτιμώμενος χρόνος μπορεί και παραπάνω αλλά έστω αυτό), εως τότε κυριολεκτικά οποιοδήποτε παράπονο κι αν κάνεις απλά να περιμένεις είναι η αναμονή είναι η απάντηση ( και σώστα ) του πωλητή.

 

 

Όσο για το πακέτο του παιδιού, οι αποστολές με το κινέζικο ταχυδρομείο μπορεί να ''κόβουν βόλτες'' από πόλη σε πόλη της κίνας εως ότου ξεκινήσουν για ελλάδα. ( σαν να στέλνεις κάτι από θεσσαλονική και να βλέπεις να πηγαίνει και στο αεροδρόμιο θεσσαλονίκης αλλά και μετά στο ελ βενιζέλος π.χ) Οπότε το status του λέει πως έφτασε στο Hong Kong. Δεν γνωρίζω εαν φύγει από εκεί κατευθείαν ή αν πάει και σε άλλη πόλη.

Mπορεί να δεις και Guangzhou ή Hangzhou σε άλλες αποστολές.

Μιλούσα για το εκτιμώμενο χρονικό όριο Banggood και GearBest που είναι στις 25 μέρες. Άλλα μαγαζιά ίσως να έχουν 45 οπότε σωστός.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μιλούσα για το εκτιμώμενο χρονικό όριο Banggood και GearBest που είναι στις 25 μέρες. Άλλα μαγαζιά ίσως να έχουν 45 οπότε σωστός.

 

Παντού περίπου 45 είναι ( ημερολογιακές ) , οι 25 ημέρες είναι εργάσιμες όχι ημερολογιακές.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/e79e75ff40a18730b0389e46b3960114.jpg

Παρηγγειλα το προηγουμενο σαββατο 3/9, το εχει ξαναδει αυτο κανεις σε παραγγελια που εχει κανει?

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160910/e79e75ff40a18730b0389e46b3960114.jpg

Παρηγγειλα το προηγουμενο σαββατο 3/9, το εχει ξαναδει αυτο κανεις σε παραγγελια που εχει κανει?

 

Μην αγχωνεσαι

Σύνηθες

Είναι στη διαδικασία παραλαβής από το αρχικό.κουριερπρος την πορεία του για SG Post

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους...

Εχθες εκανα κατι μικροπαραγγελιες...30 ευρω περιπου...

Σε 3 απο αυτα...εγραφε με China Post Registered Air Mail...μου εκανε εντυπωση που το στειλανε με 4PX Singapore Post OM Pro και SunYou Economic Air Mail με αρχικα tracking number (LP και S) ..το θεμα ειναι οτι δεν ..εχω κανει ξανα παραγγελια..με αυτες τις μεταφορικες... εχω ακουσει ομως...οτι χανονται δεματα ειδικα με την SunYou economic Air Mail...

 

Επειδη ειμαι ασχετος..γιατι μου εγραφε οτι θα μου το αποστειλουν με china post registered ... και τελικα εφυγε με αλλη μεταφορικη;

Συγγνωμη για τις ανουσιες ερωτησεις.... αλλα...θα μπορεσω να βλεπω το δεμα κανονικα οταν θα ερθει ελλαδα;; δηλαδη θα το αναγνωριζω και στα ΕΛΤΑ;;;; ευχαριστω πολυ..για το χρονο σας και την υπομονη σας..

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους...

Εχθες εκανα κατι μικροπαραγγελιες...30 ευρω περιπου...

Σε 3 απο αυτα...εγραφε με China Post Registered Air Mail...μου εκανε εντυπωση που το στειλανε με 4PX Singapore Post OM Pro και SunYou Economic Air Mail με αρχικα tracking number (LP και S) ..το θεμα ειναι οτι δεν ..εχω κανει ξανα παραγγελια..με αυτες τις μεταφορικες... εχω ακουσει ομως...οτι χανονται δεματα ειδικα με την SunYou economic Air Mail...

 

Επειδη ειμαι ασχετος..γιατι μου εγραφε οτι θα μου το αποστειλουν με china post registered ... και τελικα εφυγε με αλλη μεταφορικη;

Συγγνωμη για τις ανουσιες ερωτησεις.... αλλα...θα μπορεσω να βλεπω το δεμα κανονικα οταν θα ερθει ελλαδα;; δηλαδη θα το αναγνωριζω και στα ΕΛΤΑ;;;; ευχαριστω πολυ..για το χρονο σας και την υπομονη σας..

Και εγώ δεν έχω ξαναδεί ποτέ αυτήν την εταιρεία αλλά άμα είναι registered, τότε θα μπορείς να το βλέπεις κανονικά. Και στο tracking των ελτα.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω ξαναδεί ποτέ αυτήν την εταιρεία αλλά άμα είναι registered, τότε θα μπορείς να το βλέπεις κανονικά. Και στο tracking των ελτα.

 

δεν ξερω αν ειναι..δεν μου αναφερει κατι τετοιο.. :/

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παραλάβω ένα συστημένο δέμα που εχει μπει τελωνείο τι γίνετε?

Γυρνάει πίσω με παραπάνω έξοδα που πληρώνει ο αποστολέας η απλά γυρνάει χωρίς χρέωση?

Ρωτάω για αποστολή με τα γνωστά οπως cn,sg,nl .

Εδω κάποιος να εξηγήσει πως να αντιδράσουμε?

Είναι με China register ένα ογκώδες αντικείμενο αξίας 65$ και πιθανότατα να μπει τελωνείο.

Αν όντως μπει να μιλήσω με τον κινέζο να του πω να μην το παραλάβω και να να του πληρώσω τα μεταφορικά για να ξαναδοκιμασουμε?

 

Πόσο μπορεί να μου βγει το τελωνείο να πληρώσω?

Link to comment
Share on other sites

Εδω κάποιος να εξηγήσει πως να αντιδράσουμε?

Είναι με China register ένα ογκώδες αντικείμενο αξίας 65$ και πιθανότατα να μπει τελωνείο.

Αν όντως μπει να μιλήσω με τον κινέζο να του πω να μην το παραλάβω και να να του πληρώσω τα μεταφορικά για να ξαναδοκιμασουμε?

 

Πόσο μπορεί να μου βγει το τελωνείο να πληρώσω?

 

Έρχεται με το ταχυδρομείο και αν σταματήσει στο τελωνείο, θα υπολογίζεις τον ΦΠΑ και, ενδεχομένως, το τέλος ΕΛΤΑ (12€).

Link to comment
Share on other sites

οκ 12€ είναι λογικό.

Νόμιζα εσφαλμένα ότι υπάρχει ένα minimum και θα πληρώσω άλλα τόσα συν νόμιμη μίζα συν χρήματα για την παραμονή στο τελωνείο και τέτοια.

Αλλά μάλλον αυτό ειναι για περιπτώσεις με courier ?

Ο κινέζος μπορεί να έχει δηλώσει χαμηλή αξία.

Υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσουν να στείλω σκαναρισμενη απόδειξη η να την έχω μαζί μου αν είναι κραυγαλέα χαμηλή η δηλωθεισα αξια?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι..δεν μου αναφερει κατι τετοιο.. :/
θα μάθουμε σε λίγο. Αν θέλεις, γράψε εδώ το τρακινγκ και θα σου πούμε.
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

οκ 12€ είναι λογικό.

Νόμιζα εσφαλμένα ότι υπάρχει ένα minimum και θα πληρώσω άλλα τόσα συν νόμιμη μίζα συν χρήματα για την παραμονή στο τελωνείο και τέτοια.

Αλλά μάλλον αυτό ειναι για περιπτώσεις με courier ?

Ο κινέζος μπορεί να έχει δηλώσει χαμηλή αξία.

Υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσουν να στείλω σκαναρισμενη απόδειξη η να την έχω μαζί μου αν είναι κραυγαλέα χαμηλή η δηλωθεισα αξια?

 

Έγραψα: ΦΠΑ και, ενδεχομένως, το τέλος των 12€.

Αυτά που γράφεις αφορούν σε εισαγωγή, από τρίτες χώρες, μέσω courier.

Ο τελωνειακό που υπηρετεί στα ΕΛΤΑ δεν ζητάει απόδειξη, όπως οι εταιρείες courier, αλλά, εάν αμφισβητήσει τη δηλωμένη αξία, βρίσκει από το δίκτυο την πραγματική, υπολογίζει τα έξοδα και στέλνει το δέμα στο γραφείο της περιοχής του παραλήπτη, και αυτός θα παραλάβει αφού πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

θα μάθουμε σε λίγο. Αν θέλεις, γράψε εδώ το τρακινγκ και θα σου πούμε.

 

αυτα ειναι τα t.n:

LP00059086782541

S000001765569

S000001756567

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι τα t.n:

LP00059086782541

S000001765569

S000001756567

Χμ... Απ ότι νομίζω δεν είναι registered. Ας πει όμως και κάποιος άλλος γιατί δεν έχω ξαναδεί τέτοιων μορφών τρακινγκ. Πχ η nl post στα registered έχει 2 γράμματα μπροστά, αριθμούς και NL στο τέλος. Και με Czech post το ίδιο. Μην ανησυχείς όμως. Σε κάποιους συμφορουμίτες, τους έδιναν στα unregistered ένα περίεργο μεγάλο τρακινγκ, και έμπαιναν σε ένα site να δουν την πορεία του που δούλευε μέχρι να φτάσει Ελλάδα. Μπες στο site που τα παράγγειλες, επικοινώνησε με το support και πες τους πως μπορώ να τα κάνω τρακ γιατί τα site είναι διαφορετικά.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Απ ότι νομίζω δεν είναι registered. Ας πει όμως και κάποιος άλλος γιατί δεν έχω ξαναδεί τέτοιων μορφών τρακινγκ. Πχ η nl post στα registered έχει 2 γράμματα μπροστά, αριθμούς και NL στο τέλος. Και με Czech post το ίδιο. Μην ανησυχείς όμως. Σε κάποιους συμφορουμίτες, τους έδιναν στα unregistered ένα περίεργο μεγάλο τρακινγκ, και έμπαιναν σε ένα site να δουν την πορεία του που δούλευε μέχρι να φτάσει Ελλάδα. Μπες στο site που τα παράγγειλες, επικοινώνησε με το support και πες τους πως μπορώ να τα κάνω τρακ γιατί τα site είναι διαφορετικά.

 

εγινε ευχαριστω πολυ ...

 

EDIT: Εποικονωνησα με το support του aliexpress και μου ειπανε οτι unregistered ...! οποτε..δεν θα μπορω να δω...

Οταν φτασουν ελλαδα...

Edited by Mason

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

εγινε ευχαριστω πολυ ...

 

EDIT: Εποικονωνησα με το support του aliexpress και μου ειπανε οτι unregistered ...! οποτε..δεν θα μπορω να δω...

Οταν φτασουν ελλαδα...

Χμ... Λίγες σελίδες πίσω είχε γίνει μία μικρή συζήτηση για το ψευδο-tracking των unregistered ( είμαι από κινητό αλλιώς θα σου έλεγα σε πιά.) Και μπορούσαν να δουν πού βρίσκεται μέχρι πριν να φτάσει Ελλάδα. Όταν μπω από PC θα ψαξω να σου πω.

 

EDIT: κάτσε λίγο.... Ξαναδιάβασα το αρχικό σου ποστ και είπες πως έλεγε registered!!

Μπες λίγο πάλι στο site που τα παράγγειλες να δεις στο shipping method τι λέει.

Edited by edemfinaki
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Λίγες σελίδες πίσω είχε γίνει μία μικρή συζήτηση για το ψευδο-tracking των unregistered ( είμαι από κινητό αλλιώς θα σου έλεγα σε πιά.) Και μπορούσαν να δουν πού βρίσκεται μέχρι πριν να φτάσει Ελλάδα. Όταν μπω από PC θα ψαξω να σου πω.

 

EDIT: κάτσε λίγο.... Ξαναδιάβασα το αρχικό σου ποστ και είπες πως έλεγε registered!!

Μπες λίγο πάλι στο site που τα παράγγειλες να δεις στο shipping method τι λέει.

 

τι να πω δεν γνωριζω ..θα το ψαξω...μηπως και το βρω..

 

ΕDIT: Ελεγε οτι θα μου το στελνανε..με China Post Registered Air Mail ...και μου το στειλανε τελικα με αλλη μεταφορικη ... με 4PX Singapore Post OM Pro ...δεν ξερω αν ειναι registered...ο κωδικος ειναι αυτος -> S000001765569 .... Μετα τα αλλα δεματα... Επελεξα να μου τα στειλουνε με China Post Ordinary Small Packet Plus οπου εγραφε οτι Tracking Information: Not available ... και εδω παλι μου το στειλανε με αλλη μεταφορικη SunYou Economic Air Mail που δεν ξερω και εδω αν ειναι registered...κωδικος εδω -> LP00059086782541

 

Ελπιζω να καταλαβες :P

Edited by Mason

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

τι να πω δεν γνωριζω ..θα το ψαξω...μηπως και το βρω..

 

ΕDIT: Ελεγε οτι θα μου το στελνανε..με China Post Registered Air Mail ...και μου το στειλανε τελικα με αλλη μεταφορικη ... με 4PX Singapore Post OM Pro ...δεν ξερω αν ειναι registered...ο κωδικος ειναι αυτος -> S000001765569 .... Μετα τα αλλα δεματα... Επελεξα να μου τα στειλουνε με China Post Ordinary Small Packet Plus οπου εγραφε οτι Tracking Information: Not available ... και εδω παλι μου το στειλανε με αλλη μεταφορικη SunYou Economic Air Mail που δεν ξερω και εδω αν ειναι registered...κωδικος εδω -> LP00059086782541

 

Ελπιζω να καταλαβες :P

 

Μίλα με τον πωλητή και ρώτα γιατί αυτά με china post registered στα έστειλε με 4px SG και αν προλαβαίνει να τα ζητήσει πίσω απ'το courier ώστε να τα στείλει με CN.

Τα άλλα που ήταν με απλό και που άλλαξε σε sunyou δεν έχει και μεγάλη διαφορά, και τα δύο την ίδια ''ταχύτητα'' και έλεγχο έχουν.

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι τα t.n:

LP00059086782541

S000001765569

S000001756567

 

LP00059086782541

-------------

9/10/16 - ShenZhen Despatched from ShenZhen Yanwen Sorting Center

9/10/16 - ShenZhen Accepted at ShenZhen Yanwen Sorting Center

9/10/16 12:54 - 卖家发货

9/10/16 22:38 - Successful package received by Warehouse

9/10/16 22:57 - Warehouse processing complete

9/11/16 21:34 - Track added

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια..για την βοηθεια σας..θα εποικοινωνησω με τον πωλητη..

Υπαρχει περιπτωση να ειναι απατεωνας;; :lol:

 

Φιλε πανο..απο που το εκανες track ? γιατι απο οπου προσπαθω μου εβγαζε not found..

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μίλα με τον πωλητή και ρώτα γιατί αυτά με china post registered στα έστειλε με 4px SG και αν προλαβαίνει να τα ζητήσει πίσω απ'το courier ώστε να τα στείλει με CN.

Τα άλλα που ήταν με απλό και που άλλαξε σε sunyou δεν έχει και μεγάλη διαφορά, και τα δύο την ίδια ''ταχύτητα'' και έλεγχο έχουν.

 

μολις του εστειλα μυνημα..περιμενω απαντηση....να δω τι γινεται

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Απ ότι νομίζω δεν είναι registered. Ας πει όμως και κάποιος άλλος γιατί δεν έχω ξαναδεί τέτοιων μορφών τρακινγκ. Πχ η nl post στα registered έχει 2 γράμματα μπροστά, αριθμούς και NL στο τέλος. Και με Czech post το ίδιο. Μην ανησυχείς όμως. Σε κάποιους συμφορουμίτες, τους έδιναν στα unregistered ένα περίεργο μεγάλο τρακινγκ, και έμπαιναν σε ένα site να δουν την πορεία του που δούλευε μέχρι να φτάσει Ελλάδα. Μπες στο site που τα παράγγειλες, επικοινώνησε με το support και πες τους πως μπορώ να τα κάνω τρακ γιατί τα site είναι διαφορετικά.

Να κοιτάζεις εδώ:

http://tnv.nianios.gr/

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...