Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry για το σχετικά oftopic, αλλά έχω ένα προβληματάκι. Παρέλαβα ένα άδειο κουτί από minideal (δεν υπήρχε το κινητό μέσα) οπότε έκανα dispute στο paypal και παρόλο που είχα τραβήξει βίντεο το unboxing, ένα μήνα μετά και ακόμα δεν έχω πάρει τα λεφτά μου πίσω. Το πρόβλημα είναι ότι τώρα μου ζητάνε "file a police report" με σφραγίδες τηλέφωνα κλπ και να τους το στείλω. Τι παίζει με αυτό; Τι μπορώ να κάνω εγώ; Το κουτί πάντως ήταν άθικτο οπότε δεν μπορώ να πω ότι παίζει μ@λκια με τα ΕΛΤΑ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μια βοηθεια! τι γινεται μπορει καποιος να μου εξηγησει? RC681681413CN

RC681681413CN 2014 Received by China Post Shenzhen Greece 20140617 2208

RC681681413CN 2014 Export Security Scan Shenzhen Greece 20140618 0010

RC681681413CN 2014 Export Customs Scan Shenzhen Greece 20140618 1430

RC681681413CN 2014 Sent to airline Beijing Greece 20140621 1821

 

Τι δεν καταλαβαίνεις;;

17 το παρέλαβε το ταχυδρομείο και 21 το έστειλε στο Πεκίνο στην αεροπορική εταιρεία γιά να φύγει.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια! τι γινεται μπορει καποιος να μου εξηγησει? RC681681413CN

 

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=RC681681413CN

 

Αν κάνεις extract και πας το mouse πάνω στα ιδεογράμματα σου βγάζει την περιγραφή στα Αγγλικά!

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το σχετικά oftopic, αλλά έχω ένα προβληματάκι. Παρέλαβα ένα άδειο κουτί από minideal (δεν υπήρχε το κινητό μέσα) οπότε έκανα dispute στο paypal και παρόλο που είχα τραβήξει βίντεο το unboxing, ένα μήνα μετά και ακόμα δεν έχω πάρει τα λεφτά μου πίσω. Το πρόβλημα είναι ότι τώρα μου ζητάνε "file a police report" με σφραγίδες τηλέφωνα κλπ και να τους το στείλω. Τι παίζει με αυτό; Τι μπορώ να κάνω εγώ; Το κουτί πάντως ήταν άθικτο οπότε δεν μπορώ να πω ότι παίζει μ@λκια με τα ΕΛΤΑ...

 

Κάτι για αναφορά κλοπής από αστυνομία μάλλον. Πάρε καλύτερα τηλέφωνο το paypal και ζήτα εξηγήσεις...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

RC681681413CN 2014 Received by China Post Shenzhen Greece 20140617 2208

RC681681413CN 2014 Export Security Scan Shenzhen Greece 20140618 0010

RC681681413CN 2014 Export Customs Scan Shenzhen Greece 20140618 1430

RC681681413CN 2014 Sent to airline Beijing Greece 20140621 1821

 

Τι δεν καταλαβαίνεις;;

17 το παρέλαβε το ταχυδρομείο και 21 το έστειλε στο Πεκίνο στην αεροπορική εταιρεία γιά να φύγει.

 

ευχαριστω. σε ποιο site στα εμφανιζει αυτα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. σε ποιο site στα εμφανιζει αυτα?

http://track-chinapost.com/startairmail.php

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

61 μερες και περιμενω

 

Εμεις οι δυο πάμε πακέτο........ :whistle: (ετσι για να κάνουμε και λιγο χιουμορ)

Επειτα απο το Dispute απο το aliexpress ο πωλητης μου εδωσε ακομη 60μερες παραταση.... :dizzy:

Αν δεν το παραλαβω θα μου στειλει τα χρηματα μου 'γραψε!! ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το αφήσεις θα τα πάρεις 100% από τη στιγμή που ο πωλητής έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα και σου έδωσε παράταση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εμεις οι δυο πάμε πακέτο........ :whistle: (ετσι για να κάνουμε και λιγο χιουμορ)

Επειτα απο το Dispute απο το aliexpress ο πωλητης μου εδωσε ακομη 60μερες παραταση.... :dizzy:

Αν δεν το παραλαβω θα μου στειλει τα χρηματα μου 'γραψε!! ειδωμεν

Εμενα το PayPal μου λεει οτι ζητησε παραπανω στοιχεια απο τον πωλητη και περιμενει απαντηση τους μεχρι 26 Ιουνιου,οπου μετα αν δεν εχει ερθει ακομα μου κανει full refund(στην ουσια τους δινει ενα δεκαημερο παραταση απο το claim που εκανα).

Link to comment
Share on other sites

Εμεις οι δυο πάμε πακέτο........ :whistle: (ετσι για να κάνουμε και λιγο χιουμορ)

Επειτα απο το Dispute απο το aliexpress ο πωλητης μου εδωσε ακομη 60μερες παραταση.... :dizzy:

Αν δεν το παραλαβω θα μου στειλει τα χρηματα μου 'γραψε!! ειδωμεν

Πλάκα μας κάνεις μάλλον, μόνο ΕΣΥ μπορείς να δώσεις παράταση, όχι ο πωλητής. Μήπως σε "έψησε" να δώσεις παράταση στον χρόνο γιά παράδωση του αντικειμένου ;;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις μάλλον, μόνο ΕΣΥ μπορείς να δώσεις παράταση, όχι ο πωλητής. Μήπως σε "έψησε" να δώσεις παράταση στον χρόνο γιά παράδωση του αντικειμένου ;;;;

 

Oπως τα γραφω, του ειπα για 30ημερες επιπλεον και μου 'δωσε 60 για παραλαβη, και αν πάλι δεν ερθει τοτε επιστρεφει τα χρηματα

Edited by Thalasa
Link to comment
Share on other sites

Oπως τα γραφω, του ειπα για 30ημερες επιπλεον και μου 'δωσε 60 !!

Κακώς, δεν έπρεπε να του δώσεις ούτε μία ημέρα παραπάνω από τις 60 που προβλέπει το ALIEXPRESS.

Εκτός και εάν δεν έχεις ψωνίσει ξανά από εκεί και δεν γνωρίζεις ότι 60 είναι οι ημέρες που προβλέπονται γιά να έλθει το δέμα ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη μεσημερι παρηγγειλα απο το minideal.σαββατο πρωι μου ερχεται το track number με email.απο τοτε προσπαθω να το εντοπισω αλλα ολες οι ιστοσελιδες το βγαζουν οτι ειναι wrong number.σκεφτηκα ηταν σαββατοκυριακο θα μου το στειλουν απο δευτερα.αλλα αυτη τη στιγμη που γραφω ειναι 13:30 στην κινα κ λογικα επρεπε να το παραδωσουν.τι να κανω ξερει κανεις?ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω
Μετά από σχεδόν 3 χρόνια,πάλι πίσω!!
Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις υπομονή. Τα tracking numbers μπορεί να χρειαστούν ως 7 ημέρες μέχρι να εμφανίσουν δεδομένα στις ιστοσελίδες.
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας από τους "καθυστερημένους" της σημαδιακής ημέρας της 23ης Μαΐου 2014.

Και ω του θαύματος σήμερα είδα το φως το αληθινό !!!

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 23-05-2014 14:56 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-06-2014 07:40 IPS

 

Εύχομαι ευτυχή κατάληξη και διά τους υπολοίπους :D

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας από τους "καθυστερημένους" της σημαδιακής ημέρας της 23ης Μαΐου 2014.

Και ω του θαύματος σήμερα είδα το φως το αληθινό !!!

 

 

 

Εύχομαι ευτυχή κατάληξη και διά τους υπολοίπους :D

 

μπράβο ρε φίλε. Με το καλό και τα δικά μας!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας από τους "καθυστερημένους" της σημαδιακής ημέρας της 23ης Μαΐου 2014.

Και ω του θαύματος σήμερα είδα το φως το αληθινό !!!

 

 

 

Εύχομαι ευτυχή κατάληξη και διά τους υπολοίπους :D

 

καλη παραλαβη φιλε....

 

με singapore ems ηταν η αποστολή?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για αναφορά κλοπής από αστυνομία μάλλον. Πάρε καλύτερα τηλέφωνο το paypal και ζήτα εξηγήσεις...

 

Sorry για το σχετικά oftopic, αλλά έχω ένα προβληματάκι. Παρέλαβα ένα άδειο κουτί από minideal (δεν υπήρχε το κινητό μέσα) οπότε έκανα dispute στο paypal και παρόλο που είχα τραβήξει βίντεο το unboxing, ένα μήνα μετά και ακόμα δεν έχω πάρει τα λεφτά μου πίσω. Το πρόβλημα είναι ότι τώρα μου ζητάνε "file a police report" με σφραγίδες τηλέφωνα κλπ και να τους το στείλω. Τι παίζει με αυτό; Τι μπορώ να κάνω εγώ; Το κουτί πάντως ήταν άθικτο οπότε δεν μπορώ να πω ότι παίζει μ@λκια με τα ΕΛΤΑ...

 

margomenos13, όταν μάθεις ενημέρωσε μας τι έγινε με την υπόθεση σου

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε φίλε. Με το καλό και τα δικά μας!

Σας το εύχομαι :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλη παραλαβη φιλε....

 

με singapore ems ηταν η αποστολή?

Με registered singapore. Όχι EMS.

Ευχαριστώ :)

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας από τους "καθυστερημένους" της σημαδιακής ημέρας της 23ης Μαΐου 2014.

Και ω του θαύματος σήμερα είδα το φως το αληθινό !!!

 

 

 

Εύχομαι ευτυχή κατάληξη και διά τους υπολοίπους :D

 

Καλά νέα αυτα!!! μπράβο ρε φιλε... να δουμε η δική μου δεν αλλαξε ακομα

 

2014-05-23 14:46, Item in conta IPS, IPS

 

θα δειξει αυριο μαλλον!!!

Edited by iliasgr1
Link to comment
Share on other sites

Δες και στο site των ΕΛΤΑ. Μόνο εκεί έχει ανανεωθεί το δικό μου tracking number.

 

οχι ουτε εκει το κοιταξα!!! υπομονη!!! :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...