Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας. από χθες που εμφανίστηκε ένα δέμα στο ελ.βενιζέλος είναι κολλημένο στην κατάσταση

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 24-02-2014 12:49 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 08-02-2014 14:49 IPS

Πάντα σε όλες μου τις παραγγελίες σε 3-4 ώρες άλλαζε και μου εμφάνιζε Κλείσιμο από ΚΔ Αεροδρομίου.

Έχει συμβεί και σε άλλους καθυστέρηση σε αυτό το στάδιο; Ευχαριστω

Εμενα εκανε 5 μερες να το παραλαβω απο την στιγμη που εφτασε αεροδρομιο.....

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επιτέλους! Φάνηκαν τα δέματα με despatch number 4024!

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με το minideal για ένα inew V3 που ενδιαφέρομαι και τους ρώτησα για τις καθυστερήσεις της SG Post για Ελλάδα... το γνωρίζουν το πρόβλημα λέγοντας πως "είναι γνωστό οτι η SG Post είναι λίγο αργή αυτές τις μέρες " . Ο άλλος τρόπος είναι με την EMS ! Τι μπορώ να τους πώ να κάνουν στο δέμα για να αποφύγω τελωνείο?

 

SOS Παίδες!

 

- Άν υπάρχει πρόβλημα στείλτε μου PM... :ninja:

"Φίαρ καν χόλντ γιου πρίζονερ...Χόουπ καν σέτ γιου φρί...."
Link to comment
Share on other sites

Item in conta Μ.Δ. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 24-02-2014 14:35 Μ.Δ. ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

 

Πάρε αύριο το τοπικό ελτά του Χαΐδαρίου να σου πούνε

 

:O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με το minideal για ένα inew V3 που ενδιαφέρομαι και τους ρώτησα για τις καθυστερήσεις της SG Post για Ελλάδα... το γνωρίζουν το πρόβλημα λέγοντας πως "είναι γνωστό οτι η SG Post είναι λίγο αργή αυτές τις μέρες " . Ο άλλος τρόπος είναι με την EMS ! Τι μπορώ να τους πώ να κάνουν στο δέμα για να αποφύγω τελωνείο?

 

SOS Παίδες!

 

- Άν υπάρχει πρόβλημα στείλτε μου PM... :ninja:

 

ρε παιδιά όλα σχετικά και τυχαία είναι....εμένα έγινε dispatced στις 13/2 και σήμερα φάνηκε στο αεροδρόμιο...αφού ξέρετε ότι δουλεύουν στην τύχη τελείως και όπως κάτσει!επίσης είχα dispatch number 4037

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια πρωτη φορα αργη τοσο πολυ μπορει να με βοηθησει καποιος τι συμβαινει ???

Item No: RF...................SG

Despatch No.: 4032

Beat No.: -

 

Status Date Status Description

08-02-2014 Received from Customer

10-02-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πρωτη φορα αργη τοσο πολυ μπορει να με βοηθησει καποιος τι συμβαινει ???

Item No: RF...................SG

Despatch No.: 4032

Beat No.: -

 

Status Date Status Description

08-02-2014 Received from Customer

10-02-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

δεν συμβαίνει τίποτα φίλε μου, στις 17 μέρες είσαι ακόμα και δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι

μέχρι το τέλος της βδομάδας πολύ πιθανό είναι να φανεί στο αεροδρόμιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και απο εμένα!

Νεο μέλος...

 

Ο οδηγός που εφτιαξε το παλικαρι ειναι απιστευτος...

Τον εχω διαβασει καμια 10αρια φορες απο την αγωνια μου για το ποτε θα ρθει το κινητο που μου παρειγγηλε ενας φιλος απο minideal.

Ειναι η πρωτη παραγγελια και δεν ειχα ιδεα...

Και κανω σαν 10 χρονο παιδι που περιμενει να ανοιξει τα δωρα...(30 χρονων μαντραχαλος)

Παιζει να κανω tracking και 5 φορες την μερα ευκολα...

Συγχαρητηρια λοιπον για τον οδηγο.

 

Τωρα για τα καθημερινα update που κανουμε μεταξυ μας το βρισκω και αυτο πολυ καλο για να βλεπουμε πανω κατω χρονους παραδωσης της παραγγελιας μας.(Χωρις γκρινιες ομως) :P :P :P

 

Εγω εχω τα παρακατω χωρις να θελω καμια ερωτηση ελπιζω μεσα στην αλλη βδομαδα να παραλαβω ενα Jiayu G4...

 

Με singapore post.

10-02-2014 Received from Customer

12-02-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Με Despatch No.: 4034.

Οχι οτι εχει σημασια απο οτι εχω καταλαβει.

 

Καλη σας μερα!!!!

Edited by Kostastottis
Προσθηκη ταχυδρομιου
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το site της 4px ενημερωνεται μετα την παραδωση του δεματος στην αεροπορικη?σε αλλες παραγγελιες οταν εγραφε στην singapore despatched to overseasστην 4px αλλαζε το status σε grath despatched to atc τωρα λεει ακομα singapore υπαρχει περιπτωση δηλαδη να δηλωθηκε κ να μην εφυγε ακομα μετα απο 5 μερες η να μην ενημερωθηκε η 4ρχ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια οταν το στελνουν απο Γερμανια πως μπορω εγω να το παρακολουθω καθως να δω και την ημερομηνια αποστολης?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα

 

θελω να κανω αγορα απο το geekbuying 2 τηλεφωνα

λετε να υπαρξει προβλημα στο τελωνειο λογω του ογκου του δεματος ?

να κανω 2 παραγγελιες ή να τους ζητησω να κανουν οσο μικροτερο γινεται το δεμα

 

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα

 

θελω να κανω αγορα απο το geekbuying 2 τηλεφωνα

λετε να υπαρξει προβλημα στο τελωνειο λογω του ογκου του δεματος ?

να κανω 2 παραγγελιες ή να τους ζητησω να κανουν οσο μικροτερο γινεται το δεμα

 

ευχαριστω πολυ

Καλύτερα δυο παραγγελίες και πρόσεξε να μην τα στείλουν με οποιαδήποτε courier. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

εκανα μια αγορα απο το ahappydeal.com

το πακετο εφυγε με directlink. Στο site της, με το tracking number εχω τα εξης:

 

25/01/14 18:00 Order Shipment recorded

06/02/14 10:00 Order dispatched

06/02/14 18:00 Order departed on flight from origin

18/02/14 19:55 Local mail tracking

 

Απο κει και περα, εχω χασει τα ιχνη του. Αν και στο site τους με στελνει στο elta.gr, προφανως και αλλαξαν συνεργατη, διοτι και στο elta.gr το tracking number δεν υπαρχει, και με φιλο απο τα ελτα που ψαξαμε δε βρηκαμε τιποτε.

 

Εχετε καμμια ιδεα, σε ποια μεταφορικη να ψαξω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει εμφανιστεί σε κάποιον η 4038 από singpost;

Βιάζομαι πολύ;! :lol:

 

Οι παραγγελίες που έκανα από το pandawill φτάνουν με πολύ γοργούς ρυθμούς! Υπολογίζω Τρίτη- Τετάρτη θα τις έχω. Έφυγαν 20/2. Έφυγαν με την spring mail, πήγαν Ολλανδία και από εκεί έρχονται με postnl. Βέβαια από το pandawill μου είχαν πει ότι θα έρθουν με TNT και με είχαν αγχώσει λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει εμφανιστεί σε κάποιον η 4038 από singpost;

Βιάζομαι πολύ;! :lol:

 

Οι παραγγελίες που έκανα από το pandawill φτάνουν με πολύ γοργούς ρυθμούς! Υπολογίζω Τρίτη- Τετάρτη θα τις έχω. Έφυγαν 20/2. Έφυγαν με την spring mail, πήγαν Ολλανδία και από εκεί έρχονται με postnl. Βέβαια από το pandawill μου είχαν πει ότι θα έρθουν με TNT και με είχαν αγχώσει λίγο...

 

Δεν έχει σημασία η παρτίδα...εμένα εμφανίστηκαν δύο πακέτα με παρτίδες 4036 κ 4037 αλλά ένα με παρτίδα 4034 δεν έχει σκάσει μύτη ακόμα...

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει εμφανιστεί σε κάποιον η 4038 από singpost;

Βιάζομαι πολύ;! :lol:

 

Οι παραγγελίες που έκανα από το pandawill φτάνουν με πολύ γοργούς ρυθμούς! Υπολογίζω Τρίτη- Τετάρτη θα τις έχω. Έφυγαν 20/2. Έφυγαν με την spring mail, πήγαν Ολλανδία και από εκεί έρχονται με postnl. Βέβαια από το pandawill μου είχαν πει ότι θα έρθουν με TNT και με είχαν αγχώσει λίγο...

 

Η παραγγελία σου από το pandawill ήταν με την Free επιλογή τους;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία σου από το pandawill ήταν με την Free επιλογή τους;

 

Ναι. Και θα την επιλέξω πάλι. Τάχιστη. Καμία σχέση με singpost

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και θα την επιλέξω πάλι. Τάχιστη. Καμία σχέση με singpost

 

Βλακεία, μην πω τίποτα άλλο, έκανα που επέλεξα SingPost μου φαίνεται... σου δίνει tracking number η free επιλογή, σωστά;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία, μην πω τίποτα άλλο, έκανα που επέλεξα SingPost μου φαίνεται... σου δίνει tracking number η free επιλογή, σωστά;

 

Ναι δίνει. Βέβαια με spring απλά σου δείχνει ποτέ φεύγει. Όταν πάει στα κεντρικά της postnl μετά ανανεώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δίνει. Βέβαια με spring απλά σου δείχνει ποτέ φεύγει. Όταν πάει στα κεντρικά της postnl μετά ανανεώνεται.

 

Thanks για τις πληροφορίες

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...