Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλο ένα από ΟΛΛΑΝΔΙΑ που προχώρησε.

 

RS353369970NL

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 01-12-2015 15:56 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-12-2015 07:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-12-2015 10:01 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-12-2015 12:01 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ερωτηση..γνωριζει κανεις εαν το oppomart στελνει ελλαδα και δεν περναει απο το τελωνειο το πακετο;γιατι γραφουν πως εχει 14 μερες αποστολη tax or vat free..

 

ευχαριστω

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλες καθυστερήσεις σε αρκετές αποστολές. Έχουν περάσει πάνω απο 40 ημέρες και η τύχη τους αγνοείται... Δηλαδή που να μην υπήρχαν και τα capital controls τι θα γινότανε....
Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Eμενα αν δεν μου ερθει το δεμα μου μεχρι τις 22 δεκεμβριου οπως λεει ο πωλητης στο ebay να ζητησω λεφτα πισω η οχι;;

Δεν ειναι και κανενα μικροποσο να πω δν πειραζει ειναι 130 ολοκληρα Ευρω

Link to comment
Share on other sites

Eμενα αν δεν μου ερθει το δεμα μου μεχρι τις 22 δεκεμβριου οπως λεει ο πωλητης στο ebay να ζητησω λεφτα πισω η οχι;;

Δεν ειναι και κανενα μικροποσο να πω δν πειραζει ειναι 130 ολοκληρα Ευρω

Απο ποτε περιμένεις?

Link to comment
Share on other sites

2015-12-03 15:30 Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 30-11-2015 09:33 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-12-2015 05:19 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-12-2015 08:19 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-12-2015 10:19 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

χμμ...ακριβως τις ιδιες ημερομηνίες εχουμε κ σχεδόν κ ίδιες ώρες παιζουν!!..παίζει να ειναι και στον ιδιο σάκο οι παραγγελίες μας...

Μόνο που το δικό σου ξεκόλλησε :P

Link to comment
Share on other sites

Nαι κάτι άρχισε να κινείται και απο τις αποστολές του 2ου δεκαπενθήμερου του νοεμβρίου

RK327745010CN

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ16-11-201515:16ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ15-12-201510:46

ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ15-12-2015

13:46ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ15-12-201515:46ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ένας ξεχασμένος ακόμα. αντικειμενα σε συσκευασία 20-11-15 στα ελτα και στο 17track γραφει

2015-11-27 16:51 Arrival at Destination Post (Country: GR) .Τώρα απλα περιμενω τι να πω. πρωτη φορα ετσι τοσο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-11-2015 12:06 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-12-2015 11:10 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-12-2015 14:10 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-12-2015 16:10 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

καποιος ακουσε τις προσευχες μου !! χαχαχα..τη μερα της γιορτης μου ξεκολλησε.!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ βρήκαν τους παλιούς τους σάκους και τη βαψαμε οι μεταγενέστεροι αχαχχαχα...πάντως όντως φαίνεται να κινείται λίγο ή φάση...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Eχω παραγγειλει απο 14 νοεμβρη και το εστειλε στις 27 μου ειπε γτ εχασε μια πτηση και το εστειλε με την επομενη..

Πιθανη ημερομηνια μου δινει στο ebay απο 2 δεκεμβριου εως 22! Αν δεν εχει ερθει εγω να ζητησω τα χρηματα;;; 130ε επαναλμβανω

οριστε και το tracking number ελγξτε λιγο RS335987313NL

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 11-11-2015 12:06 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-12-2015 11:10 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-12-2015 14:10 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-12-2015 16:10 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

καποιος ακουσε τις προσευχες μου !! χαχαχα..τη μερα της γιορτης μου ξεκολλησε.!

 

Kαι εγω το ιδιο με μια ωρα διαφορα ολη κι ολη για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Eχω παραγγειλει απο 14 νοεμβρη και το εστειλε στις 27 μου ειπε γτ εχασε μια πτηση και το εστειλε με την επομενη..

Πιθανη ημερομηνια μου δινει στο ebay απο 2 δεκεμβριου εως 22! Αν δεν εχει ερθει εγω να ζητησω τα χρηματα;;; 130ε επαναλμβανω

οριστε και το tracking number ελγξτε λιγο RS335987313NL

 

Μετά το estimated εννοείται κρίνεται απο εσένα το πότε θα τα ζητήσεις, εγώ θα σου έλεγα λόγω του φόρτου εργασίας που έχει πέσει, να δώσεις λίγες ημέρες παράταση και μετά να τα ζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Nαι κάτι άρχισε να κινείται και απο τις αποστολές του 2ου δεκαπενθήμερου του νοεμβρίου

RK327745010CN

Και ένα δικό μου κινήθηκε μετά απο 3 εβδομάδες και έκλεισε απο ΚΔ Αττικής. Η πλάκα είναι οτι είναι αυτό που έφυγε τελευταίο απο την Κίνα (24 Νοεμβρίου). Τα άλλα που έφυγαν 17 και 21 Νοεμβρίου ακόμα αγνοούνται.

Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/15g9rx5.jpg

 

Παω να αναψω μια λαμπάδα !

Ω ρε μαν ηρθε! Στειλε θετικη ενεργεια και δω που μαστε 9-11 σε αντικειμενα σε συσκευασια μηπως εχει ανοιχτει ο σακος εως το τελος της βδομαδας! Καλη παραλαβη!:)
Link to comment
Share on other sites

Eχω παραγγειλει απο 14 νοεμβρη και το εστειλε στις 27 μου ειπε γτ εχασε μια πτηση και το εστειλε με την επομενη..

Πιθανη ημερομηνια μου δινει στο ebay απο 2 δεκεμβριου εως 22! Αν δεν εχει ερθει εγω να ζητησω τα χρηματα;;; 130ε επαναλμβανω

οριστε και το tracking number ελγξτε λιγο RS335987313NL

 

Δηλαδη για να καταλαβω στις προηγουμενες 2-3-4 σελιδες που λεμε να μην γινονται ανουσια ποστ , προφανως και δεν εκατσες να διαβασεις ετσι ?

Δηλαδη αν παρουνε το τρακινκ σου 10 ατομα , και στους 10 θα βγαλει κατι αλλο διαφορετικο απο το δικο σου ?

Δηλαδη εμεις περιμενεις να σου πουμε αν θα κανεις dispute η οχι ?

Ρε παιδια συνελθετε λιγο , καθε 10 λεπτα και καποιος κανει ενα ανουσιο ποστ με το δικο του τρακινγ και λεει , ελατε ελενξτε και το δικο μου .

Το παρον ποστ ειναι για να βοηθουνται σχετικα με τις παραλαβες τα ατομα που περιμενουν κατι και οχι να χανοντε στα αμετρητα ποστ που ο καθενας αποφασιζει να βγαλει ετσι για πλακα .

Και στο κατω κατω ( δεν ξερω αν σε θιγει η οχι ) δεν με νοιαζει ρε μεγαλε ουτε αν θα παραλαβεις ουτε αν θα κανεις dispute .

Πριν λιγο ο niroda , lioutsiv ,Klaas και μερικα ακομα παιδια κανανε ποστ που πραγματικα βοηθησε να δουμε αν προχωραει η διαδικασια , και καπου εκει μεσα τσουπ και μερικες δεκαδες αχρηστα ποστ με ενα ξεκαρφωτο τρακινγ .

Link to comment
Share on other sites

Και στο κατω κατω ( δεν ξερω αν σε θιγει η οχι ) δεν με νοιαζει ρε μεγαλε ουτε αν θα παραλαβεις ουτε αν θα κανεις dispute .

Ελπίζω να θυμούνται πολλοί το παραπάνω και να αντιμετωπίσουν με τον ίδιο τρόπο το τυχόν δικό σου πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ρε μεγαλε για βαστα!!

Ναι τις διαβασα και;; βλεπω ομως οτι ο καθενας εξ ακολουθει να γραφει και να ζηταει βοηθεια για το δικο του νουμερακι ωραια;; εγω γτ να μην δεν το κανω;; Ναι περιμενω μια συμβουλη απο αξιολογα ατομα που εχουν σκοπο να συζητησουν και οχι να κρινουν!!

Και ναι με θιγει γτ δεν εισαι σωστος...αν ηθελες να εισαι σωστος εσυ η καποιος Moderator γραφτηκε το θεμα απο τον φιλο μας που τα εξηγει ομορφα και ωραια;; τελος κλειδωσε το να μην γραφει κανενας αλλος...τοτε θα ησουν σωστος!! αφου το εχεις λοιπον ανοιχτο ο καθενας θα γραφει και θα ζηταει βοηθεια για το προβλημα του...αντε να σε δω τωρα..θα το κλειδωσεις;; η μονο παχια λογια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι εμπειρια εχετε απο ταχυδρομειο Βελγιου Belgium(Bpost International)?

 

Ειμαι σε αυτη την κατασταση και η τυχη του αγνοειται σχεδον 10 μερες τωρα.

 

2015-12-07 13:00 Arrival at export hub

2015-12-07 00:01 Item is ready for transport

2015-12-06 03:15 Item is announced / bpost received the information

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ρε μεγαλε για βαστα!!

Ναι τις διαβασα και;; βλεπω ομως οτι ο καθενας εξ ακολουθει να γραφει και να ζηταει βοηθεια για το δικο του νουμερακι ωραια;; εγω γτ να μην δεν το κανω;; Ναι περιμενω μια συμβουλη απο αξιολογα ατομα που εχουν σκοπο να συζητησουν και οχι να κρινουν!!

Και ναι με θιγει γτ δεν εισαι σωστος...αν ηθελες να εισαι σωστος εσυ η καποιος Moderator γραφτηκε το θεμα απο τον φιλο μας που τα εξηγει ομορφα και ωραια;; τελος κλειδωσε το να μην γραφει κανενας αλλος...τοτε θα ησουν σωστος!! αφου το εχεις λοιπον ανοιχτο ο καθενας θα γραφει και θα ζηταει βοηθεια για το προβλημα του...αντε να σε δω τωρα..θα το κλειδωσεις;; η μονο παχια λογια

 

επειδή γίνονται κάποιοι κουραστικοί με ανούσιες ερωτήσεις πρέπει να γίνεις και εσύ κουραστικός ?

Λοιπόν, επειδή εγώ είμαι και σοβαρό και αξιόλογο άτομο σε συμβουλεύω να μην κάνεις dispute και να περιμένεις γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα παραλάβεις με το νέο έτος.

Αν θες ακούς την συμβουλή μου που δεν εμπεριέχει καμία δόση ειρωνίας, αλλιώς ξαναγίνεσαι κουραστικός και ρωτάς ξανά μέχρι να σου απαντήσουν άλλοι 50 και πάρεις επιτέλους την απόφαση που ήδη έχεις στο μυαλό σου πάρεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Tοσο απλο ηταν...Σ ευχαριστω φιλε μου να σαι καλα! φοβαμαι ομως μην χασω το δικαιωμα..αποποτε αρχιζει και μετραει;; απο την ωρα που παραγγελνω η απ την ημερομηνια και μετα που λεει οτι θα ερθει;;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έρθει μέχρι την καταληκτική ημερομηνία που γράφει estimated delivery πας στο more actions-->i didnt receive the item και στέλνεις μήνυμα στον πωλητή με αιτιολογία ότι δεν έχεις παραλάβει.Μετά περιμένεις να απαντήσει,ανάλογα την απάντηση γράφεις και εσύ και βλέπεις πως πάει.Και αν δε τα βρείτε στο τέλος,αναλαμβάνει το e-bay να σε καλύψει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...