Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αριθμός: RJ788547243CN

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2016-06-17 12:34 CHINA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Χώρα Προέλευσης: Κίνα

2016-06-24 03:31 上海, 启运

2016-06-21 03:26 上海浦东, 离开交航

2016-06-21 03:12 上海浦东, 到达

2016-06-20 09:45 上海互换局, 已出口直封

2016-06-19 21:07 上海互换局, 已出口开拆

2016-06-18 13:03 杭州互换局, 已出口互封(国内经转)

2016-06-18 10:25 杭州互换局, 已出口开拆

2016-06-17 22:31 杭州市国际业务局, 离开,下一站【杭州中心】

2016-06-17 12:35 杭州市国际业务局, 已封发

2016-06-17 12:34 杭州市国际业务局, 已收寄

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Ποσεε διαδρομες!Πολλες μερες ειναι στην Κινα?Διαφορετις διαδρομες απο τις αλλες φορες!τι να κανω!να αρχησω να ανυςηχω?

Όχι, η ερώτησή σου έχει απαντηθεί πολλές φορές ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι, η ερώτησή σου έχει απαντηθεί πολλές φορές ....

 

Δεν απαντηθηκε καμια για αυτο επιμενω και κανω το ιδιο πραγμα!Τελικα λαθος της μεταφρασης του track17 για αυτο παραξευνευομουν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντηθηκε καμια για αυτο επιμενω και κανω το ιδιο πραγμα!Τελικα λαθος της μεταφρασης του track17 για αυτο παραξευνευομουν!

Δεν είπα για την δική σου, ακριβώς την ίδια ερώτηση έκαναν και άλλοι και πήραν απάντηση.

Επίσης δεν υπάρχει λάθος στην μετάφραση, τα δέματα με την CN έχουν πιό πολύ διαδικασία εντός Κίνας ..

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα για την δική σου, ακριβώς την ίδια ερώτηση έκαναν και άλλοι και πήραν απάντηση.

Επίσης δεν υπάρχει λάθος στην μετάφραση, τα δέματα με την CN έχουν πιό πολύ διαδικασία εντός Κίνας ..

 

Ααα τωρα καταλαβα!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα σήμερα 2 δέματα ,που είχα με SG post.Περίπου 20 μέρες έκαναν και επίσης παρέλαβα και ένα δέμα που είχα NL.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελεια απο gearbest(redmi note 3 pro) στις 21/06( δικια τους ωρα 22/06) σταλθηκε 24/06 νωρις το πρωι.

Το αξιολογο ειναι οτι μου εστειλαν φωτογραφια,συσκευασμενο δεμα μεντα στοιχεια απεξω

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

RS519580963NL

 

απο 16/6 έχω το παρακάτω μήνυμα να ανησυχώ :worry:;

 

2016-06-16 09:36,The item is on transport to the country of destination,

 

ένα άλλο δεμα με postnl σε 2 μέρες έγινε: The item has arrived in the country of destination

ειναι λογικό μια βδομάδα να έρθει από Ολλανδία (με τα πόδια έρχεται; :mad:)

 

ακόμη τπτ. στο ίδιο status κολλημένο.

 

από Ολλανδία μου λένε είναι στην Ελλάδα και θα μου το φέρει ο courier της Ελλάδας. ( Hello Ioannis, this parcel has been forwarded through our sorting center on 15-06. It should be at Greece Customs now and will be delivered by your local courier. Please contact them for more information)

Tα Ελτα μου λένε το δέμα δεν έχει έρθει Ελλάδα.

 

Όσο γρηγορα ξεκίνησε (σε 3 μέρες Ολλανδία) τόσο αργά προχωράει μετά.

Link to comment
Share on other sites

ακόμη τπτ. στο ίδιο status κολλημένο.

από Ολλανδία μου λένε είναι στην Ελλάδα και θα μου το φέρει ο courier της Ελλάδας. ( Hello Ioannis, this parcel has been forwarded through our sorting center on 15-06. It should be at Greece Customs now and will be delivered by your local courier. Please contact them for more information)

Tα Ελτα μου λένε το δέμα δεν έχει έρθει Ελλάδα.

Όσο γρηγορα ξεκίνησε (σε 3 μέρες Ολλανδία) τόσο αργά προχωράει μετά.

Φυσιολογικό είναι.

Δεν υπάρχει στάνταρ χρονοδιάγραμμα στις αποστολές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν το δέμα είναι σε ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, για παράδοση σε Αθήνα, το γλιτώσαμε το τελωνείο;

Δηλαδή αν είναι να περάσει τελωνείο, το μήνυμα θα εμφανιστεί μεταξύ του ΑΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ και του παραπάνω μηνύματος;

Με λίγα λόγια, το τελωνείο μετά από ποια ενημέρωση του tracking να το περιμένουμε; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν το δέμα είναι σε ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, για παράδοση σε Αθήνα, το γλιτώσαμε το τελωνείο;

Δηλαδή αν είναι να περάσει τελωνείο, το μήνυμα θα εμφανιστεί μεταξύ του ΑΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ και του παραπάνω μηνύματος;

Με λίγα λόγια, το τελωνείο μετά από ποια ενημέρωση του tracking να το περιμένουμε; :ninja:

99% να μην το περιμένεις το τελωνείο, λογικά θα περναγε πριν από το κλείσιμο αλλά δεν περνάνε μικρόδέματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει φτάσει ακόμη στο ΚΔ, στην άφιξη είναι, απλά για να ξέρω ρώτησα, μιας και παρατήρησα σε παλιότερα μηνύματα παιδιών, ότι όταν έπαιζε τελωνείο, ήταν εκεί ανάμεσα σε ΑΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ και κλείσιμο ΚΔ Α/Δ.

Δεν είναι κανά μεγάλο πακέτο φαντάζομαι, λίγο μικρότερο από κουτί κινητού ίσως όμως λίγο βαρύτερο.

 

Πάντως παιδιά, δε ξέρω τι παίζει ακριβώς τελευταία. Δυο unregistered από GearBest για Καλαμάτα έφτασαν στις 10-14 μέρες από κίνα (από τη στιγμή της παραγγελίας, ship next day). Πιο πίσω όπως είχα αναφέρει, παραγγελία από GearBest με NLPost, σε 6 ημέρες Ελλάδα από τη στιγμή που εμφανίστηκε το tracking, και μια παραγγελία από Fasttech με SGPost, αν και καθυστέρησε μια εβδομάδα να φτάσει Σιγκαπούρη για να φύγει, στις 12 ημέρες από την εμφάνιση του tracking έχει φτάσει Αεροδρόμιο...

Πολύ σβέλτα. Τυχερό μου ήταν, τώρα που ξεπατώθηκα στις παραγγελίες από έξω να επιταχύνουν τα πάντα; Να μου φύγει το άγχος του πακέτου που είναι τώρα Α/Δ για τελωνεία.. και τίποτα άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, tracking απο CZ POST , δεμα απο gearbest, εχει κανεις εμπειρια με αυτο το ταχυδρομειο ρε παιδια? CZ Post....... ποσες μερες κανει να εμφανιστει στο συστημα του 17track?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, tracking απο CZ POST , δεμα απο gearbest, εχει κανεις εμπειρια με αυτο το ταχυδρομειο ρε παιδια? CZ Post....... ποσες μερες κανει να εμφανιστει στο συστημα του 17track?

Παραγγελία 3 Ιουνίου κάτι μπλουζάκια Xiaomi που κάποια δεν ήταν σε στοκ(έγραφαν αν θυμάμαι 7-9 Ιουνίου) πηρα tracking number 6 Ιουνίου και εμφανίστηκε στο σύστημα 15 Ιουνίου και τα είχα στα χέρια μου 23 Ιουνίου!

RR261396078CZ από gearbest

 

Στάλθηκε από το InFocus M808 μου

Link to comment
Share on other sites

Μου γράφουν οι Κινέζοι please call 1605.

Τι είναι αυτό πάλι.

RF392737720SG

κάνε claim στο paypal. Μόλις πηρα τα λεφτά μου πίσω

Edited by yannis77
Link to comment
Share on other sites

κάνε claim στο paypal. Μόλις πηρα τα λεφτά μου πίσω

 

Και εγώ για refund από Paypal είμαι για τον ίδιο λόγο (Please Call 1605). Πόσες μέρες σου πήρε για το refund;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να παραγγειλω το κινητο και το εχω βρει σε καλη τιμη στο geekbuing και στο gearbest... Το gearbest το εχει μονο στην κινα ενω το geekibuing και σε καποιες αλλες χωρες.... Ποιο ειναι ποιο αξιοπιστο site ?? και απο που θα μου ερθει ποιο γρηγορα ?? Στελνω link για να δειτε να μου πειτε ακριβως απο που να το παρω.... Ευχαριστω

 

Geekbuing --> http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=XIAOMI+Redmi+Note+3+Pro

 

Gearbest --> http://www.gearbest.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-_gear/

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς καμιά ιδέα ποιος διακινεί αποστολές που το tracking ξεκινάει από MS στην Ελλάδα?

 

έχω ένα δεματάκι από Σιγκαπούρη και το 17track λέει:

 

Origin Country - Cache Time: 2016-06-29 09:132016-06-07 15:13 Arrival at Destination Post [information Received] (Country: GR)

 

2016-06-04 14:07 Preparing to Dispatch [information Received] (Country code: GR)

 

αλλά εγώ δεν έχω λάβει τίποτα..

 

 

και τα ΕΛΤΑ τα απλά και το courier μου λένε πως το MS που ξεκινάει δεν είναι δικό τους tracking.. :blink:

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς καμιά ιδέα ποιος διακινεί αποστολές που το tracking ξεκινάει από MS στην Ελλάδα?

έχω ένα δεματάκι από Σιγκαπούρη και το 17track λέει:

αλλά εγώ δεν έχω λάβει τίποτα..

και τα ΕΛΤΑ τα απλά και το courier μου λένε πως το MS που ξεκινάει δεν είναι δικό τους tracking.. :blink:

Φίλε μου το από τι γράμματα αρχίζει ο αριθμός δεν έχει καμμία σχέση.

Η ένδειξη αυτή (Information Received) σημαίνει ότι ο πωλητής ΘΑ στείλει το δέμα στην μεταφορική εταιρεία, οπότε περίμενε, έχει "ψωμί" ακόμη μέχρι να έλθει. Μην κάνεις τέτοιες ερωτήσεις σε ΕΛΤΑ ...

Και για να σε βοηθήσει κάποιος από εδώ, πάντοτε να γράφεις το tracking number.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Dispute στο paypal για ένα από τα γνωστά δέματα του vickmall και πριν από λίγο μου έστειλαν αυτή την απάντηση

 

Your seller has provided shipment tracking information in response to your claim. We used the shipping company's online tracking service and found that it confirms delivery of the merchandise. As a result, this case has been closed. We're happy we were able to help you resolve this issue.

 

Τι διάολο έγινε ρε παιδιά? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Dispute στο paypal για ένα από τα γνωστά δέματα του vickmall και πριν από λίγο μου έστειλαν αυτή την απάντηση

 

Your seller has provided shipment tracking information in response to your claim. We used the shipping company's online tracking service and found that it confirms delivery of the merchandise. As a result, this case has been closed. We're happy we were able to help you resolve this issue.

 

Τι διάολο έγινε ρε παιδιά? :mad:

Λένε ότι η μεταφορική εταιρεία με το τράκινγκ λέει ότι το παρέλαβες και έκλεισαν την υπόθεση ...

Επικοινώνησε για να δεις τι λένε ... :X

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μα πως είναι δυνατό να λένε ότι παραδόθηκε ???? Ιδού και το tracking number RF391607666SG

 

Στείλε μήνυμα στο μαγαζι που το πήρες και ξανά στείλε στο PayPal. Δεν γίνεται αυτό εδώ να παραδόθηκε.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μα πως είναι δυνατό να λένε ότι παραδόθηκε ???? Ιδού και το tracking number RF391607666SG

Εχει αναφερθεί και από άλλο μέλος ότι του απάντησαν το ίδιο και δεν ενημέρωσε τι έγινε τελικά. Κάτι μου βρωμάει εδω, συνεργασια καταστήματος και paypal για να μη γίνουν οι επιστροφές χρημάτων τώρα που μαζεύτηκαν πολλοί; Είμαι ακριβώς στο ίδιο σημείο και περιμένω ενημερωση εδώ και 8 μέρες που έχω ανοίξει το θέμα. Φίλε μου σου ζητησαν στοιχεία η κατευθείαν από το άνοιγμα της υπόθεσης σου απάντησαν αυτο και το έκλεισαν;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το από τι γράμματα αρχίζει ο αριθμός δεν έχει καμμία σχέση.

Η ένδειξη αυτή (Information Received) σημαίνει ότι ο πωλητής ΘΑ στείλει το δέμα στην μεταφορική εταιρεία, οπότε περίμενε, έχει "ψωμί" ακόμη μέχρι να έλθει. Μην κάνεις τέτοιες ερωτήσεις σε ΕΛΤΑ ...

Και για να σε βοηθήσει κάποιος από εδώ, πάντοτε να γράφεις το tracking number.

 

α δε το ήξερα.. υπέθεσα πως ήξεραν στα ΕΛΤΑ.. αλλά μάλλον :D

 

το ξέχασα.. είναι MS04597171XSG

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...