Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω κανει μια παραγγελεια απο κινα μου δωσανε tracking number αυτο RB128165898CN και Tracking website: http://www.yw56.com.cn Tracking number:8165898B με την YANWEN το εβλεπα μεχρι ενα σημειο μετα τπτ του εστειλα μνμ και τον ρωταγα γιατι δεν δουλευει το tracking number απο την china post και μου ελεγε συνεχεια οτι θελει 5-10 μερες να εμφανιστει εχουν περασει 14 και τπτ πουθενα και η ******* ειναι οτι μετα απο 8 μερες εκανα και αλλη παραγγελεια αλλα δεν ειδα οτι ηταν απο τον ιδιο πωλητη και στην αλλη παραγγελεια παλι δεν δουλευει το tracking number...

 

Ο κωδικός RB128165898CN είναι λάθος. To τελευταίο ψηφίο θα έπρεπε να είναι 6 και όχι 8. Άρα μάλλον με YAWYEN στο έστειλε.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι με κοροιδευει τοτε οτι μπορω να το βλεπω με αυτο το tracking number τοτε???και στην αλλη παραγγελεια μου εδωσε αυτο το tracking number RB198409260CN...δηλαδη δεν μπορω να βλεπω που βρισκεται το δεμα????ευχαριστω romane!!!
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι με κοροιδευει τοτε οτι μπορω να το βλεπω με αυτο το tracking number τοτε???και στην αλλη παραγγελεια μου εδωσε αυτο το tracking number RB198409260CN...δηλαδη δεν μπορω να βλεπω που βρισκεται το δεμα????ευχαριστω romane!!!

 

Και αυτός είναι λάθος, θα έπρεπε το τελευταίο ψηφίο να είναι 2 αντί για 0. Δεν ξέρω τις προθέσεις του Κινέζου. Το πρώτο δέμα τουλάχιστον έχει φτάσει στην Ελλάδα απλά θα του συμπεριφερθούν σαν απλό δέμα, οπότε δεν θα έχεις την δυνατότητα του tracking. Το ίδιο βλέπω να ισχύει και για το δεύτερο.

 

Ελπίζω μέχρι το ΣΚ άμα μπορέσω να φτιάξω ένα online tool για να μπορείτε να τσεκάρετε (σε περίπτωση που δεν βρίσκετε το πακέτο σας στο ταχυδρομείο της χώρας προέλευσης μετά από 7 ημέρες) αν το tracking number που σας έδωσαν είναι σωστό (φυσικά όχι άμα υπάρχει).

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RF300602817SG

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ-ΠΛΗΡΩΜΗ 05-12-2014

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 06-12-2014 18:40 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-12-2014 35:00 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 22-12-2014 10:04 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 23-12-2014 10:48 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ 23-12-2014 11:48 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Κ Δ

 

Αυριο μάλλον Θα είναι Χανιά. Για να δούμε αν θα είναι η τυχερή μου μέρα!

 

 

Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι γίνεται με τα παρακάτω... Δεν καταλαβαίνω αν έχουν φύγει ή όχι!

Chinapost

RG103135177CN

RI262384663CN

Edited by Kirkchania
Link to comment
Share on other sites

PayPal gateway has rejected request. This transaction couldn't be completed. Please redirect your customer to PayPal (#10486: This transaction couldn't be completed).

τι σημαινει ρε παιδια αυτό εκανα διαδικασία αγοράς μέσω paypal kai όταν πάτησα το place order μου έβγαλε αυτό.

επειδή από λάθοσ το πάτησα δύο φορέσ θα μπεί διπλή η παραγγελία?

Sorry είναι η πρώτη μου φορά:)

Link to comment
Share on other sites

Και αυτός είναι λάθος, θα έπρεπε το τελευταίο ψηφίο να είναι 2 αντί για 0. Δεν ξέρω τις προθέσεις του Κινέζου. Το πρώτο δέμα τουλάχιστον έχει φτάσει στην Ελλάδα απλά θα του συμπεριφερθούν σαν απλό δέμα, οπότε δεν θα έχεις την δυνατότητα του tracking. Το ίδιο βλέπω να ισχύει και για το δεύτερο.

 

Ελπίζω μέχρι το ΣΚ άμα μπορέσω να φτιάξω ένα online tool για να μπορείτε να τσεκάρετε (σε περίπτωση που δεν βρίσκετε το πακέτο σας στο ταχυδρομείο της χώρας προέλευσης μετά από 7 ημέρες) αν το tracking number που σας έδωσαν είναι σωστό (φυσικά όχι άμα υπάρχει).

 

Αι καλα μας δουλευει ο κιτρινιαρης θα κανω λιγο υπομονη αν οντως εχει φτασει ελλαδα το πρωτο δεμα αλλιως θα ανοιξω case γιατι δεν τον πολυεμπιστευωμαι...ευχαριστω και παλι ρομανε..καλες γιορτες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από 18/12 εχω το RS198885045NL.. Μπορεί κάποιος υπεύθυνα να μου πει που βρίσκεται???
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

RS193682545Nl λιγο τα φωτα σας παιδες ? πολυ καιρο δεν ειναι ολλανδια ?

Όχι, μια χαρά είναι 10 μέρες. Σήμερα ανοίχθηκε στην ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

RI227854989CN

από τις 6/12 μου βγάζει αντικειμενα σε συσκευασία...να με ζώσουν τα φίδια ή απλά να κάνω περισσότερη υπομονή? Παραγγελία έγινε 1/12...

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

RI227854989CN

από τις 6/12 μου βγάζει αντικειμενα σε συσκευασία...να με ζώσουν τα φίδια ή απλά να κάνω περισσότερη υπομονή? Παραγγελία έγινε 1/12...

Διάβασε αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5843980#post5843980 :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

RI227854989CN

από τις 6/12 μου βγάζει αντικειμενα σε συσκευασία...να με ζώσουν τα φίδια ή απλά να κάνω περισσότερη υπομονή? Παραγγελία έγινε 1/12...

Απλά διάβασε τον οδηγό στο πρώτο post.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μια χαρά είναι 10 μέρες. Σήμερα ανοίχθηκε στην ελλάδα.

 

Στα ΕΛΤΑ μ λέει ότι είναι Ολλανδία ! Πως ξέρουμε ότι τώρα ανοίχτηκε Ελλάδα ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα ΕΛΤΑ μ λέει ότι είναι Ολλανδία ! Πως ξέρουμε ότι τώρα ανοίχτηκε Ελλάδα ;

http://trackitonline.ru/?tn=RS193682545NL

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ! Δν μου λες άμα αργήσει το δέμα να έρθει δλδ απλά περάσουν οι ελάχιστες μέρες ώστε να σου βάλει τα λεφτά ο πωλητής και ξέρει ότι είναι Ελλάδα υπάρχει περίπτωση να στα βάλει ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ! Δν μου λες άμα αργήσει το δέμα να έρθει δλδ απλά περάσουν οι ελάχιστες μέρες ώστε να σου βάλει τα λεφτά ο πωλητής και ξέρει ότι είναι Ελλάδα υπάρχει περίπτωση να στα βάλει ;

Εξήγησε τι θέλεις να πείς ...:blink:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Να απαιτήσω refund αν αργήσει !

Όπως σου είπε ο Σταύρος, σήμερα έφθασε στην Ελλάδα. Εάν είσαι στις 43 ημέρες από την παραγγελία, "άνοιξε" υπόθεση στο paypal ώστε να παραταθεί η προθεσμία και μόλις το παραλάβεις την ακυρώνεις.

 

Ετοιμάζεται για Ελλάδα ή κάνω λάθος;

Ναι, έφυγε από εκεί.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε ο Σταύρος, σήμερα έφθασε στην Ελλάδα. Εάν είσαι στις 43 ημέρες από την παραγγελία, "άνοιξε" υπόθεση στο paypal ώστε να παραταθεί η προθεσμία και μόλις το παραλάβεις την ακυρώνεις.

 

 

Ναι, έφυγε από εκεί.

 

Να μην το ματιάσω, αλλά μάλλον η NL θα με εκπλήξει ευχάριστα και παρά το ότι βρισκόμαστε εν μέσω εορταστικής περιόδου...

Link to comment
Share on other sites

Να μην το ματιάσω, αλλά μάλλον η NL θα με εκπλήξει ευχάριστα και παρά το ότι βρισκόμαστε εν μέσω εορταστικής περιόδου...

 

Πολυ ευχαριστα ρωτα και εμας που περιμενουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Να μην το ματιάσω, αλλά μάλλον η NL θα με εκπλήξει ευχάριστα και παρά το ότι βρισκόμαστε εν μέσω εορταστικής περιόδου...

Ναι, αλλά υπολόγισε ότι θέλει 5-7 ημέρες γιά να έλθει, συν ότι δεν θα εμφανισθεί αμέσως γιατί οι Ολλανδοί δεν τα έχουν με παραστατικά, συν εορτές και άδειες και υπολόγισε πότε θα το πάρεις στα χέρια σου ... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά υπολόγισε ότι θέλει 5-7 ημέρες γιά να έλθει, συν ότι δεν θα εμφανισθεί αμέσως γιατί οι Ολλανδοί δεν τα έχουν με παραστατικά, συν εορτές και άδειες και υπολόγισε πότε θα το πάρεις στα χέρια σου ... :p

 

Το γνωρίζω το timeline και ούτως ή άλλως δεν βιάζομαι. Αλλά εάν παραλάβω μέχρι τέλος του χρόνου, θα είναι καλή επίδοση για αποστολή που παραδόθηκε στην NL την 13/12!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα παρέλαβα μετά από 41 ημέρες αναμονής! Καλή υπομονή και αναμονή στους υπολοίπους.

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 28-11-2014 13:14 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 28-11-2014 13:14 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-12-2014 07:13 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 21-12-2014 16:14 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 22-12-2014 23:56 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΕΛΤΑ 23-12-2014 07:54 ΝΑΟΥΣΑΣ - ΕΛΤΑ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 23-12-2014 09:22 ΝΑΟΥΣΑΣ - ΕΛΤΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 23-12-2014 11:44 ΝΑΟΥΣΑΣ - ΕΛΤΑ

Sony Xperia P (THE DARK ROM V2.5) - UMI X1 LeWa OS - UMI X1S Vredniiy V3.0/4.2.2 - Meizu MX3 - Meizu MX4 - OnePlus 3 A3000
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...